Domů     Žila jsem dlouho mezi dvěma muži!
Žila jsem dlouho mezi dvěma muži!

Vdávala jsem se velmi mladá a k tomu ještě za cizince, který se za mnou přistěhoval. To, co mi ale chybělo ve vztahu s ním, jsem si vynahrazovala jinde.

Vdávala jsem se, když mi bylo dvacet čtyři let. Asi unáhleně, a hlavně za prvního kluka, kterého jsem v životě poznala. Můj manžel byl Američan. Seznámili jsme se na mém studijním pobytu v San Francisku.

Ani jeden jsme předtím s nikým jiným nechodili. Když jsme se poznali, trávili jsme každou volnou minutu spolu, žili jeden pro druhého, říkali si všechno. S odstupem to vidím jako takovou dětskou lásku.

Ale byl to krásný vztah, a to asi i proto, že jsme měli roky vztah vlastně jen na dálku.

Láska na dálku

Noci jsme trávili na Skype, psali si e-maily. Když jsme dostudovali, ihned jsme se vzali, abychom mohli žít ve stejné zemi a bydlet spolu. Svatba byla jediná možnost, bez ní by jeden v zemi toho druhého nemohl zůstat déle než pár týdnů, natož v ní pracovat.

Vzali jsme se narychlo i přesto, že mi to rodiče rozmlouvali: „Lído, vždyť se pořádně neznáte. Každý máte jinou mentalitu,“ viděli to, co já pochopila až po letech. Tenkrát jsem si nic nepřipouštěla, milovali jsme se.

Nakonec to byl Mike, kdo se „obětoval‘‘ a přestěhoval se za mnou k nám. Doma nechal rodinu, kamarády a začal tady od nuly. Bylo to těžké, ale zvládl to, naučil se perfektně česky, v práci se vypracoval na velmi dobrou pozici.

Otevřely se mi oči

Ale to, co od začátku vypadalo na ideální vztah, se začalo hroutit. Každodenní život odhalil i jeho chyby. Dřív jsme spolu jen cestovali, bavili se a těšili se, jak jednou spolu budeme navždy.

Najednou jsem ale pochopila, že jsme každý jinde. Uvědomila jsem si to, když jsme začali řešit každodenní problémy. Mike totiž v tomto směru jako chlap totálně pohořel. Vše totiž bylo na mně.

Trvalo mi nějakou dobu, než jsem si to uvědomila. Chápala jsem, že to pro něj není snadné zorientovat se v nové zemi, ale já mu dala času dost. Snažila jsem se s ním o tom i mluvit, ale vůbec nechápal, oč mi jde.

„Vždyť je vše v pohodě, Lidu, co se zlobíš?“ ptal se vždy překvapeně, protože vůbec nic nechápal, a já ztratila chuť se s ním dohadovat.

Nechtěla jsem další dítě

Pochopila jsem, že je Mike netechnický a nepraktický typ a je často ztracený ve věcech, které běžnému Čechovi přijdou jako samozřejmost. A tak jsem musela být doma za toho chlapa já.

Asi i kvůli tomu jsem netoužila po dětech. Možná už tenkrát jsem měla podvědomě strach, že bych se sama starala o další dítě. Protože často jsem v něm viděla asi právě přerostlé dítě, o které se musím starat, a ne chlapa, co je mi oporou.

Nechci, aby to vyznělo tak, že byl úplně neschopný a neměl žádné klady. Naopak, byl to ten nejhodnější člověk, kterého jsem v životě poznala, a nikdo se pro mě nikdy neobětoval víc než on.

Jenže já byla taková mrcha, že jsem si toho nevážila a viděla jen to, že se mnou v některých věcech nedokázal držet krok.

Od nespokojenosti k nevěře

Pak se v mém životě objevil muž, ve kterém jsem viděla přesně toho, po kterém jsem toužila. Pochopitelně to byl kolega z práce. Jiří byl o devět let starší.

Připadal mi atraktivní od začátku, co jsem do firmy přišla. Byl ale ženatý, s malými dětmi, takže jsem si na něj netroufla ani pomyslet. Ale jak to tak bývá, byly firemní akce, služební cesty a my se spolu zapletli.

