Domů     Připravil mě o peníze i budoucnost
Připravil mě o peníze i budoucnost

Můj život byla jen rodina a práce. V padesáti jsem ale zůstala sama. Konečně jsem měla šanci zařídit se podle sebe. Setkání s podvodníkem ale změnilo mé plány!

Vdávala jsem se mladá a ještě na škole měla děti. Byla jsem ale šťastná a vůbec jsem nelitovala, že zatímco ostatní si užívají bezstarostného studentského života, večírek střídá večírek a jejich lásky se mění jako aprílové počasí, já žiju jen pro rodinu.

Sice jsme neměli moc peněz, ale ani to nás netrápilo. I na mateřské jsem si přivydělávala a pomáhala manželovi táhnout domácnost. Dokonce jsem mu vymyslela podnikání, které se časem celkem slušně rozjelo.

Bavilo mě jej podporovat a neměla jsem potřebu vlastní kariéry. Navíc jsem se nebála práce a rychle jsem se učila, tak jsem si vždy podle toho, v jakém životním období se rodina nacházela, našla práci takovou, která nejlépe zapadala do časového rozvrhu všech.

Přesto ale manželství přestalo fungovat, s manželem jsme si rozuměli čím dál méně a začali se hádat. Tak jsme se rozvedli.

Spoléhala jsem jen na sebe

V té době jsem pracovala jako noční auditorka v hotelu. Bylo to slušně placené, měla jsem angličtinu od třetí třídy, takže jsem byla jazykově zdatná, a když jsem se po příchodu z práce dopoledne prospala, měla jsem krásně volné celé odpoledne na děti.

Samozřejmě mě občas napadalo, že by bylo mnohem lepší být sama svou vlastní paní a pustit se do podnikání. Měla jsem spoustu nápadů, známých a vlastně i příležitostí, ale neměla jsem odvahu riskovat, že se něco pokazí a já nedokáži zabezpečit rodinu.

Manžel nesl rozvod těžce a platil mi co nejmenší alimenty. Na svoji rodinu jsem se také nemohla spoléhat, protože mi rodiče nikdy neodpustili, že jsem se vdávala tak brzy, ještě na škole a tu pak díky rodině nedokončila. A mě hrdost nedovolila škemrat o pomoc.

Dvě práce nás zabezpečily

Tak jsem pracovala v hotelu, k tomu si občas našla ještě nějaký kšeftík, takže jsem své děti dokázala zabezpečit.

Někdy to bylo vážně těžké vše skloubit a zvládnout – dvě děti, dvě práce a pro jistotu i velkého psa a kočku, ale já byla hrdá, že si dokáži poradit. Čas letěl jako voda a mě ani moc nepřekvapilo, když se mé děti chtěly také osamostatnit už v osmnácti.

Chápala jsem je. Jablko nepadlo daleko od stromu. Navíc jsme měli krásné vztahy a to, že nebydlely doma, neznamenalo, že bychom nebyli denně v kontaktu.

Nové období jsem tedy přijala jako výzvu a řekla si, že konečně se mohu pustit do plánování vlastní budoucnosti a vybudovat si něco svého. Konec konců po tolika letech noční práce jsem toho už také měla dost. A tak jsem začala přemýšlet, co by bylo to pravé.

V té době jsem se na recepci seznámila s mladým právníkem ze Slovenska. Ten se chtěl do Prahy stěhovat a otevřít si tu vlastní kancelář. Zdálo se mi, že mi ho seslalo samo nebe, protože jednou ze sfér svého podnikání, o níž jsem uvažovala, bylo mediátorství.

Mediátor je takový předskokan v řešení sporů, který nabízí levnější řešení než soud. A tak slovo dalo slovo a já začala shánět prostory a vyřizovat další náležitosti.

S Vladem jsme se spřátelili

Nebyl v tom ale ani sex ani láska. Jen spolupráce, jak jsem si myslela a já byla šťastná, že v tom nejsem sama a snila si svůj sen.

Konečně vydělám dost peněz, abych mohla pomoci dětem třeba s bydlením a sama se nebudu muset bát jak dopadnu, až nebudu moci pracovat.

Samozřejmě jsem zpočátku vše financovala, všude jsme jezdili mým autem, protože Vlado čekal, až mu bývalý společník převede peníze. Ale protože zpočátku platil v hotelu dopředu, nic mě nevarovalo, že by neměl peníze.

Pohlídal mi kočku

Jednou jsme si tak povídali a já řešila, že bych ráda za rodiči na pár dní na chatu, ale že tam nemohu s kočkou. Nabídl se, že mi ji pohlídá. A tak se nastěhoval ke mně. Jenže se neměl k odchodu, ani když jsem se vrátila.

Až když jsem jednou ráno přišla z noční a všimla si, že nemám doma drahý foťák Cannon, začalo mi docházet, že tady mnoho věcí nesedí. Udeřila jsem na něj. Blekotal něco o tom, že si jej jen půjčil, že mi chtěl nafotit nové prostory a že jej zapomněl u kamaráda.

Donutila jsem ho sepsat dlužní úpis na všechny mnou investované peníze i na foťák a rovnou s ním sjela na úřad nechat to ověřit.

Nic mi nikdy nevrátí

Čas jsem mu dala do druhého dne, aby vše vrátil, jinak ho udám na policii. Samozřejmě jsem už nic z toho neviděla a samotného Vlada až v kriminále, kde díky mě skončil. Nebyla jsem totiž jediná podvedená.

Na Slovensku měl za sebou sedmnáct podvodů, a proto utekl do Čech. Já pochopitelně zpět nic nedostala a kariéru mediátorky jsem nechala plavat. Až časem po absolvování pár soudů s Vladem na Slovensku mi došlo, proč se původně šikovný právník dostal na scestí.

Propadl gamblerství a tipoval na zápasy a projel tak stovky tisíc korun a vlastně celý svůj život.

Vladěna P. (56), Znojmo

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
12.5.2024
Vdávala jsem se v 25 letech a už tehdy mi říkali, že si to mám rozmyslet. Můj nastávající byl prchlivý a podezíravý. Já si ale myslela, že nám to vydrží navěky. Když dnes vidím u své dcery, kolik mají dnešní holky dostupných informací, trochu závidím. Dnes a denně čtu příběhy o ženách, které trpěly pod drobnohledem žárlivce. Začíná to skoro vždy stejně, tak jako kdysi u mne, jenže já to nemo
4.5.2024
Stejně jako máma jsem byla posedlá vzhledem. U ní jsem to nenáviděla, a přitom jsem dusila svoji dceru. Moje matka měla štěstí, že se vdala za úspěšného muže. Můj otec vydělával dost peněz, takže ona mohla být doma a starat se o sebe. Zastávala názor, že žena musí být prostě krásná. Tento styl výchovy jsem převzala od ní i já, ačkoli jsem to nenáviděla. Jak se to stalo? Snadno. „Nepoveden
3.5.2024
Tereza je naše vymodlené dítě. Dlouho se nám nedařilo počít, ale nakonec se na nás usmálo štěstí. I když pak se od nás zase odvrátilo. S Vláďou jsme se seznámili, když nám bylo už 35 let. Oba jsme toužili po rodině, ale před tím jsme nenašli vhodné partnery. Osudový muž Vláďa Jakmile jsme narazili na sebe, oba jsme věděli, že to je přesně ono. Proto jsme ani neotáleli a dohodli jsme se, ž
2.5.2024
Po smrti nevlastního otce se stalo to nejhorší, co mě mohlo potkat. Dědictví zasáhlo do mého života nelítostně, ten domek jsem musela rychle opustit. Nevlastního otce jsem měla moc ráda. Maminka si ho vzala, když mi bylo pět let. Vycházela jsem s ním dokonce lépe než s mámou. Spolu pak měli syna Vojtu. Máma Vojtu rozmazlovala a stavěla nás proti sobě. Byla jsem ráda, když jsem vypadla po učňáku
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet