Měla jsem dítě v patnácti

Total
3
Shares

Moji rodiče mě pořád hlídali, ale neuhlídali. První dítě jsem porodila v patnácti a druhé v sedmnácti.

Naši byli silně věřící lidé a pravidelné návštěvy kostela byly víc než povinné. Mysleli to dobře, ale nás děti to hodně štvalo. Měla jsem šest starších sourozenců, ale maminka o mě vždycky říkala, že dám víc práce, než oni všichni dohromady. Asi nepřeháněla, protože jsem opravdu hodně zlobila. Nemohla jsem si pomoct. Prostě vždycky muselo být po mém! No, ve škole to také nebyla žádná sláva a tak naši rozhodli, že se půjdu učit kuchařkou. Asi si mysleli, že trochu zkrotnu u té dřiny, ale já naopak začala vyvádět ještě víc. Vaření a všechen ten smrad okolo, jsem přímo nenáviděla. Prosila jsem, aby mě dali kamkoli jinam, ale oni byli neoblomní. Prý mám učňák hned za rohem a oni tak budou mít o mě přehled!

Měla jsem sex kvůli pomstě rodičům

Když mi tohle jednou oba unisono řekli, rozhodla jsem se jim dokázat, jak hluboce se mílí. Políčila jsem na spolužáka, který byl už ve třeťáku, a vyspala se s ním. Žádná láska to nebyla, jen prstě sex. Ani se mi to tehdy moc nelíbilo. Vlastně naopak. Hnusilo se mi to, ale hnala mě touha po pomstě. Vůbec jsem si neuvědomila, že jediný člověk, komu tohle může ublížit, jsem já sama. Za dva měsíce jsem už byla těhotná. Našim jsem nic neřekla, aby mě neposlali na potrat. Sice jim to víra zakazovala, ale kdo ví, že. Já jim to totiž neřekla vůbec. Až když se mi v šestém měsíci začalo zvětšovat břicho, hnala mě máma k doktorovi, který jí potvrdil, že její podezření bylo správné.

Těhotenství jsem tajila

„Vaše dcera je těhotná! Musím to nahlásit, je nezletilá…“ oznámil jí suše a už vytáčel číslo úřadu péče o mládež. Přišla taková herdek baba a prý, jak tohle budeme řešit. Taky na mě zavolala polici, zda mě někdo nezneužil nebo neznásilnil. Byla jsem jako hrobka, otce svého dítěte jsem nikomu nikdy nesdělila. Začal kolotoč výslechů a nejen na policii. I doma. Bylo to peklo, ale nakonec se naši dohodli, že to moje dítě vychovají oni. Moc jsem neprotestovala, nemohla jsem si vyskakovat. Během prázdnin jsem porodila holčičku a poslušně ji odevzdala mámě.

Ségra netuší, že je moje dcera

Po prázdninách jsem jakoby nic nastoupila do druháku a máma šla na mateřskou. Nakonec jsem se s odřenýma ušima vyučila, ale měla jsem těsně před dalším porodem. Tentokrát s klukem, do kterého jsem byla zamilovaná a chtěla s ním prožít celý život. Tak už deset let žijeme spolu a docela nám to klape. A moje ségra, ve skutečnosti dcera? Vyvádí tak, jako kdysi já. Kdo je její pravá máma netuší…

Edita P. (55), Chodov

Také se vám může líbit