Dalších pár let jsem vedla paralelní vztah. I když jsem se mnohokrát snažila s Jirkou rozejít, nedokázala jsem to. „Neboj, Lidu, jen co děti odrostou, rozvedu se a budeme stále spolu,“ sliboval mi často zářnou budoucnost a já mu chtěla věřit.

Byl pro mě typem naprosto atraktivního chlapa a přitahoval mě tak, že jsem z toho šílela. Nejen vzhledem, ale i tím, že to byl typický Čech, co si skoro se vším poradil. Budil ve mně respekt, který jsem z manžela neměla.

Navíc jsem s ním měla nejlepší sex v životě, zatímco s manželem jsme milování moc nedali.

Držela jsem se své jistoty

Přesto jsem se manžela bála opustit. Obávala jsem se, i když Jiří nakonec podal žádost o rozvod, že bych jednou mohla skončit sama. Jemu jsem samozřejmě řekla, že jsem již žádost také podala.

Ale lhala jsem, protože jsem si moc dobře uvědomovala, jak hodně je Jiří vytížený a jak málo volného času mu už teď zbývá. K tomu by po rozvodu přibyly ještě vyhrazené dny pro děti, a kolik času by zbylo na mě?

A právě proto, že jsem si uvědomovala, že pro něho nikdy nebudu prioritou, že si mezi dětmi a mnou vždycky vybere je, což jsem mu v žádném případě nezazlívala a chápala jsem to, jsem se stále držela svého manžela.

U toho jsem totiž, na rozdíl od Jiřího, byla v centru zájmu já. Navíc jsem si moc dobře uvědomovala, že Jiřího v podstatě neznám. Nikdy jsme spolu nebyli třeba ani na dva dny v kuse, vždycky jen večer po práci.

Vyřešila to sokyně

Dlouho jsem tak žila mezi dvěma muži, a kdyby mě neprozradila Jiřího manželka, možná bych tak žila ještě dnes. Samozřejmě že v rozvodové bitvě je každý prostředek dobrý.

A tak Jiřího žena vytáhla u rozvodu manželovu nevěru. Vůbec nevím, jak se o nás dozvěděla! A podle toho, co u soudu vyprávěla, o nás musela vědět prakticky od začátku!

Bohužel bydlíme na malém městě, a tak si o nás za chvíli začali šuškat i vrabci na střeše. Poslední, jako obvykle, se to dozvěděl můj manžel. „Podívej, Lído, vím, že vše mezi námi nebylo ideální, ale nechci to zahodit.

Vezmu si neplacené volno a na dva měsíce odjedu domů, potřebuji se s tím vyrovnat sám,“ řekl mi můj hodný muž. „Až se vrátím, řekneme si, co bude dál!“

Ani jeden, ani druhý

Když ale můj manžel odletěl domů, mně se najednou ulevilo. Kupodivu zmizela i má touha po Jiřím, který byl vývojem rozvodu natolik zdrcen, že jsme se téměř nevídali.

A já si začala připouštět i tu variantu, že bych mohla žít sama a že to není vůbec špatné. Na děti už bylo stejně pozdě, doma jsem dělala ženské i mužské práce, tak k čemu mít doma ještě někoho dalšího? Kvůli sexu?

Na to se vždy někdo najde. A tak jsem po měsíci napsala manželovi, že protahovat náš vztah nemá smysl. Jestli chce, ať v Americe zůstane, že vše se dá dořešit na dálku. Kupodivu souhlasil. S Jiřím jsem se v podstatě ani rozcházet nemusela.

Prostě se v mém životě přestal vyskytovat. Od té doby žiju už mnoho let sama. Jediné, čeho lituji, je, že jsem neměla děti. To už teď ale stejně nezachráním.

Lída P. (63), severní Čechy

Předchozí článek
reklama
Související články
23.5.2024
Mateřská láska je od počátku věků tím nejpevnějším poutem. Vypiplat z dítěte muže a pak ho muset přenechat nějaké jiné, to může být pro matku skoro k nepřežití. Manžel se upil, když byly synovi, mému milovanému Adámkovi, tři roky. V té době se ze mě stala tvrdá ženská, pochopila jsem, že se se mnou život mazlit nebude a že co si nevydupu ze země, to nebudu mít. Na lásku jsem už nevěřila. S manž
18.5.2024
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou Danou. Měla jsem
17.5.2024
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli jsme nejšťastnější pod sluncem. Viděli jsme se v něm a zahrnovali ho
15.5.2024
Chodí nafintěná a jen se tahá s chlapy. Bere vše! Je jí to jedno. Stydím se za ni a pomluvy už ani nevnímám. Takovou potupu jsem si od vlastní dcery nezasloužila! Už je to pár let, co jsem vzdala marné pokusy jí nějak domluvit. Nebo zjistit příčinu jejího, pro mě naprosto nepochopitelného chování. Občas mám pocit, že se ta nešťastná holka snad zbláznila. Začalo to úplně nevinně, rozchodem s jej
14.5.2024
Mám snad tu nejhorší švagrovou na světě! Je na mě vysazená už od začátku. Nejhorší na celé situaci je fakt, že se mě můj muž nezastane. Když jsem potkala Martina, byla jsem už vdova s dcerou na studiích. Můj manžel tragicky zahynul na cestě z práce. Prostě jednoho rána odjel a už se nám nikdy nevrátil. Naší Kačence bylo v té době osm let. Žily jsme pak mnoho let jen jedna pro druhou a vlastně n
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
epochalnisvet.cz
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
Nová lasvegaská dominanta se pyšní hned dvěma světovými rekordy. Předně na světě nenajdete větší kulovitou stavbu a zároveň je fasáda MSG Sphere opatřena největší LED obrazovkou! Displej zabírá úctyhodných 54 000 metrů čtverečních, a tak by do kapsy strčil i pražský Václavák!   K začátkům této unikátní stavby se musíme vrátit do února 2018, kdy
Krémové houbové rizoto
tisicereceptu.cz
Krémové houbové rizoto
Provoňte ho aromatickými bylinkami, jako je rozmarýn nebo tymián. Ingredience 250 g kulatozrnné rýže 200 g hub, nejlépe hříbků 80 ml bílého vína 100 g másla 30 g šalotky 70 g parmazánu 6 l
Holubího reka nechali vycpat
historyplus.cz
Holubího reka nechali vycpat
Obránci francouzské pevnosti Vaux, střežící přístup k Verdunu, se už dlouho neudrží. „Tohle je naše jediná šance,“ říká velitel a vysílá jejich posledního poštovního holuba es žádostí o pomoc… Nezbývá než doufat, že holub Vaillant poselství doručí. Od 2. června 1916 Němci útočí na opevnění Vaux, střežící severovýchodní přístup k městu Verdunu. Major Sylvain Eugène Raynal (1867–1939) tuší,
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
epochaplus.cz
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
Drogy, sex a rock’n’roll. Život Janis Joplin, legendární zpěvačky s nakřáplým hlasem, která se stala ikonou hippies a symbolem ženské svobody, byl plný vášně, excesů a tragického konce v pouhých 27 letech.   Hudební svět ještě nestihl smířit se ztrátou Jimiho Hendrixe, a už 4. října 1970 truchlí znovu. Na předávkování drogami umírá v prokletém věku
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
21stoleti.cz
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
Nový článek Michaliny Kazek a Lenky Chodákové z Laboratoře molekulární integrativní fyziologie drozofily, který vyšel v prestižním časopise Plos Biology, ukazuje, jak důležité je pro organismy nastavi
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
nasehvezdy.cz
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
Zpěvačka Ewa Farna (30) je na vrcholu kariéry, a tak nechce vynechat ani jedno vystoupení, dokud vyprodává haly. To však znamená, že své tělo rozhodně nešetří. Málo spí a jídlo si koupí tam, kde to z
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
iluxus.cz
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
Společnost Sennheiser dnes oznámila zahájení prodeje nejnovějších plně bezdrátových sluchátek – Sennheiser Accentum True Wireless. Sluchátka vynikají mimořádnou ergonomií, hybridním aktivním potlačení
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
enigmaplus.cz
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
Síť podzemních tunelů a bunkrů pod hlavním městem Německa má především souvislost s obdobími druhé světové války a následné studené války, která rozdělila svět i samotný Berlín. Se zdejším podzemím je
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
nejsemsama.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
skutecnepribehy.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
epochanacestach.cz
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském