Domů     To je jeho poslední šance
To je jeho poslední šance

Konečně jsem se dokázala rozhodnout. Nebudu neustále jen ustupovat. Jestli si nedokáže odpustit ty své aférky, tak ať si jde.

Olda stojí přede mnou s kyticí růží v ruce a nejistě se usmívá. Dívám se na něj a uvědomuji si, jak strašně ho pořád miluju. I po těch dlouhých dvaadvaceti letech, co jsme spolu. Jenže teď se na něj nemohu koukat láskyplně.

Musím být dostatečně odměřená, aby pochopil, že už to takhle dále nepůjde. Že mi došla definitivně trpělivost. Tohle je doopravdy jeho poslední šance. Musí to konečně pochopit. Jinak končíme. Když mu tohle říkám, nedokážu být v klidu a zlomí se mi hlas.

Chtěla jsem být dostatečně strohá, ale nejde to. Moc ho stále miluju. Možná ho dokonce miluju ještě mnohem víc než na začátku.

Stačil jediný pohled

Oldřicha jsem poznala na podnikovém večírku. Bylo to před Vánocemi a já byla ve firmě teprve několik dní. Skoro nikoho jsem tam neznala. Bloumala jsem mezi davem lidí se sklenkou v ruce a najednou jsme do sebe div nevrazili.

Na poslední chvíli přede mnou zabrzdil a podíval se mi zpříma do očí. Podlomila se mi kolena. Omluvil se, usmál se a představil. Ten večer jsem už definitivně byla ztracená. Pohybovala jsem se jako ve snách. Oldřich byl skvělý společník, dobrý tanečník. Kouzlo jeho osobnosti bylo prostě neodolatelné.

Krásný románek

Od toho dne jsme se začali s Oldou vídat. Stali se z nás milenci, kteří si nic neplánovali, jen si tak užívali. I když já byla bláznivě zamilovaná. Pro Oldřicha jsem už tehdy byla zpočátku asi jen další zářez na pažbě Tehdy by mě to bylo ani nenapadlo.

Ale dnes už to všechno vidím jinak. Věděla jsem už tenkrát, že se kolem Oldy točí mnoho žen. Ale byla jsem si jistá, že miluje zrovna mě. Chtěla jsem tomu věřit, protože jsem byla šťastná, že ho mám.

Rychlá svatba

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, nejprve jsem se lekla, co tomu řekne Oldřich. Byla jsem nějaký čas sama a vysadila jsem antikoncepci. To jsem mu ovšem neřekla. Ale on se vlastně ani nezeptal. Mě už bylo přes třicet a začínaly mi tikat biologické hodiny.

Asi jsem to tehdy riskla úmyslně,bez ohledu na partnera. Jenže Oldřich jako vždy, překvapil. Z mé zprávy měl radost. Hned druhý den mě pozval na romantickou večeři a požádal mě o ruku. Pak už následovala rychlá svatba, abychom ji stihli ještě před porodem.

První krásné roky

První roky naší malé rodiny byly plné pohody a lásky. Já s dcerou byla na mateřské. Oldřich vydělával dost peněz a snažil se i doma pomáhat. Naši Elišku přímo zbožňoval a byl by se pro ni klidně rozkrájel. Dohodli jsme se, že další děti už nechceme.

Takhle se budeme moci Elišce věnovat naplno. Náš vztah mi připadal krásný a ničím neohrozitelný. Jak hluboce jsem se ale mýlila.

Nebezpečný věk

Když jsme slavili s Oldou jeho čtyřicátiny, všimla jsem si, že během rodinné oslavy několikrát odešel s mobilem na balkon. Nechtěla jsem vyzvídat. Říkala jsem si, že mu přejí kamarádi nebo, že jde o nějaké pracovní hovory. Jenže to byl teprve začátek.

Manžel se začal chovat stále divněji a divněji. Chodíval později domů, začal pravidelně sportovat. A pak jsem udělala tu velkou chybu, když byla příležitost, podívala jsem se mu do mobilu.

A tam jsem si přečetla slova plná lásky, která byla adresovaná ale někomu jinému, ne mně.

Dlouho marně mlžil

Když jsem se začala vyptávat, neustále mlžil a hledal různé výmluvy. Dodnes se stydím za to, že jsem ho začala sledovat, jak opravdová stíhačka. Bohužel jsem ale byla nakonec úspěšná. To, když jsem nečekaně přijela na naši chalupu.

Elišku jsem naštěstí nechala u babičky. Oldu a Jitku jsem načapala v mé posteli. To bylo před deseti lety.

Plané sliby, velké chyby

Oldřich se tehdy kál, klečel přede mnou na kolenou, prosil, abych mu odpustila. A sliboval, že už se o nebude opakovat. Nakonec jsem mu odpustila. Ale nezapomněla. Oldřich si na Jitku už ani nevzpomněl. Ale cizí sukně ho lákat nepřestaly lákat.

Doma se vydržel dlouho chovat ukázkově, ale já už byla neustále ve střehu. Podezřívavá, držela jsem se hesla „Důvěřuj, ale prověřuj.“ No a zase jsem přišla na to, na co jsem přijít nechtěla.

Jen tak, pro zábavu

Zjistila jsem, že manžel sice nemá žádnou dlouhodobou milenku. Zato má rozehráno několik „partií“ se slečnami ve věku naší Elišky. Tajné schůzky v autě za městem, rezervace hotelových pokojů. Prostě ty nejubožejší praktiky všech profesionálních záletníků.

Bylo mi z toho strašně smutno. Odjela jsem sama na pár dní na chalupu. Probrečela jsem několik nocí, vůbec jsem netušila, co mám dělat. Svoji bolest jsem vykřičela při procházkách krajem.

Musela jsem si přiznat, že Oldřicha stále moc miluju a nechci o něj definitivně přijít.

Vážný rozhovor

Po návratu domů jsem Oldovi řekla, co všechno vím. Byl tím dost zaskočený. Nedokázal mi ani říct, proč to dělá, co mu doma chybí. Nicméně se zase začal omlouvat, slibovat. Tvrdil, že vůbec nechápe, proč mi tak ubližuje.

Dušoval se, že mě skutečně miluje, že jsem pro něj na celém světě ta jediná. Znovu jsem mu dokázala odpustit a život šel dál.

Naposled a bude konec

Oldřich ale s nevěrami nepřestal. Ta poslední se provalila teprve včera. Opět je tu s kyticí a pusou plnou slibů. Vím, že bych ho měla poslat definitivně do háje. Ale nedokážu to. Dcera už je dospělá a odešla z domu.

Bojím se samoty a navíc Oldřicha stále miluju. Dostane další šanci, ale vážně už poslední.

Eva H. (56), Mělník

Další článek
Související články
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
11.6.2024
Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti. S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Voda v zahradě přínáší pohodu
rezidenceonline.cz
Voda v zahradě přínáší pohodu
Přírodní či umělé jezírko nebo potůček umí přispět ke zlepšení klimatu na pozemku u domu, klidná či rozvlněná hladina nejen krásně vypadá, ale také zvlhčuje okolní prostředí, a tím zvyšuje komfort zahrady. Šumění padající vody pak tlumí jiné nežádoucí hluky. Vodní plocha navíc působí velmi esteticky – jako v zrcadle se v ní odráží blízké
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
nasehvezdy.cz
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
Náročné to teď má herečka Berenika Kohoutová (33) ze seriálu Jedna rodina, která se už brzy dočká narození druhého potomka. Jenže zatímco během těhotenství s dcerou Lolou (4) všechno zvládala bez pr
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
21stoleti.cz
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního a
Smaženice s hlívou ústřičnou
tisicereceptu.cz
Smaženice s hlívou ústřičnou
Máte doma nakládané nebo sušené houby? Neváhejte je použít klidně i v dubnu. Hlíva ústřičná je navíc velice zdravá a její chuť si zamilujete. Suroviny 10 lžic nakládaných nebo sušených hub 2 l
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
skutecnepribehy.cz
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
Do Milanovy chaty jsem s ním jezdla potají, přikrytá dekou na zadním sedadle auta. Byla to úleva, když jsem konečně z milenky povýšila na jeho oficiální přítelkyni. Vyhráno jsme ale neměli. Roky jsme se skrývali jako dva vězni na útěku. Když už jsme jeli jednou za uherský rok na chatu, působilo to, pokud by nás někdo pozorně
Šťavnaté burgery
nejsemsama.cz
Šťavnaté burgery
Burgery můžete odlehčit zeleninou. Přidejte do nich např. najemno nastrouhanou cuketu nebo celer. Dostanou zajímavou chuť a prohloubí se tím jejich lahodná chuť a šťavnatost. Ingredience na 6 porcí: ● 800 g hovězího mletého masa ● 1 šalotka ● 2 žloutky ● sůl ● pepř ● 4 snítky tymiánu ● olivový olej ● zelenina na dozdobení Postup: Maso dejte do mísy. Přidejte najemno nakrájenou šalotku, žloutky,
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
historyplus.cz
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
Žhavé slunce propaluje kůži až do morku kostí. Muž na koni spatří na obzoru budovy. „Trochu neplánovaná zastávka, ale proč ne,“ pomyslí si. Když pár minut poté projíždí branou města Idu, on i jeho kůň už melou z posledního.   Nejvyšší čas svlažit hrdlo. Přijel sem poprvé a nákladnost staveb ho přesvědčila, že tady žijí bohatí
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
enigmaplus.cz
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
V pohoří Bighorn ve státě Wyoming se nachází místo, kterému se přezdívá severoamerické Stonehenge. Nikdo neví, z jakého důvodu zde tajuplné kameny stojí. Jedna z teorií praví, že se u kamenů konaly in
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
iluxus.cz
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
Dámská trička jsou základním stavebním kamenem šatníku každé ženy. Nabízejí neomezené možnosti stylizací a jsou vhodná pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formálnější události. Vybra
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
epochalnisvet.cz
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
epochaplus.cz
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
Když je 13. prosince 1937 dobyto japonské město Nanking, japonští vojáci začnou řádit. S čínskými ženami zacházejí jako s hadrovými panenkami, vybíjí si na nich sexuální pudy. Zajatce krutým způsobem zabíjejí. Proč Japonci vraždí s takovou krutostí? Podle jejich vojenského kodexu cti je život zajatce naprosto bezcenný. Navíc Číňané jsou v početní převaze a Japonci je nechtějí