Domů     Jsem šťastná s mužem nejlepší kamarádky!
Jsem šťastná s mužem nejlepší kamarádky!

Když mě má nejlepší kamarádka představila svého přítele, zavětřila jsem problémy. Ten chlap byl přesně podle mých nejtajnějších snů. Jak si vůbec může rozumět s tou, která je můj pravý opak?

S Petrou jsme byly nejlepší kamarádky už od gymnázia. Byly jsme jako jing a jang, úplně odlišné, ale my jsme se krásně doplňovaly. Ona mě poženštila a naučila různé kosmetické fígle, a já ji zase, že i přirozenost může být přitažlivá.

Ve vztazích jsem tedy moc štěstí neměla a docela jsem se v nich plácala. Vždy jsem si vybrala někoho naprosto neperspektivního, s kým jsem si budoucnost neuměla představit ani já sama. To Petra už týden po seznámení plánovala svatbu a děti.

Ve čtyřiadvaceti letech se vdala a brzy se jí narodil syn Martin. Já bohužel svého prince ne a ne potkat, a tak se naše cesty na dlouho rozešly. Ona se věnovala rodině a já odjela za prací do ciziny.

Nová láska

Když jsem se po letech vrátila, první, koho jsem potkala byla Petra. Ihned jsme zapadly do blízkého baru, abychom si alespoň v kostce řekly, co se událo za dlouhou dobu, kdy jsme se neviděly. U mě toho moc nového nebylo.

Nevdala jsem se, občas byl nějaký vztah, ale s žádným mužem jsem to nedotáhla ke svatbě. Nikdy to nebylo ono. Petra se mi svěřila, že se před dvěma lety rozvedla. Byli spolu jen kvůli synovi a ten je už velký.

„Teď jsem ale znovu zamilovaná,“ přiznala Péťa a až se jí začervenaly tváře. Moc jsem jí to přála. Její novou láskou byl Roman. Slušňák s vlastním bytem, bez závazků, připravený na rodinný život, do kterého se ovšem očividně nehnal. Jen byl trochu více volnomyšlenkářský a méně upjatý než ti předešlí chlapi.

Její přítel mě dostal

Ale líbil se mi, a tak jsem raději držela odstup i když jsme měli společné zájmy i podobné názory na svět. Jednou přišla Petra s tím, že Roman chce jet v létě do přírody na puťák a ona by byla moc ráda, kdybych mohla jet také.

A že bychom mohli přibrat ještě nějaké mé kamarády. Zřejmě doufala, že v partě nebude tolik vyčnívat skutečnost, že ona není holka do nepohody. Z chystané dovolená nadšená opravdu nebyla. Dokonce se jí opravdu obávala.

Já ale okamžitě kývla, protože tohle bylo přesně podle mých představ. Během společně stráveného týdne jsem zjistila, že si s Romanem rozumíme více, než je přijatelné. A totéž jsem cítila i z jeho strany.

Nicméně jsem si stále připomínala, že je to přítel mé kamarádky a držela jsem odstup.

Bez výčitek svědomí

Když jsme se vrátili, asi za týden mi od Romana přišla zpráva, že Petra jela za rodiči a že se nudí, jestli nechci na pivo. S radostí jsem přijala a vůbec jsem to nebrala jako rande.

Jenže po pár půllitrech mi najednou přišlo jako dobrý nápad pozvat si ho k sobě. A bohužel jako dobrý nápad to přišlo i jemu. Ráno jsem se probudila v jeho objetí, a co mě asi nejvíce vyděsilo, byl fakt, že se cítím šťastná, a bez výčitek svědomí.

S Romanem jsme celý den strávili v posteli a ani jednou nepadla zmínka o Petře. Vše na mne dolehlo až ve chvíli, kdy odešel.

Začala jsem nad tím přemýšlet a sama sobě se snažila ospravedlnit, že on stejně není kluk pro ni, že zatímco on by každou volnou chvíli trávil nejraději v přírodě, na výletech, tak ona procházkami po nákupním centru, případně dovolenou u moře.

O co více jsem se jí vyhýbala, abych se nedostala do přímé konfrontace, o to více času jsem trávila s Romanem a pomalu, ale jistě se do něj bezhlavě zamilovala. Stejně tak on do mě. Po šesti týdnech jsme oba věděli, že musíme s pravdou ven.

Abychom neházeli odpovědnost jeden na druhého, rozhodli jsme se pro dvojitý šok a řekli jí to společně.

Každý má to své

Přišlo to, co jsme čekali. Nejdříve nevěřila, pak se pustila do mě, jaká jsem mrcha a že to ode mne vlastně mohla čekat, vzhledem k tomu, že jsem se dodnes nedokázala usadit a nikdo se mnou nevydržel.

A Romanovi mě začala rozmlouvat, ať si to ještě rozmyslí, že se mnou ho štěstí nečeká, že jsem přelétavá a že ho určitě začnu podvádět. Hodinu jsme strávili posloucháním spílání, než Petra složená odešla.

Od té doby se pozdravíme, když se potkáme, naše přátelství už ale asi definitivně skončilo. Je mi to líto dodnes, i po letech vztahu s Romanem. Ale já jsem to musela udělat. Je to totiž muž, kterého jsem si vždy přála a o kterém jsem vždy snila.

A tenkrát jsem byla přesvědčena, že mi ten risk, tedy ztratit kamarádku kvůli chlapovi, za to stojí. A jsem o tom přesvědčena dodnes, protože ve svém partnerovi mám i toho nejlepšího přítele.

Ostatně už po asi třech měsících si Petra našla svého vysněného podnikatele, který ji bere na dovolené do Egypta, a společně sdílí zamilované fotky. Vše je, jak má být.

Radka K. (57), Jindřichův Hradec

Předchozí článek
reklama
Související články
19.5.2024
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali mě máma s tátou. „Ale musíš na s
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
17.5.2024
Pokaždé, když někde něco vezmu, stydím se za to a slibuji sama sobě, že to bylo naposledy. Ale příště to udělám zase. Je to jako droga! Ani nevím, kdy to přesně začalo, myslím, že na střední škole, když jsem jednou nechtěně nezaplatila v samoobsluze kus salámu. Nikdo mě nechytil! Zmocnil se mě zvláštní pocit, takové blaho, že se mi povedlo ušetřit. Jako studentka jsem měla málo peněz a najed
17.5.2024
Když děda odešel na věčnost, babičku to zlomilo. Říkala, že ji nebaví žít a že se už těší, až odejde ze světa a bude mít svatý pokoj. Zasedla rodinná rada. Nevěděli jsme, co s babičkou, mou matkou. Donedávna byla akční, energická, ale dědova smrt ji zlomila. Působila dojmem člověka, který to dobrovolně vzdává. Přitom neměla žádnou zdrcující diagnózu, jen se jí prostě už nechtělo žít. Odmítal
15.5.2024
Hodný, chápavý a laskavý přítel se mi po pár letech vztahu začal měnit před očima. Den ze dne, z hodiny na hodinu se chová hůř a hůř. Byla by to poslední kapka, kdyby mě uhodil, a on to moc dobře ví. Ale jsem si jistá, že k tomu občas nemá daleko. Nikdy bych nevěřila, že se člověk takhle dokáže změnit. Býval tak moc milý! Muže jsem nehledala Seznámili jsme se přes kamarádku, která mi ho p
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet