Domů     Zlomil mi srdce a vykradl byt!
Zlomil mi srdce a vykradl byt!

Když jsem potkala svého přítele Vladimíra, myslela si, že je mezi námi láska jako trám. Na svoji zamilovanost, která mě dočista zaslepila, jsem však neblaze doplatila.

Bylo mi třicet osm let a měla jsem za sebou už několik vztahů. Některé trvaly déle, jiné jen chvilku. Jednou, to mi bylo třicet let, jsem byla dokonce i zasnoubená.

S Markem jsme se milovali, plánovali jsme svatbu a těšili se na společný život, jenže tři měsíce před svatbou zasáhl osud. Marek měl velkou vášeň pro horolezectví a jeho lezení s přáteli v Rakouských alpách, kam odjel na víkend, se mu stalo osudným.

Jeho smrt jsem nesla velice těžce a trvalo mnoho let, než jsem se s ní smířila a byla schopná jít dál.

Seznámení ve vlaku

Myslela jsem si, že se už nikdy do nikoho nezamiluji, ale pak jsem jednoho dne potkala Vladimíra. Stalo se to před dvěma lety. Narazili jsme na sebe úplnou náhodou ve vlaku. Jela jsem tehdy do Prahy na lékařské vyšetření.

Seděla jsem na sedadle u okna, pozorovala krajinu, když si ke mně přisedl vysoký sympatický muž – Vladimír. Bavili jsme se spolu skoro hodinu, dokud jsme nedojeli na Hlavní nádraží, a byl mi vážně moc sympatický.

Zjistila jsem, že bydlí na okraji Prahy, ale na tom druhém, než já. Bylo nám spolu hezky a chtěla jsem ho ještě vidět, tak jsem mu dala své telefonní číslo.

Nečekaně mě zasáhla láska

Dny ubíhaly a Vladimír se neozval. Bylo mi to líto. Po týdnu ale konečně zavolal a domluvili jsme si rande. Bylo to ještě lepší, než jsem očekávala. Každou chvíli mě rozesmával a na konci schůzky jsme se políbili. Zamilovala jsem se až po uši.

A vypadalo to, že je to oboustranné. Vladimír byl ke mně pozorný, milý, zajímal se o můj život. Scházeli jsme se tak třikrát do týdne, protože jsem měla dost práce.

Vladimír mi jednoho dne navrhl, že by klidně přijel ke mně domů, abychom se pořád nemuseli vídat na půl cesty a byli tak více času spolu. To mi vyhovovalo. Souhlasila jsem.

Jako z pohádky

Pozvala jsem Vladimíra k sobě domů na večeři. Po večeři jsme koukali na film, a když už začínalo být pozdě, naznačila jsem, že si potřebuji jít lehnout. Vladimír se ovšem k odchodu neměl. Bylo mi jasné, o co mu jde, ale pro mě bylo na milování ještě brzo.

On to chápal a řekl, že to cítí úplně stejně, a že chtěl jen vedle mě usínat a ráno se vedle mě probudit. Bylo to tak krásné a romantické. Opravdu jsme jen leželi vedle sebe a usnuli jsme. Ráno mě probudil snídaní a odešel.

Všechno bylo dokonalé

Celý den jsem myslela na to, jak mi bylo hezky. Zpětně vím, že jsem se unáhlila, ale byla jsem tak šťastná, že jsem mu napsala, že ho miluji. Odepsal mi, že on mě také a že si to musíme říct večer z očí do očí.

Dorazil s obrovskou kyticí rudých růží a bylo to snad to nejromantičtější vyznání, které jsem zažila. Děkovala jsem v duchu životu, že mi dal ještě jednu šanci být šťastná a zamilovaná.

Navrhl společné bydlení

Najednou mi představa milování s ním přišla naprosto přirozená. Když jsme skončili, Vladimír se na mě podíval a řekl mi, že takovou ženu, jako jsem já ještě nepotkal. Lichotil mi, jak jsem úžasná a jak je se mnou šťastný.

A pak dodal: „Myslím si, že bychom spolu měli zkusit bydlet. Aspoň zjistíme už na začátku, jestli nám to spolu klape. Ale za sebe můžu říct, že chci s tebou strávit zbytek života.“ Nevěděla jsem, co na to říct, svým způsobem měl pravdu.

Bylo to rychlé, ale bylo to ono. Cítila jsem, že je to tak správně.

Ve všem jsme si rozuměli

Necelý měsíc nato se ke mně Vladimír nastěhoval. Moc se mi to líbilo. Uměl udržovat pořádek, vařil večeře, staral se o mě. Vůbec jsme se nehádali, na všem jsme se domluvili. Byla jsem spokojená, že jsme náš vztah posunuli dál.

Dokonce o mně mluvil jako o budoucí manželce a matce jeho dětí. Bylo to perfektní. Až moc perfektní…

Vybílený byt

Jednoho dne, asi dva měsíce ode dne, co se ke mně Vladimír nastěhoval, jsem přišla domů a jediné, co na mě čekalo, byl téměř prázdný byt. Nevěřila jsem vlastním očím. Málem jsem dostala infarkt.

Lednice, spotřebiče, televize, moje zlaté šperky a veškerá elektronika, prostě všechno bylo pryč. Dokonce i kožená sedačka z obýváku. Zůstala mi jen postel v ložnici a nějaké maličkosti a oči plné slz.

Zbylo mi jen zlomené srdce

Okamžitě jsem volala Vladimírovi, aby přijel, že nás vykradli. Ale byl nedostupný. Volala jsem mu celé odpoledne i druhý den ráno. Marně. Došlo mi, že to celé byl jenom klam a jak moc naivní a hloupá jsem byla. Zavolala jsem policii.

Muži zákona přijeli a všechno sepsali. Samozřejmě jsem jim řekla i o Vladimírovi, a že mám podezření, že to byl on. Pár dní nato ho policie našla. Dokonce se ani nejmenoval Vladimír. Jeho pravé jméno bylo Václav a tohle nebylo poprvé, když překročil zákon.

Mělo mě varovat, že to všechno bylo až příliš hezké. Od té doby jsem sama a mám strach si kohokoli k sobě pustit blíže. Další zklamání bych už asi neunesla.

Petra S. (52), střední Čechy

Předchozí článek
reklama
Související články
7.6.2024
Vím, je mnoho podobných osudů. Ale stejně si říkám: „Proč právě my?“ Dcera přišla o lásku. A vnučka? Ta se nedočkala, až ji tatínek vezme za ruku a povede do školy. Dan byl můj zeť. Od prvního setkání sympaťák. I když jsem byla na chlapce mé dcery Anežky přísná, za něj jsem byla ráda. A i proto, že se s Anežkou našli brzy. Brali se v 25 letech a o rok později se jim narodila Anička. Byli opravd
5.6.2024
Sháněla jsem ženicha, kde se dalo. Hlavně na plesech a na tancovačkách, kam ale nechodili jen slušní kluci. Byla tam i spousta pobudů. Můj příběh je takový zmatený. Občas nemohu uvěřit, že se mi něco takového skutečně stalo. Zejména ráno po probuzení si kolikrát myslím, že to byl třeba jen sen a že moje minulost je taková nějaká, řekněme učesanější, ale není tomu tak. Jak to tenkrát bylo? Inu,
1.6.2024
Tak moc jsem si vysnila dokonalou lásku a byla jsem schopná pro ni udělat cokoli, až jsem na to doplatila. Je to snad nějaký trest za snění? Narodila jsem se na Moravě, když mi bylo sedm let, tak se naši rozvedli. Zůstala jsem jen s maminkou. Tehdy se ve mně asi zrodila touha mít pořádného chlapa, který se o mne postará. Byla jsem tedy holka hodně divoká, měla jsem ráda diskotéky a tam o nápadn
30.5.2024
Po škole jsem se poflakovala po sídlišti a rodiče moc nezajímalo, co vlastně dělám. Počítali s tím, že budu prodavačkou. Já ale chtěla víc. Ohlížím-li se zpět, měla jsem v životě nakonec vlastně štěstí. Ne že bych si ho dlouho užila, ale alespoň mě potkalo. Rodiče si odjakživa přáli, abych se jednoho dne stala prodavačkou, stejně jako maminka. Jenže než takový osud, to jsem se raději rozhodla j
27.5.2024
Příběh mé sestry je smutný. Ale je to ohromná bojovnice. Když se jedná o dítě, dokáže se s osudem pořádně poprat. Lidský život píše romány, někdy bohužel smutné a kruté. Takový je příběh mé sestry. Bývala to krásná holka, plná života, rozesmátá, kluci ze širokého okolí do ní byli zbláznění. Kolem osmnáctého roku to s ní začalo jít z kopce. Nejhorší noční můra se stala skutečností. Stačila se vš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl