Domů     Ženicha jsem si našla na skládce
Ženicha jsem si našla na skládce

Být pořád sama mě už opravdu nebavilo a tak jsem si začala hledat nějakého přítele nebo alespoň kamaráda. Našla jsem ho na místě, kde bych to vůbec nečekala – na skládce!

Mladí lidé to mají dneska těžké, ale my staří ještě těžší. Nemusíme sice spořit na byt nebo vstávat v noci k plačícím dětem, to ne.

Ale zase nás všechno bolí, v práci na člověka koukají skrz prsty, jako že je už na odpis a kdo nemá manžela nebo přítele, je hrozně osamělý. Tedy alespoň já se tak cítila už dlouho. Hned jak děti odešly z domu.

Chlapa jsem neměla už roky, a dokud jsem vychovávala syny, nikdy mi nescházel. Spíš naopak. Mělo to i výhody, nikomu neposluhovat a nikomu se také nepřizpůsobovat. Jenže, teď, po příchodu z práce jsem neměla co dělat.

Kolegyně měly vnoučata, nebo alespoň zahrádku. Já měla jen malý byt v paneláku a bolavá kolena. Celý den jsem stála za pultem v jednom lahůdkářství a usmívala se na rozmazlené zákazníky.

Mužští byli nedostatkové zboží

„Tenhle chlebíček nechci, je oschlý! Tamtu rakvičku mi nedávejte, nevidíte, že je šišatá?“ takové a mnohé horší výtky jsem poslouchala denně a nesměla dát najevo, co si myslím. Bylo to pro mě čím dál těžší, tvářit se pozitivně a ochotně.

Jenomže, kde by člověk tři roky před důchodem sháněl nějakou jinou práci. Možná tak v nějakém skladu za Prahou, ale to bych asi taky už nezvládla. Prostě, večer na mě vždycky padla depka a nemohla se jí zbavit.

Nakonec jsem si usmyslela, že se musím s někým seznámit. I kdyby to byl blbec, s kterým bych jen vyplnila přebytečný volný čas! Trochu jsem se zcivilizovala, nabarvila vlasy a koupila pár kousků oblečení. A hned jsem začala lovit.

Zákazníky, kolegy v práci, sousedy. Jenže, nic. Prostě vůbec nic. I inzerát jsem si podala a dokonce oslovila i nějakou seznamovací agenturu. Jenže když jsem prozradila věk, bylo mi odpovědí jen krčení ramen.

Nová šéfová byla potvora

Byla jsem odepsaná, to je jasné. V práci nám ještě navíc změnili šéfku a ta nová, taková mladá mrcha, byla hrozně přísná. Pořád nás kontrolovala a za něco peskovala. „Paní Miluše, pojedete dneska s dodávkou!

Potřebujeme vyklidit sklad s obaly, má přijít kontrola z hygieny!“ poručila mi jednou už ke konci pracovní doby a do mě vjel vztek. Tak já budu ještě dělat popeláře, nebo co? Byla jsem hrozně naštvaná, ale odmlouvat jsem si netroufla.

Mohla by mě vyhodit, to je jasné! A tak jsem poctivě natahala kartóny a nějaké krabice do dodávky a jela s řidičem na nějakou skládku. Tam jsem zase všechno začala tahat ven.

V tom se mi za zády ozval takový výhrůžný hluboký hlas“ „Co to tady paninko děláte za bordel?“

Našla jsem si prince

Hrozně jsem se lekla. Ne že bych se bála toho chlapa, co na mě tak hartusil. Spíš toho, že budu muset všechny ty těžké věci dávat zpět do auta. Už takhle se mi dělaly mžitky před očima. Otočila jsem se, jako že se nějak domluvíme, ale on pokračoval v láteření.

Potom zmlknul, chvíli mě pozoroval a nečekaně navrhnul: „Jste nějaká bledá, nechcete si dát u mě kafe?“

Hrozně mě ta nabídka překvapila a tak jsem kývla. Uvědomila jsem si, že jsem od rána vůbec nepila, natož kafe. Nebyl vůbec čas. Poslušně jsem šla za tím chlapem do jeho boudy, byla to taková ta plechová kostka.

Měl ji hezky a útulně zařízenou a dokonce i kytky v květináči nescházely. Uvařil mi dobrou kávu a k ní nasypal do misky i nějaké sušenky. Moc hezky jsme si popovídali, vůbec se mi nechtělo zpátky. Líbil se mi, proč to nepřiznat.

Měl prošedivělé vlasy a štíhlou postavu. Čisté rifle a pěkný svetr, prostě sexy chlap. Jako ze skládky odpadů rozhodně nevypadal!

Frantu jsem utáhla na jídlo

Hned jsem si Frantu, jak se jmenoval, překřtila v duchu na Prince ze skládky. Umínila jsem si, že ho musím ulovit. Byl to ten pravý, tím jsem si byla naprosto jistá. Cítila jsem, že ani já mu nejsem lhostejná. Jen měl jednu dost podstatnou vadu.

Byl totiž ženatý a podle toho, co říkal, tak za pěknou Rampepurdu. Nevařila mu ani neprala, jen ho vždycky stáhla o ten jeho nevelký plat. Jemu to nevadilo, nebyl to konfliktní typ. Tak jí šel z cesty a přespával raději v té své budce, než aby jel večer domů.

Prostě tu svoji moc nemusel, ale o nějakém rozvodu samozřejmě nemluvil. Vždyť jsme se znali sotva pár hodin! Hned další den jsem za ním jela a ohromila ho čerstvě upečenými buchtami. Další den následovalo kuřátko a další vepřo knedlo.

Prostě jsem ho utáhla na jídlo a nakonec ho pozvala k sobě. Co se dělo, asi nemusím vyprávět. Byl to ještě jura, vždyť mu nebylo ani šedesát! Prostě jsem si toho svého prince tak trochu přičarovala a už ho nepustila. Je můj a nikomu ho už nedám.

Našla jsem si ho na skládce a tak mám na něho právo. No ne?

Miluše P. (56), Kladno

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
25.2.2024
S manželem nám to klape. V jednom se ale neshodneme – kde strávíme dovolenou. Sedět v kempu už nechci. Pojedu k moři, ať s ním, nebo bez něho! I po třiceti letech jsme s manželem stále skvělý pár. Umíme se domluvit na všem. I na tom, kam vyrazíme na víkend. Je pravda, že máme v některých směrech rozdílné názory, vždy se ale snažíme dělat kompromisy. Já s ním zajdu občas na hokej nebo na fotb
22.2.2024
Narodila jsem se rodičům až po čtyřicítce. Dnes se to možná zdá normální, ale tehdy bývali lidé v tomto věku mnohdy už prarodiči. Byla jsem vytoužené dítě, protože po smrti mého bratra nemohla moje máma dlouho přijít do jiného stavu. Po té tragické události na tom byla psychicky velmi dlouho špatně. Když jsem se narodila já, byl to pro ně nový a šťastný start. A tak mě rozmazlovali. Nejenže jse
22.2.2024
Poznaly jsme se, když se Jitka přistěhovala k nám do města a učitelka ve škole ji posadila vedle mě. Bylo nám dvanáct a brzy jsme se staly nejlepšími kamarádkami. Po základce jsme se obě dostaly na střední ekonomku. Teprve pak se naše cesty rozdělily. Jitka se brzy vdala a já odešla do Prahy na vysokou. Léta ubíhala, vdala jsem se a dlouho zůstávala doma s dětmi. Pak přišel rozvod a já se musel
21.2.2024
Když jsem zjistila, jaký Petr je, rozešla jsem se s ním. Řekla jsem si, že mi nestojí za to, abych kvůli němu uronila byť jen jednu slzu. Můj ex přítel nebyl moc dobrý člověk. Bohužel jsem to zjistila až po dvou letech. Přesně tak dlouho mi trvalo, než jsem sundala růžové brýle. Dva roky jsem byla zamilovaná a nevšímala si varovných signálů, neposlouchala jsem okolí. Viděla jsem jenom svého pří
21.2.2024
Manžel od nás odešel, když byla naše dcera Eliška ještě malá. Nechtěla, abychom zůstaly samy, a tak si usmyslela, že mi najde ženicha. Dcera mi zhruba od svých sedmi let dohazovala nápadníky. Asi to zní jako legrácka, ale pro mě to byl horor. Jsem nesmělá, kdyby moje holčička zdědila mou povahu, ani ve snu by ji nenapadlo zásobovat mě potenciálními ženichy. Naplňovalo mě hrůzou, když jsem uslyš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
nasehvezdy.cz
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
Dramatický osobní život a marné čekání na lásku, to je problém hvězdy seriálu Na vlnách Jadranu Anny Šiškové (63). Blondýnka ze Slovenska to nemá jednoduché. Vdala se za režiséra Juraje Nvotu (69)
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
iluxus.cz
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
Rok 2024 se ponese v duchu hodinářských legend. Po vyprodané exkluzivní zlaté edici SPARTAK RESPEKT LE, přichází novoměstský výrobce hodinek s další novinkou. Ikonický PRIM ORLÍK se každé dva roky pře
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
epochalnisvet.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
enigmaplus.cz
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
Německý hudební skladatel Johann Sebastian Bach prý nebyl až takový génius, jak se dodnes věří. Jeho proslulá díla za něj totiž údajně napsala jeho druhá žena Anna Magdalena! Přijdou vám podobná prohl
Ztráta velkého přátelství
skutecnepribehy.cz
Ztráta velkého přátelství
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
epochaplus.cz
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
I zločinci potřebují mít ke své práci štěstí. V nenápadném transportním sejfu, v němž zlato čeká pár hodin, než ho přeloží na jiné letadlo, tak místo milionů najdou zlatý kov za miliardy. Jako pachatelé slavné loupeže z Brinks-Mat. Je sobota, 26. listopadu 1983. Do opevněného skladiště Brinks-Mat, které leží v blízkosti slavného londýnského letiště Heathrow, se snaží dostat skupina
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
21stoleti.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
epochanacestach.cz
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
Zvlněné kopce Českomoravské vrchoviny okouzlují v každém ročním období malebnou přírodou, čistými studánkami a množstvím historicky významných míst. Města Třebíč, Telč a Žďár nad Sázavou se dokonce pyšní zápisem na Seznamu světového dědictví UNESCO. Není divu, že kopcovitá Vysočina už po staletí inspiruje skladatele, malíře i spisovatele k vytvoření jejich nejznámějších děl. Ať už to byla poetická
Kdo se chce na ní přiživit?
nasehvezdy.cz
Kdo se chce na ní přiživit?
Má to těžké, problémy s manželem a teď ještě zprávy, že ji chce nahradit mladší blondýna. Dáda Patrasová (67) však tvrdí, že o ničem neví. Nová Dáda! Tak zněla tisková zpráva, kterou nedávno rozesíla