Domů     Staráme se o cizí holčičku
Staráme se o cizí holčičku

O manželově nevěře jsem se dozvěděla až jako poslední. Uvažovala jsem o rozvodu, ale nakonec jsme se usmířili. Jsem ráda, jinak bych neměla svoji milovanou holčičku.

Za třicet let člověk pozná toho druhého téměř dokonale. Zná jeho povahu, zvyky i chutě. Bez ptaní ví, na co jeho protějšek myslí, či jakou má zrovna náladu. Byla jsem přesvědčená, že moje manželství je pevné jako skála.

Prošli jsme si s manželem několika většími krizemi, ale vždycky je ustáli. Životem jsme kráčeli bok po boku, coby dva nerozluční přátelé. Možná právě to přátelství, klidné a trochu nudné, přivedlo mého muže do náručí jiné ženy.

Nic jsem netušila

Dlouho jsem si ničeho nevšimla. Radek nezačal hubnout, ani se jinak neoblékal. Nevyváděl jako jiní chlapi, když je popadne druhá míza. Mimo zaměstnání nikam nechodil a neutrácel. Přesto mi byl nevěrný víc než rok, než jsem se o té druhé dozvěděla.

Vlastně bych nevěděla vůbec nic, kdyby mi to jeho milenka sama nepřišla říct. Naparáděná jako páv! Považovala jsem ji zprvu za nějakou podomní nabízečku hrnců nebo parfémů. Ona ale otevřela pusu a mně se zhroutil celý svět.

„Mám s vaším manželem poměr a chtěla bych to s vámi nějak vyřešit!“ sdělila mi na prahu mého bytu sebevědomě. Jako by byla ona, kdo velí a já nějaká její podřízená. Měla jsem asi cítit vztek, nebo zklamání, ale já v tu chvíli necítila vůbec nic. Jen bezbřehou prázdnotu!

Nechala jsem manžela vybrat

Když první šok pominul, zjistila jsem, že je mi to vlastně skoro lhostejné. Dokonce jsem měla pro počínání Radka takové zvláštní pochopení. Znala jsem důvody, proč mi zahýbá. Kdybych byla muž, učinila bych úplně totéž!

Vždyť, kdo by chtěl poslouchat věčné stesky stárnoucí manželky? Kdo by chtěl řešit, co ji bolí a ke kterému lékaři půjde.

A kdo by se chtěl dívat na podmračený obličej a dvojitou bradu… Začala jsem o všem přemýšlet a nakonec se rozhodla, že nechám řešení na svém muži. Ať je na něm, pro kterou z nás se rozhodne a které dá přednost.

Pár dní jsem uvažovala i o rozvodu, ale Radek mě uprosil, abych mu odpustila. Ani on se rozvádět nechtěl! „Věř mi, nic k té druhé necítím! Jen jsem chtěl zažít nějaké dobrodružství. Zahnat stereotyp a nudu. Chápeš to?“ ptal se slzami v očích a já ho div neutěšovala!

Nevěra mi zlepšila manželství

Nějaké ponaučení ale z té šlamastyky přece jen pro mě plynulo. Začala jsem o sebe víc dbát a snažila se přestat být jen kamarádka a parťačka! Uplynulo dlouhých šest let a naše manželství bylo paradoxně mnohem lepší, než kdy před tím.

Jezdili jsme na výlety a občas i na víkendy do zahraničí. Využívali jsme různých slev a tak nás to ani nepřišlo draho. Prožívala jsem jedno z nejhezčích období svého života!

Hodně mě proto překvapilo, když jsem jednou po příchodu z práce našla manžela zkroušeného jako snad nikdy před tím. Hlavou mi hned blesklo, že je určitě nemocný, nebo dostal výpověď, ale on mi sdělil něco úplně jiného.

„Potkal jsem Soňu, no, víš kterou…“ začal a já si pomyslela, zda to s ní zase nedal dohromady?

Nečekaná prosba

On ale, jakoby mě slyšel, zakroutil hlavou: „Ne, nic takového si nemysli. Potkal jsem ji úplně náhodou. Vedla za ruku malou, asi tříletou holčičku. V první chvíli mě napadlo, zda to dítě není moje, ale potom jsem si spočítal, že to není možné.

Muselo by ji být minimálně pět let nebo víc! Dali jsme se do řeči, ale ona na tom není dobře. Je sama s dítětem a uvažuje, že se té holčičky zřekne. Prý si ji nemůže nechat! Nemá na to nervy ani peníze…“ Na to jsem neměla, co říct.

„Co vlastně manžel čeká, že řeknu?“ ptala jsem se sama sebe a hned si odpověděla: „On chce jen utěšit. Zbavit se špatného svědomí, i když to dítě není jeho!“ Mlčela jsem, ale on pokračoval. Řekl úplně něco jiného, než jsem čekala. Neznala jsem ho tak dobře, jak jsem doposud myslela!

Nejkrásnější dar

„No, vím, že to zní bláznivě. Drze. Vlastně úplně neskutečně. Ale mě napadlo, zda bychom se o tu holku nemohli postarat. Společně. My dva!“ zeptal se mě a upřel svoje krásné oči do těch mých. Najednou i já pocítila přání té holčičce pomoct. „A co její matka?

Souhlasila by s takovým řešením?“ zeptala jsem se opatrně a z ničeho nic pocítila strach, že bude Soňa proti. Manžel jen pokrčil rameny. Nevěděl! Neptal se. Prostě ho napadlo řešení a probral ho jen se mnou. Vyzvala jsem ho, aby Soně zavolal.

Okamžitě souhlasila. Bylo jí jedno, komu dceru svěří. Hlavně, aby se jí co nejrychleji zbavila! Do týdne byla malá u nás. Předstírali jsme, že je naše vzdálená neteř. Hanička nám říká strejdo a teto. Je to nejroztomilejší dítě pod sluncem!

Zůstala jsem s ní na chvíli doma, ale už se těší do školky. Na víkendy už do zahraničí nelétáme, ale přesto máme zábavy víc než dost. Díky nevěře jsme získali nejcennější dar. Krásnou holčičku!

Libuše S. (57), Litoměřice

Předchozí článek
reklama
Související články
9.12.2023
Býval to takový tichý hoch. Nesmělý a bázlivý. Teď je z něho hrubián. Hovoří sprostě a nejraději by se pral. Můj syn se změnil k nepoznání. Vždycky nám dělal jen a jen samou radost. Už jeho narození byl malý zázrak. Dlouho jsem nemohla mít děti, tak jsme byli s manželem, i a prarodiče z obou stran, štěstím bez sebe. Všichni jsme ho rozmazlovali, nemohli jsme si pomoci. Ale on nezlobil, byl posl
9.12.2023
Provdala jsem se za staršího, úspěšného a bohatého muže. Kvůli mně se rozvedl. Mně i dětem zajistil život v přepychu, ale já se trápím. Před více než třiceti lety jsem po vysoké nastoupila do jedné firmy jako asistentka ředitele. Práce to pro mě byla velmi zajímavá, navíc zde byla možnost postoupit časem dál v kariérním žebříčku. Život jako v bavlnce Po několika měsících jsem musela zasto
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte