Začali jsme se o bratra bát, když se zamiloval. Hrozilo, že ho o všechno připraví zlatokopka.

Martinovo manželství skončilo po třech letech. Bratrova bývalá žena mu dělala naschvály, hlavně ohledně dcery Simonky, kterou bratr miloval nadevše. Možná i proto neměl Martin dlouho chuť navázat nějaký nový vztah. Pak se s ním ale začaly dít změny. Omladil šatník a se svou dospívající dcerou začal zasvěceně diskutovat o knížkách a muzice.

Nechtěl nic slyšet

Mohli jsme se radovat, že si Martin nakonec někoho našel. Jenomže ta radost netrvala dlouho. Jeho vyvolenou byla o dvacet let mladší Hedvika, jinak sekretářka od nich z podniku. Neměli jsme si s ní co říct a bratr se vedle ní choval jako puberťák. Mnohem horší bylo, že Hedviku přebral svému nejlepšímu kamarádovi, kterého opustila v momentě, když zjistila, že mu docházejí úspory. „Chce jenom tvoje peníze,“ varovala jsem Martina. Hedvika si správně spočítala, že je z čeho brát. Snažila jsem se ho přesvědčit, že až ho jeho láska obere, opustí ho. Ale byl zamilovaný až po uši a k varováním hluchý.

Dcera se vzbouřila

Už jsem viděla, jak bratr beznadějně skončí bez koruny, až ho ta zlatokopka oškube, ale naštěstí tu byla ještě Simonka. Hedvika se k ní chovala tak nesnesitelně, že dcera dala tátovi nůž na krk. Řekla mu, že v jeho životě je místo jen pro jednu slečnu, ať si tedy vybere. A natruc se odstěhovala k babičce. Dokonce mu přestala brát telefony. Byla to správná terapie, protože láska k dceři nakonec zvítězila. Hedvika se dlouho netrápila a našla si novou oběť. A Martin musel přiznat, že mu jediná dcera zachránila konto a možná i zdraví.

Pavla Z. (62), Rakovník

Také se vám může líbit