Domů     Soused nám otrávil pejska
Soused nám otrávil pejska

Zcela bezdůvodnou nevraživost souseda vůči nám jsme se snažili ignorovat a nevyvolávat zbytečné konflikty. Byla to chyba.

Stále nemůžu uvěřit tomu, že se ten darebák nakonec přiznal. Případ je vyřešen a pro policii definitivně ukončen. Co ale my? Vždyť ten chlap je nebezpečný blázen. Bude se nám dále mstít? Co provede příště? Bojím se. Už se doma vůbec necítím dobře a bezpečně.

Když to ale někomu vyprávím, může si myslet, že blázen jsem spíš já. Petr totiž na první pohled působí velice slušně a mile. Nám kdysi také tak připadal.

Nový život, nové bydlení

Před dvaceti lety jsem prodělala dost nepříjemný rozvod. Byla to pro mě taková velká životní prohra. Najednou jsem byla sama. Děti už odešly z domu a já byla v prázdném bytě opuštěná a bez chuti do života. Chodila jsem do práce a z práce.

Můj život byl jednotvárný a nudný. Pak ale dceru napadl geniální nápad. Na Vánoce jsem pod stromečkem našla košík a v něm malé roztomilé štěňátko. Nikdy dříve jsem psa neměla, trochu jsem se bála, jak to s ním zvládnu. Stal se z něj můj největší kámoš. Měla jsem s kým chodit na procházky, o koho se starat a s kým si povídat.

Seznámil nás v parku

Díky mému Bobešovi, tak jsem pejska nazvala, jsem poznala Vladimíra. Byl to také pejskař, který chodil do parku s fenečkou stejné rasy jako můj Bob. Tomu se Ája moc líbila a tak mě začal do parku „vodit“ každý den.

A tak jsme se při venčení našich čtyřnohých miláčků seznámili i my s Vladimírem. Vlastně hned ten první den přeskočila jiskra a my se zamilovali.

Nebylo na co čekat

Vladimír byl také rozvedený a měl už dospělého syna. Měli jsme se rádi a dobře jsme si rozuměli, a tak nebylo na co čekat. Opustila jsem svůj byt plný špatných vzpomínek a nastěhovala se k Vladimírovi. Jeho byt byl sice krásně útulný, ale dost malý.

Oba jsme snili o bydlení mimo město. Takový malý domeček někde na venkově, se zahrádkou. Začali jsme hledat. Už také kvůli našim pejskům. A našli jsme.

Místo svatební cesty

Nejprve jsme náš svazek zpečetili malou, ale veselou svatbou. A pak jsme se místo svatební cesty přestěhovali do našeho nového domečku. Byl krásný, ale bylo třeba ho trochu vylepšit, poopravit a zařídit podle našeho. Tato činnost nás oba moc bavila.

Začínali jsme nový život v novém. I naši hafani Bob s Ájou byli ze zahrádky nadšeni. Doufali jsme, že ten nový úsek našeho života bude mnohem hezčí a lepší než ty předešlé.

První seznámení s Petrem

Našeho souseda Petra jsme poznali hned první den. Přišel se představit a přivítat nás k nám na zahradu. Zapůsobil tím na nás. Bylo to od něj moc milé. Nabídl nám pomoc a ochotně poradil, co bylo pro takové nezkušené „náplavy“ třeba. Byli jsme nadšeni.

Já i Vladimír jsme totiž přesvědčeni, že „koupit“ s domem i hodné sousedy, je přímo výhra v loterii. A Petr splňoval naše představy hodného souseda. Dokonce byl přívětivý i na naše dva pejsky.

Byl to pro nás šok

Vše se nějaký čas zdálo být zalité sluncem. Jednoho dne nás ale probudil nebývalý hluk. Náš soused nám bušil na dveře a strašně nadával. Ukázalo se, že zvědavý Bobík se vypravil dírou v plotě na průzkum sousedovy zahrady.

Nic tak strašného se nestalo, jen zlomil na záhonku jeden keřík rajčat. Soused byl ale vzteky bez sebe. Omluvili jsme se, spravili díru a koupili sousedovi nová keříková rajčata. Když vychladl, přišel se Petr omluvit. Dali si s manželem panáka a byl chvíli klid.

Nebylo úniku

Od tohoto šokujícího zážitku naše pohoda definitivně skončila. Petr se stal naprosto nevyzpytatelným. Nějaký čas byl v klidu, pohodový soused. A pak kolikrát stačilo málo a dostal strašný záchvat vzteku.

I když jsme si mysleli, že si na to postupně zvykneme, vždy nás to zaskočilo. Snažili jsme se ale zůstat v klidu, ať se jednalo o cokoli. Hlavně Petra ničím nedráždit. Stejně si pokaždé našel důvod ke svému cholerickému výstupu. Nejvíc ho ale vytáčeli naši pejsci.

Už čtvrtá generace

Bob a Ája už byli čtvrtou generací pejsků, které nás s Vladimírem dali dohromady. Byli to naši miláčci. Byli vychovaní a poslušní. Jen Bobík čtvrtý, jak jsem mu říkala, byl trochu uštěkaný. Snažili jsme se ho to odnaučit, ale nedařilo se.

Po jednom výstupu, kdy Petr opět vyhrožoval, že toho uštěkanýho čokla umlčí jednou pro vždy, jsme ráno našli Boba ležet uprostřed zahrady. Byl mrtvý. Co se stalo? Nechtělo se věřit, že by za tím byl náš soused.

Bobík nebyl nijak zraněný a ležel uprostřed naší zahrady, kam by se soused nedostal

Pitva potvrdila to nejhorší

Dovezli jsme Bobíka ke zvěrolékaři a ten nakonec potvrdil, že byl náš pes otrávený. Veterinář byl rozčilený, říkal, že pes musel před smrtí moc trpět a že to mohl udělat jen naprostý šílenec. Hned jsme věděli, o koho jde.

Na radu lékaře jsme tedy nakonec šli vše ohlásit na policii. Teprve po tom jsem si definitivně uvědomila, co se stalo. Můj milovaný pejsek mi odešel. Naštěstí aspoň Ája nám zůstala. Ale na jak dlouho. Petr zaplatí pokutu, dostane podmíněný trest, ale to ho neuzdraví.

Budeme se stěhovat

Petr je podle mého názoru, s kterým souhlasí i Vladimír, psychicky nemocný člověk. Měl by s léčit. Jeho záchvaty vzteku jsou nebezpečné. Bojíme se ho a nevíme, co máme dělat. Umí být také přesvědčivě milý a klidný. Jenže já už ho nechci ani vidět. Nemohu žít vedle někoho, kdo dokláže být tak krutý.

Jiřina D.(57), jižní Čechy

reklama
Související články
7.12.2023
Taneční večer se zoufale nevydařil. Upadla jsem před vchodem na vlhké dlažbě. Ale flek na šatech byl ještě to nejmenší. Loudala jsem se z tanečních jako postřelená. Bylo evidentní, že se můj život nenávratně řítí do katastrofy. Začalo to hned odpoledne, kdy mi táta oznámil, že do tanečních pojedeme s mámou autobusem, protože auto kikslo. Vzápětí se naši pohádali. Máma vykřikovala, že jsme už dá
2.12.2023
Práci jsem milovala a myslela jsem si, jak je vše zalité sluncem. Bohužel někdo se rozhodl přivolat mraky. Už jsem nedoufala, že dostanu lukrativní zaměstnání. Měla jsem sedm let před důchodem, žila jsem v domnění, že svůj profesní vrchol jsem si zažila před tím. Ani jsem nestřídala zaměstnání. Moc mladé a hloupé? Vždy jsem pracovala v dobrém kolektivu, práce mě bavila, a když jsem odcház
1.12.2023
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam nějaké ty jemné linky jsou. Možná ale o to horší pro mne bylo zjištění, že už je to
30.11.2023
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala jsem to tak, že mají vždycky pravdu a tečka. Ale mámin n
26.11.2023
Zamilovat se do přitažlivého profesora, a navíc získat i jeho lásku? To je sen nejedné studentky. Mě se to povedlo, ale zničila jsem si tím život! Už na první přednášce, kterou vedl, jsem se nemohla pořádně soustředit na výklad. Náš profesor byl totiž nejen velice pohledný, ale také neskutečně šarmantní, inteligentní a vtipný. Byla jsem jím naprosto okouzlená. Rozhodla jsem se, že tohoto chlapa
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3