Domů     Nepřestala jsem ho milovat
Nepřestala jsem ho milovat

Celý život jsem vlastně čekala a věřila, že ho zase jednou potkám. Když se to stalo, byla jsem v šoku. 

Vstoupila jsem do knihovny a zamířila k polici s knihami o historii. Z kabelky jsem vytáhla seznam titulů,  které jsem si chtěla vypůjčit a doufala jsem, že tam všechny najdu.

Čtení je totiž moje skutečná vášeň. Jsem už v důchodu, a tak si to užívám. Konečně mám na své knížky opravdu dost času. Najednou jsem měla pocit, že mě někdo pozoruje. Obrátila jsem se tím směrem a celá jsem zkameněla.

Byl to skutečně on!

Na židli u čtenářského stolku seděl postarší, prošedivělý muž. Nebýt jeho očí, nepoznala bych ho asi. Ale ten jeho upřený, zářivý pohled se nedal splést s někým jiným. Byl to on. Můj Kamil. Neviděli jsme se čtyřicet let.

Vypadal už samozřejmě úplně jinak než kdysi, ale ten jeho jiskřivý pohled ho prozradil. Váhavě vstal a udělal první kroky směrem ke mně. Najednou jsem nevěděla, jestli se s ním vlastně chci setkat. Nebo jestli mám raději dělat, že ho neznám.

Zasloužil by si to. Po tom všem.

Bláznivě zamilovaná

Když je člověku osmnáct, zamiluje se celkem rychle a snadno. A Kamil byl opravdu okouzlující mladík. Potkali jsme se na diskotéce a zamilovali se. Byla to láska na první pohled.

Byla jsem o tom pevně přesvědčená a láskou celá popletená. Emoce se mnou lomcovaly, celá jsem zářila. Snila jsem už o krásné společné budoucnosti a zdálo se, že Kamil tyto představy sdílí se mnou. Až do chvíle, než jsem otěhotněla.

Dítě teď určitě nechci

Bylo mi skoro dvacet a představa, že budu mít s Kamilem miminko, mě nadchla. Jenže Kamil o dítěti nechtěl ani slyšet. Říkal, že jsme ještě moc mladí a že on studuje a neuživil by nás. Jeho argumenty zněly tak logicky a přesvědčivě. Můj rozum se to snažil pochopit, ale mé srdce ne.

Přesto mě nakonec Kamil přiměl k potratu. Nikdy na ty strašlivé chvíle  nezapomenu! Byl to pro mě tak děsivý zážitek, že jsem se nemohla Kamila ani dotknout. Bez sexu on ale nevydržel a odešel k nějaké Zuzaně.

Vše se opakovalo

Našla jsem si dobrou práci a pár přátel. Na Kamila jsem ale zapomenout nedokázala. Pořád jsem ho milovala, i přesto, že jsem se na něj zlobila. Nedokázala jsem mu odpustit, že nechtěl naše dítě a že mě pak zbaběle opustil.

Byl mojí osudovou láskou, ať už se stalo, co se stalo. Jenže zmizel z mého života a já o něm vůbec nic nevěděla. Potkala jsem sice pár zajímavých mužů, ale všechny jsem odmítla. Nechtěla jsem nikoho jiného, než Kamila.

Nečekané setkání

Uběhlo už šest let a já trávila dovolenou s kamarádkou u moře v Bulharsku. A tam jsme se  zase potkali. Kamil tam byl s manželkou a dvouletou dcerkou. Jen jsem ho uviděla, znovu ve mně vzplály všechny city.

Byl to hotový gejzír. Hned první den jsme se v noci pomilovali na pláži. Toužila jsem po něm a strašlivě žárlila na jeho roztomilou rodinu. On to ale dokázal zařídit tak, že jsme spolu strávili na dovolené hodně romantických chvilek.

Nechápala jsem, jak to vyřešil. Teprve časem jsem pochopila, že s krytím své nevěry měl asi značné zkušenosti.

Vše se opakovalo

Po návratu domů jsme se vídali dál. A já opět otěhotněla. Tentokrát jsem ale byla pevně rozhodnutá dítě si nechat. Bylo mi dvacet šest a o potratu jsem nechtěla ani slyšet. Kamil ovšem zase zbaběle zmizel. Řekl, že dítě se mnou si nemůže dovolit. Že jeho žena je také těhotná a tři děti už je na něj trochu moc.

Přestali jsme se stýkat a já se rozhodla, že se o dítě, až se narodí, postarám sama. Moc jsem se na miminko těšila, i když mi radost kazilo to obrovské zklamání z Kamila.

Nakonec to bylo jinak

Koncem čtvrtého měsíce jsem potratila. Nastaly komplikace a já si v nemocnici poležela dlouhé dva měsíce. Od té doby bylo jasné, že žádné děti už mít v životě nebudu. Byla jsem úplně zničená a všechno mi bylo naprosto jedno. Žila jsem ze dne na den. Zanevřela jsem na všechny chlapy, na sex, na jakýkoli fyzický kontakt.

Byla jsem plná hořkosti a zloby. Trvalo to několik let, než se objevil Mirek. Pracoval u nás v podniku a zdál se být sympatický. O mě jevil zájem už nějaký čas, než jsem si toho vůbec všimla a byla ochotna jít s ním na skleničku.

Chtěla jsem to zkusit

Na radu kamarádky jsem se rozhodla, že zkusím žít „normální“ život a vezmu si Mirka.  Nemilovala jsem ho, ale nechtěla jsem už být sama. Vůbec mě nenapadlo se ptát, proč už je dvakrát rozvedený. Měla jsem to ale brzy poznat.

Hned jak jsme spolu začali bydlet, Mirek ukázal svou pravou tvář. Byl to sadista, který mě opakovaně znásilňoval a vyžíval se v nestandardních sexuálních praktikách. Chtěla jsem utéct, ale vyhrožoval mi, že mi to jen tak neprojde. Bála jsem se, protože jsme nevěděla, co tím myslí.

Už nikdy nikdo

Díky mým přátelům se mi nakonec podařilo od Mirka odejít a rozvést se. Od té chvíli jsem si už s žádným mužem nic nezačala. Žila jsem sice samotářský, ale ne osamělý život. A byla jsem celkem spokojená.

Dobrá práce, pár přátel… Až do chvíle, než jsem v knihovně opět potkala Kamila. Co bude dál. Pokud jsem někdy v životě dokázala opravdu milovat, tak jedině jeho. A miluju ho i teď, po těch dlouhých letech.

Miroslava J: (66), Olomouc

Předchozí článek
reklama
Související články
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
2.5.2024
Byla jsem zamilovaná do pohledného spolužáka Lišky, který si mě nevšímal. Přesto jsem doufala, že se během pálení čarodějnic sblížíme. K čarodějnicím neboli třicátému dubnu se upínaly veškeré mé naděje. O té magické noci jsem věděla nemnoho, neboť jsme se o takových věcech ve škole neučili, ale babička říkávala, že je to noc zázraků. Filipojakubská nebo také Valpuržina noc proslula kouzly, ve v
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet