Domů     Psychický teror jí nevyšel
Psychický teror jí nevyšel

S mojí snachou jsme si nikdy do oka nepadly. Už tehdy, když ještě s mým synem jen randila, byla by mě nejraději vymazala z jeho života. Po svatbě se situace ještě víc zhoršila.

Naše Andrejka je všemi mastmi mazaná ženská. Už když jsem ji prvně uviděla, cítila jsem kolem sebe nějakou špatnou energii. Ale nechtěla jsem být předem zaujatá. To opravdu nesnáším. Otevřela jsem jí proto bez předsudků svoji náruč.

Když ji má rád můj syn, určitě budeme mít dobré vztahy i my dvě spolu, ubezpečovala jsem sama sebe. Jenže Andrea, i když si tak trochu hrála na naivku, šla nekompromisně za svým cílem.

Nejprve chtěla získat mého syna a pak mě od něj odstřihnout, abych mu náhodou „špatně“ neradila. Věděla totiž moc dobře, že si se synem velice rozumíme a to ona nemohla potřebovat. Jak jsem brzy poznala, měla tato mladá žena dost velký psychický problém.

Tím bylo její velmi pocuchané sebevědomí. Tento hendikep si léčila tím, že chtěla mít nad všemi lidmi ve svém okolí navrch. U mého syna jí to bohužel šlo celkem snadno. Opilý láskou s sebou nechal manipulovat, až se na to nedalo koukat.

Snažila jsem se ho varovat

Nejprve jsem se ho snažila na její nevhodné chování upozorňovat. Ale on jakoby byl slepý. Nakonec jsme se vždy pohádali.

Přišlo mu docela roztomilé, když ho přede mnou ponižovala tím, že do detailů vyprávěla, jaký je bordelář, nebo když ho velice nelichotivě oslovovala. Když jednou zase byla na syna sprostá, nevydržela jsem to a řekla jí, že s mým synem takhle jednat nebude.

S klidem mi odpověděla, že si bude dělat, co chce. A tehdy vypukla skutečná válka.

Nejprve si zahrála na vstřícnou

Andrea se chtěla brzy vdát, a proto zahájila taktiku smířlivého postupu. Společně jsme vybíraly šaty, radila se se mnou o svatební hostině, o tom, koho pozvat. Nechala si ode mne poradit ohledně svatebních oznámení.

Pak mě dokonce poprosila, že bychom spolu občas něco vařily, aby se to ode mě naučila. Poctivě si opisovala recepty a syn byl nadšením bez sebe. „Tak vidíš, nakonec to bude všechno dobrý a vy dvě se ještě skamarádíte,“ říkal spokojeně.

„Andrejka tě má ráda.“ Nebyla to pravda a já to vnitřně cítila, i když jsem chtěla věřit opaku.

Svatba všechno změnila

Když už se snacha konečně ocitla pod čepcem, její nebohé sebevědomí navenek vyrostlo do obřích rozměrů. Najednou byla paní domu a všechno se řídilo podle ní. Musela jsem se přizpůsobit i já.

První, co začala velmi přísně regulovat, byly kontakty mezi mnou a synem. Ať jsem ho chtěla vidět kdykoli, prakticky nikdy neměl čas, protože musel něco dělat doma. Přitloukat poličky, jet na nákup, venčit psa.

Nicméně jsem se nevzdávala, za synem dojela až před barák a toho psa venčila s ním, abychom si mohli v klidu popovídat. Když jsem je oba pozvala na oběd, Andrea měla pokaždé migrénu.

Syn dorazil sám, ale ona ho neustále, i přes tu údajnou krutou bolest hlavy, bombardovala smskami, kdy konečně dorazí domů.

Přestala jsem ji pomlouvat

I když mě to všechno velice vytáčelo, uvědomila jsem si, že čím víc budu o Andree mluvit špatně, tím to bude horší. Proto jsem si to zakázala a buď jsem o ní nemluvila vůbec nebo jen na neutrální témata.

Syn byl spokojený, že je klid, a dokonce si nějak doma prosadil, že jsem občas přišla na návštěvu já k němu. Snachu to ale žralo, a proto nasadila novou taktiku. Začala mě provokovat a čekala, kdy konečně vybuchnu.

Jednou do mě například vrazila u stolu, až jsem si vylila kávu na nový svetr. Na oko se velmi omlouvala, litovala toho, byla nešťastná. Obě jsme ale dobře věděly, že to bylo schválně.

Divadýlko ovšem patřilo synovi, který místo, aby litoval můj zničený svetr, utěšoval zkroušenou Andreu. A hra nervů se neustále stupňovala.

Vydržela jsem až do konce

Podobné situace se opakovaly. Bylo mi jasné, oč jí jde. Chtěla mě za každou cenu dohnat k tomu, abych po jejím ataku vybouchla, řvala a možná jí i jednu vrazila. To by byla zřejmě ta poslední kapka, která by postavila syna do nezáviděníhodné role.

Musel by se totiž rozhodnout: buď já, nebo manželka. Nechtěla jsem něco tak hrozného dopustit, připravit mu takovou šílenou volbu, ale bylo to těžké. Odolat a jednu jí nevrazit. Vymyslela si totiž další způsob, jak mě týrat.

Vyzváněla mi telefonem třeba ve dvě hodiny v noci. Samozřejmě jsem to vždycky zvedla. Byla jsem celá vylekaná, jestli se u nich doma něco nestalo. Na druhém konci aparátu jsem však místo odpovědi slyšela jen provokativní zasmání. Už se to vážně nedalo vydržet.

Ta ženská byla magor, normální sociopatka! Pak mi na mobil začaly chodit podivné vzkazy od mužů a dokonce i telefonáty, přisprostlé a hrubé. Svěřila jsem se synovi a vyslovila podezření, že za tím stojí jeho žena. Nechtěl tomu věřit, smál se, že je to hloupost.

Dál už jsme se tedy o tom nebavili. Asi po čtrnácti dnech mi najednou zavolal do práce, že se mnou potřebuje nutně mluvit. Přece jen mu moje obvinění nedalo spát, a tak se podíval Andrejce do počítače.

Nevím jak, moderní technice moc nerozumím, ale našel tam důkaz o tom, co jsem tvrdila. Konečně pochopil, že mě jeho žena systematicky týrá. Nerozvedl se, ale od té doby se my dva vídáme, kdy chceme, a jeho povedená manželka se ode mne drží dál.

Marie. M. (61), Jihlava

reklama
Související články
23.9.2023
Asi každý z nás někdy ranil někoho svým odmítnutím. Mně se to podařilo na střední škole, a onen spolužák mi nedokázal odpustit dodnes! Popravdě Pepu jsem si v první chvíli nevybavila, ani když se na mě na večírku absolventů vrhl. Hnal se ke mně přes celou místnost, ostatní razantně odstrkával a rovnou se na mě pověsil. Neměla jsem ho ráda Vzápětí dotčeně vyhrkl: „Že ty si mě nepamatuješ?“
22.9.2023
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal. Zprvu jsem po tom toužila, ale potom rezignovala. Zakázal mi děti Říkala jsem si, ž
22.9.2023
Odmala jsem měla krásné, dlouhé rovné vlasy. Nic mě nenutilo to měnit. Pak se stalo něco, co mě donutilo změnit účes. U nás ve městě je dobrých kadeřnic víc. Já ale od puberty chodila jen k jediné, k Janičce. Brala jsem ji už dávno jako svoji kamarádku. Také jsem se vždy těšila, jak jí vše vypovím, co nového je v mém, jinak poměrně běžném životě. Nenapadlo mě, že má důvěrná sdělení vykládá dál.
21.9.2023
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako to měla ona. Dobrých deset let, to je prý optimální. Sprcha Robert byl zábavný chlap, pořád se
20.9.2023
Moje kamarádka drtí svoji dceru a já myslím, že bych měla něco udělat. Nevím ale, jestli na to mám vůbec právo, a bojím se, že se to obrátí proti mně. Danina Eliška má za dva týdny termín porodu. Ale místo toho, aby se těšila, pláče. Moje kamarádka ji ničí. „Máš malý prsa, pochybuji, že budeš mít vůbec nějaké mléko,“ řekla jí i přede mnou. Úplně jsem se lekla. „To nemůžeš vědět,“ opáčila jsem a
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě