SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Proč jsem tě ztratila
Proč jsem tě ztratila

Každý jednou velkou lásku potká. Přesně to se zpívá v jedné písničce. I já jsem svou velkou lásku potkala. Jmenoval se Petr a byl to, jak se říká, chlap pro život.

Bylo mi tehdy třiadvacet let, akorát jsem dostudovala vysokou školu a nastoupila do svého prvního zaměstnání. Byla jsem nadšená novými lidmi, novým prostředím a především tím, že konečně sama vydělávám peníze.

Samozřejmě jsem si během studií našla pár brigád, které mi zajistili alespoň nějaké peníze, za které jsem ale většinou hradila ubytování a jídlo.

reklama

Po své mamince, která mě vychovávala sama, jsem opravdu nemohla chtít, aby mě podporovala ještě dalších pět let, když jsem byla konečně plnoletá. A tak jsem dělala různé práce, které se daly skloubit s přednáškami, semináři a především zkouškami.

Buď jsem myla nádobí v restauracích, uklízela po domácnostech nebo jsem si našla přes prázdniny práci za barem, kde se daly vydělat docela slušné peníze, které mi většinou stačily až do konce kalendářního roku.

Moje práce mě bavila a já jí věnovala opravdu všechen svůj čas. Neměla jsem taky kam spěchat.

Pronajala jsem si malý byt, abych měla konečně trochu soukromí, které jsem ve společnosti mých kolegů – studentů v třípokojovém apartmá, na které jsme se dohromady složili, moc neužila.

Byli to sice naprosto skvělí lidé, ale každý měl něco, co naše společné spolužití činilo nadále nemožným.

Jeden si pouštěl hlasitě hudbu, druhý ji přímo reprodukoval, další po sobě odmítal uklízet a poslední měl rád večírky, takže se u nás neustále střídalo nespočet kamarádů, kteří si užívali bezstarostného studentského života, jak jen to šlo.

reklama

Dodnes se divím, jak jsem v takovém randálu vůbec mohla vystudovat. Vždycky jsem se zavřela ve svém pokoji, dala si do uší špunty a snažila okolní hluk nevnímat. Když byl až příliš silný, jednoduše jsem se sebrala a odešla se učit do parku. V zimě jsem pak nacházela útočiště v knihovnách nebo literárních kavárnách.

„Zase tu zůstáváš přesčas?!“ kroutili hlavami mí kolegové z práce, když odcházeli po skončení pracovní doby domů a já ještě koukala do počítače a vyráběla tabulky.

„No jo,“ krčila jsem rameny.

„Jen ji nechte, je tu nová!“ napomínal je šéf, který byl rád, že se někdo věnuje práci tak jako já. I on tu zůstával déle, ale jenom proto, že za to měl opravdu velké příplatky.

Většinou za mnou kolem deváté večer přišel a poslal mě také domů, abych se aspoň trochu vyspala na druhý den.

„Vždycky úplně zapomenu na čas!“ vzdychla jsem a vypnula konečně počítač.

„Aspoň vím, co vám koupím k vánocům. Budíka!“ zvolal a já se musela smát.

„Těch mám doma pět, abych ráno vůbec vstala!“ prozradila jsem mu. Se vstáváním jsem na tom byla opravdu na štíru asi také proto, že i když jsem odešla z práce kolem deváté, stejně jsem doma pracovala ještě na svém notebooku třeba až do jedné hodiny noční. To pak bylo vstávání docela kruté.

reklama

Když jsem se takhle jednoho večera vracela domů, uslyšela jsem za sebou něčí kroky. V odlehlé ulici, kterou jsem musela projít, abych se dostala do bytu, nikdo nebyl. Kromě mě a toho člověka, který šel za mnou. Všimla jsem si ho už dřív.

Vystoupil se mnou z tramvaje. Jenomže to byl ještě skrytý v davu ostatních spolucestujících, kteří se ale po pár metrech odpojili a zůstali jsme jenom my dva. I když mám pro strach uděláno, docela jsem se v té tmě začala bát.

Přidala jsem do kroku, abych neznámému utekla, ale jeho kroky se také zrychlily. Srdce mi začalo bušit jako o závod.

Bála jsem se otočit, abych zjistila, jak daleko je za mnou, a stejně tak jsem měla strach začít utíkat, abych ho tím nevyprovokovala a on se nerozeběhl a neskočil na mě. Zalovila jsem v kabelce a našla klíče, abych si do nejdříve mohla odemknout.

„Proč tu není nějaká restaurace!“ říkala jsem si v duchu. Kdyby byla, skočila bych do ní a počkala, až dotyčný přejde. Kdyby vešel, asi bych požádala nějakého muže, jestli mě může doprovodit. I když kdo ví, jestli by to nedopadlo ještě hůř!

Doběhla jsem ke vchodovým dveřím mého domu a snažila se otevřít. Ruce se mi ale tak klepaly, že jsem se nemohla strefit do zámku.

„Slečno!“ ozval se můj pronásledovatel. Dělala jsem, že ho neslyším, a znovu se pokusila odemknout.

„Slečno, počkejte!“ volal, ale já čekat rozhodně nehodlala. Když už jsem strachy málem omdlévala, zakřičel na mě ještě jednou.

„Není to náhodou vaše?!“ zastavil se těsně za mnou. S hrůzou jsem se na něj otočila. Vůbec nevypadal tak děsivě, jak jsem si představila ve své mysli šílené strachy. Dokonce mi připadal docela sympatický. Byl vysoký, měl tmavé vlasy a mohl být jen trochu starší než já.

„Co?!“ vypadlo ze mě.

„Ta taška, není náhodou vaše?!“ podával mi kufřík, který mi nebyl neznámý.

„Můj notebook!“ vykřikla jsem a doslova ho vytrhla neznámému muži z ruky. „Kdybych ho ztratila, jsem ztracená!“ oznámila jsem nálezci mého pokladu.

„V tom případě jsem moc rád, že jsem vám ho mohl donést až domů,“ zasmál se. „Bydlíte tady, že?!“ podíval se na dům.

„Ano,“ odsouhlasila jsem mu. „Jak jen vám mohu poděkovat?!“

„Stačí, když mi dáte svoje telefonní číslo a já vás třeba budu moci někdy pozvat na drink!“ pokrčil rameny. V tu chvíli bych mu dala klidně i číslo mé podprsenky.

Napsala jsem mu na kus papíru svůj telefon a dřív, než mi stačil poděkovat, jsem utíkala domů, jestli jsem spolu s notebookem někde neztratila i všechna data, které měl v sobě.

Naštěstí v něm zůstaly a já mohla zase pracovat až do jedné do rána, abych pak padla do bezvědomí a na pár hodin si odpočala.

Zabraná do práce jsem ani neslyšela, že mi pípla na mobilu esemeska. Tu jsem si přečetla až ráno. Byla od neznámého nálezce mého notebooku, který se mi v ní představil jako Petr a zároveň mě pozval na ten drink. Souhlasila jsem a slíbila mu, že se s ním ještě ten večer sejdu.

„Dnes odcházíte tak brzy?!“ podivil se můj šéf, když jsem vypnula počítač už v šest večer.

„Dodělám to doma!“ slibovala jsem mu.

„Vy jdete určitě na rande!“ prokoukl mě a já nehodlala oponovat.

„Jen nevím, jestli dělám dobře,“ pochybovala jsem. Už dlouho jsem totiž na žádné schůzce nebyla a už vůbec ne s cizím mužem. Vždycky mě pozval nějaký kamarád ze školy, kterého jsem znala a tudíž jsem věděla, co od něj můžu očekávat. S tímhle mužem to bylo opravdu rande naslepo.

„To víte, že děláte! Jen abyste nepřišla hned do jiného stavu a nešla hned na mateřskou! Takovou chytrou pracovitou holku bych hned tak nenašel!“ upozornil mě šéf.

„Nebojte se, na vdavky nemám vůbec pomyšlení!“ mrkla jsem na něj a utíkala za Petrem.

Petr se ukázal jako skvělý společník. Pozval mě do opravdu luxusní restaurace, kde nejen výborně vařili, ale personál se choval tak, jako kdybychom byli přinejmenším členové královské rodiny. S Petrem jsem se mohla bavit úplně o všem.

V mnohém jsme se shodli a já na konci naší schůzky byla tak nadšená, že jsem mu dovolila, aby mne znovu doprovodil domů. Tentokrát šel po mém boku, nikoli za mnou.

Držel mě celou cestu za ruku a já chvílemi nevěděla, co mám říkat a pak zase mluvila úplné nesmysly, které mi přišly na rozum.

Když jsem se slyšela, musela jsem uznat, že to vůbec nevypadá, že jsem vystudovala vysokou, protože moje vyjadřovací schopnosti v Petrově přítomnosti dostaly pěkně na frak.

Ale on se jen usmíval, a když jsme stanuli před vchodovými dveřmi mého domu, objal mě a lehce políbil na tvář. Doufala jsem, že se o ni nepopálí, protože mě líce úplně hořely a já se cítila tak hloupě a přitom mi bylo krásně. Prostě jsem se do Petra zamilovala.

„Můžu ti ještě někdy zavolat?!“ zeptal se mě, když jsme se spolu loučili.

„Budu moc ráda,“ jen jsem vzdychla, a pak jsme si dali konečně sbohem.

I když jsem se snažila ten večer ještě pracovat, stejně jsem nemohla myslet na nic jiného, než na Petra. Byla jsem z něj úplně unešená a měla jsem sto chutí mu napsat aspoň esemesku, jak jsem ráda, že jsem ho potkala.

Pak mi to ale přišlo hloupé se takhle vtírat. Co by si o mne ještě mohl pomyslet?! Že ho chci uhnat?! A co kdyby o mne ztratil zájem?! A tak jsem mu prostě nenapsala.

Druhý den v práci nastal pěkný šrumec, protože začal audit a najednou bylo tolik práce, že ani já se svými přesčasy nestíhala. Proto, když mi Petr zavolal, udělala jsem to nejhloupější, co jsem jen udělat mohla.

„Simonko, volám ti, abych se zeptal, jestli na mne budeš mít dnes večer zase čas?!“ šeptal mi skrze mobil do ucha. A já pitomá mu na to řekla:

„Dnes večer to vůbec nepřichází v úvahu! Jsem tak zahlcená prací, že se snad odsud ani nedostanu domů!“ přehazovala jsem papíry ze stolu na stůl, až se mi všechny rozsypaly.

„A co zítra?!“ jeho hlas zněl zklamaně, ale stále měl v sobě naději.

„To asi také ne,“ odmítla jsem ho podruhé. „Víš, já mám teď opravdu strašně moc práce. Nejlepší bude, když se ti ozvu sama!“ položila jsem sluchátko, aniž bych si uvědomila, že jsem tím Petra nadobro ztratila. Taková jsem byla hloupá holka.

A ještě hloupější, když jsem asi za týden ztratila mobil a tím i Petrovo telefonní číslo. On sám už mi nezavolal, který chlap by to také udělal po tom, co jsem mu řekla. Mohla jsem si jen donekonečna nadávat.

Přešlo osm let. Prožila jsem několik vztahů, které nakonec vždycky skončily krachem, protože vždycky něco nefungovalo. Vzpomínala jsem na Petra a říkala si, že s ním by mi to určitě vyšlo. Že on byl chlap mého života, kterého jsem měla potkat.

Potkala jsem ho, ale svou vlastní hloupostí ztratila. Nakonec jsem si raději řekla, že by to s ním také nevyšlo a bude nejlepší, když na něj konečně zapomenu. A když už jsem ho skoro úplně vymazala ze své mysli, objevil se znovu.

Nastoupila jsem do tramvaje a tam jsem ho viděla sedět. Srdce se mi úplně zastavilo. Taky jsem si nebyla jistá, jestli je to skutečně on, protože přeci jen trochu zestárnul. Jako já. Pomalu jsem k němu přišla a zašeptala jeho jméno:

„Petře?!“

Podíval se na mě svýma krásnýma očima, které byly tak smutné a stejně jako já sotva zalapal po dechu.

„Simonko?!“ řekl, jako kdyby nevěřil, co vidí.

„Já jsem tak ráda, že tě zase vidím!“ nejradši bych mu skočila kolem krku, ale pak mě napadlo, co když má někde poblíž svou partnerku? Co když je ženatý, vychovává děti? Tak dlouho jsme se přece neviděli?!

„Já taky,“ usmál se.

„Promiň mi, prosím, že jsem tě tenkrát odmítla! Byla jsem pitomá! A ještě k tomu jsem za týden na to ztratila mobil! Ale stejně bych ti vlastně nezavolala, protože jsem se bála, že si o mně pomyslíš, že tě uháním!

A já nechci, aby sis to o mě myslel!“ vysypala jsem ze sebe najednou. Petr se na mě chvíli díval a pak se rozesmál. Smál se na celou tramvaj tak hlasitě, až se na nás lidi ohlíželi, ale jemu a nakonec i mně to bylo jedno. Petr vstal a objal mě.

A od té doby mě nepustil. Všechno jsme si vyříkali. A byli opravdu šťastní, že nám dal osud druhou šanci, kterou už si rozhodně vzít nedáme! Zvlášť teď, když máme malou Verunku!

Simona, 32 let, Praha

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
20.3.2023
Žila jsem si už svůj poklidný život důchodkyně, když ho pěkně rozvířila neuvěřitelná náhoda. Dnes jsem ráda, že jsem ji tehdy chytla za pačesy. Sedím u svatebního stolu spolu s celou rodinou a dvěma vnoučaty. Řeklo by se, normální svatební hostina, tak o co jde? Já totiž sedím v čele toho stolu a jako čerstvá nevěsta jím společnou lžící polévku se svým manželem. První svatba v životě. Špatné
19.3.2023
Poté, co jsem ovdověla a onemocněla, jsem nedoufala, že mě ještě něco pěkného potká. Pak jsem ale našla muže, který mi vrátil smysl života! Doufám, že můj příběh poslouží vašim čtenářkám jako důkaz o všemocné síle lásky a o tom, že dokud jsme tady na světě, může se stát cokoli. Hlavní je mít pevnou vůli a víru. Vždy nás totiž může potkat krásný a hluboký cit, bez ohledu na stáří. Nic mi nesc
11.3.2023
Když šel syn Honzík do první třídy, nebylo to zrovna jednoduché období. Byla jsem na něho sama, pracovala jsem do úmoru, aby měl všechno. Bláhově jsem se domnívala, že mu fakt, že nejsme úplná rodina, dokážu uspokojivě vynahradit. Naivně jsem si předsevzala, že budu-li pracovat za dva, vydělám dost na to, abychom v ničem netrpěli nedostatkem. Byl to absolutní nesmysl. Dřepěla jsem v kanceláři n
9.3.2023
Poznali jsme se přes seznamku, ze začátku se mi jevil jako slušný muž. Vyklubal se z něj ale podvodník, který vyhledával přes internet osamělé ženy. Proto si tak střežil své soukromí. Od rána jsem byla nervózní a myslela jen na to, jestli bude skutečně tak sympatický, jak se jeví na fotografiích, které mi posílal. Od mého rozvodu s despotickým manželem uplynuly čtyři roky a už jsem moc toužila
6.3.2023
Trvalo mi celou věčnost, než jsem se zamilovala. Až v sedmnácti se mi zalíbil Tomáš, který byl můj pravý opak. Tomáš byl excentrický extrovert, já zase plachý introvert. Ale něco nás k sobě magicky přitahovalo. Když jsme spolu začali v sedmnácti letech chodit, byla to taková téměř dětská láska. Vodili jsme se za ruku, líbali se. Objížděli jsme koncerty, scházeli se s přáteli a bylo nám spolu mo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce