Domů     Připravil mě o peníze i budoucnost
Připravil mě o peníze i budoucnost

Můj život byla jen rodina a práce. V padesáti jsem ale zůstala sama. Konečně jsem měla šanci zařídit se podle sebe. Setkání s podvodníkem ale změnilo mé plány!

Vdávala jsem se mladá a ještě na škole měla děti. Byla jsem ale šťastná a vůbec jsem nelitovala, že zatímco ostatní si užívají bezstarostného studentského života, večírek střídá večírek a jejich lásky se mění jako aprílové počasí, já žiju jen pro rodinu.

Sice jsme neměli moc peněz, ale ani to nás netrápilo. I na mateřské jsem si přivydělávala a pomáhala manželovi táhnout domácnost. Dokonce jsem mu vymyslela podnikání, které se časem celkem slušně rozjelo.

Bavilo mě jej podporovat a neměla jsem potřebu vlastní kariéry. Navíc jsem se nebála práce a rychle jsem se učila, tak jsem si vždy podle toho, v jakém životním období se rodina nacházela, našla práci takovou, která nejlépe zapadala do časového rozvrhu všech.

Přesto ale manželství přestalo fungovat, s manželem jsme si rozuměli čím dál méně a začali se hádat. Tak jsme se rozvedli.

Spoléhala jsem jen na sebe

V té době jsem pracovala jako noční auditorka v hotelu. Bylo to slušně placené, měla jsem angličtinu od třetí třídy, takže jsem byla jazykově zdatná, a když jsem se po příchodu z práce dopoledne prospala, měla jsem krásně volné celé odpoledne na děti.

Samozřejmě mě občas napadalo, že by bylo mnohem lepší být sama svou vlastní paní a pustit se do podnikání. Měla jsem spoustu nápadů, známých a vlastně i příležitostí, ale neměla jsem odvahu riskovat, že se něco pokazí a já nedokáži zabezpečit rodinu.

Manžel nesl rozvod těžce a platil mi co nejmenší alimenty. Na svoji rodinu jsem se také nemohla spoléhat, protože mi rodiče nikdy neodpustili, že jsem se vdávala tak brzy, ještě na škole a tu pak díky rodině nedokončila. A mě hrdost nedovolila škemrat o pomoc.

Dvě práce nás zabezpečily

Tak jsem pracovala v hotelu, k tomu si občas našla ještě nějaký kšeftík, takže jsem své děti dokázala zabezpečit.

Někdy to bylo vážně těžké vše skloubit a zvládnout – dvě děti, dvě práce a pro jistotu i velkého psa a kočku, ale já byla hrdá, že si dokáži poradit. Čas letěl jako voda a mě ani moc nepřekvapilo, když se mé děti chtěly také osamostatnit už v osmnácti.

Chápala jsem je. Jablko nepadlo daleko od stromu. Navíc jsme měli krásné vztahy a to, že nebydlely doma, neznamenalo, že bychom nebyli denně v kontaktu.

Nové období jsem tedy přijala jako výzvu a řekla si, že konečně se mohu pustit do plánování vlastní budoucnosti a vybudovat si něco svého. Konec konců po tolika letech noční práce jsem toho už také měla dost. A tak jsem začala přemýšlet, co by bylo to pravé.

V té době jsem se na recepci seznámila s mladým právníkem ze Slovenska. Ten se chtěl do Prahy stěhovat a otevřít si tu vlastní kancelář. Zdálo se mi, že mi ho seslalo samo nebe, protože jednou ze sfér svého podnikání, o níž jsem uvažovala, bylo mediátorství.

Mediátor je takový předskokan v řešení sporů, který nabízí levnější řešení než soud. A tak slovo dalo slovo a já začala shánět prostory a vyřizovat další náležitosti.

S Vladem jsme se spřátelili

Nebyl v tom ale ani sex ani láska. Jen spolupráce, jak jsem si myslela a já byla šťastná, že v tom nejsem sama a snila si svůj sen.

Konečně vydělám dost peněz, abych mohla pomoci dětem třeba s bydlením a sama se nebudu muset bát jak dopadnu, až nebudu moci pracovat.

Samozřejmě jsem zpočátku vše financovala, všude jsme jezdili mým autem, protože Vlado čekal, až mu bývalý společník převede peníze. Ale protože zpočátku platil v hotelu dopředu, nic mě nevarovalo, že by neměl peníze.

Pohlídal mi kočku

Jednou jsme si tak povídali a já řešila, že bych ráda za rodiči na pár dní na chatu, ale že tam nemohu s kočkou. Nabídl se, že mi ji pohlídá. A tak se nastěhoval ke mně. Jenže se neměl k odchodu, ani když jsem se vrátila.

Až když jsem jednou ráno přišla z noční a všimla si, že nemám doma drahý foťák Cannon, začalo mi docházet, že tady mnoho věcí nesedí. Udeřila jsem na něj. Blekotal něco o tom, že si jej jen půjčil, že mi chtěl nafotit nové prostory a že jej zapomněl u kamaráda.

Donutila jsem ho sepsat dlužní úpis na všechny mnou investované peníze i na foťák a rovnou s ním sjela na úřad nechat to ověřit.

Nic mi nikdy nevrátí

Čas jsem mu dala do druhého dne, aby vše vrátil, jinak ho udám na policii. Samozřejmě jsem už nic z toho neviděla a samotného Vlada až v kriminále, kde díky mě skončil. Nebyla jsem totiž jediná podvedená.

Na Slovensku měl za sebou sedmnáct podvodů, a proto utekl do Čech. Já pochopitelně zpět nic nedostala a kariéru mediátorky jsem nechala plavat. Až časem po absolvování pár soudů s Vladem na Slovensku mi došlo, proč se původně šikovný právník dostal na scestí.

Propadl gamblerství a tipoval na zápasy a projel tak stovky tisíc korun a vlastně celý svůj život.

Vladěna P. (56), Znojmo

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
11.12.2023
Po smrti manžela jsem se bála, že to nezvládnu. Přátelé mi dodávali odvahu, že to dám. Bohužel se mi to nepodařilo. Sedím na hrobě a pláču. Mluvím s Mirkem a omlouvám se mu, že se mi nepodařilo udržet si náš domov. Tak lehce jsem o něj přišla. Nebyl tu, aby mi poradil, není tu, aby mě objal. On byl praktický a vždy si věděl rady. Já jsem bez něj jako tělo bez duše, mé srdce bije jen napůl… B
7.12.2023
Taneční večer se zoufale nevydařil. Upadla jsem před vchodem na vlhké dlažbě. Ale flek na šatech byl ještě to nejmenší. Loudala jsem se z tanečních jako postřelená. Bylo evidentní, že se můj život nenávratně řítí do katastrofy. Začalo to hned odpoledne, kdy mi táta oznámil, že do tanečních pojedeme s mámou autobusem, protože auto kikslo. Vzápětí se naši pohádali. Máma vykřikovala, že jsme už dá
2.12.2023
Práci jsem milovala a myslela jsem si, jak je vše zalité sluncem. Bohužel někdo se rozhodl přivolat mraky. Už jsem nedoufala, že dostanu lukrativní zaměstnání. Měla jsem sedm let před důchodem, žila jsem v domnění, že svůj profesní vrchol jsem si zažila před tím. Ani jsem nestřídala zaměstnání. Moc mladé a hloupé? Vždy jsem pracovala v dobrém kolektivu, práce mě bavila, a když jsem odcház
1.12.2023
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam nějaké ty jemné linky jsou. Možná ale o to horší pro mne bylo zjištění, že už je to
30.11.2023
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala jsem to tak, že mají vždycky pravdu a tečka. Ale mámin n
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte