Domů     Nenávist tchyně trvá i po smrti
Nenávist tchyně trvá i po smrti

Myslela jsem si, že po smrti tchyně zavládne v mém životě konečně klid. Jenže jsem se spletla. Její duch mě stále pronásleduje a znepříjemňuje mi život.

Svoji tchyni Romanu jsem nemohla vystát. Když pak jednoho dne zemřela, musím přiznat, že se mi ulevilo. Bohužel ne na dlouho. Od její smrti se mi začala lepit smůla na paty. Dokonce jsem měla i nehodu, po které jsem byla několik týdnů v nemocnici.

Byla jsem i chvíli v bezvědomí. A v něm jsem se s Romanou znovu setkala. Nemůžu říct, že by Romana byla vyloženě špatná ženská, ale prostě jsme si spolu od prvního dne nesedly. Na rovinu říkám, že jsme se neměly rády. Bylo to oboustranné.

Viděla na mně jenom samé chyby

Mně vadilo, že na mně pořád hledá chyby. Jí jsem se zase nezdála dost dobrá pro jejího syna Milana. Nedokázala se smířit s tím, že obyčejná prodavačka dokáže jejího synáčka udělat šťastným. Nikdy se o něj nechtěla dělit.

Když zemřela, ulevilo se mi. Jak se ale zdá, ona se rozhodla, že mě bude trápit dál, ze záhrobí. Romana dokázala skvěle klamat tělem. Na první pohled vypadala jako miloučká starší paní, která by se pro ostatní rozkrájela. Byla to ale jen přetvářka.

Milovaný synáček

Svého synáčka zbožňovala a hlídala ho jako oko v hlavě. Bylo úplně jedno, že Milan už je dospělý čtyřicátník. Pořád mu volala a neustále se pletla do našeho manželství. K mé smůle měl ale Milan pro svoji maminku slabost a vždycky jí zobal z ruky.

Pronesla proroctví

Naše manželství bylo pohodové, vlastně jediným důvodem našich hádek byla Milanova matka. Nikdy mě před ní nebránil, což mi samozřejmě vadilo. Když jsem na ni nasazovala, byla jsem za tu špatnou já.

Jednou mi dokonce Romana po ostré hádce řekla něco, co slyším v uších ještě dnes.

„Nikdy ti nedám pokoj. Ty si Milana nezasloužíš. Ať budu živá, nebo mrtvá, nedám ti spát,“ křičela na mě a znělo to jako proroctví. Před necelým rokem Romana nečekaně zemřela. Aniž by to kdokoli tušil, měla rakovinu žaludku, což se ale ukázalo až pozdě. Podstoupila operaci, ale bohužel nemoci nakonec podlehla.

Po její smrti přišla úleva

Po její smrti se však situace doma výrazně nezlepšila. Možná jen z toho pohledu, že už mi nikdo psychicky neubližoval. Milan po ní velmi tesknil, zatímco já cítila spíše úlevu a vytoužený klid. Na její pohřeb jsem jít nechtěla, ale Milan na tom trval.

„Určitě by byla ráda,“ lhal si do kapsy. „To si opravdu nemyslím. Vždyť mě neměla ráda,“ oponovala jsem mu, ale nakonec jsem šla.

Spatřila jsem její tvář

Když jsem se dívala na rakev, kde Romana ležela, nic jsem necítila. Žádný smutek, bolest nebo lítost. Jen spravedlnost a již zmíněnou úlevu. Co mě ale znepokojilo, bylo, že jsem měla v jednu chvíli pocit, že jsem spatřila na stěně její tvář, jak mi hrozí.

V ten okamžik mě zamrazilo po celém těle. Uplynulo od pohřbu asi pět dní a já jsem dostala ošklivý zápal plic. Skoro bych řekla, že z minuty na minutu. Nikdy v životě mi nebylo hůř.

Nemohla jsem spát

Sotva jsem se z toho dostala, přišly problémy se spaním. Mohla jsem být sebevíc unavená, přesto mi nešlo usnout. Propadla jsem se do snů třeba na hodinu, ale pak jsem se stejně vzbudila. A to s pocitem, že mi někdo sedí na posteli a upřeně se na mě dívá. Bylo to tak sugestivní, že jsem už nedokázala usnout.

Všechno se mi hroutilo

Sehnala jsem si i nějaké bylinkové čaje, ale nebyly k ničemu. Celou noc mi byla ukrutná zima, i když jsem měla v pokoji přetopeno. Měla jsem ledové ruce a často se mi motala hlava.

Moje únava a s ní spojená nesoustředěnost se rychle začaly projevovat i v mém osobním životě. V práci jsem dělala chyby a díky tomu mi vedoucí sáhla na výplatu.

Jeden měsíc mi dokonce z výplaty nezbylo skoro nic. Pomalu, ale jistě jsem se začínala ocitat na pokraji zhroucení. Do toho všeho na mě začal být manžel zlý. Často mi dával za vinu, že jeho matka zemřela. „Kdybys na ni byla hodnější, možná by tady ještě byla. Neměl jsem tě poslechnout, když jsi zakázala, aby u nás bydlela,“ vyčítal mi.

Příkaz ze záhrobí

Všechno bylo špatně. Únava, problémy v práci a do toho krachující manželství s Milanem. A aby toho nebylo málo, měla jsem ještě autonehodu. Na křižovatce do mě vlítl kamion. Byla jsem pár okamžiků v bezvědomí.

A během té chvíle jsem se znovu setkala s Romanou. Řekla mi něco, na co musím pořád myslet. „Pokud od mého syna odejdeš, dám ti pokoj. V případě, že s ním zůstaneš, zažiješ peklo,“ zaznělo z jejích úst.

Co bude dál?

Neměla jsem v plánu ji poslechnout. Jenže neštěstí a smůla mě doprovázejí na každém kroku pořád. Nic není jako dřív. Na co sáhnu, to skončí špatně. Bojím se, že budu muset nakonec udělat to, co Romana chce, abych mohla ještě normálně žít. Protože jinak mě její duch bude nejspíš strašit až do konce života.

Dominika J. (45), Domažlice

Související články
22.6.2024
Ten kluk byl tak nesmělý! Snažil se ke mně hovořit květinami, já ho ale nepochopila. Pozdě mi došlo, co chtěl říct. Jako mladá jsem měla kolem sebe nápadníků hodně, já si ale nevybrala dobře. Zvítězil Jarda. S ním jsem si pořídila děti a trpce toho litovala. Byl to opilec. Jak čas šel, čím dál víc jsem myslela na tichého kluka ze sousedství, který se kolem mě kdysi motal. Jmenoval se Vašek. I k
22.6.2024
V chůvičce se ozval nejdříve pláč a pak tichý hlas. Když jsem doběhla k mému dítěti do pokoje, spatřila jsem dvě tajemné postavy. Posadila jsem se na posteli a řekla manželovi ospale: „Matýsek pláče!“ Z reproduktoru zvaného chůvička jsem slyšela vzlyky našeho syna. „Já tam jdu!“ řekl manžel rovněž ospale a s nekonečně dlouhým zívnutím vstal. Pak zamířil rychlým krokem do patra našeho domku, kde
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí