Domů     Zlomil mi srdce a vykradl byt!
Zlomil mi srdce a vykradl byt!

Když jsem potkala svého přítele Vladimíra, myslela si, že je mezi námi láska jako trám. Na svoji zamilovanost, která mě dočista zaslepila, jsem však neblaze doplatila.

Bylo mi třicet osm let a měla jsem za sebou už několik vztahů. Některé trvaly déle, jiné jen chvilku. Jednou, to mi bylo třicet let, jsem byla dokonce i zasnoubená.

S Markem jsme se milovali, plánovali jsme svatbu a těšili se na společný život, jenže tři měsíce před svatbou zasáhl osud. Marek měl velkou vášeň pro horolezectví a jeho lezení s přáteli v Rakouských alpách, kam odjel na víkend, se mu stalo osudným.

Jeho smrt jsem nesla velice těžce a trvalo mnoho let, než jsem se s ní smířila a byla schopná jít dál.

Seznámení ve vlaku

Myslela jsem si, že se už nikdy do nikoho nezamiluji, ale pak jsem jednoho dne potkala Vladimíra. Stalo se to před dvěma lety. Narazili jsme na sebe úplnou náhodou ve vlaku. Jela jsem tehdy do Prahy na lékařské vyšetření.

Seděla jsem na sedadle u okna, pozorovala krajinu, když si ke mně přisedl vysoký sympatický muž – Vladimír. Bavili jsme se spolu skoro hodinu, dokud jsme nedojeli na Hlavní nádraží, a byl mi vážně moc sympatický.

Zjistila jsem, že bydlí na okraji Prahy, ale na tom druhém, než já. Bylo nám spolu hezky a chtěla jsem ho ještě vidět, tak jsem mu dala své telefonní číslo.

Nečekaně mě zasáhla láska

Dny ubíhaly a Vladimír se neozval. Bylo mi to líto. Po týdnu ale konečně zavolal a domluvili jsme si rande. Bylo to ještě lepší, než jsem očekávala. Každou chvíli mě rozesmával a na konci schůzky jsme se políbili. Zamilovala jsem se až po uši.

A vypadalo to, že je to oboustranné. Vladimír byl ke mně pozorný, milý, zajímal se o můj život. Scházeli jsme se tak třikrát do týdne, protože jsem měla dost práce.

Vladimír mi jednoho dne navrhl, že by klidně přijel ke mně domů, abychom se pořád nemuseli vídat na půl cesty a byli tak více času spolu. To mi vyhovovalo. Souhlasila jsem.

Jako z pohádky

Pozvala jsem Vladimíra k sobě domů na večeři. Po večeři jsme koukali na film, a když už začínalo být pozdě, naznačila jsem, že si potřebuji jít lehnout. Vladimír se ovšem k odchodu neměl. Bylo mi jasné, o co mu jde, ale pro mě bylo na milování ještě brzo.

On to chápal a řekl, že to cítí úplně stejně, a že chtěl jen vedle mě usínat a ráno se vedle mě probudit. Bylo to tak krásné a romantické. Opravdu jsme jen leželi vedle sebe a usnuli jsme. Ráno mě probudil snídaní a odešel.

Všechno bylo dokonalé

Celý den jsem myslela na to, jak mi bylo hezky. Zpětně vím, že jsem se unáhlila, ale byla jsem tak šťastná, že jsem mu napsala, že ho miluji. Odepsal mi, že on mě také a že si to musíme říct večer z očí do očí.

Dorazil s obrovskou kyticí rudých růží a bylo to snad to nejromantičtější vyznání, které jsem zažila. Děkovala jsem v duchu životu, že mi dal ještě jednu šanci být šťastná a zamilovaná.

Navrhl společné bydlení

Najednou mi představa milování s ním přišla naprosto přirozená. Když jsme skončili, Vladimír se na mě podíval a řekl mi, že takovou ženu, jako jsem já ještě nepotkal. Lichotil mi, jak jsem úžasná a jak je se mnou šťastný.

A pak dodal: „Myslím si, že bychom spolu měli zkusit bydlet. Aspoň zjistíme už na začátku, jestli nám to spolu klape. Ale za sebe můžu říct, že chci s tebou strávit zbytek života.“ Nevěděla jsem, co na to říct, svým způsobem měl pravdu.

Bylo to rychlé, ale bylo to ono. Cítila jsem, že je to tak správně.

Ve všem jsme si rozuměli

Necelý měsíc nato se ke mně Vladimír nastěhoval. Moc se mi to líbilo. Uměl udržovat pořádek, vařil večeře, staral se o mě. Vůbec jsme se nehádali, na všem jsme se domluvili. Byla jsem spokojená, že jsme náš vztah posunuli dál.

Dokonce o mně mluvil jako o budoucí manželce a matce jeho dětí. Bylo to perfektní. Až moc perfektní…

Vybílený byt

Jednoho dne, asi dva měsíce ode dne, co se ke mně Vladimír nastěhoval, jsem přišla domů a jediné, co na mě čekalo, byl téměř prázdný byt. Nevěřila jsem vlastním očím. Málem jsem dostala infarkt.

Lednice, spotřebiče, televize, moje zlaté šperky a veškerá elektronika, prostě všechno bylo pryč. Dokonce i kožená sedačka z obýváku. Zůstala mi jen postel v ložnici a nějaké maličkosti a oči plné slz.

Zbylo mi jen zlomené srdce

Okamžitě jsem volala Vladimírovi, aby přijel, že nás vykradli. Ale byl nedostupný. Volala jsem mu celé odpoledne i druhý den ráno. Marně. Došlo mi, že to celé byl jenom klam a jak moc naivní a hloupá jsem byla. Zavolala jsem policii.

Muži zákona přijeli a všechno sepsali. Samozřejmě jsem jim řekla i o Vladimírovi, a že mám podezření, že to byl on. Pár dní nato ho policie našla. Dokonce se ani nejmenoval Vladimír. Jeho pravé jméno bylo Václav a tohle nebylo poprvé, když překročil zákon.

Mělo mě varovat, že to všechno bylo až příliš hezké. Od té doby jsem sama a mám strach si kohokoli k sobě pustit blíže. Další zklamání bych už asi neunesla.

Petra S. (52), střední Čechy

Předchozí článek
reklama
Související články
11.12.2023
Po smrti manžela jsem se bála, že to nezvládnu. Přátelé mi dodávali odvahu, že to dám. Bohužel se mi to nepodařilo. Sedím na hrobě a pláču. Mluvím s Mirkem a omlouvám se mu, že se mi nepodařilo udržet si náš domov. Tak lehce jsem o něj přišla. Nebyl tu, aby mi poradil, není tu, aby mě objal. On byl praktický a vždy si věděl rady. Já jsem bez něj jako tělo bez duše, mé srdce bije jen napůl… B
7.12.2023
Taneční večer se zoufale nevydařil. Upadla jsem před vchodem na vlhké dlažbě. Ale flek na šatech byl ještě to nejmenší. Loudala jsem se z tanečních jako postřelená. Bylo evidentní, že se můj život nenávratně řítí do katastrofy. Začalo to hned odpoledne, kdy mi táta oznámil, že do tanečních pojedeme s mámou autobusem, protože auto kikslo. Vzápětí se naši pohádali. Máma vykřikovala, že jsme už dá
2.12.2023
Práci jsem milovala a myslela jsem si, jak je vše zalité sluncem. Bohužel někdo se rozhodl přivolat mraky. Už jsem nedoufala, že dostanu lukrativní zaměstnání. Měla jsem sedm let před důchodem, žila jsem v domnění, že svůj profesní vrchol jsem si zažila před tím. Ani jsem nestřídala zaměstnání. Moc mladé a hloupé? Vždy jsem pracovala v dobrém kolektivu, práce mě bavila, a když jsem odcház
1.12.2023
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam nějaké ty jemné linky jsou. Možná ale o to horší pro mne bylo zjištění, že už je to
30.11.2023
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala jsem to tak, že mají vždycky pravdu a tečka. Ale mámin n
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte