Domů     Přítelkyně okradla mého bratra o statisíce
Přítelkyně okradla mého bratra o statisíce

Láska sice kvete v každém věku, ale když se v padesáti zamiluje nepraktický vědec, může z toho nakonec povstat pěkná polízanice. Pak trpí nejen srdce, ale často i peněženka.

Můj bratr Ludvík je čerstvý padesátník a donedávna zapřisáhlý starý mládenec. Od chvíle, kdy dokončil vysokou školu, žil jenom pro vědu.

Pracuje v našem muzeu jako přírodovědec a musím na něj prozradit, že za léta, kdy se věnuje pozorování ptactva, dosáhl ve vědeckém světě určité proslulosti.

Bratr byl mamánek

Ale jak to tak někdy s vědci bývá, v praktickém životě jsou nepoužitelní. Dokud žila naše maminka, bylo o Ludvíka postaráno. Dvakrát třikrát týdně k ní zašel, donesl špinavé prádlo a odnesl si zásoby.

Jenže po její smrti se Ludva rozhodl udělat si maminku ze mě. To se mi ale moc nelíbilo. Starám se o dvě děti a domek se zahradou, protože manžel jezdí přes týden po stavbách a doma bývá jen o víkendech.

Ludva se sice nejdříve tvářil ukřivděně, ale pak situaci pochopil a snažil se postavit na vlastní nohy. Jenže když jsme k němu domů občas přišla na návštěvu, obvykle jsem nevydržela a poklidila tam, stejně jako navařila.

Doma si po čase všimli, že jsem čím dál uštvanější a můj muž Pavel vzal vše do svých rukou.

Internet nepomohl

S rozhodností sobě vlastní promluvil Ludvovi do duše a vysvětlil mu, že by si měl najít nějakou partnerku, která by se o něj postarala. Bratr překvapivě neprostestoval a přiznal se, že už delší čas má obavy, že zůstane na stará kolena sám.

Ale nevěděl, jak se má s někým seznámit. Pavel ho uklidnil, že žijeme v moderní době a internetová seznamka jeho problém vyřeší. Společně Ludvovi vytvořili profily v několika takových seznamkách a odpovědi na sebe nedaly dlouho čekat.

Bratr šel ze schůzky na schůzku, ale ne a ne se seznámit. Jednou se mu nelíbila dotyčná dáma, podruhé zase nepadl on do oka jí.

Kráska z taxíku

Krátce před Vánoci vyrazil Ludva s kolegy na společný večírek. Rozjaření vědátoři poseděli v příjemné hospůdce nedaleko jejich působiště a před půlnocí se značně ovínění rozešli do svých domovů.

Bratrova staromládenecká garsoniéra se nachází na druhém konci města, takže se začal rozhlížet po taxíku. Postával v chladivé noci, když se jeden objevil na konci ulice.

Ludva začal zběsile mávat, ale najednou se odněkud vynořila mladá žena, která měla zjevně stejný zájem jako on: toužila po taxíku! A taxikář je taky jenom chlap, proto zastavil u ní a zdálo se, že bratr má smůlu.

Jaké bylo jeho překvapení, když taxík najednou pomalu přijel k němu a pohledná třicátnice se vyklonila s nabídkou, zda ho mohou někam svézt.

Láska na první pohled

Během cesty stačila Dáša povyprávět o sobě. Dorazila sem z Prahy na sraz bývalých spolužáků a teď jela přespat k rodičům. Ludva si připadal jako v pohádce a zamiloval se na první pohled.

Jeho vyvolená pracovala v hlavním městě coby daňová poradkyně, ale rozhodně to nebyla žádná suchopárná úřednice. Z taxíku bratr vystupoval obohacen o překypující lásku v srdci a telefon na sličnou daňařku. Tu začal také několikrát v měsíci navštěvovat.

Jenže z jednoho takového výletu se bratr vrátil na pokraji zhroucení. Rozplakal se u nás v kuchyni a jeho zoufalství dojalo i nad city povzneseného Pavla.

Okradený milenec

Ludvík se měl s Dášou sejít na obvyklém místě v „jejich“ kavárně u Staroměstského náměstí. Když ale nepřicházela a on tam čekal skoro dvě hodiny, vydal se k ní domů. Jenže tam ho místo žhavé náruče čekala studená sprcha.

V bytě v činžáku ve Vršovicích se dozvonil na mladou maminku, která právě uspávala potomka. Všude kolem ní byly krabice, protože se s rodinou právě nastěhovali. I zamilovaný vědec ale má trochu selského rozumu a Ludvovi došlo, že něco není v pořádku.

V pořádku nebylo spoustu věcí, včetně toho, že své lásce půjčil asi dvě stě tisíc, k čemuž se nám přiznal až teď. Hned nám bylo jasné, že narazil na dámu, které se ve starých detektivkách říkalo sňatková podvodnice.

Neměli jsme ovšem po ruce žádného radu Vacátka, který by ji polapil, ale smířit se s tím, že Ludvu okradla a ještě mu zlomila srdce, jsme také nechtěli.

Na ženy nezanevřel

Proměnili jsme se tedy v soukromé detektivy. Pomohly i naše děti, které přes Facebook pustily do světa informace o podvodnici „Dáše“, včetně jejího popisu a místa, kde v Praze bydlela.

Já jsem se zase začala vyptávat v restauraci, kde měla před půl rokem mít onen třídní sraz. Zvlášť facebooková akce přinesla výsledky. Objevilo se pár mužů, kteří se přiznali, že na podobnou dámu narazili a taky je stála pěkných pár tisíc.

Ludva se s nimi spojil a nakonec několik z nich našlo odvahu jít na policii. Moc jsem sice v úspěšné dopadení téhle povedené „daňové“ poradkyně nevěřila, ale ukázalo se, že jsem byla zbytečně skeptická.

Její stopy vedly přes Moravu na Slovensko a tam ji po čase také chytili. Ludva se sice musel smířit s tím, že peníze už nejspíš nikdy neuvidí, ale bere to sportovně a jako životní poučení. A na ženy nezanevřel.

Teď má políčeno na kolegyni, kterou potkal na nějakém semináři. Je stejně stará jako on, není sice tak krásná jako Dáša, ale prý umí vařit skvělou svíčkovou a veškerý volný čas dělí mezi vnoučka a svého jezevčíka. Ta na sňatkovou podvodnici opravdu nevypadá…

Jarmila D. (45), východní Čechy

reklama
Související články
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
3.12.2023
Lhala jsem a nikdy nepřiznala, kdo je synův otec. Netušili to ani moji rodiče! Minulost mě doběhla a já stála před rozhodnutím, zda přiznat pravdu. Těhotenství jsem tajila až do sedmého měsíce. Bála jsem se tehdy, že mě můj přísný otec donutí jít na potrat. Možná že právě ta jeho přísnost mě přivedla do náručí o rok staršího spolužáka. Tedy bývalého spolužáka. Máma vyváděla a táta pomohl
1.12.2023
Bylo mi už sedmnáct let a naši si mysleli, že jsem velká holka a že mi proto jejich rozvod nebude už tolik vadit. Ale to se velice spletli. Kdybych psala dopis Ježíškovi, jako jsem to dělávala, když jsem byla malá, napsala bych tam, že si přeji jediný dárek: mít tátu na Štědrý den doma. Ale byla jsem už velká, sedmnáctiletá, a dospělí se bůhvíproč domnívali, že se s jeho odchodem vyrovnám. Slyš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3