Domů     Za svoji dceru se stydím
Za svoji dceru se stydím

Dvě děti a každé je jiné. Syn má dobré postavení a sedí v představenstvu jedné velké firmy. A dcera? Ta, jak bych to řekla? Ta spíš leží…

Vždy jsme byli taková normální rodina, dvě zdravé děti, kluk a holka. Nikdy s nimi nebyly vážné starosti. Syn Standa od mala seděl u počítače a něco bádal. Vysokou vystudoval s červeným diplomem. Po škole nastoupil do nadnárodní firmy a jeho kariéra se hladce rozvíjela.

Dcera Linda byla o pět let mladší. Byla to taková typická holčička. Zajímaly ji šminky, hrabala se mi ve skříni a zkoušela moje šaty a boty. Byla rozkošná.

Chtěla být modelkou

Bohužel i ve škole ji víc zajímalo co má na hlavě než v hlavě. Naštěstí na průměrné známky to stačilo. „Budu modelkou,“ měla vždy Linda jasno.

„Nejdřív něčím musíš být, pak se procházej klidně po molu,“ bručel vždy můj manžel a snad díky tomu to dotáhla až k maturitě. Vysokou ale rezolutně odmítla. „Zdrávka mi bohatě stačí ke štěstí!“ sdělila nám.

Už na škole chodila po různých castingách a občas dělala komparz. Těsně před maturitou se jí dokonce podařilo nafotit pár reklamních fotografií a jedna agentura o ni projevila zájem. Udělali jí kartu a Lindě se opravdu začaly hrnout kšefty.

Nejen focení, ale i módní přehlídky. A díky tomu, že vždy chodila tančit, mohla dělat tancované módní přehlídky, které v té době byly hitem.

Prázdninová brigáda

Alespoň to byla její verze pro nás. Po maturitě se do práce také nehnala. „Přes prázdniny mám skvělou brigádu,“ oznámila. „Budu pracovat pro zahraniční produkci, alespoň se něco přiučím. Do špitálu mohu nastoupit později. Sestřiček je stále nedostatek!“ na nic se neptala.

Co jsme mohli? Osmnáct jí už dávno bylo. Celé léto jsme ji moc neviděli, přijížděla jen na noc a vždy unavená. Jakýkoliv dotaz na práci vždy zamluvila. Vydělala si ale hodně peněz.

Do práce se jí nechtělo

Jenže práci si nehledala ani po prázdninách. „To se chceš pořád jen flákat?“ udeřil na ni jednou manžel. „Já se neflákám,“ odpověděla vzpurně. „Pokračuju v brigádě na které si vydělám za měsíc víc než sestřička za půl roku. Tak co?

Navíc mi produkce nabídla, že bych pro ně mohla pracovat i jinde než v Čechách! Mohla bych pak prorazit v zahraničí jako modelka, mají pro mne kontakty,“ měla jasno.

Dcera se prostě nechtěla vzdát svého snu, a tak jsme si řekli, že možná je to tak dobře. Snad tedy ví, co dělá, když se v oboru pohybuje.

Přestávali jsme si rozumět

A tak to pokračovalo pár měsíců. Nám už to ale začalo být divné. A tak jsme se začali zajímat víc. „Tomu stejně nerozumíte,“ odbyla nás vždy. „Produkce zahraničních filmů hledají k natáčení lokality v Česku, je to tu totiž levnější,“ moudře nás poučila.

„Shánějí proto i český kompars a další levné síly.“ „Ale nemáš tam přeci žádnou jistotu. Co když si najdeš manžela a budeš chtít založit rodinu. Třeba budete potřebovat hypotéku a tu takhle nedostaneš,“ zkoušeli jsme to s argumenty.

To jen otočila oči v sloup a my to vzdali. Je fakt, že finančně se jí dařilo velmi dobře. Holt nová doba nabízí i nové příležitosti. Zdála se šťastná, a tak jsme se nechali ukolébat.

Šokující odhalení

Až přišla ledová sprcha. „Mami,“ přišel za mnou jednou Standa a zdál se velmi nesvůj. „Musím ti něco říct.“ Měl vážný výraz ve tváři, že jsem se vyděsila, co se mu stalo. „Jde o Lindu.

Když mluvila o té zahraniční produkci, tak jsem si to chtěl najít,“ tiše říkal. „Víš, raději ti to řeknu já, než by ses to dozvěděla od jiných,“ kličkoval.

To jsem už byla nervózní. „O co jde, prosím tě, nenapínej mě,“ začínala jsem mít zlé tušení. „Ta produkce je opravdu zahraniční produkcí, ale porno filmů!“ Nemohla jsem tomu uvěřit. „Třeba tam jen s něčím pomáhá,“ snažila jsem se víc zviklat sebe než syna.

„Ne, mami, ona ty filmy natáčí!“ vzal mi syn poslední naději. „Bohužel se to dá najít na internetu, ale ty se na to radši nedívej!“ dodal nekompromisně.

Bouchla dveřmi a odešla

Je už to už patnáct let, co naše dcera bouchla dveřmi a odešla z domova i z našeho života. Konfrontace byla bouřlivá a my jsme neměli šanci, jakkoliv ji zadržet. Od té doby o ní nemáme zprávy a abychom si ji vyhledali na internetu, na to jsme neměli odvahu.

Alespoň si to myslím, i když mohu mluvit jen za sebe. Manžel nedávno zemřel na následky dvou mrtvic.

Jsem si jistá, že mu k nim naše dcera „dopomohla“. Standa zřejmě o sestře něco ví, ale já si netroufám se ho zeptat. Téma Linda je léta v naší rodině tabu. A tak mlčí i on. Oženil se a má dvě krásné holčičky.

Už teď se ale v noci budím, aby jednou neudělaly stejnou hloupost jako moje Linda!

Linda V. (58), Brno

reklama
Související články
4.3.2024
Vnuk se o mě krásně staral, navštěvoval mě a pomáhal mi. Já jsem mu ale ublížila, když jsem dala na hloupé pomluvy svých lstivých sousedů. Pokud byl můj muž naživu, zvládali jsme stáří statečně, v našem domku jsme si vystačili a nikdy se moc nebavili ani se sousedy. Neměli jsme k tomu důvod, byli to hašteřiví lidé, na nikom nenechali nit suchou. Po smrti manžela jsem ale byla najednou sama.
3.3.2024
Marie byla dvakrát rozvedená a na svoje bývalé partnery raději ani nevzpomínala. Často a se smutkem však myslela na Pavla, svou první lásku ze střední školy. Moje kamarádka Marie často vzpomínala na první lásku. Byla dvakrát rozvedená, obě manželství byla, jak popisovala, katastrofa, lepší na ně nemyslet. Zato na prvního kluka myslela často, říkávala, že ty časy s ním patřily k tomu nejkrásnějš
29.2.2024
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se s ní bavila. Sice to znamenalo, že budu také vyvrhel, ale nějak jsem to přežila. Byl
29.2.2024
Neměla jsem štěstí na muže, proto jsem si myslela, že zůstanu na stáří sama. Ale ne. Mám parťáka. I když důvod je smutný. Lenka se narodila pět let po mně, přesto tu už není. Osud to někdy takhle zařídí. Byla to tragická nehoda, smutná náhoda. Když tu zůstal Radek sám, našli jsme k sobě cestu. On totiž nebyl zrovna mluvný, takže jsme nebyli vyloženě semknutí přátelé. Přesto jsme k sobě cestu na
28.2.2024
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec a Werich“, vzpomínal na svého slavného hereckého př
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut