SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Chránil mě i z onoho světa
Chránil mě i z onoho světa

V kritických okamžicích života se nám mohou zjevit a podat nám pomocnou ruku lidé, kteří tento svět už dávno opustili.

V době, kdy mi bylo dvacet čtyři let, jsem utrpěla největší ztrátu svého života. Měla jsem krásný vztah, který trval už celkem dlouho. Lukáš byl ideálním partnerem, o němž jsem uvažovala i jako o svém budoucím manželovi a otci svých dětí.

Naše láska byla vzájemná. Velmi jsme jeden druhého milovali. Dokonce i svatbu jsme tak nějak neurčitě plánovali. Pak ale zasáhl osud a moje štěstí a budoucnost s milovaným partnerem vzali za své.

Z výletu se už nevrátil

Jednoho letního dne odjel Lukáš s partou kamarádů na vodácký víkend. Ten se mu stal bohužel osudným. Na jezu se s ním a jeho kamarádem převrhla kánoe. Zatímco kamarád se dostal ven, Lukáš se ocitl ve víru pod jezem.

reklama

Vytáhli ho, ale na jeho záchranu už bylo pozdě. Lékař, který přijel o několik minut později, mohl jen konstatovat smrt.

Věčné pouto

Ztráta Lukáše mnou hluboce otřásla. Změnila celý můj život. Odmítala jsem se „vyléčit“ nějakým novým vztahem. Mého mrtvého přítele nemohl nikdo na světě nahradit.

Často jsem přemýšlela o jednom našem rozhovoru, který se uskutečnil nedlouho před Lukášovým tragickým úmrtím. Tehdy mi vyprávěl, že mezi námi existuje spojení, které nemůže přerušit ani smrt.

reklama

Pokud by se prý jednomu z nás něco stalo, tak se vždycky nějak najdeme. Brala jsem to v tu chvíli jen jako romantickou představu, nic víc. Po Lukášově odchodu jsem si ale přála, aby ta slova byla pravdivá.

Nový muž v mém životě

Myslela jsem na něj i po čase, kdy jsem překonala citový šok a našla jsem si nového partnera. Lukáš byl prostě mojí životní, osudovou láskou, mojí spřízněnou duší, na kterou jsem nemohla zapomenout ani po několika letech.

Můj nový přítel Marek byl hodný, milý, pracovitý a když mě po dvou letech vztahu požádal o ruku, souhlasila jsem.

Zůstala jsem sama

Čas běžel dál. Manželství s Markem nám vydrželo dvanáct let. Pak Marek dostal pracovní nabídku v zahraničí a já mu řekla, že je to příležitost, kterou mi měl využít. Rozešli jsme se ale v dobrém.

reklama

Marek odjel do Anglie a já zůstala jen s naší dcerou Andreou, která ale hned v osmnácti odešla z domova, takže jsem zůstala nakonec sama. Tak nějak mi to ale vlastně vyhovovalo.

Žila jsem vzpomínkami

S odstupem času jsem se po letech čím dál víc vracela k těm šťastným rokům, které jsem v mládí s Lukášem zažila.

Zdávalo se mi o něm a připadalo mi, že s ním skutečně mluvím.Jak šel čas, nastaly v mém životě situace, které se daly označit jako nebezpečné nebo extrémní.

Díky nim jsem ale pochopila, že Lukáš si tenkrát moc nevymýšlel a že ono nezničitelné spojení mezi námi dvěma skutečně existuje. Potom se stala věc, která mě o tom přesvědčila i v praxi.

Zjevil se mi jako anděl

Jednoho zimního večera jsem se vracela z návštěvy od kamarádky. Šla jsem pěšky, ulice byly téměř liduprázdné. Náhle jsem před sebou uviděla matnou bílou zář. Světlo se ke mně začalo přibližovat a já spatřila anděla.

Nejprve jsem si myslela, že se mi to jen zdá. Pak jsem pohlédla andělovi do tváře a spatřila jsem Lukášův obličej. Nepromluvil na mě, jen dal před sebe ruce, jako by mi chtěl naznačit, abych nepokračovala dál v cestě.

Hned nato jsem zaslechla jeho hlas ve své hlavě. Varoval mě, abych se vrátila na hlavní třídu a raději ty dvě zastávky, které mě dělily od domova, dojela tramvají. Jako zhypnotizovaná jsem uposlechla.

Zachránil mě podruhé

Druhý den jsem se dozvěděla, že o ulici dál ve směru, kterým jsem šla, přepadla v té době parta mladíků nějakou starší ženu. Pochopila jsem, že Lukáš se mi zjevil v podobě anděla, aby mě varoval.V následujících letech jsem se s Lukášem setkala ještě dvakrát.

Dva roky poté, co mě zachránil na noční ulici, mi zabránil v odjezdu k jedné známé na chatu. Opět jsem Lukášovo zjevení pochopila jako varování. Za dva dny jsem se dozvěděla, že na té chatě došlo k ničivému požáru, který si vyžádal dva lidské životy. Ten můj mohl být mezi nimi.

Přivedl mi do života lásku

Potřetí mě pak Lukáš v roli anděla přivedl do cesty muži, se kterým jsem dodnes. Tentokrát mi v onom městském parku za podzimního šera nebránil v cestě, ale naopak se mi snažil ukázat směr, kterým mám jít.

A o několik set metrů dál jsem potkala Vladimíra – sympatického vdovce mého věku, který měl odvahu mě oslovit. Bez té andělské výzvy bych možná rozhovor odmítla, takto jsem ale intuitivně cítila, že je to pro mé dobro.

Našla jsem štěstí

S Vladimírem po boku jsem opět začala pociťovat radost ze života a připomněla jsem si, jaké to je, být šťastná. Dnes už jsme šest let manželé, máme malý domeček se zahradou a pejska z útulku.

Ale stále pevně věřím tomu, že až jednoho dne zemřu, setkám se ještě jednou se svojí první velkou láskou.

Monika Š. (59), Olomouc

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
22.3.2023
S manželem jsme se začali odcizovat, dokonce na mě začal být hrubý. Ze zoufalství jsem navštívila astroložku, a ta mi dala naději, že bude líp. Naše krize začala být neúnosná. Hádali jsme se s manželem denně kvůli hloupostem. Děti už s námi nebydlely a já cítila hroznou potřebu si o tom s někým popovídat. Kolegyním v práci jsem se svěřovat nechtěla, vytáhla jsem tedy na víno svoji nejlepší kama
21.3.2023
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako svou skutečnou babičku. Vyprávěla mi o svém životě, o svém manželovi, o dě
18.3.2023
Ve chvíli, kdy jsem myslela, že zemřu rukou násilníka, zasáhla sousedka, o které se říkalo, že má co do činění s černou magií. Skoro tři roky jsem žila s násilníkem. Nebýt podivné události, která se u nás doma stala, pravděpodobně jsem v tom pekle stále. Nebo už vůbec nežiji. Ten osudný den mě zachránila naše sousedka. Posloužila jí k tomu černá magie. Pohádka trvala jen půl roku Když jsm
18.3.2023
Vyšší síly nám ve spánku mohou přinést užitečná varování. Uvěřila jsem svému tajemnému snu a zachránila si tak život! Nikdy dopředu nevíme, kde na nás může číhat nějaké smrtelné nebezpečí. Naštěstí nám osud poskytuje prostřednictvím různých indicií příležitost se mu vyhnout. Jen k nim musíme být otevření a vnímat je. Sny mě provázejí od malička Patřím k lidem, kteří si své sny docela dobř
17.3.2023
To, že je Bohdan v nebezpečí, jsem se dozvěděla pomocí knihy, kterou jsem právě četla. Záhadný nápis mu nejspíš zachránil život. Byla to zcela obyčejná sobota. Manžel Bohdan je vášnivým myslivcem. Nešťastnější je, když se oblékne a vyrazí do lesa. Za ty roky, co jsme spolu, jsem si na to už zvykla, takže mi dny o samotě nevadí. Našla jsem v nich zalíbení, protože mám pak čas na sebe a své koníč
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce