Domů     Jsem nevyléčitelná romantička
Jsem nevyléčitelná romantička

Vždy jsem věřila v lásku na celý život. Po osmi letech manželství jsem si však už žádné velké iluze o tomto citu nedělala.

S Jaroslavem jsem si toho neměla mnoho co říct a on byl na tom zřejmě podobně. Byl celý den v práci a o víkendech s kamarády na fotbale nebo na rybách. Večery jsme také většinou trávili každý zvlášť. Já u televize nebo knížky, manžel s přáteli v hospodě.

Co na srdci, …

Jednou, na oslavě u manželových rodičů, jsem si po pár skleničkách vína postěžovala před švagrovou. Na to, jak nám to skřípe, na práci, která mě nebaví. Dělala jsem vychovatelku v mateřské školce. Nebyla to práce, o jaké jsem snila.

Ale bylo to jediné zaměstnání, kde mě vzali, když jsem se přestěhovala do jiného města k Jaroslavovi.

Zajímavá nabídka

Švagrové Aleně jsem mohla důvěřovat. Vždycky jsme si dobře rozuměly. Možná se jí se mnou vycházelo lépe než s panovačným bratrem. Navrhla mi, abych jí pomohla v práci. Odcházela od nich asistentka na mateřskou a prý budou potřebovat pomoc.

Dělala ve firmě, která organizovala různé akce, a právě získali zajímavou zakázku, ples v našem městě. Já jsem se nad tím návrhem velmi zaradovala. Ráno jsem jí pro jistotu ještě jednou volala domů, jestli to myslela vážně.

Nová práce mě bavila

V práci jsem se dohodla, že když jim pomůžu sehnat někoho nového, do měsíce můžu odejít. Tak se i stalo. Do nové práce jsem se pustila s velkou chutí. Nechtěla jsem si takovou příležitost zkazit.

I když jsem dělala jen různé asistentské věci pro Alenu, bavilo mě to. Neměla jsem problém zůstávat v práci i déle. Naopak mi to vyhovovalo. Alespoň jsem nemusela být s doma s manželem, který si mě beztak téměř nevšímal a chtěl po mě jen teplou večeři. Dnes vím, že náš vztah už tehdy vlastně neexistoval.

Velká akce

Den plesu se blížil a nervozita v práci se dala krájet. V den „D“ nám Alena rozdala malé vysílačky, abychom se mezi sebou dokázali rychle spojit. Mým úkolem bylo být od rána k dispozici, kdyby se něco pokazilo.

Všechno probíhalo hladce, zbývalo pár minut, než se měli objevit první hosté. Najednou mi zavolala Alena. Nervózním hlasem mi oznámila, ať jdu řešit bezpečnostní službu: „Spoj se s Michalem, jejich šéfem.

Jeden jejich kluk si zapomněl sako, vyřiď to.“ Konečně nějaká zodpovědnost, potěšilo mě.

Jeho hlas mě okouzlil

Když jsem zavolala Michalovi, jakoby mě zasáhl elektrický proud. Měl nádherný hlas. Vždycky jsem byla vysazená spíše na vzhled – na široká ramena a velké ruce, avšak tón, jakým ke mně mluvil, mě neuvěřitelně zaujal.

Byl hluboký a navzdory stresu, ve kterém jsme byli, neuvěřitelně klidný. Během večera jsme se spojili ještě několikrát. Bohužel, ten den nebyl čas se seznámit i osobně.

Muž „bez tváře“

Po akci jsem chtěla od Aleny vědět, kdo to byl. Jen se zasmála. „To byl Michal, ale více ti neřeknu. Dělali jsme s nimi poprvé. Ale potěším tě. Budeš mít možnost ho kontaktovat i v budoucnu.“ Samozřejmě jsem se zaradovala.

Při dalších akcích jsem neměla vždy na starosti bezpečnostní službu, takže jsem s Michalem moc nekomunikovala. Přece jen, byla jsem vdaná a nechtěla jsem dávat tak okatě najevo, že mě přitahuje někdo jiný než můj manžel.

Na jeho hlase však bylo něco, co mě vábilo, i když osobně jsme se vždy minuli. Nakonec to za mě vyřešila Alena.

Konečně osobní setkání

Od plesu uběhlo asi sedm měsíců, když k nám Michal zavítal na setkání s Alenou. Před jeho příchodem mi moje švagrová řekla. „Dano, jdi tam prosím tě za mě, já to nestíhám. Vždyť víš, co máš říkat.“ To jsem sice věděla, ale jaksi mi to nešlo ven.

Byla jsem nervózní jako studentka před maturitou. Chtěla jsem to co nejdříve ukončit. Když jsem ho však uviděla, doufala jsem že, v té zasedačce budeme sedět věčně.

Utajovaný románek

Sympatie musely být oboustranné. Po dvou hodinách pracovních věcí se mě Michal zeptal, jestli nepůjdeme rovnou i na oběd. Z oběda bylo později pozvání na drink. Potom na rande a další setkání.

Musím se přiznat, že Alena se asi v té době nezachovala jako nejlepší sestra, ale zato jako výborná kamarádka. Věděla o nás skoro od začátku a mnohokrát mi kryla záda.

Láska, která stále trvá

S Michalem jsme to táhli téměř dva roky, přičemž jsme oba byli v manželství s někým jiným. Po dvou letech však nemělo význam něco nadále předstírat a podali jsme žádost o rozvod. Dnes lituji, že jsme se pro rozchod s bývalými partnery nerozhodli dříve.

Můj bývalý manžel to bral docela klidně – zřejmě si uvědomoval, že naše manželství už není tím, čím bývalo a v podstatě nemá žádnou budoucnost. Zato Michalova žena to dala nám, a hlavně jemu, pořádně „sežrat“.

Plánovala si s Michalem děti a on jí místo toho navrhl rozvod. Já jsem však opět začala věřit v lásku. Vlastně v ni věřím už přes patnáct let. Tak dlouho už jsme s Michalem svoji.

A i když je občas zataženo, nebyl by den, kdy bych v duchu neděkovala, že Michala mám.

Dana K. (52), střední Čechy

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
26.11.2023
Po několika velkých zklamáních jsem vzdala snahu být šťastná. Jen jsem přežívala ze dne na den a nedoufala, že se něco změní. Potom přišel on a já začala doufat, že se ještě může stát zázrak. Asi to zná hodně rozvedených ženských. Zatímco jejich bývalý je šťastný v náručí nové, většinou mladší a hezčí milenky, ona se ocitne na dně. Zůstane sama na děti, práci a placení provozních nákladů celé dom
17.11.2023
Našli jsme k sobě cestu až v otevřeném manželství. Kdekdo se nad tím podivuje, my jsme si ale začali vážit jeden druhého. Ještě před patnácti lety bych se návrhu na volný vztah zcela určitě vysmála. Nyní ale s manželem Filipem zkoušíme tento systém uplatnit a nemůžeme si ho vynachválit. Bála jsem se toho zbytečně, cítím se mnohem méně upjatá. Chtěli jsme oba něco víc Naše manželství se do
17.11.2023
Myslela jsem si, že matkou nikdy nebudu. Když se narodila moje Lucinka, byla jsem nejšťastnější na celém světě. Pohupovala jsem kočárkem. Málem bych byla šťastná, ale to jsem si nemohla dovolit, když jsem si vzpomněla na všechny svoje problémy. Zachmuřeně jsem sledovala spící miminko i všechno to veselí na zasněženém svahu. Siluety kousek dál ode mě jsem si všimla na poslední chvíli. Rozený
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
iluxus.cz
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
Kristiána Hynka není třeba milovníkům horské cyklistiky dlouze představovat. Vicemistr světa v maratonu na horských kolech vyměnil závodní kariéru za nespočet aktivit v cyklo branži. Jak sám říká, jde
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
epochaplus.cz
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
O každém balíčku dat, který tato evropská observatoř odhalí, se mezi astrofyziky mluví jako o „zlatém dolu“ nebo „tsunami“. Nijak nepřehánějí. Gaia už 10 let revolucionizuje vše, co víme o Mléčné dráze. Její úkol se pomalu blíží do finále. Co nás tento hvězdný kartograf naučil o naší galaxii?   Gaia je astrometrická mise. Zabývá se
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
skutecnepribehy.cz
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
epochanacestach.cz
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
Tis obecný nebo také tis červený je už od středověku významný strom. Má totiž kvalitní, tvrdé a přitom pružné dřevo, takže si ho oblíbili nejrůznější řemeslníci v čele s výrobci luků. A tak tisy mizely z krajiny a narazit dnes na opravdu hodně starý tis je vzácnost. Ovšem někdy takové štěstí přece jen máme. Zámek ve Vilémovicích na
Jeho děti se s ní nebaví
nasehvezdy.cz
Jeho děti se s ní nebaví
S překvapivým přiznáním přišla zpěvačka Dara Rolins (50)! Ačkoli s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem (51) randí už více než dva roky, ještě nepoznala jeho děti. Ivana s Pavlem už jsou dospělí a 
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Na koho má políčeno?
nasehvezdy.cz
Na koho má políčeno?
Kráska z Ordinace v růžové zahradě natáčela detektivku s kolegou Miroslavem Etzlerem (58). Jmenuje se Kroky vraha. V kuloárech se šeptá, že během práce na televizní inscenaci přeskočila mezi oběma
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Šest prstů? Celkem běžná věc!
epochalnisvet.cz
Šest prstů? Celkem běžná věc!
Napočítat na prstech ruky do dvanácti? Ukázat někomu hned čtyři vztyčené prostředníčky současně? Zavázat si jednou rukou tkaničky u bot? Žádný problém pro ty, kterým příroda nadělila prsty navíc. &
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
enigmaplus.cz
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
Nedaleko majestátní zříceniny hradu Chojnik na polské straně Krkonoš najdeme místo zvané Pekelné údolí. Dnes již nikdo přesně neví, který z jeho pánů chtěl kdysi postavit kamenný most, spojující hrad
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
21stoleti.cz
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
Výzkumníci z Centra výzkumu kardiovaskulárních zobrazovacích metod (Massachusetts General Hospital a Harvard Medical School) oznámili vývoj modelu hlubokého učení, který může pomoci identifikovat neku