SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Matka mi ničí život!
Matka mi ničí život!

Moje máma se mnou odjakživa chtěla mít vztah jako kamarádka, ale podle jejích pravidel. Jenže já už v pubertě přišla na to, že tak to fungovat nebude. Chtěla mě totiž jen vlastnit.

Náš vztah si vysnila přesně tak, jak to viděla v amerických filmech, kde se dcera matce se vším svěřuje, nemá před ní žádná tajemství, nehádají se a život je růžový. Jenže film je jiný než realita.

Mě to došlo už v pubertě, zatímco má matka si to přiznat nechtěla nikdy! Samozřejmě, během dospívání je těžké vyjít s puberťákem, takže mi nepřišlo divné, že se s mámou často hádáme. Moje kamarádky to měly doma dost podobně. A já navíc chtěla upřímně dát našemu „kamarádství“ šanci.

Vše obrátí proti mě

Jenže jsem brzy zjistila, že svěřovat se mámě není dobrý nápad. Cokoliv jsem jí kdy řekla, bylo špatně. Když jsem jí svěřila tajemství s tím, ať to určitě neříká tátovi, hned další dny jsem zjistila, že mu vše hned vyklopila. Takový podraz!

reklama

Spoustu dalších mnou svěřených věcí pak byla schopná použít proti mně a nikdy se mě nesnažila pochopit. Jen mě chtěla kontrolovat, ovlivňovat a vnucovala mi stále svoje názory a nevyžádané rady, o které jsem nestála.

Nikdy se nestalo, že by mne jen vyslechla a podpořila nebo povzbudila. Proto jsem jí raději nakonec už nic moc neříkala nebo jsem raději i zalhala, abych měla klid. Když jsem šla na školu daleko od domova byla jsem ráda, že vypadnu.

Pak jsem začala pracovat a raději si pořídila podnájem, jen abych se už nemusela vrátit domů. Trochu jsem také doufala, že teď by to konečně mohlo začít fungovat, podle máminých představ.

Ničím jsem se nezavděčila

Přece jen už jsem byla dospělá, vydělávala jsem si, mohly jsme spolu jednat jako rovná s rovnou a odpadla výchovná část. Jenže to jsem se spletla.

reklama

Máma na mně neustále hledala chyby, nikdo s kým jsem chodila jí nebyl dost dobrý, pořád mi předhazovala věci, které jsem podle ní dělala špatně, a tvářila se, že ona ví všechno nejlépe.

Jenže jak jsem ji vůbec mohla brát vážně, když jsem viděla její ne zrovna dokonalý život i manželství, na které si neustále jen stěžovala? Jak si zrovna ona, která otce podváděla, mohla hrát na svatou a radit druhým?

Žárlila na nás

Celá situace vedla k tomu, že čím víc jsem se oddalovala mámě, tím víc jsem měla blíž k tátovi. Ten byl kliďas a byl rád, že jsem v životě spokojená. A tak jsme si povídali čím dál víc a pokud možno bez přítomnosti naší „generálky“!

reklama

Bohužel ta samozřejmě začala žárlit a dělat nám další peklo a tak jsme se hádaly čím dál víc. Když jsem začala chodit s mým současným manželem Tomášem, trochu se to na chvíli uklidnilo.

Oba rodiče si ho totiž okamžitě zamilovali a byli šťastní, že jsem našla chlapa pro život. S Tomášem jsme se po několika letech vzali a máme spolu dvě děti. Na nějakou dobu se můj život konečně trochu zklidnil.

Nebo jsem jen máminy obvyklé výlevy začala lépe zvládat, protože jsem měla konečně svůj vlastní život, byla jsem v jednom kole s malými dětmi, a navíc jsme se slyšely jen občas a ještě po telefonu.

Náhle odešel

Naši rodinu ale před časem postihla tragická událost. Můj táta náhle umřel a máma zůstala v mém rodném městě úplně sama v obrovském baráku. Věděla jsem, že je zle, a také že ano. Tak dlouho na mě naléhala, až jsem povolila a dovolila jí, ať se nastěhuje k nám.

Tomáš s tím problém neměl, vždycky si s ní rozuměl a před ním se ke mně chovala mnohem lépe. Jenže teď ji mám za zády dennodenně. Mluví mi prostě do všeho.

Do toho, jak se chovám ke svému manželovi, jak vychovávám děti, jak se oblékám a maluju, do kamarádek, se kterými se vídám, dokonce i do toho, jak krájím zeleninu do polévky!

Už ji nesnesu!

Několikrát jsem už vystartovala a byla z toho velká hádka. Pak se máma pár týdnů snažila, než to celé sklouzlo do starých kolejí a začalo to nanovo.

Situace už vygradovala tak, že mám na ni naprostou alergii, které není možné se zbavit, když ji mám pořád za zadkem. Tomáš to nechápe. Nevidí její chování, když jsme spolu samy. No a děti jsou nadšené, že mají babičku doma.

Jenže já už jsem psychicky vyřízená a nevím, jak tohle všechno zachránit. Přece nemůžu vlastní mámu vyhodit z domu. Nechci ale ztratit ani svoji rodinu což se může klidně stát.

Tomáš se na mě začíná dívat jinak a dětem také nejsem dobrým příkladem a nechci, aby se ke mně jednou chovali jako já k ní.

Nevědí, co vše za mým chováním je a neuvědomují si, že já bych jim, po vlastních zkušenostech, do života nikdy nezasahovala tak, jak to celý život dělala má matka mě. Nikdo netuší, co prožívám! Jsem bezradná.

Simona P. (55), Tábor

reklama
Související články
17.3.2023
Táta od nás včas utekl a založil novou rodinu, daleko od nás, protože s mámou se zkrátka nedalo žít. Ale já jsem s ní zůstat musela. To nemohlo dobře dopadnout. Máma byla samý chlap. Její výchova spočívala v tom, že mi dávala najíst, občas, po delší době, vyprala oblečení a někdy i podepsala domácí úkoly. Jejím hlavním zájmem bylo lovit muže. Asi nemusím dodávat, že táta utekl a nechal mě mámě
15.3.2023
Do existenčních potíží se může dnes dostat každý. Když se to stalo našemu Tomášovi, neváhala jsem ani na malou chvíli a peníze mu půjčila. Když za mnou můj milovaný vnuk Tomáš přišel s prosbou o půjčku, neváhala jsem a dala mu peníze. Všechny. Bylo to osmdesát tisíc. Vím, že to není moc, ale pro důchodce to je důležitá rezerva. Sliboval, že mi je budou se ženou Věrkou splácet. Zdálo se, že j
15.3.2023
Visí na svém manželovi jako liána, a ten ji přitom jen podvádí. Měla odejít hned! Teď je pozdě si stěžovat a brečet nad rozlitým mlékem. Moje dcera Ilona se o tom, že ji manžel podvádí, dozvěděla už po pěti letech. Místo toho, aby odešla, tak zůstala. S naiv­ní vírou, že Petr dodrží svůj slib a už to nikdy neudělá. Ten ji ale podváděl dál. A ona mu to vždycky odpustila. Přitom jsem tu byla já,
12.3.2023
Nezavolala, nepřišla a doma také nebyla. Naše rodinná kamarádka, vždy spolehlivá a dochvilná, se ztratila. Jako kdyby se po ní slehla zem! Nikdo nám nevěřil, že se muselo stát něco špatného. Museli jsme ji s manželem začít hledat samotní! Bylo to skoro jako v nějaké detektivce. Byla vlastně sama Naše sestřenice Tonička jednoho dne nepřišla na nedělní oběd. Byla to tradice už spoustu let a
10.3.2023
Manžel mi tvrdí, že jsem intrikánka, ale myslí to dobře, proto se na něho nezlobím. A co jsem tedy vyvedla? Zabránila jsem synovi, aby si vzal zlatokopku. Kolikrát za život asi tak můžete ženit syna... Když si to sedne, tak to může vyjít jenom jednou. Ne že bych mu přála nějaké turbulence v životě, které znamenají rozvody a sňatky, ale byla jsem nastražená, aby to jednou bylo. Chráním syna
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce