SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Přítelkyně okradla mého bratra o statisíce
Přítelkyně okradla mého bratra o statisíce

Láska sice kvete v každém věku, ale když se v padesáti zamiluje nepraktický vědec, může z toho nakonec povstat pěkná polízanice. Pak trpí nejen srdce, ale často i peněženka.

Můj bratr Ludvík je čerstvý padesátník a donedávna zapřisáhlý starý mládenec. Od chvíle, kdy dokončil vysokou školu, žil jenom pro vědu.

Pracuje v našem muzeu jako přírodovědec a musím na něj prozradit, že za léta, kdy se věnuje pozorování ptactva, dosáhl ve vědeckém světě určité proslulosti.

Bratr byl mamánek

Ale jak to tak někdy s vědci bývá, v praktickém životě jsou nepoužitelní. Dokud žila naše maminka, bylo o Ludvíka postaráno. Dvakrát třikrát týdně k ní zašel, donesl špinavé prádlo a odnesl si zásoby.

reklama

Jenže po její smrti se Ludva rozhodl udělat si maminku ze mě. To se mi ale moc nelíbilo. Starám se o dvě děti a domek se zahradou, protože manžel jezdí přes týden po stavbách a doma bývá jen o víkendech.

Ludva se sice nejdříve tvářil ukřivděně, ale pak situaci pochopil a snažil se postavit na vlastní nohy. Jenže když jsme k němu domů občas přišla na návštěvu, obvykle jsem nevydržela a poklidila tam, stejně jako navařila.

Doma si po čase všimli, že jsem čím dál uštvanější a můj muž Pavel vzal vše do svých rukou.

Internet nepomohl

S rozhodností sobě vlastní promluvil Ludvovi do duše a vysvětlil mu, že by si měl najít nějakou partnerku, která by se o něj postarala. Bratr překvapivě neprostestoval a přiznal se, že už delší čas má obavy, že zůstane na stará kolena sám.

reklama

Ale nevěděl, jak se má s někým seznámit. Pavel ho uklidnil, že žijeme v moderní době a internetová seznamka jeho problém vyřeší. Společně Ludvovi vytvořili profily v několika takových seznamkách a odpovědi na sebe nedaly dlouho čekat.

Bratr šel ze schůzky na schůzku, ale ne a ne se seznámit. Jednou se mu nelíbila dotyčná dáma, podruhé zase nepadl on do oka jí.

Kráska z taxíku

Krátce před Vánoci vyrazil Ludva s kolegy na společný večírek. Rozjaření vědátoři poseděli v příjemné hospůdce nedaleko jejich působiště a před půlnocí se značně ovínění rozešli do svých domovů.

reklama

Bratrova staromládenecká garsoniéra se nachází na druhém konci města, takže se začal rozhlížet po taxíku. Postával v chladivé noci, když se jeden objevil na konci ulice.

Ludva začal zběsile mávat, ale najednou se odněkud vynořila mladá žena, která měla zjevně stejný zájem jako on: toužila po taxíku! A taxikář je taky jenom chlap, proto zastavil u ní a zdálo se, že bratr má smůlu.

Jaké bylo jeho překvapení, když taxík najednou pomalu přijel k němu a pohledná třicátnice se vyklonila s nabídkou, zda ho mohou někam svézt.

Láska na první pohled

Během cesty stačila Dáša povyprávět o sobě. Dorazila sem z Prahy na sraz bývalých spolužáků a teď jela přespat k rodičům. Ludva si připadal jako v pohádce a zamiloval se na první pohled.

Jeho vyvolená pracovala v hlavním městě coby daňová poradkyně, ale rozhodně to nebyla žádná suchopárná úřednice. Z taxíku bratr vystupoval obohacen o překypující lásku v srdci a telefon na sličnou daňařku. Tu začal také několikrát v měsíci navštěvovat.

Jenže z jednoho takového výletu se bratr vrátil na pokraji zhroucení. Rozplakal se u nás v kuchyni a jeho zoufalství dojalo i nad city povzneseného Pavla.

Okradený milenec

Ludvík se měl s Dášou sejít na obvyklém místě v „jejich“ kavárně u Staroměstského náměstí. Když ale nepřicházela a on tam čekal skoro dvě hodiny, vydal se k ní domů. Jenže tam ho místo žhavé náruče čekala studená sprcha.

V bytě v činžáku ve Vršovicích se dozvonil na mladou maminku, která právě uspávala potomka. Všude kolem ní byly krabice, protože se s rodinou právě nastěhovali. I zamilovaný vědec ale má trochu selského rozumu a Ludvovi došlo, že něco není v pořádku.

V pořádku nebylo spoustu věcí, včetně toho, že své lásce půjčil asi dvě stě tisíc, k čemuž se nám přiznal až teď. Hned nám bylo jasné, že narazil na dámu, které se ve starých detektivkách říkalo sňatková podvodnice.

Neměli jsme ovšem po ruce žádného radu Vacátka, který by ji polapil, ale smířit se s tím, že Ludvu okradla a ještě mu zlomila srdce, jsme také nechtěli.

Na ženy nezanevřel

Proměnili jsme se tedy v soukromé detektivy. Pomohly i naše děti, které přes Facebook pustily do světa informace o podvodnici „Dáše“, včetně jejího popisu a místa, kde v Praze bydlela.

Já jsem se zase začala vyptávat v restauraci, kde měla před půl rokem mít onen třídní sraz. Zvlášť facebooková akce přinesla výsledky. Objevilo se pár mužů, kteří se přiznali, že na podobnou dámu narazili a taky je stála pěkných pár tisíc.

Ludva se s nimi spojil a nakonec několik z nich našlo odvahu jít na policii. Moc jsem sice v úspěšné dopadení téhle povedené „daňové“ poradkyně nevěřila, ale ukázalo se, že jsem byla zbytečně skeptická.

Její stopy vedly přes Moravu na Slovensko a tam ji po čase také chytili. Ludva se sice musel smířit s tím, že peníze už nejspíš nikdy neuvidí, ale bere to sportovně a jako životní poučení. A na ženy nezanevřel.

Teď má políčeno na kolegyni, kterou potkal na nějakém semináři. Je stejně stará jako on, není sice tak krásná jako Dáša, ale prý umí vařit skvělou svíčkovou a veškerý volný čas dělí mezi vnoučka a svého jezevčíka. Ta na sňatkovou podvodnici opravdu nevypadá…

Jarmila D. (45), východní Čechy

reklama
Související články
6.2.2023
Táta ovdověl v pětapadesáti letech, mamka podlehla vážné nemoci. Štěstí bylo, že otec ještě chodil do práce a měl nás ‒ mě a mého přítele Štěpána, snažili jsme se ho držet nad vodou. Otec od smrti mámy nikam nechodil, znal jenom cestu do práce a domů. Stal se z něho morous. Přestal slavit své narozeniny, svátky, prý to pro něho už nemá smysl. Když toto trvalo asi čtyři roky, s přítelem jsme mu
4.2.2023
O tom, že by nás mohlo být na tátovo dědictví víc, jsme neměli ani tušení. Najednou se ale zjevil cizí člověk, který tvrdil, že je náš bratr... Bylo to jako ze špatného filmu. Prožijete něco zlého, myslím tím smrt tatínka – a najednou se stane ještě něco dalšího, co vás dorazí. Nevěřila jsem vlastním uším, když na nás máma tu zprávu vyhrkla. Táta měl nemanželské dítě? Koukla jsem na sestru, jak
3.2.2023
Nikdy by mě nenapadlo, že naši rodinu může něco rozházet. Zapomněla jsem ale, že závist dokáže být nekonečná. Znovu trpělivě čekám a nechávám vyzvánět telefon. Jenže můj starší bráška, který byl vždy mou oporou a mým ochráncem, se mnou nemluví. Hlavní vinu na našem rozkolu nese jeho chamtivá manželka. A dědictví, které mi byl čert dlužen. Vědět to, tak vše odmítnu. Stále spolu Mezi mnou,
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh