Do akce s Ježíškem jsme museli zapojit souseda

Total
1
Shares

V šesti letech už náš syn začínal brát rozum a odmítal věřit na Ježíška. S manželem se nám ale podařilo ještě jednou ho příjemně „oklamat“.

K Vánocům patří taková ta typická horečka: kupuje se stromeček, shání se kapr, pečou se sladkosti. Stromeček může být umělý, místo kapra mohou být řízky a sladkosti se nechají koupit. Jediné, co se nedá opravdu nahradit, jsou dárky. Ten, kdo někdy měl malé děti, ví, jak to prožívají. Doma vládne příjemné napětí a vaši potomci se nemohou dočkat, co jim přinese Ježíšek.

Museli jsme vymyslet jiné řešení

U nás jsme to řešili tak, že jsem šla s dětmi počkat do koupelny a manžel mezitím nanosil dárky pod stromeček. Problém nastal tehdy, když syn, který byl starší, začal o existenci Ježíška ve svých šesti letech pochybovat. Přesvědčoval i mladší sestřičku, že prý dárky dávají dětem rodiče. Říkali mu to kluci ve školce. Byl ochoten se o tom s námi přít. Chtěl po nás důkaz a tak si vymyslel, abychom tentokrát čekali v koupelně všichni, včetně manžela. Docela nás to zaskočilo, ale vymysleli jsme řešení, které prodloužilo kouzlo Vánoc ještě o další rok. Nemohli jsme ovšem na ten trik stačit sami. Museli jsme zapojit souseda, který bydlel naproti v patře.

Syn se na dárky díval s úžasem

Naskládali jsme všechny dárky do velkého prádelního koše a u souseda jsme je den předtím schovali. Domluvili jsme si přesný čas a postup. Když nastala ta chvíle, šli jsme se jako obvykle do koupelny schovat. Tentokrát jsme čekali na Ježíška opravdu všichni. Syn se na to všechno díval s nedůvěrou. Ta ho ale přešla v okamžiku, kdy jsme vyrazili ke stromečku a on tam našel záplavu balíčků s dárky. Byly tam sice z koše vysypané dost nepřehledně, ale svůj účel to splnilo. Syn se na to díval s úžasem, a pak se obrátil na sestřičku se slovy, že tedy Ježíšek opravdu existuje. Další rok chodil do školy a už se přesvědčit nenechal. Později jsme mu prozradili, jak to vlastně bylo. Dnes je z něho dospělý muž, má vlastní rodinu, ale o každých Vánocích si na tuhle příhodu rádi vzpomeneme!

Jaroslava (50), České Budějovice

Také se vám může líbit