Domů     Pozdravy od zemřelého muže
Pozdravy od zemřelého muže

Existuje skutečně život po smrti? Já jsem o tom dnes už zcela přesvědčena! Manžel se mnou totiž po své smrti komunikoval z onoho světa!

V životě nás potkávají nejrůznější špatné věci, ale k těm nejhorším určitě patří předčasná smrt dlouhodobého partnera nebo jiného blízkého milovaného člověka. Vím to, protože i mě bohužel tato tragédie potkala.

Moje životní láska

Když jsme si s Lubošem, mým mužem, kdysi ve svatební síni říkali své „ano“, mysleli jsme to vážně na celý život.

Znali jsem se velice dobře, věděli jsme o svých kladných i záporných vlastnostech, ale přesto jsme se hluboce milovali a věděli, že spolu chceme být až do konce našich životů.

Naše představy zahrnovaly pořízení bydlení, založení rodiny i společné spokojené stáří až do vysokého věku. Potom ale přišla rakovina a všechno bylo najednou jinak.

Naděje na vyléčení nebyla

Poté, co jsme společně úspěšně vychovali syna a dceru, kteří si začali žít svým vlastním životem, domnívali jsme se s manželem, že už máme napořád jenom spoustu času pro sebe. Měli jsme v úmyslu cestovat, poznávat nové věci, prostě užívat si života.

Jednoho dne ale přišel Luboš domů a měl ve tváři výraz, jaký jsem u něho doposud nespatřila. Vyděsilo mě to. Zeptala jsem se ho, co se děje.

Chvíli mlžil a chodil kolem horké kaše, ale nakonec mi řekl pravdu – že už měl delší dobu zdravotní potíže, ale nechtěl mě zneklidňovat. Nyní se ale dozvěděl, že má bohužel zhoubný nádor.

A ukázalo se navíc, že se na tento nádor přišlo pozdě, takže už stačil po těle metastázovat.

Poslední dovolená

Byl to příšerný šok, jako by mi manžel sdělil datum své popravy. Dlouho jsem odmítala tomu věřit, nechtěla jsem se s tím smířit. Luboš bojoval, jak mohl.

Stihli jsme ještě zajet na Kanárské ostrovy, kam jsme se vždycky chtěli podívat, ale pak se manželův stav rychle zhoršoval. Bylo na něm vidět, že má bolesti, i když se přede mnou snažil tvářit, že ne.

Moc dobře jsem ho však za ta léta znala, takže jsem věděla, že se snaží být statečný a silný jen kvůli mně. Zkrátka mě nechtěl trápit. Bylo ironií osudu, že z nás dvou to byl on, kdo se s touto bolestnou situací vyrovnával lépe.

Řekl, že mi dá znamení

Později přešla nemoc do stádia, kdy Luboš vyžadoval permanentní lékařskou péči. Musel být v nemocnici. Chodila jsem tam za ním denně. Dodnes mě dojímá, jak se i ve chvílích bolesti občas nutil do žertování.

To byl zkrátka celý on – za každou cenu a v jakékoli situace se vždy snažil být pozitivně naladěný.

Jednou, když jsme byli spolu na procházce v nemocničním parku, mi slíbil, že až zemře, dá mi z onoho světa znamení, kterým mě přesvědčí, že smrtí všechno neskončí. Brala jsem to jako hru, která mu pomáhala psychicky a řekla jsem, že na ta znamení budu čekat. To už jsem i já chápala, že konec se rychle blíží a nedá se s tím nic dělat.

Ztratila jsem smysl života

Poslední dny byly nejhorší. Luboš měl bolesti a už skoro nikoho a nic kolem sebe nevnímal. Jednoho rána mi z nemocnice zavolali, že té noci manžel zemřel. Bylo mu pouhých padesát jedna let.

Teprve v té chvíli na mě dolehla celá ta tíha budoucího života bez milovaného partnera. Pohřeb jsem prožila jako v těžkém snu. V dalších týdnech jsem pak ztratila zájem naprosto o cokoliv, jen jsem automaticky chodila do práce a z práce.

Doma jsem pak tupě koukala do zdi a v hlavě měla vzpomínky na ty krásné společně prožité roky.

Manželův zlozvyk

Jako každý muž, měl i Luboš během svého života řadu zlozvyků, kterými mě vždy poněkud rozčiloval. Moc ráda bych mu je teď odpouštěla. Občas jsem si na ně vzpomněla.

K těm, co mě rozčilovaly nejvíc, patřilo to, že po jídle schválně nechával odsunutou svoji židli daleko od stolu, takže jsem se jí musela vyhýbat.

Odsunutá židle

Po nějaké době od jeho smrti se mi o něm zdál hrozně živý sen. Probudila jsem se z něho se slzami na tváři. Vstala jsem, abych se uklidnila. Šla jsem se do kuchyně napít vody. Všimla jsem si, že Lubošova židle je odsunutá tak, jako bývala kdysi.

Věděla jsem ale skálopevně, že jsem s ní vůbec nehýbala! Opatrně jsem židli zasunula zpátky. Připadalo mi to nesmyslné a neuvěřitelné, že bych dostala od Luboše slibované znamení, ale pak jsem si to dala do souvislosti s tím snem.

Věřím, že smrt není konec

V následujících dnech se situace se židlí několikrát opakovala. Úplně mě pak přesvědčilo, když se najednou samo od sebe začalo rozsvěcet světlo ve sklepě. Luboš ho často zapomínal zhasnout a nejednou jsme se kvůli tomu i pohádali.

Zdálo se mi nyní o manželovi také mnohem častěji, než dříve. Čekala jsem dokonce, že by se mi mohl zjevit jako duch, ale k tomu nedošlo. Tajemné pozdravy ze záhrobí ale pokračovaly ještě asi čtvrt roku, pak náhle přestaly.

Dodnes věřím tomu, že to byl opravdu zesnulý manžel. Snad se jednou, až si smrt přijde i pro mě, tam někde v neznámu znovu uvidíme. Já tomu pevně věřím.

Denisa P. (53), Hradec Králové

reklama
Související články
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
12.6.2024
Když ten šperk uviděla, doslova ji uhranul. Od té chvíle se nás štěstí drželo, ale jen do té doby, než se dcera rozhodla prsten prodat. Bylo to v dobách, kdy se hranice otevřely a my se začali hrnout do světa. U nás doma jsme nebyli výjimkou. První cesta vedla do Vídně. Možná si pamětníci vzpomenou na ty slevové kupony, co u nás vycházely v novinách. Když o tom přemýšlím dnes, byl to skvělý obc
12.6.2024
Táta na svého bratra často vzpomínal a říkal, že jednou budou zase spolu. Když umíral, zjevila se náhle u jeho postele průsvitná postava muže... Můj táta pracoval léta v uranových dolech, což se na něm krutě podepsalo. Rakovina, která tamní horníky kosila, udeřila, když mu bylo jen pětačtyřicet. Doly se staly osudným i pro jeho mladšího bratra Lumíra. Toho já jsem bohužel nepoznala, odešel ješt
9.6.2024
Zlá sousedka mi otravovala život. Křičela na mě a v noci mi klepala na dveře. Pak jsem zjistila, jak je to s ní doopravdy. Krátce po rozvodu jsem se nastěhovala do domu, kde jsem měla moc příjemný byt, ze kterého byl výhled do dvora a také tam byli milí sousedé. Tedy až na jednu paní, která mi vadila hned od začátku. Už když jsem se stěhovala, přistihla jsem ji, jak se mi hrabe v krabicích s vě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl