Domů     Manžel mě vyměnil za naši sousedku
Manžel mě vyměnil za naši sousedku

Je zvláštní, jak snadno se může člověku zhroutit život jako domeček z karet. Jeden den jste šťastní a za pár hodin nemáte pro co žít. Dodnes nevěřím tomu, že mě můj muž téměř dva roky podváděl, aniž bych si čehokoli všimla.

Myslela jsem si, že svého manžela znám opravdu dobře a že kdyby mi lhal, poznala bych to. Měli jsme krásný byt, oba dobrou práci a měli jsme celkem krátce po svatbě.

Klapalo nám to po všech směrech, tedy to jsem si myslela a nikdy nezapomenu na ten šok, když jsem se dozvěděla, že je všechno jinak.

Láska na první pohled

Pepa byl o pět let starší než já a měl v sobě to osobité kouzlo, kterým si vás okamžitě podmaní. Zamilovala jsem se hned.

Pepova láska se projevila o něco později, což jsem přikládala hlavně tomu, že byl starší, zkušenější a věděl už, co od života vlastně chce. Nejspíš se mnohokrát spálil a nechtěl skočit po hlavě do dalšího vztahu.

Já byla pravý opak, ale to asi bylo hlavně tím věkem. Zamilovávala jsem se často, tohle však bylo jiné. Silné a intenzivní. „Tohohle chlapa si vezmu a budeme mít hromadu dětí!“ líčila jsem kamarádce.

Rodinu stále odkládal

S Pepou jsme se vzali necelý rok po zásnubách. Než se manžel vyslovil, chodili jsme spolu asi dva roky. Kdekdo říkal, že jsme to uspěchali, já ale byla zamilovaná až po uši a věřila, že je to opravdu navěky.

Asi rok po svatbě, když jsme dodělali byt, jsem nadhodila téma dětí. Pepa se na to moc netvářil. Říkal, že jsme ještě mladí na takové závazky, na rodinu a tu zodpovědnost. „Užijme si trochu života, než se uvážeme k miminu,“ říkával.

Opět jsem dala na to, že je to zkušený chlap, který ví, co říká. Jenže roky plynuly a on se stále na děti necítil. Netlačila jsem na něj, snažila jsem se jeho důvody chápat, přesto jsem se uvnitř hrozně trápila.

Kdykoli jsem nadhodila téma dětí, stočil hovor někam jinam a já pochopila, že to stále není na pořadu dne. Když bych pominula tento drobný zádrhel, byli jsme spokojeni.

Jezdili jsme na dovolené, výlety a přesně jak řekl můj muž – užívali si života plnými doušky.

Znaly jsme se od vidění

Naproti našim dveřím byl další byt. Žila tam vdova po vojákovi, kterého zabili někde na misi. Podrobnosti mě moc nezajímaly, protože Stela, jak se naše sousedka jmenovala, nebyla dvakrát sdílná.

Navíc kdykoli mě viděla, sotva pozdravila a zase rychle zalezla do svého bytu. Byla to noblesní a zároveň hrozně šmrncovní ženská.

Přiznávám, že jsem jí trochu záviděla. Chlapi na ní mohli oči nechat, ona ale jako by o žádného neměla zájem. Nebo to tak na mě alespoň působilo. Až teď, když nad tím vším přemýšlím zpětně, si vybavuji detaily, které mě měly asi varovat. Jenže já byla tak hloupá, naivní a slepě zamilovaná, že jsem je nechtěla vidět.

Prozradila je kadeřnice

Kdybych měla oči otevřené, musela bych si bývala všimnout, že to mezi mým mužem a Stelou jiskří. Musela bych si všimnout těch jejich pohledů, chování a nervozity, když jsme se všichni potkali třeba na schodišti.

Jenže mě by vážně nikdy nenapadlo, že zrovna můj muž bude hledat potěšení u jiné ženy. Nic mu doma nechybělo.

V únoru, krátce před Valentýnem, jsem byla objednaná ke kadeřnici. Počítala jsem, že s manželem zajdeme na večeři a plánovala jsem otevřít znovu téma dítěte. Táhlo mi na čtyřicet a déle už jsem čekat nechtěla.

Zároveň jsem ho ale nechtěla ani vyplašit nebo vydírat. Když jsem přišla do salonu, cítila jsem podivné pohledy přítomných žen.

Tak zvláštně si mě měřily a některé si záhy začaly šeptat. Zběžně jsem se prohlédla, jestli nejsem špinavá, nebo nemám někde na kabátě díru. Přestala jsem tomu věnovat pozornost, usadila jsem se do křesla a užívala si profesionální péče své kadeřnice. Nenuceně jsme si povídaly, když přišla řeč na Pepu.

„Víš, Lenko, nevím jak začít, ale potřebovala bych ti něco důležitého říct,“ spustila tak nesměle, až mi jí bylo líto. Zeptala jsem se, co děje. Následující minuty mám jako v mlze. Jako by se mi to všechno jenom zdálo a já čekala, až ta noční můra skončí.

„Pepa tě podvádí a to hezky dlouho. Já ti to nechtěla říkat, doufala jsem, že to skončí, ale pořád to trvá. Je to vůči tobě sprostý. Pro Boha, vždyť už to ví snad všichni!“ vyhrkla na mě.

Sbalil se a odešel za ní

Manžel ani nezapíral, neomluvil se a jen zbaběle řekl, že je rád, že to vím. Prý se mu ulevilo. To schovávání a lhaní ho vyčerpávalo. Ještě ten večer se sbalil a odešel k ní. Já zůstala sama, požádala jsem o rozvod a za vším udělala tlustou čáru. S chlapy jsem skončila, samotné je mi lépe.

Lenka (55), Bělá pod Bezdězem

Související články
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
16.6.2024
Měla jsem pochybnosti. Přišlo mi, že říká samé nesmysly. Ale měla pravdu. V dobrém i zlém se všechny kartářčiny předpovědi vyplnily do puntíku přesně! Ke kartářce jsem chodila pravidelně už několik let a byla s její předpovědí vždy spokojená. Znala jsem i její dceru, která převzala živnost po matce. Vlastně se ty dvě střídaly, a tak si mě přehodily. Prý potřebuji jiný přístup než předtím.Moc sy
15.6.2024
Mezi mojí a Matějovou rodinou byla přehrada. Bydleli jsme sice, já i Matěj, v paneláku, ale rozdíly by přehlédl jen slepý. Já byla hýčkaná princezna, jezdili jsme k moři, v pokojíčku jsem měla růžové závěsy a růžový přehoz přes křesílko, snídala jsem chleba s medem nebo bábovku a měli jsme chatu u rybníka. Zato Matěj. To byl smutný případ. Děti se mu smály, že je socka. A to on byl. Nemohli
14.6.2024
Můžete být svědomitý řidič a stejně se vám to může stát! Strhla jsem volant proto, abych to zvíře nepřejela. Jen zázrakem to tehdy dopadlo dobře. Jako malá jsem ráda jezdila na kole a nebála se vyrazit na silnici do provozu. Už v osmnácti jsem si udělala řidičský průkaz a auta byla mou vášní. Řídila jsem ráda a často. A jezdila jsem bez nehod. Až před několika lety se mi stala ošklivá věc. Jela
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku