Domů     Manžel mě vyměnil za naši sousedku
Manžel mě vyměnil za naši sousedku

Je zvláštní, jak snadno se může člověku zhroutit život jako domeček z karet. Jeden den jste šťastní a za pár hodin nemáte pro co žít. Dodnes nevěřím tomu, že mě můj muž téměř dva roky podváděl, aniž bych si čehokoli všimla.

Myslela jsem si, že svého manžela znám opravdu dobře a že kdyby mi lhal, poznala bych to. Měli jsme krásný byt, oba dobrou práci a měli jsme celkem krátce po svatbě.

Klapalo nám to po všech směrech, tedy to jsem si myslela a nikdy nezapomenu na ten šok, když jsem se dozvěděla, že je všechno jinak.

Láska na první pohled

Pepa byl o pět let starší než já a měl v sobě to osobité kouzlo, kterým si vás okamžitě podmaní. Zamilovala jsem se hned.

Pepova láska se projevila o něco později, což jsem přikládala hlavně tomu, že byl starší, zkušenější a věděl už, co od života vlastně chce. Nejspíš se mnohokrát spálil a nechtěl skočit po hlavě do dalšího vztahu.

Já byla pravý opak, ale to asi bylo hlavně tím věkem. Zamilovávala jsem se často, tohle však bylo jiné. Silné a intenzivní. „Tohohle chlapa si vezmu a budeme mít hromadu dětí!“ líčila jsem kamarádce.

Rodinu stále odkládal

S Pepou jsme se vzali necelý rok po zásnubách. Než se manžel vyslovil, chodili jsme spolu asi dva roky. Kdekdo říkal, že jsme to uspěchali, já ale byla zamilovaná až po uši a věřila, že je to opravdu navěky.

Asi rok po svatbě, když jsme dodělali byt, jsem nadhodila téma dětí. Pepa se na to moc netvářil. Říkal, že jsme ještě mladí na takové závazky, na rodinu a tu zodpovědnost. „Užijme si trochu života, než se uvážeme k miminu,“ říkával.

Opět jsem dala na to, že je to zkušený chlap, který ví, co říká. Jenže roky plynuly a on se stále na děti necítil. Netlačila jsem na něj, snažila jsem se jeho důvody chápat, přesto jsem se uvnitř hrozně trápila.

Kdykoli jsem nadhodila téma dětí, stočil hovor někam jinam a já pochopila, že to stále není na pořadu dne. Když bych pominula tento drobný zádrhel, byli jsme spokojeni.

Jezdili jsme na dovolené, výlety a přesně jak řekl můj muž – užívali si života plnými doušky.

Znaly jsme se od vidění

Naproti našim dveřím byl další byt. Žila tam vdova po vojákovi, kterého zabili někde na misi. Podrobnosti mě moc nezajímaly, protože Stela, jak se naše sousedka jmenovala, nebyla dvakrát sdílná.

Navíc kdykoli mě viděla, sotva pozdravila a zase rychle zalezla do svého bytu. Byla to noblesní a zároveň hrozně šmrncovní ženská.

Přiznávám, že jsem jí trochu záviděla. Chlapi na ní mohli oči nechat, ona ale jako by o žádného neměla zájem. Nebo to tak na mě alespoň působilo. Až teď, když nad tím vším přemýšlím zpětně, si vybavuji detaily, které mě měly asi varovat. Jenže já byla tak hloupá, naivní a slepě zamilovaná, že jsem je nechtěla vidět.

Prozradila je kadeřnice

Kdybych měla oči otevřené, musela bych si bývala všimnout, že to mezi mým mužem a Stelou jiskří. Musela bych si všimnout těch jejich pohledů, chování a nervozity, když jsme se všichni potkali třeba na schodišti.

Jenže mě by vážně nikdy nenapadlo, že zrovna můj muž bude hledat potěšení u jiné ženy. Nic mu doma nechybělo.

V únoru, krátce před Valentýnem, jsem byla objednaná ke kadeřnici. Počítala jsem, že s manželem zajdeme na večeři a plánovala jsem otevřít znovu téma dítěte. Táhlo mi na čtyřicet a déle už jsem čekat nechtěla.

Zároveň jsem ho ale nechtěla ani vyplašit nebo vydírat. Když jsem přišla do salonu, cítila jsem podivné pohledy přítomných žen.

Tak zvláštně si mě měřily a některé si záhy začaly šeptat. Zběžně jsem se prohlédla, jestli nejsem špinavá, nebo nemám někde na kabátě díru. Přestala jsem tomu věnovat pozornost, usadila jsem se do křesla a užívala si profesionální péče své kadeřnice. Nenuceně jsme si povídaly, když přišla řeč na Pepu.

„Víš, Lenko, nevím jak začít, ale potřebovala bych ti něco důležitého říct,“ spustila tak nesměle, až mi jí bylo líto. Zeptala jsem se, co děje. Následující minuty mám jako v mlze. Jako by se mi to všechno jenom zdálo a já čekala, až ta noční můra skončí.

„Pepa tě podvádí a to hezky dlouho. Já ti to nechtěla říkat, doufala jsem, že to skončí, ale pořád to trvá. Je to vůči tobě sprostý. Pro Boha, vždyť už to ví snad všichni!“ vyhrkla na mě.

Sbalil se a odešel za ní

Manžel ani nezapíral, neomluvil se a jen zbaběle řekl, že je rád, že to vím. Prý se mu ulevilo. To schovávání a lhaní ho vyčerpávalo. Ještě ten večer se sbalil a odešel k ní. Já zůstala sama, požádala jsem o rozvod a za vším udělala tlustou čáru. S chlapy jsem skončila, samotné je mi lépe.

Lenka (55), Bělá pod Bezdězem

reklama
Související články
3.10.2023
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na očích klapky. Dokonce i moje matka si neodpustila několik ironických poznámek. Až jsem se
3.10.2023
Naše sousedka byla starší dáma. Na fenu dobrmana, kterou si pořídila před lety, se jí najednou už nedostávalo sil. Když jsem byla malá, neexistovalo, aby lidé chovali psy v panelácích. Nanejvýš pokojové pudlíky, velké psy nikoli. Dnes celý náš panelák štěká, hned dole u výtahu slyšíte, jak se z bytů ozývají hafani. Dost jsem se tomu divila. Vyrůstala jsem ve dva plus jedna a na žádné zvíře j
1.10.2023
To, co začalo nevinným dětským slibem, se po letech ukázalo jako ten nejlepší nápad. Museli jsme si na sebe ale počkat. S Václavem jsme se dlouhé roky míjeli. Slíbili jsme si kdysi, mohlo nám být tak šest let, že se jednou vezmeme a budeme mít velkou rodinu. Ale víte, jak to s dětskými láskami bývá. Jak šel život dál, naše cesty se postupně rozcházely a scházely. Po základní škole jsme se z rod
1.10.2023
Když se blíží vánoční čas, je mi vždycky úzko. Bývala to vždy nejkrásnější část roku, loňská událost mi to ale změnila jednou provždy. Většinu našeho života jsme s manželem byli zaměstnáni ve velkém podniku. Seznámili jsme se už na škole, stavařinu jsme oba milovali a oba jsme měli i podobné zájmy. Náš život byl obyčejně příjemný. Žádné vášnivé zážitky, ale také žádné scény a situace, které vám
29.9.2023
Má dcera si přála velkou rodinu. Narodil se jí vymodlený Jakoubek. Bohužel osud jemu i nám přinesl do života nejednu bolest. Ivanka vždy dbala na své zdraví. Sportovala, zdravě se stravovala, neměla žádné dědičné nemoci, takže nás nikdy nenapadlo, že by mohla mít někdy zdravotní problém. Přesto se vyskytl, když chtěla otěhotnět. Stále se nedařilo, až si zašla na vyšetření a lékař jí sdělil, že
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k