Domů     Chránil mě i z onoho světa
Chránil mě i z onoho světa

V kritických okamžicích života se nám mohou zjevit a podat nám pomocnou ruku lidé, kteří tento svět už dávno opustili.

V době, kdy mi bylo dvacet čtyři let, jsem utrpěla největší ztrátu svého života. Měla jsem krásný vztah, který trval už celkem dlouho. Lukáš byl ideálním partnerem, o němž jsem uvažovala i jako o svém budoucím manželovi a otci svých dětí.

Naše láska byla vzájemná. Velmi jsme jeden druhého milovali. Dokonce i svatbu jsme tak nějak neurčitě plánovali. Pak ale zasáhl osud a moje štěstí a budoucnost s milovaným partnerem vzali za své.

Z výletu se už nevrátil

Jednoho letního dne odjel Lukáš s partou kamarádů na vodácký víkend. Ten se mu stal bohužel osudným. Na jezu se s ním a jeho kamarádem převrhla kánoe. Zatímco kamarád se dostal ven, Lukáš se ocitl ve víru pod jezem.

Vytáhli ho, ale na jeho záchranu už bylo pozdě. Lékař, který přijel o několik minut později, mohl jen konstatovat smrt.

Věčné pouto

Ztráta Lukáše mnou hluboce otřásla. Změnila celý můj život. Odmítala jsem se „vyléčit“ nějakým novým vztahem. Mého mrtvého přítele nemohl nikdo na světě nahradit.

Často jsem přemýšlela o jednom našem rozhovoru, který se uskutečnil nedlouho před Lukášovým tragickým úmrtím. Tehdy mi vyprávěl, že mezi námi existuje spojení, které nemůže přerušit ani smrt.

Pokud by se prý jednomu z nás něco stalo, tak se vždycky nějak najdeme. Brala jsem to v tu chvíli jen jako romantickou představu, nic víc. Po Lukášově odchodu jsem si ale přála, aby ta slova byla pravdivá.

Nový muž v mém životě

Myslela jsem na něj i po čase, kdy jsem překonala citový šok a našla jsem si nového partnera. Lukáš byl prostě mojí životní, osudovou láskou, mojí spřízněnou duší, na kterou jsem nemohla zapomenout ani po několika letech.

Můj nový přítel Marek byl hodný, milý, pracovitý a když mě po dvou letech vztahu požádal o ruku, souhlasila jsem.

Zůstala jsem sama

Čas běžel dál. Manželství s Markem nám vydrželo dvanáct let. Pak Marek dostal pracovní nabídku v zahraničí a já mu řekla, že je to příležitost, kterou mi měl využít. Rozešli jsme se ale v dobrém.

Marek odjel do Anglie a já zůstala jen s naší dcerou Andreou, která ale hned v osmnácti odešla z domova, takže jsem zůstala nakonec sama. Tak nějak mi to ale vlastně vyhovovalo.

Žila jsem vzpomínkami

S odstupem času jsem se po letech čím dál víc vracela k těm šťastným rokům, které jsem v mládí s Lukášem zažila.

Zdávalo se mi o něm a připadalo mi, že s ním skutečně mluvím.Jak šel čas, nastaly v mém životě situace, které se daly označit jako nebezpečné nebo extrémní.

Díky nim jsem ale pochopila, že Lukáš si tenkrát moc nevymýšlel a že ono nezničitelné spojení mezi námi dvěma skutečně existuje. Potom se stala věc, která mě o tom přesvědčila i v praxi.

Zjevil se mi jako anděl

Jednoho zimního večera jsem se vracela z návštěvy od kamarádky. Šla jsem pěšky, ulice byly téměř liduprázdné. Náhle jsem před sebou uviděla matnou bílou zář. Světlo se ke mně začalo přibližovat a já spatřila anděla.

Nejprve jsem si myslela, že se mi to jen zdá. Pak jsem pohlédla andělovi do tváře a spatřila jsem Lukášův obličej. Nepromluvil na mě, jen dal před sebe ruce, jako by mi chtěl naznačit, abych nepokračovala dál v cestě.

Hned nato jsem zaslechla jeho hlas ve své hlavě. Varoval mě, abych se vrátila na hlavní třídu a raději ty dvě zastávky, které mě dělily od domova, dojela tramvají. Jako zhypnotizovaná jsem uposlechla.

Zachránil mě podruhé

Druhý den jsem se dozvěděla, že o ulici dál ve směru, kterým jsem šla, přepadla v té době parta mladíků nějakou starší ženu. Pochopila jsem, že Lukáš se mi zjevil v podobě anděla, aby mě varoval.V následujících letech jsem se s Lukášem setkala ještě dvakrát.

Dva roky poté, co mě zachránil na noční ulici, mi zabránil v odjezdu k jedné známé na chatu. Opět jsem Lukášovo zjevení pochopila jako varování. Za dva dny jsem se dozvěděla, že na té chatě došlo k ničivému požáru, který si vyžádal dva lidské životy. Ten můj mohl být mezi nimi.

Přivedl mi do života lásku

Potřetí mě pak Lukáš v roli anděla přivedl do cesty muži, se kterým jsem dodnes. Tentokrát mi v onom městském parku za podzimního šera nebránil v cestě, ale naopak se mi snažil ukázat směr, kterým mám jít.

A o několik set metrů dál jsem potkala Vladimíra – sympatického vdovce mého věku, který měl odvahu mě oslovit. Bez té andělské výzvy bych možná rozhovor odmítla, takto jsem ale intuitivně cítila, že je to pro mé dobro.

Našla jsem štěstí

S Vladimírem po boku jsem opět začala pociťovat radost ze života a připomněla jsem si, jaké to je, být šťastná. Dnes už jsme šest let manželé, máme malý domeček se zahradou a pejska z útulku.

Ale stále pevně věřím tomu, že až jednoho dne zemřu, setkám se ještě jednou se svojí první velkou láskou.

Monika Š. (59), Olomouc

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
21.9.2023
Její tragická smrt mnou otřásla. Když mi bylo nejhůř, přišla za mnou ve snu, aby mi řekla tu úžasnou novinu, že se vrátí mezi nás. Měla jsem úžasnou sestru, kterou jsem moc milovala. Jmenovala se Jana. Byla starší o šest let. Po smrti maminky se o mě hodně starala. Díky ní jsem překonala nelehkou pubertu a rozchod se svou první láskou. Byly jsme zkrátka jedna duše. Na lásku štěstí neměla
21.9.2023
Říká se, že boží mlýny melou, někdy to ale dlouho trvá. A cenu pak zaplatí i nevinní lidé. Kamarádka ve svých snech odhalila dávný zločin! Moje kamarádka Petra je hodně citlivou ženou. Má to tak odjakživa. Znám ji od svého mládí, byly jsme spolužačkami na gymnáziu. Tam se z nás staly nerozlučné kamarádky. A i když se pak naše cesty po střední škole rozešly, dál jsme se pravidelně vídaly a často
17.9.2023
V těch místech jsem nikdy nebyla, dovedl mě tam můj pes na procházce. Najednou se z mlhy vynořil starý kříž a po něm těžce zraněný voják. Plazivá nenápadná cestička to vzdala a brzy se ztratila v lese. Kousek dál byl malý železný most a pod ním se třpytila stuha napůl vyschlého potoka. Bylo tu ticho jako v hrobě, nikde nikdo. Už jsem se chtěla zastavit a obrátit se na zpáteční cestu, když v tom
17.9.2023
Byla to kouzelná skála, kde se děly zázraky vždycky. Dodnes v to místní lidé věří. Žil v ní poustevník, který léčil lidi. Ta energie tam asi zůstala dodnes. Onemocněla jsem, však už jsem nebyla nejmladší. Přesto jsem doufala, že si paní s kosou dá ještě načas. Přichystala si na mě rakovinu. Můj zdravotní stav se rychle horšil. Nemohla jsem si dovolit odejít, moji staří rodiče stále ještě žil
16.9.2023
Odjeli jsme se ženou na dovolenou, i když byla nemocná. Na schodišti hotelu jsem objevil vzácnou vázu. Za její záchranu jsem si přál zázrak. Měli jsme smůlu! Týden před dovolenou si manželka hnula se zády. Pracovala jako rehabilitační sestra v lázních, když se pokusila jednoho z pacientů, který padal ze stolu, zachránit. Plánovaná dovolená na Azorských ostrovech byla v ohrožení. Chtěli jsme
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě