Domů     Přítel matky nás chce obrat!
Přítel matky nás chce obrat!

V naší rodině vždy panovaly velmi dobré vztahy, které nezničila ani skutečnost, že nám do života restituce přinesla spoustu peněz. Až cizí vetřelec.

Naše rodina byla vždy považována za šťastnou. A to i přesto, že babička s dědou, rodiče našeho táty, dostali v restituci činžák v centru Prahy a naše rodina tím byla rázem bohatá. Některé rodiny peníze nakonec rozdělí. Naše vztahy to naštěstí nikterak nenarušilo.

Činžák byl jen starost

Prarodiče dokonce působili na některé naše známé jako blázni. Majetkem nebyli zrovna nadšení. Najednou jim spadl do klína majetek, o který ale znamenal i velkou starost a na to se už tehdy necítili dost fit.

A ani táta, jejich jediný syn, o další starosti nestál. Miloval svoji práci a té se plně věnoval.

Všichni tři se tedy dohodli a dům prodali s tím, že si naše rodina ponechala jeden velký byt, do kterého jsme se se sestrou s rodiči nastěhovali. Babička s dědou bydleli v domku v jižních Čechách a rozhodně jej nechtěli opustit.

My u nich trávily veškeré prázdniny a byl to náš druhý domov. Jezdíme tam dodnes, i když babička s dědou nás už dávno opustili. Alespoň se tak jako rodina vždy všichni sejdeme. Dlouho už totiž bydlíme každý někde jinde.

Smrt vše změnila

Jako první opustila soužití s rodiči má sestra. Vzala si kluka z Kolína a odstěhovala se za ním pryč z Prahy. Spolu si pořídili domek, na který značnou část přispěl táta, který po smrti rodičů zdědil hodně peněz. „Co já bych s nimi dělal, holky moje!

Jednou bude stejně vše vaše,“ smával se. „To naše cestování s maminkou nám ty úspory nezruinuje!“

Oba vždy toužili podívat se do světa, a to se jim konečně splnilo. Bohužel táta předčasně zemřel a maminka zůstala najednou sama. Svůj smutek se snažila zahnat prací, je učitelka a mezi dětmi přišla na jiné myšlenky.

„Když přijdu mezi ty malé zlobily, je ta bolest rázem mnohem snesitelnější. Někdy na ni dokonce i na chvíli zapomenu,“ říkávala.

Dělala jsem mámě společnost

Po tátově smrti jsme k sobě se sestrou a mámou ještě více přilnuly.

I když jsem v té době měla už přítele a chtěla se z domova odstěhovat, abychom mohli bydlet spolu, po tátově odchodu jsem své plány změnila, a ještě nějakou dobu zůstala s mámou, aby se necítila úplně opuštěná.

Na střídačku jsem tedy bydlela doma s mámou a občas u Ivana v podnájmu. Je pravdou, že mi v té době občas běželo hlavou, že to sestra vyhrála, když včas utekla. Samozřejmě nikdo nemohl tušit, jak brzo nás otec opustí.

Časem naštěstí máma sama navrhla, ať si koupíme byt, že ona už to zvládne. A tak jsme si z dědictví po tátovi koupili malý byt.

Překazil nám plány

S mámou jsme se domluvili, že až si budeme chtít založit rodinu a ona půjde do důchodu, byty si vyměníme. Jí bude stačit náš menší byt, a my do našeho velkého rodinného bytu přivedeme další generaci. Je fakt, že i tehdy mě napadlo, proč to neuděláme hned?

Na co čekáme? Nic se nedělo ani když jsme se s Ivanem vzali.

Naštěstí jsme na rodinu nespěchali, tak jsme otázku bytu neřešili. Jenže čas běžel a máma se do důchodu stále nechystala, a to už pár let přesluhovala.

Řekli jsme si, že s dítětem už čekat nemůžeme, protože jsem už byla ve věku, kdy by se mi ani nemuselo podařit otěhotnět.

Navíc jsme věřili, že když otěhotním, věci se pohnou. Ale ani po narození naší holčičky se nic nedělo a já sbírala odvahu s mámou promluvit. V tu chvíli se nám do života přimotal cizí chlap.

Nevěříme mu

Ani nevíme kdy a kde se s ním vlastně setkala. Rozhodně se nám ale se sestrou nelíbí. Je také vdovec a má dceru. Se sestrou jí samozřejmě štěstí přejeme a nechceme, aby na „stará kolena“ byla úplně sama.

Každý potřebuje spřízněnou duši, jen se obáváme, že tento pán zrovna terno nebude. S mámou se několikrát týdně vídají, ale každý bydlí dál ve svém a mámě to tak vyhovuje.

Jenže když jsme se s manželem konečně rozhoupali a naťukli výměnu našich bytů se kterou máma souhlasila, ozval se její přítel.

Chce se k ní stěhovat

Začal jí výměnu rozmlouvat, dokonce ji přesvědčuje, že by bylo nejlepší, kdyby se k ní nastěhoval. V jejím bytě jí pomůže a svůj by mohl pronajímat, aby měli peníze navíc. Zdá se, že mámě se jeho nápad líbí.

Už mi říkala, že ji musím chápat, že chce ještě urvat kousek toho štěstí a že přítel dokonce začal mluvit i o tom, že by se třeba mohli i vzít. Je mi jasné, co má pán za lubem. Sestra, která se s ním také párkrát viděla, rovnou řekla, že jde po mámině majetku.

A já teď nevím, co dělat. Jak mámě říci, že její přítel chce její majetek a ne ji. Co když si ale bude myslet, že jí to říkám jen proto, že naše rodina by už opravdu potřebovala větší byt a já jdu po jejím majetku také? Nevím, co mám dělat.

Lenka S. (45), Praha

reklama
Související články
5.6.2023
Ivanka byla moc zamilovaná a hrnula se do svatby. Moje intuice mi ale říkala, že s tím klukem není něco v pořádku. Ta svatba by byla unáhlená! Lukáš byl moc pěkný, chytrý, zabezpečený a o pět let starší než naše dvacetiletá Ivanka. Že ji miluje, jí sdělil hned na prvním rande. Bombardoval ji telefonáty i zprávami s takovou intenzitou, že mu nakonec dala šanci. „Tak úžasnou ženu jsem ještě nikdy
5.6.2023
Ani ve snu by mě nenapadlo, že by můj táta nebyl můj vlastní. Když se to dozvíte v pokročilém věku, je to šok, s nímž se těžko vyrovnává. Táta. Když slyším tohle slovo, vybaví se mi vždycky jen jediný chlap na světě. Ten, který mě učil jezdit na bruslích, plavat, hrát ping- -pong. Ten, který mi foukal bolístky a vyprávěl před spaním pohádky. Byla jsem jeho princezna, mazlíček! Máma mu vždycky s
1.6.2023
Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na tatínkův hrob, abychom ho uklidily a také si zavzpomínaly. Setkání s tetou Helenou nebylo hezké, ale tatínek by se možná pobavil. Tatínek zemřel loni před Svátkem zesnulých. Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na hrob, abychom odklidily dušičkovou výzdobu a s tatínkem si symbolicky popovídaly. Nesmírně nám chybí. Život nás nehýčká ani jednu, a
29.5.2023
Své děti jsem vychovala dobře, byly to hodné a slušné dcery. Nevím, po kom se nevydařil můj jediný vnuk? Asi jsem ho rozmazlila! Když chodil vnuk Pepíček na základní školu, dostala se dcera do problémů. S manželem se doma hádali a vypadalo to na rozvod. Nechtěla jsem, aby v tom můj vnuk vyrůstal, a tak jsem si ho vzala k sobě. Měla jsem jen samé dcery, žádného syna, tak jsem se o vnoučka nál
29.5.2023
Když někdo nasadí život pro druhého, je to ten nejkrásnější projev lidskosti. Naši Terezu zachránil právě jeden takový statečný hrdina. Z ordinace vychází pan doktor. Mou dceru Terezu právě převážejí na nemocniční pokoj. „Bude v pořádku, nebojte se,“ uklidňuje mě lékař, když vidí můj vyděšený výraz. „Vzhledem k tomu, co se stalo, měla vaše dcera neuvěřitelné štěstí. Za pár dní už bude líp.“ Vím
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla