Domů     Přítelkyně okradla mého bratra o statisíce
Přítelkyně okradla mého bratra o statisíce

Láska sice kvete v každém věku, ale když se v padesáti zamiluje nepraktický vědec, může z toho nakonec povstat pěkná polízanice. Pak trpí nejen srdce, ale často i peněženka.

Můj bratr Ludvík je čerstvý padesátník a donedávna zapřisáhlý starý mládenec. Od chvíle, kdy dokončil vysokou školu, žil jenom pro vědu.

Pracuje v našem muzeu jako přírodovědec a musím na něj prozradit, že za léta, kdy se věnuje pozorování ptactva, dosáhl ve vědeckém světě určité proslulosti.

Bratr byl mamánek

Ale jak to tak někdy s vědci bývá, v praktickém životě jsou nepoužitelní. Dokud žila naše maminka, bylo o Ludvíka postaráno. Dvakrát třikrát týdně k ní zašel, donesl špinavé prádlo a odnesl si zásoby.

Jenže po její smrti se Ludva rozhodl udělat si maminku ze mě. To se mi ale moc nelíbilo. Starám se o dvě děti a domek se zahradou, protože manžel jezdí přes týden po stavbách a doma bývá jen o víkendech.

Ludva se sice nejdříve tvářil ukřivděně, ale pak situaci pochopil a snažil se postavit na vlastní nohy. Jenže když jsme k němu domů občas přišla na návštěvu, obvykle jsem nevydržela a poklidila tam, stejně jako navařila.

Doma si po čase všimli, že jsem čím dál uštvanější a můj muž Pavel vzal vše do svých rukou.

Internet nepomohl

S rozhodností sobě vlastní promluvil Ludvovi do duše a vysvětlil mu, že by si měl najít nějakou partnerku, která by se o něj postarala. Bratr překvapivě neprostestoval a přiznal se, že už delší čas má obavy, že zůstane na stará kolena sám.

Ale nevěděl, jak se má s někým seznámit. Pavel ho uklidnil, že žijeme v moderní době a internetová seznamka jeho problém vyřeší. Společně Ludvovi vytvořili profily v několika takových seznamkách a odpovědi na sebe nedaly dlouho čekat.

Bratr šel ze schůzky na schůzku, ale ne a ne se seznámit. Jednou se mu nelíbila dotyčná dáma, podruhé zase nepadl on do oka jí.

Kráska z taxíku

Krátce před Vánoci vyrazil Ludva s kolegy na společný večírek. Rozjaření vědátoři poseděli v příjemné hospůdce nedaleko jejich působiště a před půlnocí se značně ovínění rozešli do svých domovů.

Bratrova staromládenecká garsoniéra se nachází na druhém konci města, takže se začal rozhlížet po taxíku. Postával v chladivé noci, když se jeden objevil na konci ulice.

Ludva začal zběsile mávat, ale najednou se odněkud vynořila mladá žena, která měla zjevně stejný zájem jako on: toužila po taxíku! A taxikář je taky jenom chlap, proto zastavil u ní a zdálo se, že bratr má smůlu.

Jaké bylo jeho překvapení, když taxík najednou pomalu přijel k němu a pohledná třicátnice se vyklonila s nabídkou, zda ho mohou někam svézt.

Láska na první pohled

Během cesty stačila Dáša povyprávět o sobě. Dorazila sem z Prahy na sraz bývalých spolužáků a teď jela přespat k rodičům. Ludva si připadal jako v pohádce a zamiloval se na první pohled.

Jeho vyvolená pracovala v hlavním městě coby daňová poradkyně, ale rozhodně to nebyla žádná suchopárná úřednice. Z taxíku bratr vystupoval obohacen o překypující lásku v srdci a telefon na sličnou daňařku. Tu začal také několikrát v měsíci navštěvovat.

Jenže z jednoho takového výletu se bratr vrátil na pokraji zhroucení. Rozplakal se u nás v kuchyni a jeho zoufalství dojalo i nad city povzneseného Pavla.

Okradený milenec

Ludvík se měl s Dášou sejít na obvyklém místě v „jejich“ kavárně u Staroměstského náměstí. Když ale nepřicházela a on tam čekal skoro dvě hodiny, vydal se k ní domů. Jenže tam ho místo žhavé náruče čekala studená sprcha.

V bytě v činžáku ve Vršovicích se dozvonil na mladou maminku, která právě uspávala potomka. Všude kolem ní byly krabice, protože se s rodinou právě nastěhovali. I zamilovaný vědec ale má trochu selského rozumu a Ludvovi došlo, že něco není v pořádku.

V pořádku nebylo spoustu věcí, včetně toho, že své lásce půjčil asi dvě stě tisíc, k čemuž se nám přiznal až teď. Hned nám bylo jasné, že narazil na dámu, které se ve starých detektivkách říkalo sňatková podvodnice.

Neměli jsme ovšem po ruce žádného radu Vacátka, který by ji polapil, ale smířit se s tím, že Ludvu okradla a ještě mu zlomila srdce, jsme také nechtěli.

Na ženy nezanevřel

Proměnili jsme se tedy v soukromé detektivy. Pomohly i naše děti, které přes Facebook pustily do světa informace o podvodnici „Dáše“, včetně jejího popisu a místa, kde v Praze bydlela.

Já jsem se zase začala vyptávat v restauraci, kde měla před půl rokem mít onen třídní sraz. Zvlášť facebooková akce přinesla výsledky. Objevilo se pár mužů, kteří se přiznali, že na podobnou dámu narazili a taky je stála pěkných pár tisíc.

Ludva se s nimi spojil a nakonec několik z nich našlo odvahu jít na policii. Moc jsem sice v úspěšné dopadení téhle povedené „daňové“ poradkyně nevěřila, ale ukázalo se, že jsem byla zbytečně skeptická.

Její stopy vedly přes Moravu na Slovensko a tam ji po čase také chytili. Ludva se sice musel smířit s tím, že peníze už nejspíš nikdy neuvidí, ale bere to sportovně a jako životní poučení. A na ženy nezanevřel.

Teď má políčeno na kolegyni, kterou potkal na nějakém semináři. Je stejně stará jako on, není sice tak krásná jako Dáša, ale prý umí vařit skvělou svíčkovou a veškerý volný čas dělí mezi vnoučka a svého jezevčíka. Ta na sňatkovou podvodnici opravdu nevypadá…

Jarmila D. (45), východní Čechy

reklama
Související články
11.6.2024
Moje dětství bylo příšerné. Nerada jsem chodila domů, nerada jsem zůstávala s kýmkoli z naší rodiny. Máma s tátou se neustále hádali a prali. Moje o šest let mladší sestra Jitka si vůči tomu vytvořila jakousi imunitu a neustále mě shazovala, protože já se s tím vyrovnat neuměla. Možná se tak chtěla rodičům hlavně zavděčit, protože jejich hněv na její hlavu potom tolik nedopadal a vše jsem odnáš
10.6.2024
Magdu jsem měla vždycky ráda, jako starší sestra při mně vždy stála. Okolnosti se ale změnily a má šikovná sestra je „za vodou“. Nedávno mi najednou vpálila, že bych chtěla, aby mě finančně zajistila, a to se mě hodně dotklo. Jako děti jsme mezi sebou necítily žádné rozdíly. Rodiče nás vychovali k vzájemnému respektu, a pokud to nebylo možné, jednoduše jsme se porvaly. Pamatuji si na náš společ
10.6.2024
Mé nabídky k pomoci ignoruje, a dokonce se mi vysmívá. Nechápu, že se mě nezastane alespoň syn. Nesmím do ničeho mluvit a své názory si mám nechat jenom pro sebe! Mít velkou rodinu byl můj sen, ale nakonec jsem měla jen tři děti. Já sama pocházím ze šesti dětí a prožila jsem šťastné dětství. Byli jsme se sourozenci pořád venku, lezli po stromech a o domácí mazlíčky neměli nouzi. Psi, kočky, krá
7.6.2024
Co je v domě, není pro mě. Sice se to říká o vztazích na pracovišti, já jsem to ale prožila ve své vlastní rodině. Nikdy jsem to neplánovala, on také ne. Ale stalo se. S mojí sestrou Danou jsme měly klasický sesterský vztah. Ona je o pět let starší, takže když jsem se narodila, byla jsem nejmilovanější holčička, její panenka na hraní, s níž se chlubila a vydávala mě za své děťátko. V pubertě ob
4.6.2024
Výchova mé dcery to bylo peklo. S pubertou byla ještě nepříjemnější, a utíkala dokonce z domova. Hádaly jsme se denně a hrozilo, že mi ji vezmou a půjde do ústavu. Mám dvě dcery, kaž­dá je úplně jiná. Starší Věra byla úžasná, hodná holčička, dobře se učila. Zato mladší Markéta byla vždycky neposlušná. Dělala zásadně všechno naopak, než jsem řekla. To se ještě zhoršilo během puberty. Na všechno
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl