Domů     Pracuji tajně za manžela
Pracuji tajně za manžela

Manžel onemocněl a mně zbyly jen oči pro pláč. Z čeho zaplatit vnučce svatbu, opravu starého auta a kde vzít na nové brýle? Přemluvila jsem manžela, aby šel znovu do práce. Jen na oko!

Vlastně o to oko šlo. Manžel několik let pracoval v týmu ostrahy a byl nad míru spokojený. Do vzdáleného města je zaměstnavatel nechal vozit autobusem, a o nočních je dokonce zásoboval kávou ve velkých termoskách a dvěma velkými svačinami.

Manžel se na ně vždycky těšil. Na svoje milované křupavé bagety s velkým množstvím šunky a sýra!

Pořád se jen cpal

Časem kvůli nim začal dost přibírat. Aby ne, když jedl celý den a v noci zase! Možná k tomu přispěla i jeho nadváha, ale začal mít problémy s očima. „Musíte na operaci, potom dodržovat klid a zhubnout!“ oznámil mu lékař nekompromisně.

Bohužel zapomněl dodat, že ten klid může trvat i několik měsíců. Milan všechna nařízení dodržoval, dokonce byl i rád, že se může hezky doma povalovat, ale stav jeho očí se nelepšil. Na to jedno neviděl vůbec a to druhé měl stále červené a uslzené.

„Pomohla by vám druhá operace, ale je to risk!“ krčil rameny lékař a hnal manžela na váhu. Naštěstí přece jen pár kilo zhubnul, když v noci spal a nezřízeně se necpal. Po té druhé operaci, ke které se manžel statečně odhodlal, se začal jeho zrak lepšit.

Pomalu, ale stále. „Vidím čím dál líp!“ pochvaloval si, ale konce neschopenky se ne a ne dočkat.

Do práce mě pustit nechtěl

„Milane, jsme skoro na mizině. A to jsme naší vnučce slíbili zaplatit svatbu!“ povzdechla jsem si zoufale. V důchodu už jsem si odkroutila první půl rok a chystala se manželovi navrhnout, že si nějakou práci najdu. Nelíbilo se mu to. Kdo by se o něho staral?

Kdo vařil a nakupoval? Všechno byla jen a jen na mě. O měsíc později se nám rozbilo naše letité autíčko. Nikam daleko jsme už s ním nejezdili, ale na nákupy bylo dobré. Teď jsem musela tahat nákupy v ruce! Bylo to k zoufání.

Hlavně ty lahve s pivem byly pro mě čím dál těžší. A taky mrkev, kterou do sebe manžel ládoval kvůli očím. Už mi připadal nějaký do oranžova, ale asi jsem si to jen namlouvala. Občas jsem měla na něho vztek.

Kdyby do sebe necpal všechno, co mu letělo kolem nosu, nemusel by mít vysoký nitrooční tlak a takhle dopadnout!

Známky byly bezcenné

„Milane, takhle to dál nejde. Musíme něco vymyslet. Třeba bychom mohli prodat byt a přestěhovat se do menšího? Za ten náš vrak nic nedostaneme a šperky také žádné nemám. Milan si jen povzdychnul a z šuplíku vytáhnul svoji sbírku známek.

Podal mi ji a nařídil, abych s ní zašla do antikvariátu. Prý tam vykupují všechno! Pán za pultem zběžně prohlédl lupou prvních pár stránek a bez zájmu album odsunul. „Nemá to žádnou hodnotu.

Maximálně pár stovek, víc ne!“ tvrdil a tvářil se, jako bych byla nějaká školačka. Jako bych mu nutila něco, o co vůbec nestojí. Popadla jsem album a bez pozdravu odešla. Měla jsem vztek na celý svět!

Na toho namyšleného antikváře, na sebe, k čemu jsem se nechala dohnat, i na manžela, že si hrál na sběratele a nic cenného nikdy nesehnal.

Vše vyřešil jednoduchý nápad

„Půjdu do práce, ať si vaří, co chce! Umínila jsme si a přidala do kroku. Asi se mi okysličil mozek, či co, ale těsně přede dveřmi jsem dostala nápad. „Milane, nesu ti ty tvoje známečky zpět, už je nepotřebujeme!“ volala jsem radostně na manžela.

Udiveně se zvedl od televize a šel si poslušně vyslechnout můj plán: „Budeme pracovat společně. Ty si můžeš přece brát jen noční. Já na ně budu jezdit s tebou. Obejdu tvůj rajón a ty se budeš tvářit, že jsi ho obešel sám.

Budu tvoje neviditelná pomocnice!“ Milan na mě koukal trochu vyjeveně, ale potom se rozesmál. Prý se diví, že ho to nenapadlo dávno! „Ale bagetky mi necháš, viď. Už se na ně těším!“ vymínil si a mně jeho drzost ani nestála za odpověď. Zbývalo jen ukončit neschopenku a dojít si zamluvit noční služby.

Tajná práce mě moc baví

První noční směna byla pro mě nejhorší. Hrozně jsem se bála! Milan měl za noc třikrát obejít velké staveništěm, zkontrolovat dvě budovy a také několik vjezdů do objektu. V noci, jen s baterkou, to byla víc než strašidelná procházka!

Když nade mnou přeletěl nějaký obrovský pták, málem jsem leknutím omdlela. Ale časem jsem si zvykla. Čerstvý noční vzduch, zářící hvězdy nad hlavou a k tomu dobrá káva s kousíčkem té vyhlášené bagety… Tak hezké noci jsem nezažila ani zamlada na dovolené!

„Pracujete pilně a jste spolehlivý. Nevynechal jste jedinou službu!“ chválil manžela jeho šéf a napsal mu velké prémie. „Hurá, na vnuččinu svatbu si mohu pořídit i nové šaty!

A když nám to takhle půjde dál, zmůžeme se i na nějaké zánovní autíčko!“ radovala jsem se a manžel se mnou. Stala se ze mě neviditelná pomocnice a moc mě to baví!

Míla N. (64), Příbram

Předchozí článek
Další článek
Související články
23.7.2024
Vždy jsem věděla, že hezké ženy to mají snazší. Proto jsem tuto myšlenku chtěla vnuknout i mé dceři. Bohužel. Sama jsem poznala, jak je snazší, když koketujete s muži. Jak je fajn, když se vám dvoří, můžete si pak vybírat vhodného partnera. Měla jsem k tomu však i předpoklady. Hubenost především Lidé z mé strany rodiny byli štíhlí, navíc jsme byli i sportovně založení. Můj muž také rád sp
20.7.2024
Byla jsem vymodleným dítětem. Rodiče se o mě díky tomu přehnaně báli. Museli mít o všem přehled. Dokonce jsem se díky nim málem nevdala! Rodiče měli vždycky až přehnanou potřebu mě chránit. Už ve školce máma vyváděla, když jsem domů přišla s nějakým škrábancem. Řešila s učitelkou, kdo mi to udělal a jaký k tomu měl důvod. Ve škole to bylo ještě horší. Až do sedmé třídy mě vozili do školy a větš
20.7.2024
Netoužila jsem po majetku ani drahých dovolených. Mým snem byla velká a soudržná rodina. Rodina, kde se budou mít všichni rádi a budou držet při sobě. Nakonec se mi sen splnil. Vlastně k tomu cíli byla ale dost klikatá cesta, což jsem ovšem netušila. Vdala jsem se brzy, ještě mi nebylo ani dvacet. Ale v dobách mého mládí to bylo celkem normální. Vždyť při maturitě byla skoro polovina mých spolu
19.7.2024
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou výukou jazyků, takže jsem musela dojíždět přes celé měs
17.7.2024
Nikdy bych už neudělala tu chybu, že bych dětem ručila. Málem jsme přišli o všechno. Zachránil nás v poslední chvíli přítel naší vnučky. Tatínek s maminkou se na našem domě hodně nadřeli. A stejně tak jsme museli přiložit ruku k dílu i my – jejich děti. Stále jsme dům přistavovali, zvelebovali a přikoupili i sousední pozemek, kde jsme postavili skleník, bazén a altánek. Pospolu Žili jsme
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Italská  královna – Sardinie
nejsemsama.cz
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na