Manžel mě šikanoval kvůli nadváze

Total
0
Shares

Každou příležitost využil k jedinému. Dát mi najevo, že jsem tlustá! Nelíbila jsem se mu už jako dřív. Držet diety se mi nechtělo, ale jak si udržet věčně nespokojeného manžela?

Vzhled byl asi tím nejdůležitějším, kvůli kterému mě manžel miloval. Vždycky se mě rád dotýkal a taky mě dával všem známým za vzor. Byl na mě pyšný. Kdysi. V posledních letech a hlavně měsících, se to začalo měnit. Vlastně to já se začala měnit. Váha mi rostla směrem vzhůru, aniž bych měla naději, že se umoudří a já splasknu.

Cpala jsem se v noci
„Pohybu mám dost, skoro až příliš!“ tvrdila jsem mu, když nesouhlasně kroutil hlavou nad mými zbrusu novými faldíky. „A jídla taky moc nesním!“ ukazovala jsem svoji porci k večeři. Manžel si neuměl moje přibírání vysvětlit, ale já ano. V noci jsem chodila mlsat! Měla jsem chuť snad na všechno. Od salámu po čokoládu a dokonce jsem nepohrdla ani suchým chlebem. Prostě, Otesánek by mi mohl závidět! Ráno jsem měla jen jedinou starost. Nacpat se do něčeho v čem bych mohla odejít do práce. Bylo to čím dál těžší. Nakonec mi zbyla jen jedna sukně v pase na gumu. Moc parády jsem nenadělala.

Dovolená se mnou udělala divy

„Takhle to dál nejde. Už se na tebe nemohu ani podívat!“ vyjel na mě jednou Karel a zatvářil se zhnuseně. Zastyděla jsem se. Přemýšlela jsem, co dělat. Jak to zařídit, abych netrpěla hladem a ještě zhubla? Zrak mi padl na jakousi reklamu. Lákala na dovolenou snů: „Přijdete na jiné myšlenky. Ocitnete se v jiném světě! Vrátíte se jako jiný člověk!“ Popadla jsem časopis a hodila ho před manžela. „Tam poletím S tebou, nebo sama!“ Koukal na mě překvapeně. Potom se usmál. A pak… O týden později jsme odlétali. Na ohromně drahou, ohromně krásnou a ještě navíc dlouhou dovolenou! Padly na ni skoro celé naše úspory. Vrátila jsem se jako jiný člověk. Štíhlá. Opálená! A šťastná!

Majka S. (59), Zlín

Také se vám může líbit