Domů     Jsem šťastná s mužem nejlepší kamarádky!
Jsem šťastná s mužem nejlepší kamarádky!

Když mě má nejlepší kamarádka představila svého přítele, zavětřila jsem problémy. Ten chlap byl přesně podle mých nejtajnějších snů. Jak si vůbec může rozumět s tou, která je můj pravý opak?

S Petrou jsme byly nejlepší kamarádky už od gymnázia. Byly jsme jako jing a jang, úplně odlišné, ale my jsme se krásně doplňovaly. Ona mě poženštila a naučila různé kosmetické fígle, a já ji zase, že i přirozenost může být přitažlivá.

Ve vztazích jsem tedy moc štěstí neměla a docela jsem se v nich plácala. Vždy jsem si vybrala někoho naprosto neperspektivního, s kým jsem si budoucnost neuměla představit ani já sama. To Petra už týden po seznámení plánovala svatbu a děti.

Ve čtyřiadvaceti letech se vdala a brzy se jí narodil syn Martin. Já bohužel svého prince ne a ne potkat, a tak se naše cesty na dlouho rozešly. Ona se věnovala rodině a já odjela za prací do ciziny.

Nová láska

Když jsem se po letech vrátila, první, koho jsem potkala byla Petra. Ihned jsme zapadly do blízkého baru, abychom si alespoň v kostce řekly, co se událo za dlouhou dobu, kdy jsme se neviděly. U mě toho moc nového nebylo.

Nevdala jsem se, občas byl nějaký vztah, ale s žádným mužem jsem to nedotáhla ke svatbě. Nikdy to nebylo ono. Petra se mi svěřila, že se před dvěma lety rozvedla. Byli spolu jen kvůli synovi a ten je už velký.

„Teď jsem ale znovu zamilovaná,“ přiznala Péťa a až se jí začervenaly tváře. Moc jsem jí to přála. Její novou láskou byl Roman. Slušňák s vlastním bytem, bez závazků, připravený na rodinný život, do kterého se ovšem očividně nehnal. Jen byl trochu více volnomyšlenkářský a méně upjatý než ti předešlí chlapi.

Její přítel mě dostal

Ale líbil se mi, a tak jsem raději držela odstup i když jsme měli společné zájmy i podobné názory na svět. Jednou přišla Petra s tím, že Roman chce jet v létě do přírody na puťák a ona by byla moc ráda, kdybych mohla jet také.

A že bychom mohli přibrat ještě nějaké mé kamarády. Zřejmě doufala, že v partě nebude tolik vyčnívat skutečnost, že ona není holka do nepohody. Z chystané dovolená nadšená opravdu nebyla. Dokonce se jí opravdu obávala.

Já ale okamžitě kývla, protože tohle bylo přesně podle mých představ. Během společně stráveného týdne jsem zjistila, že si s Romanem rozumíme více, než je přijatelné. A totéž jsem cítila i z jeho strany.

Nicméně jsem si stále připomínala, že je to přítel mé kamarádky a držela jsem odstup.

Bez výčitek svědomí

Když jsme se vrátili, asi za týden mi od Romana přišla zpráva, že Petra jela za rodiči a že se nudí, jestli nechci na pivo. S radostí jsem přijala a vůbec jsem to nebrala jako rande.

Jenže po pár půllitrech mi najednou přišlo jako dobrý nápad pozvat si ho k sobě. A bohužel jako dobrý nápad to přišlo i jemu. Ráno jsem se probudila v jeho objetí, a co mě asi nejvíce vyděsilo, byl fakt, že se cítím šťastná, a bez výčitek svědomí.

S Romanem jsme celý den strávili v posteli a ani jednou nepadla zmínka o Petře. Vše na mne dolehlo až ve chvíli, kdy odešel.

Začala jsem nad tím přemýšlet a sama sobě se snažila ospravedlnit, že on stejně není kluk pro ni, že zatímco on by každou volnou chvíli trávil nejraději v přírodě, na výletech, tak ona procházkami po nákupním centru, případně dovolenou u moře.

O co více jsem se jí vyhýbala, abych se nedostala do přímé konfrontace, o to více času jsem trávila s Romanem a pomalu, ale jistě se do něj bezhlavě zamilovala. Stejně tak on do mě. Po šesti týdnech jsme oba věděli, že musíme s pravdou ven.

Abychom neházeli odpovědnost jeden na druhého, rozhodli jsme se pro dvojitý šok a řekli jí to společně.

Každý má to své

Přišlo to, co jsme čekali. Nejdříve nevěřila, pak se pustila do mě, jaká jsem mrcha a že to ode mne vlastně mohla čekat, vzhledem k tomu, že jsem se dodnes nedokázala usadit a nikdo se mnou nevydržel.

A Romanovi mě začala rozmlouvat, ať si to ještě rozmyslí, že se mnou ho štěstí nečeká, že jsem přelétavá a že ho určitě začnu podvádět. Hodinu jsme strávili posloucháním spílání, než Petra složená odešla.

Od té doby se pozdravíme, když se potkáme, naše přátelství už ale asi definitivně skončilo. Je mi to líto dodnes, i po letech vztahu s Romanem. Ale já jsem to musela udělat. Je to totiž muž, kterého jsem si vždy přála a o kterém jsem vždy snila.

A tenkrát jsem byla přesvědčena, že mi ten risk, tedy ztratit kamarádku kvůli chlapovi, za to stojí. A jsem o tom přesvědčena dodnes, protože ve svém partnerovi mám i toho nejlepšího přítele.

Ostatně už po asi třech měsících si Petra našla svého vysněného podnikatele, který ji bere na dovolené do Egypta, a společně sdílí zamilované fotky. Vše je, jak má být.

Radka K. (57), Jindřichův Hradec

Předchozí článek
reklama
Související články
26.9.2023
Pořád jsem si to nechtěla připustit a jakoukoli pomoc odmítala, ale teď už nemohu dál. Moje nezlomná hrdost se mi málem vymstila. Vždycky jsem byla přesvědčená o tom, že se dokážu o sebe postarat. Celý život jsem na tom poctivě pracovala. Nikdy jsem nelenošila. Dovedla jsem se postarat o domácnost, pět dětí, manžela i hospodářství. Jeden čas jsem měla u sebe i nemocného tchána. Nikdy jsem si ne
25.9.2023
Na magii jsem nikdy moc nevěřila, jednou mě za jistým šamanem vzala kamarádka. Kdyby tenkrát tušila, co karty prozradí o nás dvou! S Danielou jsme se poznaly, když mně bylo 23 let, jí o dva roky méně. Byly jsme nejmladší kolegyně, což nás spojilo dohromady. Kdybych měla vypsat nějaké rozdíly, tak bych řekla, že já jsem byla víc při zemi než Daniela. Získala jsem dříve to, o čem ona snila víc
23.9.2023
Asi každý z nás někdy ranil někoho svým odmítnutím. Mně se to podařilo na střední škole, a onen spolužák mi nedokázal odpustit dodnes! Popravdě Pepu jsem si v první chvíli nevybavila, ani když se na mě na večírku absolventů vrhl. Hnal se ke mně přes celou místnost, ostatní razantně odstrkával a rovnou se na mě pověsil. Neměla jsem ho ráda Vzápětí dotčeně vyhrkl: „Že ty si mě nepamatuješ?“
22.9.2023
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal. Zprvu jsem po tom toužila, ale potom rezignovala. Zakázal mi děti Říkala jsem si, ž
22.9.2023
Odmala jsem měla krásné, dlouhé rovné vlasy. Nic mě nenutilo to měnit. Pak se stalo něco, co mě donutilo změnit účes. U nás ve městě je dobrých kadeřnic víc. Já ale od puberty chodila jen k jediné, k Janičce. Brala jsem ji už dávno jako svoji kamarádku. Také jsem se vždy těšila, jak jí vše vypovím, co nového je v mém, jinak poměrně běžném životě. Nenapadlo mě, že má důvěrná sdělení vykládá dál.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
iluxus.cz
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
Každodenní užití tyčinek Brit Dental Stick podporuje zdraví psích zubů, a to díky mechanickému čištění a působení známých bylin. Pomáhá také odstraňovat zubní plak, čímž působí preventivně proti tvorb
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Záhadné zmizení Karlie Gusé
enigmaplus.cz
Záhadné zmizení Karlie Gusé
Šestnáctiletá Američanka Karlie Gusé se ztratila již před více než třemi lety. Pátrání nepřineslo téměř žádné výsledky a okolnosti jejího zmizení tak dodnes zůstávají záhadou. Co se stalo na party, kt
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Co předpověděla drsná věštba?
skutecnepribehy.cz
Co předpověděla drsná věštba?
Na magii jsem nikdy moc nevěřila, jednou mě za jistým šamanem vzala kamarádka. Kdyby tenkrát tušila, co karty prozradí o nás dvou! S Danielou jsme se poznaly, když mně bylo 23 let, jí o dva roky méně. Byly jsme nejmladší kolegyně, což nás spojilo dohromady. Kdybych měla vypsat nějaké rozdíly, tak bych řekla, že já jsem
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
epochalnisvet.cz
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
Ostatky 450 osob nesoucí znaky protiupírských zásahů byly před nedávnem odkryty v obci Luzino na severu Polska. Mrtví jsou pohřbeni s useknutou hlavou položenou mezi nohama a zatěžkaní kameny, aby nem
Mají pro sebe slabost
nasehvezdy.cz
Mají pro sebe slabost
Pohledný herec ze seriálu Eliška a Damián Robert Urban (37) je evidentně zamilovaný do své krásné kolegyně Emmy Smetany (35). Začalo to tím, že o ní řekl, že je „jedna z jeho nej“, a díval se na ni
Měla by se Ivana bát?
nasehvezdy.cz
Měla by se Ivana bát?
Nejstarší dcera Karla Gotta (†80) Dominika Gottová (48) se vrátila po půl roce do Česka. Jaké tu má plány? Blízké zdroje kolem ní uvádí, že jde o ryze soukromou návštěvu. Není to ale tak dávno, co
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
21stoleti.cz
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
Dostat člověka na Měsíc, to je oč tu běží… A dlouho připravovaná mise Artemis II. má NASA tento sen znovu splnit. To ale není to jediné, čím se program hodlá zapsat do dějin. Od chvíle kdy noha Nei
Krabi: Vrcholný majstrštyk evoluce?
epochaplus.cz
Krabi: Vrcholný majstrštyk evoluce?
Krabi, živoucí fosilie, které byly svědky vlády dinosaurů, jsou součástí skupiny vyšších korýšů zvané desetinožci, existujících od éry pozdního devonu. Nejstarší doložený krab, Eoprosopon klugi, žil na Zemi už před 185 miliony lety. A jak se zdá, evoluce je jimi přímo posedlá. Falešná identita Krabi poustevníčci se na první pohled od ostatních krabů příliš neliší. Za