Domů     Prošli jsme časovou smyčku
Prošli jsme časovou smyčku

Měl to být jeden z našich obvyklých celodenních výletů. Když se ale přihnala bouřka, došlo k nečekané události.

Vždycky jsme s manželem moc toužili po tom, podívat se do Anglie a Irska. Moc se nám líbila tamní příroda, zvyky i historie. Tento náš sen se nám před čtyřmi lety splnil. Společně s našimi známými – také manželským párem, jsme putovali poIrsku.

Ani ve vyšším věku nás neopustila touha cestovat na vlastní pěst a poznávat nové věci.

Zdraví nám pořád ještě sloužilo, fyzičku jsme měli také celkem slušnou, děti už byly dospělé a měly své vlastní životy, a tak nám nic nebránilo toulat se po zajímavých místech.

Výlet na hrad

Tu cestu jsme si nadělili k našemu třicetiletému výročí. Cestovali jsme autem. V řízení se střídal manžel s naším kamarádem. Během dovolené jsme přespávali v místních penzionech. Jednoho odpoledne jsme přijeli ke zřícenině starého hradu. Auto jsme museli nechat dole na silnici, na kopec vedla jen úzká strmá cesta.

Připluly černé mraky

Byl to docela ostrý výstup, ale vyplatil se. Ze zříceniny byl hezký rozhled na romanticky divoké okolí. Ze starých zdí jsme vnímali magickou atmosféru. Dlouho jsme si to místo vychutnávali.

Byli jsme tam už skoro hodinu, když se nad námi začaly shlukovat těžké bouřkové mraky. Vypadalo to na pořádnou průtrž mračen. Nakonec se ale jen párkrát zablýsklo a ozvalo se hlasité zahřmění.

Manželovo volání

Hodně nás to polekalo, tím spíš, že to vypadalo, jako by jeden z blesků zasáhl přímo zdi zříceniny.

Už jsme se chtěli vydat dolů zpátky k autu, když se za jednou ze zdí ozvalo manželovo volání. Šel si původně ještě něco vyfotit, ale nyní jeho hlas zněl vzrušeně a stísněně. Okamžitě jsme se tam za ním rozběhli.To, co jsme uviděli, bylo šokující.

Najednou byly zdi kolem nás v plamenech a na zemi leželo něčí mrtvé tělo v historickém oděvu. Odněkud z dáli se ozýval hluk a křik.

Prošli jsme bránou

Nechápali jsme, co se děje. Rychle jsme se dali na ústup stejnou cestou, kudy jsme vešli, tedy velkým otvorem ve zdi, kde možná dříve bývala nějaká vnitřní brána. Jako by mávnutím kouzelného proutku bylo všechno zpátky v původním stavu.

I na tom místě, kde jsme byli předtím a kde se děly tak neobvyklé věci, se nic nedělo. Žádný oheň, žádné tělo. A také už jsme neslyšeli žádný hluk. Byla to taková záhada, že dlouho nikdo z nás nebyl schopen ani slova.

Pak jsme se začali dohadovat o tom, co jsme vlastně prožili. Jednalo se snad o nějakou společnou halucinaci?

Vydal se tam znovu!

Ujišťovali jsme se navzájem, že jsme všichni viděli totéž a že v tu chvíli to bylo opravdové. Manžel se pak znovu odvážil projít otvorem ve zdi tam, kde se to stalo. Snažila jsem se mu to rozmluvit, ale marně.

Když si můj muž vezme něco do hlavy, nikdo a nic s ním nehne. A tak prošel bránou zpátky.

Překročili jsme časovou hranici?

Z jeho reakce bylo zřejmé, že vidí opět to samé, tedy nějakou dávnou scénu z doby, kdy na hrad vnikla plenící vojska.

Vrátil se hned zase zpátky a řekl, že nám nejspíš žádné nebezpečí nehrozí, ale stali jsme se svědky časové smyčky.Ještě jednou jsme se všichni odvážili překročit tu hranici mezi normálním světem a tím, co se odehrávalo v jiné části hradu.

Pak se najednou dalo do deště, který nabýval na síle. Současně s tím se všechny ty děsivé obrazy z minulosti ztratily.

Hledali jsme vysvětlení

Na nic víc už jsme nečekali a rozhodli jsme se vrátit zpátky k autu. Naštěstí jsme s sebou měli pláštěnky, takže jsme po cestě tolik nepromokli. Nikdo z nás čtyř ale za celou dobu nepromluvil ani slovo.

Až když jsme seděli v bezpečí auta, dohadovali jsme se jeden přes druhého. Náš kamarád mínil, že tu časovou smyčku otevřela bouřka, nejspíš právě to, jak udeřil blesk do zdi bývalého hradu. A příchod deště nejspíš tu smyčku zase uzavřel.

Vypadalo to jako logické vysvětlení. Přesto jsme si všichni připadali jako blázni a bylo nám jasné, že ať to budeme komukoli vyprávět, neuvěří nám.

Už jsme nic zvláštního neviděli

Ubytovali jsme se v blízkém hotelu a shodli jsme se na tom, že se na tajemnou zříceninu další den vypravíme znovu. Tentokrát bylo už krásné počasí s modrou oblohou.

Prošli jsme místa, kde se nám předchozího dne staly ty děsivé věci, ale k ničemu zvláštnímu už nedošlo. Mrzí mě zpětně, že jsme v těch chvílích, kdy jsme nahlíželi na tom skotském hradu do minulosti, úplně zapomněli na možnost všechno vyfotografovat.

Byli jsme v šoku a mysleli jsme hlavně na svoji bezpečnost. Ale třeba bychom prožili další překvapení, kdyby na těch fotkách nakonec nic podivného nebylo. To už se ale asi nikdy nedozvíme.

Ivana P., (61), Brno

Související články
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
12.6.2024
Když ten šperk uviděla, doslova ji uhranul. Od té chvíle se nás štěstí drželo, ale jen do té doby, než se dcera rozhodla prsten prodat. Bylo to v dobách, kdy se hranice otevřely a my se začali hrnout do světa. U nás doma jsme nebyli výjimkou. První cesta vedla do Vídně. Možná si pamětníci vzpomenou na ty slevové kupony, co u nás vycházely v novinách. Když o tom přemýšlím dnes, byl to skvělý obc
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku