Domů     Přítelkyně okradla mého bratra o statisíce
Přítelkyně okradla mého bratra o statisíce

Láska sice kvete v každém věku, ale když se v padesáti zamiluje nepraktický vědec, může z toho nakonec povstat pěkná polízanice. Pak trpí nejen srdce, ale často i peněženka.

Můj bratr Ludvík je čerstvý padesátník a donedávna zapřisáhlý starý mládenec. Od chvíle, kdy dokončil vysokou školu, žil jenom pro vědu.

Pracuje v našem muzeu jako přírodovědec a musím na něj prozradit, že za léta, kdy se věnuje pozorování ptactva, dosáhl ve vědeckém světě určité proslulosti.

Bratr byl mamánek

Ale jak to tak někdy s vědci bývá, v praktickém životě jsou nepoužitelní. Dokud žila naše maminka, bylo o Ludvíka postaráno. Dvakrát třikrát týdně k ní zašel, donesl špinavé prádlo a odnesl si zásoby.

Jenže po její smrti se Ludva rozhodl udělat si maminku ze mě. To se mi ale moc nelíbilo. Starám se o dvě děti a domek se zahradou, protože manžel jezdí přes týden po stavbách a doma bývá jen o víkendech.

Ludva se sice nejdříve tvářil ukřivděně, ale pak situaci pochopil a snažil se postavit na vlastní nohy. Jenže když jsme k němu domů občas přišla na návštěvu, obvykle jsem nevydržela a poklidila tam, stejně jako navařila.

Doma si po čase všimli, že jsem čím dál uštvanější a můj muž Pavel vzal vše do svých rukou.

Internet nepomohl

S rozhodností sobě vlastní promluvil Ludvovi do duše a vysvětlil mu, že by si měl najít nějakou partnerku, která by se o něj postarala. Bratr překvapivě neprostestoval a přiznal se, že už delší čas má obavy, že zůstane na stará kolena sám.

Ale nevěděl, jak se má s někým seznámit. Pavel ho uklidnil, že žijeme v moderní době a internetová seznamka jeho problém vyřeší. Společně Ludvovi vytvořili profily v několika takových seznamkách a odpovědi na sebe nedaly dlouho čekat.

Bratr šel ze schůzky na schůzku, ale ne a ne se seznámit. Jednou se mu nelíbila dotyčná dáma, podruhé zase nepadl on do oka jí.

Kráska z taxíku

Krátce před Vánoci vyrazil Ludva s kolegy na společný večírek. Rozjaření vědátoři poseděli v příjemné hospůdce nedaleko jejich působiště a před půlnocí se značně ovínění rozešli do svých domovů.

Bratrova staromládenecká garsoniéra se nachází na druhém konci města, takže se začal rozhlížet po taxíku. Postával v chladivé noci, když se jeden objevil na konci ulice.

Ludva začal zběsile mávat, ale najednou se odněkud vynořila mladá žena, která měla zjevně stejný zájem jako on: toužila po taxíku! A taxikář je taky jenom chlap, proto zastavil u ní a zdálo se, že bratr má smůlu.

Jaké bylo jeho překvapení, když taxík najednou pomalu přijel k němu a pohledná třicátnice se vyklonila s nabídkou, zda ho mohou někam svézt.

Láska na první pohled

Během cesty stačila Dáša povyprávět o sobě. Dorazila sem z Prahy na sraz bývalých spolužáků a teď jela přespat k rodičům. Ludva si připadal jako v pohádce a zamiloval se na první pohled.

Jeho vyvolená pracovala v hlavním městě coby daňová poradkyně, ale rozhodně to nebyla žádná suchopárná úřednice. Z taxíku bratr vystupoval obohacen o překypující lásku v srdci a telefon na sličnou daňařku. Tu začal také několikrát v měsíci navštěvovat.

Jenže z jednoho takového výletu se bratr vrátil na pokraji zhroucení. Rozplakal se u nás v kuchyni a jeho zoufalství dojalo i nad city povzneseného Pavla.

Okradený milenec

Ludvík se měl s Dášou sejít na obvyklém místě v „jejich“ kavárně u Staroměstského náměstí. Když ale nepřicházela a on tam čekal skoro dvě hodiny, vydal se k ní domů. Jenže tam ho místo žhavé náruče čekala studená sprcha.

V bytě v činžáku ve Vršovicích se dozvonil na mladou maminku, která právě uspávala potomka. Všude kolem ní byly krabice, protože se s rodinou právě nastěhovali. I zamilovaný vědec ale má trochu selského rozumu a Ludvovi došlo, že něco není v pořádku.

V pořádku nebylo spoustu věcí, včetně toho, že své lásce půjčil asi dvě stě tisíc, k čemuž se nám přiznal až teď. Hned nám bylo jasné, že narazil na dámu, které se ve starých detektivkách říkalo sňatková podvodnice.

Neměli jsme ovšem po ruce žádného radu Vacátka, který by ji polapil, ale smířit se s tím, že Ludvu okradla a ještě mu zlomila srdce, jsme také nechtěli.

Na ženy nezanevřel

Proměnili jsme se tedy v soukromé detektivy. Pomohly i naše děti, které přes Facebook pustily do světa informace o podvodnici „Dáše“, včetně jejího popisu a místa, kde v Praze bydlela.

Já jsem se zase začala vyptávat v restauraci, kde měla před půl rokem mít onen třídní sraz. Zvlášť facebooková akce přinesla výsledky. Objevilo se pár mužů, kteří se přiznali, že na podobnou dámu narazili a taky je stála pěkných pár tisíc.

Ludva se s nimi spojil a nakonec několik z nich našlo odvahu jít na policii. Moc jsem sice v úspěšné dopadení téhle povedené „daňové“ poradkyně nevěřila, ale ukázalo se, že jsem byla zbytečně skeptická.

Její stopy vedly přes Moravu na Slovensko a tam ji po čase také chytili. Ludva se sice musel smířit s tím, že peníze už nejspíš nikdy neuvidí, ale bere to sportovně a jako životní poučení. A na ženy nezanevřel.

Teď má políčeno na kolegyni, kterou potkal na nějakém semináři. Je stejně stará jako on, není sice tak krásná jako Dáša, ale prý umí vařit skvělou svíčkovou a veškerý volný čas dělí mezi vnoučka a svého jezevčíka. Ta na sňatkovou podvodnici opravdu nevypadá…

Jarmila D. (45), východní Čechy

reklama
Související články
7.6.2023
Matka mě opustila, když jsem byla ještě maličká. To člověka těžce poznamená. Naštěstí jsem měla báječného tatínka, který se o mě dojemně staral. Máma od nás odešla, když mi byly čtyři. Nic jsem pro ni neznamenala. Jak by jinak mohla proboha opustit čtyřletou holčičku? Táta se mi to chudák snažil nějak vysvětlil, mumlal omluvně: „No asi neměla mateřské instinkty…“ Nikdy jsem jí neodpustila. Žila
5.6.2023
Ivanka byla moc zamilovaná a hrnula se do svatby. Moje intuice mi ale říkala, že s tím klukem není něco v pořádku. Ta svatba by byla unáhlená! Lukáš byl moc pěkný, chytrý, zabezpečený a o pět let starší než naše dvacetiletá Ivanka. Že ji miluje, jí sdělil hned na prvním rande. Bombardoval ji telefonáty i zprávami s takovou intenzitou, že mu nakonec dala šanci. „Tak úžasnou ženu jsem ještě nikdy
5.6.2023
Ani ve snu by mě nenapadlo, že by můj táta nebyl můj vlastní. Když se to dozvíte v pokročilém věku, je to šok, s nímž se těžko vyrovnává. Táta. Když slyším tohle slovo, vybaví se mi vždycky jen jediný chlap na světě. Ten, který mě učil jezdit na bruslích, plavat, hrát ping- -pong. Ten, který mi foukal bolístky a vyprávěl před spaním pohádky. Byla jsem jeho princezna, mazlíček! Máma mu vždycky s
1.6.2023
Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na tatínkův hrob, abychom ho uklidily a také si zavzpomínaly. Setkání s tetou Helenou nebylo hezké, ale tatínek by se možná pobavil. Tatínek zemřel loni před Svátkem zesnulých. Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na hrob, abychom odklidily dušičkovou výzdobu a s tatínkem si symbolicky popovídaly. Nesmírně nám chybí. Život nás nehýčká ani jednu, a
29.5.2023
Své děti jsem vychovala dobře, byly to hodné a slušné dcery. Nevím, po kom se nevydařil můj jediný vnuk? Asi jsem ho rozmazlila! Když chodil vnuk Pepíček na základní školu, dostala se dcera do problémů. S manželem se doma hádali a vypadalo to na rozvod. Nechtěla jsem, aby v tom můj vnuk vyrůstal, a tak jsem si ho vzala k sobě. Měla jsem jen samé dcery, žádného syna, tak jsem se o vnoučka nál
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel