Domů     Přítel matky nás chce obrat!
Přítel matky nás chce obrat!

V naší rodině vždy panovaly velmi dobré vztahy, které nezničila ani skutečnost, že nám do života restituce přinesla spoustu peněz. Až cizí vetřelec.

Naše rodina byla vždy považována za šťastnou. A to i přesto, že babička s dědou, rodiče našeho táty, dostali v restituci činžák v centru Prahy a naše rodina tím byla rázem bohatá. Některé rodiny peníze nakonec rozdělí. Naše vztahy to naštěstí nikterak nenarušilo.

Činžák byl jen starost

Prarodiče dokonce působili na některé naše známé jako blázni. Majetkem nebyli zrovna nadšení. Najednou jim spadl do klína majetek, o který ale znamenal i velkou starost a na to se už tehdy necítili dost fit.

A ani táta, jejich jediný syn, o další starosti nestál. Miloval svoji práci a té se plně věnoval.

Všichni tři se tedy dohodli a dům prodali s tím, že si naše rodina ponechala jeden velký byt, do kterého jsme se se sestrou s rodiči nastěhovali. Babička s dědou bydleli v domku v jižních Čechách a rozhodně jej nechtěli opustit.

My u nich trávily veškeré prázdniny a byl to náš druhý domov. Jezdíme tam dodnes, i když babička s dědou nás už dávno opustili. Alespoň se tak jako rodina vždy všichni sejdeme. Dlouho už totiž bydlíme každý někde jinde.

Smrt vše změnila

Jako první opustila soužití s rodiči má sestra. Vzala si kluka z Kolína a odstěhovala se za ním pryč z Prahy. Spolu si pořídili domek, na který značnou část přispěl táta, který po smrti rodičů zdědil hodně peněz. „Co já bych s nimi dělal, holky moje!

Jednou bude stejně vše vaše,“ smával se. „To naše cestování s maminkou nám ty úspory nezruinuje!“

Oba vždy toužili podívat se do světa, a to se jim konečně splnilo. Bohužel táta předčasně zemřel a maminka zůstala najednou sama. Svůj smutek se snažila zahnat prací, je učitelka a mezi dětmi přišla na jiné myšlenky.

„Když přijdu mezi ty malé zlobily, je ta bolest rázem mnohem snesitelnější. Někdy na ni dokonce i na chvíli zapomenu,“ říkávala.

Dělala jsem mámě společnost

Po tátově smrti jsme k sobě se sestrou a mámou ještě více přilnuly.

I když jsem v té době měla už přítele a chtěla se z domova odstěhovat, abychom mohli bydlet spolu, po tátově odchodu jsem své plány změnila, a ještě nějakou dobu zůstala s mámou, aby se necítila úplně opuštěná.

Na střídačku jsem tedy bydlela doma s mámou a občas u Ivana v podnájmu. Je pravdou, že mi v té době občas běželo hlavou, že to sestra vyhrála, když včas utekla. Samozřejmě nikdo nemohl tušit, jak brzo nás otec opustí.

Časem naštěstí máma sama navrhla, ať si koupíme byt, že ona už to zvládne. A tak jsme si z dědictví po tátovi koupili malý byt.

Překazil nám plány

S mámou jsme se domluvili, že až si budeme chtít založit rodinu a ona půjde do důchodu, byty si vyměníme. Jí bude stačit náš menší byt, a my do našeho velkého rodinného bytu přivedeme další generaci. Je fakt, že i tehdy mě napadlo, proč to neuděláme hned?

Na co čekáme? Nic se nedělo ani když jsme se s Ivanem vzali.

Naštěstí jsme na rodinu nespěchali, tak jsme otázku bytu neřešili. Jenže čas běžel a máma se do důchodu stále nechystala, a to už pár let přesluhovala.

Řekli jsme si, že s dítětem už čekat nemůžeme, protože jsem už byla ve věku, kdy by se mi ani nemuselo podařit otěhotnět.

Navíc jsme věřili, že když otěhotním, věci se pohnou. Ale ani po narození naší holčičky se nic nedělo a já sbírala odvahu s mámou promluvit. V tu chvíli se nám do života přimotal cizí chlap.

Nevěříme mu

Ani nevíme kdy a kde se s ním vlastně setkala. Rozhodně se nám ale se sestrou nelíbí. Je také vdovec a má dceru. Se sestrou jí samozřejmě štěstí přejeme a nechceme, aby na „stará kolena“ byla úplně sama.

Každý potřebuje spřízněnou duši, jen se obáváme, že tento pán zrovna terno nebude. S mámou se několikrát týdně vídají, ale každý bydlí dál ve svém a mámě to tak vyhovuje.

Jenže když jsme se s manželem konečně rozhoupali a naťukli výměnu našich bytů se kterou máma souhlasila, ozval se její přítel.

Chce se k ní stěhovat

Začal jí výměnu rozmlouvat, dokonce ji přesvědčuje, že by bylo nejlepší, kdyby se k ní nastěhoval. V jejím bytě jí pomůže a svůj by mohl pronajímat, aby měli peníze navíc. Zdá se, že mámě se jeho nápad líbí.

Už mi říkala, že ji musím chápat, že chce ještě urvat kousek toho štěstí a že přítel dokonce začal mluvit i o tom, že by se třeba mohli i vzít. Je mi jasné, co má pán za lubem. Sestra, která se s ním také párkrát viděla, rovnou řekla, že jde po mámině majetku.

A já teď nevím, co dělat. Jak mámě říci, že její přítel chce její majetek a ne ji. Co když si ale bude myslet, že jí to říkám jen proto, že naše rodina by už opravdu potřebovala větší byt a já jdu po jejím majetku také? Nevím, co mám dělat.

Lenka S. (45), Praha

Související články
20.6.2024
Doktoři mi říkali, že nikdy nebudu máma. O to větší radost jsem měla, když mi gynekolog pověděl, že jsem ve třetím měsíci těhotenství. Bylo červencové ráno a já po dlouhé těžké noci svírala vytoužené novorozeňátko. Zdravá holčička s dolíčky na tvářích. Slzy mi radostí stékaly z očí. Pět krásných let jsme si s dcerkou užívali. Měli jsme to, o čem jsme s mým manželem vždycky snili. Dávali jsme
17.6.2024
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí. Tam jsem také potkala Vlada, který chodil o dva ro
15.6.2024
Nikdy bych si nemyslela, že se rozhádáme kvůli něčemu, co se vlastně ani nebude týkat přímo nás. Už několik měsíců spolu nemluvíme. Naše rodina držela vždycky pospolu, nebylo nic, co by nás postavilo proti sobě. Prošla i hodně těžkou zkouškou, když zahynul dědeček během občanské války ve Španělsku a babička zůstala sama s pěti dětmi. Rodina se tehdy semkla a pomohla jí překonat těžké období. Ří
14.6.2024
Moje kulinářské umění je vyhlášené. Těším se pověsti nejlepší kuchařky široko daleko. Nemohu připustit, aby byla moje snacha lepší! Tohle je moje parketa. A tu si nenechám vzít! Myslím, že si kaž­dý zakládá na tom, co umí nejlépe. V mém případě to je vaření. Toto umění jsem určitě podědila po své babičce, která byla vyhlášená kuchařka. Také moje teta vařila ve školní jídelně, a dodnes si pamatu
11.6.2024
Moje dětství bylo příšerné. Nerada jsem chodila domů, nerada jsem zůstávala s kýmkoli z naší rodiny. Máma s tátou se neustále hádali a prali. Moje o šest let mladší sestra Jitka si vůči tomu vytvořila jakousi imunitu a neustále mě shazovala, protože já se s tím vyrovnat neuměla. Možná se tak chtěla rodičům hlavně zavděčit, protože jejich hněv na její hlavu potom tolik nedopadal a vše jsem odnáš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí