Domů     Dar mi zachránil manželství
Dar mi zachránil manželství

Moje druhé manželství netrvalo ani rok a už se chýlilo ke konci. Hádky byly na denním pořádku. Už jsem nedoufala, že by se mohlo něco změnit. Ale změnilo, díky kamarádce!

Svatba se odehrávala ve velkém stylu. Však jsem se na ni něco načekala! S přítelem jsem žila už dlouhých devět let, než se konečně rozhodl mě požádat o ruku. Nic jinému mu totiž nezbývalo, dala jsem mu nůž na krk.

„Buď svatba, nebo rozchod!“ řekla jsem mu tehdy a on, trochu nechtíc, zvolil první možnost.

Toužila jsem být vdanou paní

Věděla jsem, že si mě nebere z žádné velké zamilovanosti. Bez podepsaného papíru mu nic nescházelo a tak sňatek považoval za zbytečnou formalitu. Já jeho názor nesdílela. Chtěla jsem se konečně jmenovat jinak a neříkat stále:

„Můj přítel.“ Chtěla jsem prostě mít manžela! Být vdaná paní! Bylo snad na tom něco tak hrozného? Přece jsem si zasloužila být manželkou a ne jen nějakou kamarádkou či družkou. Svatební oslavu jsem si řádně užila. Se vším všudy!

Krásné šaty, prstýnky, kytice a také svatební cesta. To vše muselo být krásné, drahé a na úrovni. A také se vše, díky mé neutuchající snaze, náramně vyvedlo.

Byl to protiva

Z dovolené jsme se vrátili jako dvě hrdličky. Chvíli jsme vrkali a potom to s námi šlo s kopce. Neuplynulo ani pár měsíců a málem jsme se uklovali! Jako by nás někdo vyměnil.

Z celkem atraktivního přítele se stal jako mávnutím kouzelného proutku protivný manžel. Skoro to vypadalo, že nejsme spolu deset let, ale minimálně sto. Hádali jsme se skoro každý den. No a potom už snad každou hodinu.

Nejhorší bylo, že nás to oba celkem bavilo! Ale každá zábava má svoji mez. Nepohoda a neshody… Začalo mě vyčerpávat napjaté ovzduší. Nebavily mě nikam nevedoucí diskuse. „Mám já tohle zapotřebí?“ ptala jsem se sebe každý den a nakonec si odpověděla: „Ne!“ Vyplnila jsem žádost o rozvod a schovala ji v šuplíku nočního stolku.

Kamarádka mi dala dárek

Stále ještě jsem neměla jasno. „Mirko, nepůjdeme někam na oběd?“ zavolala mi po delším čase kamarádka. Pobývala nějaký čas u dcery v zahraničí a pomáhala ji s miminkem, aby mohla pokračovat v práci.

Teď se vrátila a toužila po všech novinkách, které se v době její nepřítomnosti odehrály. Samozřejmě ze všeho nejdřív jsem ji sdělila tu svoji. Svatbu a rozvod! „To mě mrzí.

Myslela jsem, že uvidím šťastnou novomanželku…“ pokrčila smutně rameny a váhavě vytáhla z kabelky dárek. „To jsem ti přinesla opožděně ke svatbě…“ podávala mi jakousi lesklou obálku. V ní byl poukaz na třídenní pobyt v lázních.

Ani jsem nevěděla, zda se mám smát nebo plakat. Jet s manželem mi připadalo zhola nemožné! Ona ale byla jiného názoru. Prý, přece bych nenechala propadnout tak hezký zážitek!

Odjeli jsme každý zvlášť

„Přece si tam nemusíte hrát na nějaké zamilované. Prostě absolvujete procedury a na jídlo můžete chodit každý zvlášť. Vždyť i postele nemusíte mít manželské, ale oddělené. Každý v jiném koutě místnosti!“ domlouvala mi a já nakonec váhavě kývla.

To, co mi řekla, jsem přeříkala manželovi a on po delším váhání souhlasil. Do lázní jsme dorazili každý zvlášť. Stejný pokoj, ale ovzduší chladné a odcizené. Na první masáž jsem se ani netěšila. Citlivé doteky mě zklidnily a nádherná vůně uspala.

Probudila jsem se jako znovuzrozená. Do pokoje jsem málem přitančila. Ani manžel nezůstal pozadu. Druhý den večer byl jako vyměněný.

To byla proměna

„Mirko, mohl bych tě pozvat na skleničku vína?“ navrhl nečekaně a já se ani moc nerozmýšlela a souhlasila. Strávili jsme moc hezký večer. Povídali jsme si o všem možném. Najednou jsem nemohla pochopit, proč nás rozdělilo tolik hádek a nedorozumění!

Vždyť já se na toho chlapa, který seděl proti mně u stolu, nemohla vynadívat! I on na mě koukal tak zálibně… Že by ty masáže působily tak zázračně? Nebo stačila jen změna prostředí? O půlnoci jsme stěhovali oddělené postele k sobě.

Jako dva puberťáci na nějakém tajném výletu. Bylo to tak romantické! Zábavné! Nechtělo se nám spát odděleně! Už ani minutu…

Na dovolenou teď jezdíme ve čtyřech

Domů jsme odjížděli zase jako dvě zamilované hrdličky. Stačilo tak málo, abychom se rozvedli. A změnila to maličkost v podobě dárku od kamarádky. Nemohu jí za to dost poděkovat! Také jsme se jí za to odvděčili. Na oplátku jsme jí koupili dovolenou u moře.

Na týden, pěkně s plnou penzí. Byla náhoda, že si padla do oka s jedním osamělým pánem. Netajil se, že by nikdy nejel, nebýt jeho dcery, která ho donutila. Udělala dobře. S novým přítelem se vrátili jako pár. Pozvali nás na svatbu.

I ona totiž chtěla být opět vdanou paní a ne nějakou družkou. Od té doby jezdíme na dovolené společně. Máme se náramně. Konečně si užíváme všeho, na co dosud nebyl čas. A tak to má být, no ne?

Mirka B. (64), Náchod

reklama
Související články
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
3.12.2023
Lhala jsem a nikdy nepřiznala, kdo je synův otec. Netušili to ani moji rodiče! Minulost mě doběhla a já stála před rozhodnutím, zda přiznat pravdu. Těhotenství jsem tajila až do sedmého měsíce. Bála jsem se tehdy, že mě můj přísný otec donutí jít na potrat. Možná že právě ta jeho přísnost mě přivedla do náručí o rok staršího spolužáka. Tedy bývalého spolužáka. Máma vyváděla a táta pomohl
1.12.2023
Bylo mi už sedmnáct let a naši si mysleli, že jsem velká holka a že mi proto jejich rozvod nebude už tolik vadit. Ale to se velice spletli. Kdybych psala dopis Ježíškovi, jako jsem to dělávala, když jsem byla malá, napsala bych tam, že si přeji jediný dárek: mít tátu na Štědrý den doma. Ale byla jsem už velká, sedmnáctiletá, a dospělí se bůhvíproč domnívali, že se s jeho odchodem vyrovnám. Slyš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3