Domů     Ovládaly mě záhadné síly!
Ovládaly mě záhadné síly!

Bytost z jiného světa mě držela ve své moci a já nebyla schopna pohybu! Myslela jsem, že mě zabije.

Stalo se mi to před šesti lety, dodnes se ale celá roztřesu, když si na tu noc vzpomenu. Nikdo mi také dosud nedokázal uspokojivě vysvětlit, co jsem to vlastně tehdy prožila. Obávám se, že odpovědi na své otázky už nikdy nenajdu.

Babička na hlídání

Když jsme se s Miroslavem po patnácti letech manželství rozvedli, zůstala jsem bydlet sama. Měla jsem malý dvoupokojový byt, kde mě čas od času navštěvovala dcera, která se rovněž rozvedla. Někdy o víkendu i přespala, jindy mi na hlídání svěřila vnoučka. Byla jsem za to ráda, Karlík byl moc hodný a chytrý pětiletý kluk.

Hráli jsme spolu pexeso a jiné hry nebo jsem mu vyprávěla všelijaké příběhy nebo četla pohádky. Vždycky mě přitom upřeně pozoroval a hltal každé moje slovo. A já si tak aspoň zase připadala zajímavá a užitečná. Ne jinak tomu bylo i oné červencové noci.

Dlouho jsem nemohla usnout

I když bylo už dávno po setmění, venku vládlo horko a dusno. Měla jsem otevřené okno, ale nedařilo se mi usnout. Nakonec jsem si po půlhodině převalování vzala knížku a za světla stolní lampičky jsem se pustila do čtení. Vnuk Karlík spal ve vedlejším pokoji. Věděla jsem, že kdyby mu něco scházelo nebo se mu stýskalo po mámě, dá vědět.

Zvenku do bytu doléhaly vzdálené zvuky nějaké noční oslavy, ale do sedmého patra paneláku, kde jsem bydlela, toho nebylo zase tolik slyšet. A pak jsem najednou zpozorněla. Zaslechla jsem něco jako kroky, ale uvnitř bytu.

Kroky v ložnici

Mojí první myšlenkou samozřejmě bylo, že se vzbudil vnouček a jde za mnou. Zavolala jsem do tmy jeho jméno, ale zpátky se nic neozvalo. Vstala jsem tedy z postele a šla se raději přesvědčit, jestli je vnuk v pořádku. Spal a klidně oddechoval.

Vrátila jsem se do své postele. Když jsem ulehala, zaslechla jsem ony kroky znovu, ale tentokrát přímo ve své ložnici!

V místnosti jsem nebyla sama

Začínala jsem být nervózní a vystrašená. Věděla jsem, že bych se teoreticky neměla mít čeho bát. Těžko se nějaký lupič vyšplhá do sedmého patra. A na dveřích od bytu byl bezpečnostní zámek.

Stále jsem ale měla pocit, jako bych v ložnici nebyla sama. Jestliže se mi předtím špatně usínalo, teď už to nešlo vůbec. Měla jsem nervy napjaté až k prasknutí. To nejhorší ale mělo teprve přijít…

Nemohla jsem se pohnout

Najednou jsem ucítila, jak mě obklopuje nějaká síla a energie. Vůbec nic jsem ale neviděla. Když jsem chtěla rozsvítit lampičku, zjistila jsem, že se nedokážu vůbec pohnout. Nebylo možné ani otočit hlavou nebo hýbat prsty.

Byla jsem úplně ochromená! Na celém těle jsem cítila silný tlak a váhu, která mě přitlačovala k posteli. Nemohla jsem se ani pořádně nadechnout. A ke všemu se v tu chvíli ozval z vedlejšího pokoje vnuk. Moje zoufalství se tím znásobilo.

Neznámá síla mě paralyzovala

Nechtěla jsem, aby byl Karlík také vystaven nebezpečí, kterému jsem musela čelit já sama. Neexistoval ale způsob, jak vnoučka varovat. Tlak sílil a já začala mít vážné problémy s dýcháním.

Zdálo se mi navíc, že slyším nějaký tichý šepot v nesrozumitelné řeči. Zněl hrozně výhrůžně. Vnuk z vedlejšího pokoje už mě volal docela nahlas. Byla jsem naprosto ztracená a umrtvená hrůzou. Proti té síle, která mě na posteli drtila, se ale nedalo ničím bojovat.

Tlak náhle povolil

Začala jsem se pomalu smiřovat s tím, že tato noc bude nejspíš mojí poslední. Více než na sebe jsem ale myslela na Karlíka a měla děsivé představy o tom, co s ním bude.

Lapala jsem po dechu a v jednu chvíli mi připadalo, že se dívám do nějakých prázdných, ledových očí, které se nade mnou objevily.

Už jsem málem omdlévala, když náhle tlak zničehonic povolil. Zjistila jsem, že můžu pohnout rukou a brzy nato i celým tělem. Tajemná síla, která mě držela v zajetí, zmizela.

Přesto ještě hodně dlouho trvalo, než jsem byla schopná vstát z postele a jít uklidnit vnuka. Ten už mezitím naštěstí znovu usnul. Nevím, jak by se tvářil, kdyby se díval do tváře babičky, která je vyděšená k smrti.

Nikdy na to nezapomenu

Dlouho jsem pak ten zážitek v sobě nosila, aniž bych ho někomu vyprávěla. Měla jsem strach, že by si o mně lidé pomysleli, že jsem už stará bláznivá ženská, co to nemá v hlavě v pořádku. Jenže mě to tížilo, nešlo na to jen tak zapomenout.

A pak mi jednou jedna moje dávná známá prozradila, že se jí podobná věc stala kdysi také.

Ani ona si ale nedovedla vysvětlit, odkud ta příšerná noční bytost, která člověka dovede až na pokraj smrti, vlastně přišla. Obě jsme se ale shodly na tom, že to byla nějaká zlá energie z jiného světa. Doufám, že se s ní už nikdy nesetkám.

Zajímalo by mě, jestli se s podobným, děsivým a nevysvětlitelným zážitkem setkala i některá z vašich čtenářek.

Jana T. (69), Benátky nad Jizerou

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
6.12.2023
Když můj muž tu práci přijal, bývalý hrobník mu kladl na srdce, aby se nezdržoval na hřbitově po jedenácté. Jednou ho ale neposlechl. Byl pátek, na kostele právě odbilo šest hodin večer a můj manžel se vydal do práce. Funkci hrobníka v obci, kam jsme se před pár týdny přistěhovali zastával nově, říkal tehdy, že to bude fajn přivýdělek. Slunce už zapadalo, prošel hřbitovní branou a zamířil k 
5.12.2023
Ze spaní mě probudilo děsivé stvoření. Mělo rohy a ocas. Místo do pekla mě vyvedlo ven z domu. Najednou se ozvala rána jako z děla. Bylo to tehdy v předvánočním čase, kdy chodí čert a Mikuláš. Byla jsem ještě malá holčička. Tenkrát mě hlídala babička, která bydlela v malém domku, kolem kterého pobíhalo všelijaké zvířectvo – husy, slepice, kočky i starý pes Azor. Bývala jsem tam moc ráda. Byl
5.12.2023
Před spaním jsem myslela na svého syna tak usilovně, že se najednou objevil naproti mně. V tu chvíli se mu prý v cizině zdál sen o mně a o domově. Tento příběh se mi přihodil před dvaceti lety. Bylo to zvláštní propojení mezi mnou jako matkou a mým synem Jakubem, který byl dlouhodobě v cizině. Pracoval až za oceánem a neviděli jsme se už přes rok, ani na Vánoce bohužel nepřijel. Měli jsme sp
5.12.2023
Jako zedník jsem měl na hradě vybourat dveře do tajného pokoje, kde podle legendy věznil tamní pán svou dceru. Během práce se mi asi povedlo vysvobodit ducha. Stál jsem na posledním schůdku točitého schodiště, které se táhlo do posledního patra hlásky hradu. Byl jsem tam naposledy jako malý kluk. Pamatuji si na výklad průvodkyně, která nám řekla, že zdejší kruhová místnost má několik zajímav
3.12.2023
Sestra zemřela, když mi bylo sedmnáct. Byla o patnáct let starší, a tak se po smrti maminky stala mojí největší oporou. Vychovávala mě a naučila se o sebe postarat. Byla jsem v podstatě takové její nejstarší dítě, její děti byly jen o málo let mladší než já. Po smrti sestry, která pro mě byla těžkou ranou, jsem se odstěhovala z rodného kraje. Pak už jsem tam nejezdila. Žila jsem v naprostém odt
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3