Přítelkyně okradla mého bratra o statisíce

Total
9
Shares

Láska sice kvete v každém věku, ale když se v padesáti zamiluje nepraktický vědec, může z toho nakonec povstat pěkná polízanice. Pak trpí nejen srdce, ale často i peněženka.

Můj bratr Ludvík je čerstvý padesátník a donedávna zapřisáhlý starý mládenec. Od chvíle, kdy dokončil vysokou školu, žil jenom pro vědu. Pracuje v našem muzeu jako přírodovědec a musím na něj prozradit, že za léta, kdy se věnuje pozorování ptactva, dosáhl ve vědeckém světě určité proslulosti.

Bratr byl mamánek

Ale jak to tak někdy s vědci bývá, v praktickém životě jsou nepoužitelní. Dokud žila naše maminka, bylo o Ludvíka postaráno. Dvakrát třikrát týdně k ní zašel, donesl špinavé prádlo a odnesl si zásoby. Jenže po její smrti se Ludva rozhodl udělat si maminku ze mě. To se mi ale moc nelíbilo. Starám se o dvě děti a domek se zahradou, protože manžel jezdí přes týden po stavbách a doma bývá jen o víkendech. Ludva se sice nejdříve tvářil ukřivděně, ale pak situaci pochopil a snažil se postavit na vlastní nohy. Jenže když jsme k němu domů občas přišla na návštěvu, obvykle jsem nevydržela a poklidila tam, stejně jako navařila. Doma si po čase všimli, že jsem čím dál uštvanější a můj muž Pavel vzal vše do svých rukou.

Internet nepomohl

S rozhodností sobě vlastní promluvil Ludvovi do duše a vysvětlil mu, že by si měl najít nějakou partnerku, která by se o něj postarala. Bratr překvapivě neprostestoval a přiznal se, že už delší čas má obavy, že zůstane na stará kolena sám. Ale nevěděl, jak se má s někým seznámit. Pavel ho uklidnil, že žijeme v moderní době a internetová seznamka jeho problém vyřeší. Společně Ludvovi vytvořili profily v několika takových seznamkách a odpovědi na sebe nedaly dlouho čekat. Bratr šel ze schůzky na schůzku, ale ne a ne se seznámit. Jednou se mu nelíbila dotyčná dáma, podruhé zase nepadl on do oka jí.

Kráska z taxíku

Krátce před Vánoci vyrazil Ludva s kolegy na společný večírek. Rozjaření vědátoři poseděli v příjemné hospůdce nedaleko jejich působiště a před půlnocí se značně ovínění rozešli do svých domovů. Bratrova staromládenecká garsoniéra se nachází na druhém konci města, takže se začal rozhlížet po taxíku. Postával v chladivé noci, když se jeden objevil na konci ulice. Ludva začal zběsile mávat, ale najednou se odněkud vynořila mladá žena, která měla zjevně stejný zájem jako on: toužila po taxíku! A taxikář je taky jenom chlap, proto zastavil u ní a zdálo se, že bratr má smůlu. Jaké bylo jeho překvapení, když taxík najednou pomalu přijel k němu a pohledná třicátnice se vyklonila s nabídkou, zda ho mohou někam svézt.

Láska na první pohled

Během cesty stačila Dáša povyprávět o sobě. Dorazila sem z Prahy na sraz bývalých spolužáků a teď jela přespat k rodičům. Ludva si připadal jako v pohádce a zamiloval se na první pohled. Jeho vyvolená pracovala v hlavním městě coby daňová poradkyně, ale rozhodně to nebyla žádná suchopárná úřednice. Z taxíku bratr vystupoval obohacen o překypující lásku v srdci a telefon na sličnou daňařku. Tu začal také několikrát v měsíci navštěvovat. Jenže z jednoho takového výletu se bratr vrátil na pokraji zhroucení. Rozplakal se u nás v kuchyni a jeho zoufalství dojalo i nad city povzneseného Pavla.

Okradený milenec

Ludvík se měl s Dášou sejít na obvyklém místě v „jejich“ kavárně u Staroměstského náměstí. Když ale nepřicházela a on tam čekal skoro dvě hodiny, vydal se k ní domů. Jenže tam ho místo žhavé náruče čekala studená sprcha. V bytě v činžáku ve Vršovicích se dozvonil na mladou maminku, která právě uspávala potomka. Všude kolem ní byly krabice, protože se s rodinou právě nastěhovali. I zamilovaný vědec ale má trochu selského rozumu a Ludvovi došlo, že něco není v pořádku. V pořádku nebylo spoustu věcí, včetně toho, že své lásce půjčil asi dvě stě tisíc, k čemuž se nám přiznal až teď. Hned nám bylo jasné, že narazil na dámu, které se ve starých detektivkách říkalo sňatková podvodnice. Neměli jsme ovšem po ruce žádného radu Vacátka, který by ji polapil, ale smířit se s tím, že Ludvu okradla a ještě mu zlomila srdce, jsme také nechtěli.

Na ženy nezanevřel

Proměnili jsme se tedy v soukromé detektivy. Pomohly i naše děti, které přes Facebook pustily do světa informace o podvodnici „Dáše“, včetně jejího popisu a místa, kde v Praze bydlela. Já jsem se zase začala vyptávat v restauraci, kde měla před půl rokem mít onen třídní sraz. Zvlášť facebooková akce přinesla výsledky. Objevilo se pár mužů, kteří se přiznali, že na podobnou dámu narazili a taky je stála pěkných pár tisíc. Ludva se s nimi spojil a nakonec několik z nich našlo odvahu jít na policii. Moc jsem sice v úspěšné dopadení téhle povedené „daňové“ poradkyně nevěřila, ale ukázalo se, že jsem byla zbytečně skeptická. Její stopy vedly přes Moravu na Slovensko a tam ji po čase také chytili. Ludva se sice musel smířit s tím, že peníze už nejspíš nikdy neuvidí, ale bere to sportovně a jako životní poučení. A na ženy nezanevřel. Teď má políčeno na kolegyni, kterou potkal na nějakém semináři. Je stejně stará jako on, není sice tak krásná jako Dáša, ale prý umí vařit skvělou svíčkovou a veškerý volný čas dělí mezi vnoučka a svého jezevčíka. Ta na sňatkovou podvodnici opravdu nevypadá…

Jarmila D. (45), východní Čechy

Také se vám může líbit

Švagrová mě drze okradla!

Do naší rodiny příliš nezapadala. Nebylo mi jasné, proč si bratr vybral za ženu právě tuhle zpovykanou ženskou. Každá její návštěva byla utrpením. Moje švagrová, na rozdíl ode mě, vystudovala vysokou školu a byla…
Zobrazit