Domů     Okradla mě kamarádka
Okradla mě kamarádka

Podala jsem své kamarádce pomocnou ruku. A ona mé naivity velice nepěkně zneužila. Už lidem nikdy věřit nebudu.

Cítím na sobě zvědavý pohled mého právníka. Musí si o mně asi myslet dost nepěkné věci. Soucitně přitakává mému rozechvělému proslovu. A v duchu si asi říká, co jsem to za naivního pitomce. A má samozřejmě naprostou pravdu.

Já jsem opravdu velký a neodpustitelný pitomec. Moc se za to stydím. Ale ten zasloužený trest, který mě za moji naivitu potkal je snad až příliš krutý. Před deseti lety, by mě nic takového ani ve snu nenapadlo.

Kamarádka z kurzu

S Klárou jsem se potkala na jazykovém kurzu. Obě jsme se na španělštinu přihlásily, protože jsme rády jezdily do Španělska a milovali jsme hispánskou kulturu. Dobře jsme si proto rozuměly. Mít na kurzu nějakou spřízněnou duši bylo velmi příjemné a motivující.

Tak trochu jsme totiž mezi sebou soupeřily o to, které z nás to jde líp. To nás popohánělo dopředu. A už jsme se obě těšily, jak si své znalosti procvičíme na dovolené ve Španělsku.

Společně na dovolené

Můj manžel ten rok měl ale v zaměstnání moc práce a delší dovolenou si v létě nemohl dovolit. Navrhl mi tedy, abych do Španělska jela na dva týdny sama. Pak si prý koncem léta uděláme týden společné dovolené u nás na chalupě.

A tehdy mě napadlo, že bychom mohly jet společně s Klárou. Bylo to osudové rozhodnutí. To jsem tehdy ale nemohla tušit. Klára byla samozřejmě hned pro a svým nadšením mě strhla a definitivně přesvědčila, že je to skvělý nápad.

Dva skvělé týdny

Odjely jsme tedy s Klárou do krásného letoviska na španělském pobřeží a začaly pilně procvičovat naše znalosti španělštiny. A také jsme se vlastně teprve nyní více poznávaly. Už jsem sice věděla, že Klára je rozvedená.

Že měla smůlu na nějakého darebáka a že kvůli němu vlastně nemá ani děti. Hrozně tím trpěla a mě jí bylo líto. Klára je sice o šest let mladší než já. Ale i tak jí už tehdy bylo přes čtyřicet. Neměla v té době partnera a šance na dítě jí každým dnem klesala. Naše důvěrné rozhovory během dovolené utužily naše přátelství.

Krásná dovolená s manželem

Ještě ten rok v září jsem s manželem a osmiletým synem strávila slibovaný společný týden na naší krásné chalupě na Šumavě. Moc jsme si ho užila. S manželem Mirkem jsme měli opravdu hezký vztah a já byla moc šťastná.

A začala jsem se najednou cítit tak trochu provinile. Vzpomněla jsem si na Kláru. Jak je sama, bez přítele a dětí. A jak jí musí být smutno. Pořád jsem o tom povídala Mirkovi, až mi sám navrhl, ať ji tedy někdy pozvu na víkend na chalupu.

Osudová chyba

Netušila jsem tehdy, že dělám něco, co se mi jednou zle vymstí. Klára byla z pozvání nadšená a já měla dobrý pocit, že jsem ji trochu potěšila. Víkend uběhl jako voda a byl skvělý. Manžel se nás obě snažil bavit a zároveň se věnoval i synovi.

Klára se na něj užasle koukala. Říkala mi, jaké mám úžasné štěstí, že mám skvělého muže i syna. Byla jsem na to pyšná, ale přála jsem si, aby i Klára měla v životě štěstí. Začala k nám na chalupu proto jezdit stále častěji.

Dnes už vím, že jsem musela být asi raněná slepotou, že už tehdy jsem si ničeho podezřelého nevšimla. Klára se vlastně stala součástí naší rodiny. Jezdila s námi i na dovolenou, bývala u nás na svátky.

Oblíbil si ji i můj syn a moc hezky se k ní choval i můj muž. A já za to ještě byla vděčná. Vždyť jsme přece s Klárou byli dobré kamarádky a rozuměly jsme si.

Tak tohle jsem nečekala

Ten den do smrti nezapomenu. Kláru jsem déle jak pět měsíců neviděla. Řekla mi tenkrát, že jede pracovně na delší dobu mimo město. Telefonovaly jsme si a já se těšila, až se zase vrátí. Kamarádka mi chyběla.

Navíc byl zrovna v té době pracovně víc zaneprázdněný i manžel. A já se cítila osamělá. Když tedy Klára zavolala, že se vrátila, zajásala jsem a hned ji pozvala domů. A najednou tu stála u nás v obýváku s miminkem v náručí. S dcerkou Jůlinkou.

Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit. Jenže, to ještě nebyl konec příběhu. Za chvíli dorazil domů i můj Mirek a oznámil mi, že ta rozkošná holčička je jeho.

Okradla mě o všechno

Dva mí nejbližší lidé. Mirek a Klára usilovali o jedno. Abych jim nedělala potíže při rozvodu. Přišla jsem tak v jedné chvíli o manžela, nejlepší kamarádku. Ale také o chalupu, která byla Mirkova, dostal ji od rodičů ještě před svatbou.

Také z našich společných úspor mnoho nezbylo, protože je Mirek už dávno nepozorovaně odklonil A nakoupil za ně auto a další věci pro Kláru. A z toho co zbylo ve společném majetku jsem pak dostala jen půlku. Byla jsem v šoku.

Nenech si to líbit

Události nabraly takový spád, že mi to z počátku vůbec nedocházelo. Klára, která se vetřela do naší rodiny, mě sprostě podrazila. Svedla mého muže, pořídila si s ním dítě a ještě z něj vytáhla všechny naše úspory! Mně a mému synovi nezůstalo téměř nic.

Sousedka mě neustále hecuje, ať se proti tomu nějak bráním. Nakonec jsem se tedy obrátila na právníka. Teď ale sama vlastně nevím, co chci. Jsem psychicky tak vyřízená, ponížená a zdeptaná, že bych ze všeho nejraději měla už od všeho klid.

Tereza R. (54), Znojmo

reklama
Související články
29.2.2024
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se s ní bavila. Sice to znamenalo, že budu také vyvrhel, ale nějak jsem to přežila. Byl
29.2.2024
Neměla jsem štěstí na muže, proto jsem si myslela, že zůstanu na stáří sama. Ale ne. Mám parťáka. I když důvod je smutný. Lenka se narodila pět let po mně, přesto tu už není. Osud to někdy takhle zařídí. Byla to tragická nehoda, smutná náhoda. Když tu zůstal Radek sám, našli jsme k sobě cestu. On totiž nebyl zrovna mluvný, takže jsme nebyli vyloženě semknutí přátelé. Přesto jsme k sobě cestu na
28.2.2024
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec a Werich“, vzpomínal na svého slavného hereckého př
27.2.2024
Čekala jsem na svého milého řadu let, až do listopadové revoluce. Doufala jsem, že přiletí prvním letadlem, kterým to půjde. Bylo nám patnáct, chodili jsme do prváku, ale znali jsme se už předtím ze základky a taky jsme bydleli jen kousek od sebe. Psala jsem si deníček, a když ho dnes čtu, pojednává prakticky jen o něm, o Alešovi. Byli jsme děti, ale pevně přesvědčené, že se, jakmile to půjde,
24.2.2024
Byla by plnoletá. Moje vnučka. Co by asi dělala? Čím by se chtěla stát? Měla by život před sebou. Když se vám stane něco takového, smíříte se s tím, že dítě už není mezi živými. Jinak by vás ta nejistota zničila. Stejně si ale občas řeknete: „Ona určitě někde je a je moc spokojená.“ Byla naše sluníčko Gábince bylo tehdy osm let. Bydleli jsme v menším městečku, tehdy děti chodily do školy
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Po bříšku už ani stopy!
nasehvezdy.cz
Po bříšku už ani stopy!
Je to sotva pár týdnů, co se moderátorka Eva Perkausová (29) stala maminkou druhého synka Ariana, a už se postavila před fotoaparát! Oblékla jen kalhoty, podprsenku, perlový náhrdelník – a všem vyraz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
epochaplus.cz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
„Pojď sem, prcku, tady máš taky stovku, ať si jednou osladíš život.“ směje se hledaný podvodník Mitileš v rodné vesnici na malého chlapce. Nemusí mít strach, že ho tu někdo udá. Pro sousedy je hrdina, i když jednoho z nich kdysi okradl. Dneska se jí a pije na něj. Skutečným jménem je vlastně Mitileš Kumar
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
enigmaplus.cz
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
Hrozivé oživlé mrtvoly vylézající z hrobů a pojídající lidské maso. Takový obrázek vyvstane v mysli většině lidí, když uslyší slovo zombie. Většina se domnívá, že jde jen o filmový výmysl. Jenže lidé
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
21stoleti.cz
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
Polyethylen, respektive výrobky z něj, jako jsou plastové tašky, láhve a obaly na potraviny, je největším přispěvatelem k celosvětovému znečištění planety plasty. Navíc je v přírodě prakticky nerozlož
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
Ze syna jsem udělala sobce
skutecnepribehy.cz
Ze syna jsem udělala sobce
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče
Silná přitažlivost s bývalým
nasehvezdy.cz
Silná přitažlivost s bývalým
Nová posila seriálu ZOO Jana Bernášková (42) má až podezřele blízko ke svému bývalému muži, režisérovi Davidu Drábkovi (53). Byl to právě jejich vztah, z něhož čerpala ve své knize Jak přežít svého mu
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
epochanacestach.cz
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
Z kamenného hradu přežily staletí jen některé obvodové zdi, ale Skuhrov už si dávno za kámen našel náhradu. Když se dnes řekne Skuhrov, mnohem více pomyslíme na jiný materiál – na dřevo. S tím umí Skuhrov doslova čarovat. Nevíme sice úplně přesně, kdy hrad Skuhrov na ostrožně nad pravým břehem říčky Bělé vzniknul, ale nebudeme daleko od
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř