Domů     Jsem nevyléčitelná romantička
Jsem nevyléčitelná romantička

Vždy jsem věřila v lásku na celý život. Po osmi letech manželství jsem si však už žádné velké iluze o tomto citu nedělala.

S Jaroslavem jsem si toho neměla mnoho co říct a on byl na tom zřejmě podobně. Byl celý den v práci a o víkendech s kamarády na fotbale nebo na rybách. Večery jsme také většinou trávili každý zvlášť. Já u televize nebo knížky, manžel s přáteli v hospodě.

Co na srdci, …

Jednou, na oslavě u manželových rodičů, jsem si po pár skleničkách vína postěžovala před švagrovou. Na to, jak nám to skřípe, na práci, která mě nebaví. Dělala jsem vychovatelku v mateřské školce. Nebyla to práce, o jaké jsem snila.

Ale bylo to jediné zaměstnání, kde mě vzali, když jsem se přestěhovala do jiného města k Jaroslavovi.

Zajímavá nabídka

Švagrové Aleně jsem mohla důvěřovat. Vždycky jsme si dobře rozuměly. Možná se jí se mnou vycházelo lépe než s panovačným bratrem. Navrhla mi, abych jí pomohla v práci. Odcházela od nich asistentka na mateřskou a prý budou potřebovat pomoc.

Dělala ve firmě, která organizovala různé akce, a právě získali zajímavou zakázku, ples v našem městě. Já jsem se nad tím návrhem velmi zaradovala. Ráno jsem jí pro jistotu ještě jednou volala domů, jestli to myslela vážně.

Nová práce mě bavila

V práci jsem se dohodla, že když jim pomůžu sehnat někoho nového, do měsíce můžu odejít. Tak se i stalo. Do nové práce jsem se pustila s velkou chutí. Nechtěla jsem si takovou příležitost zkazit.

I když jsem dělala jen různé asistentské věci pro Alenu, bavilo mě to. Neměla jsem problém zůstávat v práci i déle. Naopak mi to vyhovovalo. Alespoň jsem nemusela být s doma s manželem, který si mě beztak téměř nevšímal a chtěl po mě jen teplou večeři. Dnes vím, že náš vztah už tehdy vlastně neexistoval.

Velká akce

Den plesu se blížil a nervozita v práci se dala krájet. V den „D“ nám Alena rozdala malé vysílačky, abychom se mezi sebou dokázali rychle spojit. Mým úkolem bylo být od rána k dispozici, kdyby se něco pokazilo.

Všechno probíhalo hladce, zbývalo pár minut, než se měli objevit první hosté. Najednou mi zavolala Alena. Nervózním hlasem mi oznámila, ať jdu řešit bezpečnostní službu: „Spoj se s Michalem, jejich šéfem.

Jeden jejich kluk si zapomněl sako, vyřiď to.“ Konečně nějaká zodpovědnost, potěšilo mě.

Jeho hlas mě okouzlil

Když jsem zavolala Michalovi, jakoby mě zasáhl elektrický proud. Měl nádherný hlas. Vždycky jsem byla vysazená spíše na vzhled – na široká ramena a velké ruce, avšak tón, jakým ke mně mluvil, mě neuvěřitelně zaujal.

Byl hluboký a navzdory stresu, ve kterém jsme byli, neuvěřitelně klidný. Během večera jsme se spojili ještě několikrát. Bohužel, ten den nebyl čas se seznámit i osobně.

Muž „bez tváře“

Po akci jsem chtěla od Aleny vědět, kdo to byl. Jen se zasmála. „To byl Michal, ale více ti neřeknu. Dělali jsme s nimi poprvé. Ale potěším tě. Budeš mít možnost ho kontaktovat i v budoucnu.“ Samozřejmě jsem se zaradovala.

Při dalších akcích jsem neměla vždy na starosti bezpečnostní službu, takže jsem s Michalem moc nekomunikovala. Přece jen, byla jsem vdaná a nechtěla jsem dávat tak okatě najevo, že mě přitahuje někdo jiný než můj manžel.

Na jeho hlase však bylo něco, co mě vábilo, i když osobně jsme se vždy minuli. Nakonec to za mě vyřešila Alena.

Konečně osobní setkání

Od plesu uběhlo asi sedm měsíců, když k nám Michal zavítal na setkání s Alenou. Před jeho příchodem mi moje švagrová řekla. „Dano, jdi tam prosím tě za mě, já to nestíhám. Vždyť víš, co máš říkat.“ To jsem sice věděla, ale jaksi mi to nešlo ven.

Byla jsem nervózní jako studentka před maturitou. Chtěla jsem to co nejdříve ukončit. Když jsem ho však uviděla, doufala jsem že, v té zasedačce budeme sedět věčně.

Utajovaný románek

Sympatie musely být oboustranné. Po dvou hodinách pracovních věcí se mě Michal zeptal, jestli nepůjdeme rovnou i na oběd. Z oběda bylo později pozvání na drink. Potom na rande a další setkání.

Musím se přiznat, že Alena se asi v té době nezachovala jako nejlepší sestra, ale zato jako výborná kamarádka. Věděla o nás skoro od začátku a mnohokrát mi kryla záda.

Láska, která stále trvá

S Michalem jsme to táhli téměř dva roky, přičemž jsme oba byli v manželství s někým jiným. Po dvou letech však nemělo význam něco nadále předstírat a podali jsme žádost o rozvod. Dnes lituji, že jsme se pro rozchod s bývalými partnery nerozhodli dříve.

Můj bývalý manžel to bral docela klidně – zřejmě si uvědomoval, že naše manželství už není tím, čím bývalo a v podstatě nemá žádnou budoucnost. Zato Michalova žena to dala nám, a hlavně jemu, pořádně „sežrat“.

Plánovala si s Michalem děti a on jí místo toho navrhl rozvod. Já jsem však opět začala věřit v lásku. Vlastně v ni věřím už přes patnáct let. Tak dlouho už jsme s Michalem svoji.

A i když je občas zataženo, nebyl by den, kdy bych v duchu neděkovala, že Michala mám.

Dana K. (52), střední Čechy

Předchozí článek
Další článek
Související články
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
11.6.2024
Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti. S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Voda v zahradě přínáší pohodu
rezidenceonline.cz
Voda v zahradě přínáší pohodu
Přírodní či umělé jezírko nebo potůček umí přispět ke zlepšení klimatu na pozemku u domu, klidná či rozvlněná hladina nejen krásně vypadá, ale také zvlhčuje okolní prostředí, a tím zvyšuje komfort zahrady. Šumění padající vody pak tlumí jiné nežádoucí hluky. Vodní plocha navíc působí velmi esteticky – jako v zrcadle se v ní odráží blízké
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
nasehvezdy.cz
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
Náročné to teď má herečka Berenika Kohoutová (33) ze seriálu Jedna rodina, která se už brzy dočká narození druhého potomka. Jenže zatímco během těhotenství s dcerou Lolou (4) všechno zvládala bez pr
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
21stoleti.cz
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního a
Smaženice s hlívou ústřičnou
tisicereceptu.cz
Smaženice s hlívou ústřičnou
Máte doma nakládané nebo sušené houby? Neváhejte je použít klidně i v dubnu. Hlíva ústřičná je navíc velice zdravá a její chuť si zamilujete. Suroviny 10 lžic nakládaných nebo sušených hub 2 l
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
skutecnepribehy.cz
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
Do Milanovy chaty jsem s ním jezdla potají, přikrytá dekou na zadním sedadle auta. Byla to úleva, když jsem konečně z milenky povýšila na jeho oficiální přítelkyni. Vyhráno jsme ale neměli. Roky jsme se skrývali jako dva vězni na útěku. Když už jsme jeli jednou za uherský rok na chatu, působilo to, pokud by nás někdo pozorně
Šťavnaté burgery
nejsemsama.cz
Šťavnaté burgery
Burgery můžete odlehčit zeleninou. Přidejte do nich např. najemno nastrouhanou cuketu nebo celer. Dostanou zajímavou chuť a prohloubí se tím jejich lahodná chuť a šťavnatost. Ingredience na 6 porcí: ● 800 g hovězího mletého masa ● 1 šalotka ● 2 žloutky ● sůl ● pepř ● 4 snítky tymiánu ● olivový olej ● zelenina na dozdobení Postup: Maso dejte do mísy. Přidejte najemno nakrájenou šalotku, žloutky,
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
historyplus.cz
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
Žhavé slunce propaluje kůži až do morku kostí. Muž na koni spatří na obzoru budovy. „Trochu neplánovaná zastávka, ale proč ne,“ pomyslí si. Když pár minut poté projíždí branou města Idu, on i jeho kůň už melou z posledního.   Nejvyšší čas svlažit hrdlo. Přijel sem poprvé a nákladnost staveb ho přesvědčila, že tady žijí bohatí
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
enigmaplus.cz
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
V pohoří Bighorn ve státě Wyoming se nachází místo, kterému se přezdívá severoamerické Stonehenge. Nikdo neví, z jakého důvodu zde tajuplné kameny stojí. Jedna z teorií praví, že se u kamenů konaly in
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
iluxus.cz
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
Dámská trička jsou základním stavebním kamenem šatníku každé ženy. Nabízejí neomezené možnosti stylizací a jsou vhodná pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formálnější události. Vybra
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
epochalnisvet.cz
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
epochaplus.cz
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
Když je 13. prosince 1937 dobyto japonské město Nanking, japonští vojáci začnou řádit. S čínskými ženami zacházejí jako s hadrovými panenkami, vybíjí si na nich sexuální pudy. Zajatce krutým způsobem zabíjejí. Proč Japonci vraždí s takovou krutostí? Podle jejich vojenského kodexu cti je život zajatce naprosto bezcenný. Navíc Číňané jsou v početní převaze a Japonci je nechtějí