Domů     Syn si chtěl brát tátovu milenku
Syn si chtěl brát tátovu milenku

Nechápala jsem údiv v manželových očích, když poprvé spatřil přítelkyni našeho syna. Mělo mě napadnout, že se ti dva znají. Donedávna byli milenci!

Náš jediný syn nebyl žádný mamánek ani budižkničemu. Celkem úspěšně podnikal a života si dovedl užít. Hodně cestoval a holky střídal jako na běžícím pásu. Bylo mi to občas trochu proti mysli, ale manžel vždycky jen mávnul rukou. Prý, ať si kluk užije, dokud to jde!

Syn se mi měnil před očima

Manželovy rady mi vadily daleko víc, než synova promiskuita. Tušila jsem, či spíš jsem si byla jistá, že věrnost není jeho silnou stránkou. Říkala jsem si ale, že co oči nevidí, srdce nebolí.

Možná v tom mém tolerantním postoji bylo i trochu lenosti cokoli řešit. „Co si pomohu, když se něco dozvím?“ říkala jsem si a tiše přivírala oči. To když jsem cítila z manžela nějaký dámský parfém, nebo jsem prala jeho košile umazané od rtěnky.

Synáček nám občas nějakou svoji kalupinku přivedl ukázat, ale já se ani nenamáhala zapamatovat si její jméno. Věděla jsem téměř s jistotou, že jeho objekt zájmu bude brzy vystřídán a vyměněn za jiný. Úderem třicetin se náš Honza začal měnit.

Jakoby zmoudřel, či co. Začal mluvit o tom, že se usadí a založí rodinu. Kdyby byl holka, myslela bych, že mu začaly tikat biologické hodiny. Na společné procházce dokonce zvědavě nahlížel i do kočárků, které jsme cestou potkávali. Nevěřila jsem svým očím!

Zatoužil po rodině

„Mami, nesměj se mi, ale já už bych vážně chtěl svoji rodinu. Kluci mají mimina, nebo dokonce už nějaké to dítko školou povinné, a já jsem sám jako kůl v plotě. Ani lyžovat s nimi nemohu jet.

Jsem sám a oni mají manželky a děcka!“ stěžoval si nespokojeně Honza a dodal: „Musím zapracovat na nějakém tom seznámení. Holek je přece dost!“ Radostně jsem mu tehdy přitakala. A taky ho pochválila, abych mu dodala sebevědomí! „Jsi přece pěknej kluk.

A chytrej! To by bylo, aby sis nějakou krasavici inteligentní nenašel!“ vtipkovala jsem, ale on se na mě jen zaškaredil. Bylo mu proti mysli dělat si legraci z tak vážných věcí! Snaha někoho si najít, se odrazila i na jeho šatníku. Dal sbohem tričkům s obrázky lebek a nakoupil značkové košile.

Konečně se zamiloval

Ze syna se stal během chvilky fešák! I účes změnil a nechal si narůst strniště. Měla jsem co dělat, abych ho poznala. Neuplynulo ani půl roku, spíš jen pár měsíců, a Honzík se pochlubil úspěchem: „Mami, seznámil jsem se s moc pěknou holkou. No, spíš ženou.

Je trochu starší, než já. Ale neboj, děti nemá a slušně vydělává. Není to žádná zlatokopka ani ztroskotanec. A navíc je moc hezká!

Žádná hubeňourka, mateřský typ!“ Věřila jsem mu, i když bylo jasné, že je zamilovaný a na očích má obrovské růžové brýle, jak se říká. Ale poznal těch ženských dost a tak jsem doufala, že vybírá pečlivě.

Vždyť si hodlá pořídit miminko, tak k tomu přece potřebuje ženskou na celý život! V den, kdy měli oba dorazit na návštěvu, jsem vařila a pekla už od božího rána. Všechno muselo být perfektní!

Moc se mi líbila

Coby budoucí tchyně jsem chtěla udělat co nejlepší dojem. A manžela jsem k tomu taky vyzvala. No, spíš mu to nařídila: „Koukej se oholit a vzít něco pěkného na sebe. Moderního, ať nevypadáme jako nějací zabedněnci. Snaž se trochu!

A vyluxuj…“ Manžel něco brblal, ale odporovat si netroufal. Nakonec se přemohl a vzal si novou košili, která mu náramně slušela. Taky aby ne, za tolik peněz. Pečlivě se učesal i navoněl. Vypadal k světu, stydět jsem se za něho rozhodně nemusela. Ani za sebe.

Zástěru jsem vyměnila za pěkné šaty a místo ošlapaných bačkor navlékla letní sandály. Těsně před polednem se konečně ozval u dveří zvonek. Konečně jsem měla to potěšení, seznámit se s přítelkyní našeho syna. Slečna, či spíš už paní, byla opravdu náramně hezká.

Milá a usměvavá. Nedalo se jí nic vytknout! Sympatická mi byla od první chvíle.

Byla mi trochu podobná

Dokonce jsem měla pocit, že vypadá trochu jako já za mlada. Pomyslela jsem si, že až se budeme víc znát, vytáhnu staré fotky a ukážu jí je. Tázavě jsem se otočila na manžela. Chtěla jsem se ujistit, že se mu budoucí snacha líbí stejně, jako mně!

Jenže, jeho výraz mě překvapil. Tvářil se tak nějak divně. Jakoby šokovaně. Nechápavě a zároveň překvapeně! Vůbec jsem nevěděla, co si mám myslet. „Možná se mu nelíbí,“ pomyslela jsem si, ale hned tuhle možnost zavrhla. Můj muž, takový znalec žen.

Že by se mu tak hezká holka nelíbila? Nebo že by se mu líbila až moc? Pohlédla jsem zpět na Simonu. Tak se totiž synova přítelkyně jmenovala. Ale i ona se tvářila nějak divně. Neměla jsem čas o tom přemýšlet. V hlavě jsem měla oběd a taky svoji připravenou řeč.

Syn mě totiž dopředu varoval, o čem smím a nesmím mluvit. Jako bych byla malá!

Nečekané odhalení

Oběd proběhl nečekaně klidně. Simona se na mého muže ani nepodívala. Neoslovila ho. Skoro to vypadalo, že ho ignoruje! „Prosím tě, co to má znamenat?

Co to tady hraješ za divadlo?“ vyjela jsem na manžela šeptem v kuchyni, kde jsem čekala, až se bude vařit voda na kávu. On jen pokrčil rameny. Ale i to pokrčení bylo nějaké nevěrohodné! Jindy by mě okřikl, ale teď mlčel a koukal stranou!

Když mladí konečně odešli, mohli jsme se konečně pořádně pohádat. Křičeli jsme na sebe snad hodinu, když se opět ozval zvonek. „Snad si něco nezapomněli?“ blesklo mi hlavou, když jsem spěchala otevřít. Za dveřmi stál jen syn.

„Kde máš…“ chtěla jsem se zeptat na Simonu, ale on se bez odpovědi hnal dál. Výhrůžně se postavil před svého otce. „Ty hajzle!“ zakřičel, až jsem se lekla.

Začneme znovu a lépe

Potom syn pokračoval: „Bylo mi divné, proč se oba tak divně tvář. Simona se přiznala, že byla víc než rok tátovou milenkou!“ „Honzíčku, ale to není možné…“ snažila jsem se rozzuřeného syna uklidnit, ale v tom promluvil manžel: „Je to možné.

Je to tak!“ řekl nešťastně a chytil se teatrálně za srdce. Asi chtěl vzbudit lítost, ale nepovedlo se mu to. Vyhodila jsem ho z bytu ještě ten den. Konečně mi to došlo. Proč si nechat všechno líbit jen z pohodlnosti a lenosti? Vždyť mi život utíkal pod rukama!

Měla bych být za to skandální odhalení vděčná! Honza Simonu už nechtěl ani vidět. Nedivila jsem se mu! „Mami, nebuď smutná, to nemáš zapotřebí! Najdeš si lepšího!“ Utěšoval mě syn a pohladil mě po ruce. Dala jsem mu pusu: „I ty si najdeš lepší. Vdavekchtivých ženských je všude dost!“

Šárka T. (59), Prachatice

Předchozí článek
reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte