Domů     Milovala jsem ho víc, než svůj život
Milovala jsem ho víc, než svůj život

Většina lidí má na dětství ty nejkrásnější vzpomínky. Já ne. Tuto dobu jsem totiž trávila po nemocnicích a zatímco jiná děvčátka nosila puntíkované šatečky, mým oděvem se stal nemocniční andělíček.

Změnu přinesla až prepuberta, kdy se konečně našel vhodný dárce a já dostala novou ledvinu.

Můj život se od základů změnil. Nastoupila jsem na gymnázium, začala malovat a především jsem potkala Patrika. Tenhle zlatovlasý anděl byl mou první, největší a jedinou láskou a já okamžitě poznala, že je nám souzeno být navěky spolu.

Milovala jsem ho víc, než svůj život a on mé city opětoval. Zanedlouho jsme se k sobě nastěhovali a pár let na to už nám vyzváněly i svatební zvony. Jenže neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.

Zrovna v den, kdy jsme poprvé otevřeli choulostivé téma potenciálních potomků, mě stihla prudká bolest v kříži. Když jsem pak v moči našla krev okamžitě jsme jeli do nemocnice.

Bohužel to nebyl planý poplach. Má náhradní ledvina selhávala. Bylo zapotřebí rychle sehnat vhodného dárce a nikdo z mé rodiny nepřipadal v úvahu. Zoufale jsem objala svou lásku, jako by mi jeho pevné a hřejivé náručí mohlo přinést vysvobození.

Patrik mě líbal do vlasů a snažil se tvářit statečně, ale i tak jsem cítila, jak se chvěje. Tahle zpráva náš život úplně změnila. Začala jsem být vzteklá a podrážděná. Prvopočátek byl vlastně úplně nenápadný.

Nejdřív jsem na banální otázky odpovídala zbytečně zostra. Za pár dní už křikem a netrvalo dlouho a kvůli každé prkotině létaly talíře. Pak přišly omluvy a slzy, ale k čemu jsou pouhé řeči? Co se stalo, stalo se.

Rozbité skleničce ani ta nejupřímnější omluva nevrátí původní tvar. A rozbitého toho u nás bylo čím dál tím víc. Patrik přitom dělal co mohl. Dokonce si v práci vyjednal home office, aby mohl být pořád se mnou. Mně ale bylo všechno málo.

Přišlo horké a dusivé léto. Tělo zaplavené toxiny přestávalo poslouchat, a tak jsem mátožně pospávala a budila se zpocená, zmatená a unavená.

Horký vzduch se ani nehnul a pocit bezčasí podporovalo i to, že Patrik stále seděl u počítače a donekonečna poslouchal jeden a týž pořad. Změna přišla až po čase. Když můj manžel poprvé poněkud tajnůstkářsky zmizel, docela jsem to uvítala.

Jenže se ztrácel čím dál tím častěji. Neřekl, kam jde, vracel se pozdě a často byl viditelně unavený. I v těch vedrech se navíc neváhal obléci do košile s dlouhým rukávem a mé podezření se tak měnilo v jistotu.

Má nějakou ženskou a už se nemůže dočkat, až konečně zhebnu, aby si ji sem mohl nastěhovat.

Má skleslost dosáhla vrcholu. Natrvalo jsem přesídlila do pokoje pro hosty a mým jediným oděvem se stala propocená a pokydaná noční košile. V místnosti s okny na východ jsem se pomalu pekla.

Patrik už mizel skoro každý den a kdykoli mu zazvonil telefon, běžel s ním na balkon. Hluboko v duši jsem umírala žalem, že ztrácím svou životní lásku, ale bylo jasné, že takhle to nejde dál. Smířlivě jsme tedy navrhla, že nemusí čekat na mou smrt.

Můžeme se přece rozvést. Byt mu klidně nechám a přesídlím do LDN. Když jsem svůj monolog končila, vypadalo to, že můj manžel asi omdlí. Nápadně se totiž zapotácel a byl by i upadl, kdyby se v poslední chvíli nechytil desky stolu. Pak zalapal po dechu a přidušeně zašeptal:

„Tohle si myslíš? Ach lásko, nechtěl jsme tě takhle trápit! Všechno je jinak!

Chodil jsem do nemocnice na testy, protože bych ti rád daroval svoji ledvinu!“ Pak se rozpovídal o složitém právním pozadí, dlouhé řadě testů a přitom neustále zdůrazňoval, že je vhodným dárcem a kýženému zákroku nestojí vůbec nic v cestě.

Poslouchala jsem oněmělá blahem. Všechna ta hrůza se přetavila v pocit úžasného štěstí, které mě zaplavilo jako jasná a zářivá vlna. Můj nádherný a ušlechtilý manžel mě neopouští a já budu žít. Budu žít a budu zdravá! Všechno bude zase v pořádku.

Toho dne jsme se poprvé po strašně dlouhé době milovali a já si připadala nasycená, spokojená a silná jako lvice po úspěšném lovu. Vůbec jsem nepochybovala, že vše dopadne dobře.

Nadešel den D hodina H a minuta M. Tým lékařů byl již připraven a připravena a plna odhodlání jsem byla i já. Nepochybovala jsem o zdaru celého zákroku a stejně optimistický byl i můj Patrik. Před operací jsme se ještě vroucně políbili, a pak oba zavřeli oči.

Když jsem se probudila, cítila jsem se mnohem lépe. Operace byla úspěšná, rekonvalescence krátká a nyní už žiji plný a aktivní život. Jen se sportem to nesmím moc přehánět a systematicky se vyhýbám nezdravému jídlu a alkoholu. Stejně jako všechny těhotné.

Naše Lucinka se má narodit na nový rok a už teď se na ni oba moc těšíme. Tenhle náš malý drobeček ještě neví, že má obrovské štěstí. Jejím otcem je totiž nejlepší muž na světě.

Petra, 26 let, Lovosice

Předchozí článek
reklama
Související články
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
4.9.2023
Bylo mi už přes třicet a stále se mi nedařilo najít muže, který by byl nejen milujícím manželem, ale i hodným a spolehlivým otcem našich dětí. Vždycky jsem chtěla mít velkou rodinu. Všechny moje kamarádky už dávno vodily svoje ratolesti do školky a já stále čekala na svoje štěstí. „Najdi si někoho v práci!“ radily mi moje přítelkyně. „Tam není žádný chlap, který by stál za to,“ kroutila jsem od
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
enigmaplus.cz
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
Tajemných zmizení v tzv. Bermudském trojúhelníku bylo popsáno již mnoho. Některá z nich se už stala téměř legendárními. Je však rovněž znám také i případ potopené lodi, jež ale následně opět vyplula n
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Dotlačila ho manželka k oltáři?
nasehvezdy.cz
Dotlačila ho manželka k oltáři?
Do svatby se herec Filip Blažek (50) z Jedné rodiny moc nehrnul. Trvalo mu dlouhých 18 let, než došel s krásnou partnerkou a matkou svých dvou dcer Jolanou (43) k oltáři. A i když už jsou to tři rok
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Celebrity s nejvyšším IQ: Jak využívají své fenomenální schopnosti v kasinech
epochaplus.cz
Celebrity s nejvyšším IQ: Jak využívají své fenomenální schopnosti v kasinech
Vědomosti a inteligence jsou bezesporu silnými nástroji pro úspěch, ať už v kariéře, v osobním životě nebo třeba při návštěvě kasina. V tomto článku se podíváme na to, jak některé slavné osobnosti využívají své nejvyšší IQ k tomu, aby se stali úspěšnými hráči v kasinech. Zjistíme, jaký vliv má vysoké IQ na jejich schopnost vyhrávat
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Bylo to za všechny peníze
skutecnepribehy.cz
Bylo to za všechny peníze
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
21stoleti.cz
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
V sobotu 23. září 2023 v 8 hodin a 50 minut našeho času nastane podzimní rovnodennost. Z astronomického pohledu jde o okamžik, kdy se střed slunečního kotouče ocitne na světovém rovníku v souhvězdí Pa
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
epochalnisvet.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas
Žije jen pro prachy
nasehvezdy.cz
Žije jen pro prachy
Zdá se, že smyslem jejího života je blahobyt a luxus. Ale není to málo?  Interpretka dávného hitu Zvonky štěstí dává v podstatě neustále najevo, že žije jen pro peníze, které ráda rozhazuje a že je