Domů     Kamarádka využila naší těžké situace
Kamarádka využila naší těžké situace

Stále si připadám jako hlupák, když si vzpomenu, jak jsem si chodila ke kamarádce vylévat srdce a ona si přitom brousila zuby na mého manžela.

Celý život jsem tvrdě pracovala na tom, abych něčeho dosáhla. Měla jsem spokojené manželství a skvělou práci, kterou jsem milovala. Měla jsem také úžasnou kamarádku Soňu, které jsem se mohla se vším svěřit. Jediné, co mi chybělo ke štěstí, bylo dítě.

Stejně tak to cítil i můj manžel, a tak jsme se rozhodli, že je nejvyšší čas na rodinu. Bylo mi čerstvých třicet, a tak jsem si vůbec nepřipouštěla, že by mohly přijít nějaké problémy. Jenže přišly.

Otěhotněla jsem téměř ihned, ale v desátém týdnu se objevily komplikace a o miminko jsem přišla.

Šlo to od desíti k pěti

Tato situace se opakovala několikrát. Byli jsme z toho vyčerpaní a zklamaní. Prodělali jsme spoustu vyšetření a věřili, že se nakonec dítěte dočkáme.

Jenže závěr lékařů byl jednoznačný – nebyla jsem zkrátka schopná dítě donosit a pravděpodobnost, že by se to někdy mohlo povést, byla opravdu velmi malá. Zhroutil se mi celý svět.

Náš do té doby bezproblémový vztah začínal mít vážné trhliny. Myslela jsem, že jsme pár, skvělá dvojka, ale najednou mi začalo docházet, že jsme si vlastně už nějaký ten pátek neměli pořádně co říct.

Touha po dítěti nás spojovala a teď, když jsme věděli, že ho spolu nikdy mít nebudeme, se začaly naše cesty rozcházet.

Co se děje?

Já jsem trávila všechen čas v práci a o manžela jsem moc nezajímala. A když už jsem měla chvíli volno, vysedávala jsem u Soni a brečela jí na rameni. Potřebovala jsem dostat z hlavy černé myšlenky, a to mi v jeho přítomnosti prostě nešlo.

Nemohla jsem si tak všimnout, že se s ním něco děje, že také chodí domů až pozdě v noci jako já a že za jeho stále větší odtažitostí není smutek, ale jiná žena. Všechno prasklo přesně rok poté, co jsme se dozvěděli, že asi nikdy nebudeme rodiči. Soňa mě chlácholila, že se každá bouřka nakonec přežene.

No a kdyby se náhodou nepřehnala, tak se prý holt rozejdeme, každý půjde svou cestou a já si třeba najdu někoho jiného, s kým budu šťastná i bez dítěte. Vůbec by mě tehdy nenapadlo, že by mě mohla tahat za nos.

Ten pohled mě bolel

Jednou odpoledne se mi udělalo v práci hrozně špatně. Asi z toho všeho stresu. Je pravda, že jsem v poslední době ani moc nejedla a špatně jsem spala. Kolegyně mě odvezla domů. Lehla jsem si a čekala až přijde manžel z práce.

Jenže ten dlouho nešel, tak jsem ho šla vyhlížet z okna. Nepřítomně jsem zírala na parkoviště před domem.

Auta se tu překvapivě rychle střídala. Najednou z jednoho auta, které mi bylo povědomé, ale v tom šeru jsem si nebyla jistá, vystoupil můj muž a krátce po něm i Soňa.

Vůbec jsem nechápala, kam by ti dva mohli spolu jet, ale sevřel se mi žaludek bolestí, když mi došlo, co to asi znamená.

Moje domněnka se potvrdila ve chvíli, kdy se loučili. Nemohla jsem se na to dívat, bolelo to, ale věděla jsem, že si za to částečně můžu sama. Manžela jsem dlouho odstrkovala a chtěla jsem být sama.

Vlastně jsem mu to neměla ani za zlé, co jsem taky čekala, že? Soně jsem práci hodně usnadnila. Nikdy bych ale netušila, že zrovna ona mě takhle podrazí.

„Proboha, vždyť ona mě v jednu chvíli utěšovala a v tu druhou byla s mým mužem!“ vyděsila mě ta zvrácenost.

Nic jsem mu nevyčítala

Když přišel manžel domů, byl překvapený, že mě vidí. Na nic jsem nečekala a řekla mu, že už to všechno vím. Nezapíral. Sklopil hlavu a mlčel. Bylo zjevné, že je mu situace nepříjemná a stydí se.

Asi čekal jinou reakci, ale já mu řekla, že ho chápu a nic mu nezazlívám, protože to já jsem náš vztah pohřbila.

To já jsem ho vehnala do náruče jiné ženy. Jediné, co mě mrzelo, byl fakt, že si vybral zrovna Soňu. Nebyla jsem si totiž jistá, jestli s ní bude opravdu šťastný. Řekla jsem mu, že bude nejlepší, když se rozejdeme a on bude moc na svém novém vztahu pracovat.

Nejdřív o tom nechtěl slyšet a říkal mi, že mě má pořád rád, že nikdy nepřestal. „Byl jsem jenom strašně osamělý,“ vysvětloval.

Věřila jsem mu každé slovo, dokonce jsem si byla jistá, že by sám jinou ženu nehledal, ale Soňa uměla být urputná, když jí o něco šlo.

Začala jsem zase znovu

Krátce nato jsme se skutečně rozvedli, ale zůstali jsme přátelé. Je to už mnoho let, ale stále jsme v kontaktu. Voláme si o svátcích, popřejeme si na narozeniny či svátek. Není mezi námi žádná zášť. Soně jsem ale neodpustila a úplně ji odstřihla. S manželem se nakonec rozešli a on začal žít s novou ženou a měli rodinu.

Já se odstěhovala do jiného města, změnila práci a snažila se zapomenout. Nakonec ale štěstí potkalo i mě. Poznala jsem jednoho rozvedeného sympaťáka, který měl děti z předchozího vztahu. Takže jsem se vlastně i já své vysněné rodiny dočkala.

Karolína (49), Hradec Králové

reklama
Související články
26.5.2024
Kdo hledá prince z pohádky, neuspěje. Pokud žena nechce zůstat sama, je třeba přestat snít a navrátit se na pevnou zem. Připadala jsem si stará. Z dnešního pohledu jsem stará určitě nebyla, bylo mi čtyřiatřicet, ale vše nasvědčovalo tomu, že zůstanu na ocet. Další rok utekl jako voda a přišel zase máj, voněl šeříkem, jasmínem a kvetoucími třešňovými stromy a sliboval lásku, ale, jak jsem byla p
25.5.2024
Lhát se opravdu nemá. A to zřejmě ani v případě, kdy člověk chce druhým udělat radost ‒ jako já. I milosrdná lež se totiž může obrátit proti vám. Když jsem ve dvaceti odešla z domova, neměla jsem zrovna moc peněz. Ke své práci v kanceláři jsem si tedy našla ještě další brigády, abych si polepšila. Dělala jsem po večerech za barem. Moc jsem si chtěla tu práci udržet, tak jsem se hodně snažila
22.5.2024
Když jsem se vdávala, bylo mi dvacet. Sladkých dvacet? Netuším. Jen jsem tehdy spíš tušila, že to není to pravé. Vdávat jsem se musela, jak se říká. Čekala jsem miminko a sousedé by mě lynčovali, kdybych jim do vsi přivedla levobočka. S manželem jsme spolu byli 23 let, ovšem klapat to přestalo už po pěti letech. Začal pít, nesnažil se. Ale rozvést se? To by bylo to samé jako s tím levobočkem. T
20.5.2024
Dnes se se soukromými vysokými školami roztrhl pytel. Získat titul už není tak obtížné jako kdysi, kdy vysokou studovali opravdu jen ti nejnadanější. Když nejmladší kolegyně odcházela na mateřskou, sháněli jsme někoho na zástup. Jednou přišel vedoucí provozu s tím, že sehnal mladou a nadějnou zaměstnankyni. Dost nás to překvapilo, protože do personálních věcí se nikdy nepletl. „Je mladá, ještě
20.5.2024
Důvěřovala jsem mu a o jeho slovech nikdy nepochybovala. Nedůvěra se mě zmocnila až poté, co mi nalila jed do žil moje nejlepší kamarádka. O nějaké nevěře jsem vůbec nikdy nepřemýšlela. Ani o svojí, natož o manželově. Nebyl sebemenší důvod. Byl to takový můj méďa do nepohody. Moc krásy nepobral, ale o to víc jsem ho měla ráda. Byl takový retro Pěkně vypasené bříško, pleš začesaná trochou
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar