SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Svoji minulost jsem si vymyslela
Svoji minulost jsem si vymyslela

Můj nový přítel byl splněním všech snů. Umínila jsem si, že o něho za žádných okolností nesmím přijít. Musela jsem začít lhát, nejvíc o svojí minulosti!

Už mě nebavilo být věčně sama a doprošovat se kamarádek, aby se mnou šly do kina nebo jely na dovolenou. Nebyl to zas takový problém, měla jsem jich dost a bylo z čeho vybírat. Jedna se mnou chodila na jógu a ta druhá zase byla spíš na ty kavárny.

Kamarádky mi už nestačily

Moje nejlepší kamarádka Danča byla také dlouho rozvedená a tak jsme spolu trávily vždycky pěkný letní týden někde u vody. Dokonce i u moře, což bylo často levnější, než někde v tuzemsku. Jenže, přestávalo mi to stačit. S ženskýma to bylo pořád to samé.

reklama

Probíraly jsme děti a vnoučata, finance a práci, pokud už některá nebyla v důchodu. To bylo potom ještě horší. Věčné fňukání a stěžování! Buď na nudu, nebo naopak na příliš mnoho práce s pomáháním. „Dcera ode mě chtěla upéct tři bábovky!

Ty dosavadní dvě mají prý snědené za odpoledne. No, to víš, ti její kluci jsou v pubertě a každý jí za dva…“ stěžovala si Majda a Danka jí přizvukovala. V poslední době nějak nevycházela s penězi a oznámila mi, že žádná letní dovolená se konat nebude.

„Najdi si chlapa!“ poradila mi tak trochu škodolibě, když jsem si povzdychla, že budu muset jet sama nebo zůstat doma. Trochu mě naštvala. Moc dobře věděla, že nikoho nehledám!

Hledala jsem pořádného chlapa

Možná právě její tón ve mně něco odstartoval! Prostě jsem najednou musela pořád myslet na to jedno. Na chlapy! Uvědomila jsem si, že už dávno toužím po nějakém partnerovi. Spřízněné duši. Někom, s kým bych si povídala a trávila večery.

reklama

Už mě to věčné sledování seriálů nebavilo! „Musím se snažit. Chodit do společnosti. Hledat!“ umínila jsem si a hned se do toho pustila. O nějaké seznamky či inzeráty jsem nestála.

Ze svého okolí jsem věděla o mnoha ženských, které naletěly nějakému podvodníkovi. Nemusel to být přímo zlatokop, ale jednalo se spíš o povaleče a alkoholiky, kteří jen hledali nějakou naivku, která by je za trochu té lidské něhy pěkně živila a šatila.

Já takhle dopadnout nechtěla! Představovala jsem si pohledného chlapa, žádného krasavce, ale taky žádnou obludu s červeným alkoholickým nosem a pivním pupkem.

Toužil po vzdělané dámě

Můj ideál měl být alespoň trochu zajištěný, s autem a hlavně s vlastními názory! Samozřejmě jsem předpokládala, že takový jedinec mužského pohlaví ani neexistuje, ale brzy jsem se přesvědčila o opaku. Nejen, že existoval, ale jevil o mě enormní zájem!

reklama

Až taková náhoda to nebyla. Jednalo se o vzdáleného Dančina příbuzného. Naštěstí mu nic bližšího o mě neřekla, protože k vybudování ideálního vztahu bylo z mojí strany zapotřebí jen jediné: abych nezřízeně lhala! „Nějakou hloupoučkou naivku bych nesnesl.

Toužím po vzdělané a distingvované partnerce!“ prohlásil a láskyplně mě pohladil po ruce. Jeho pohled byl tak uhrančivý, až se mi podlomila kolena! Na prvním rande jsem toho pro jistotu moc nenamluvila, abych se neprořekla.

Po příchodu z restaurace, kam mě pozval na večeři, jsem si hned ve slovníku našla význam všech cizích slov, které toho večera Přemysl použil. Pro jistotu jsme si je vypsala na papír, abych se je naučila.

Lhala jsem o všem

Na další rande jsem šla přepravená. Vylhaný životopis, vylhané vzdělání a vylhaný seznam povolání. Přemysl byl nadšený. Byla jsem jeho ideál! Mně ke spokojenosti stačila pozornost, kterou mi věnoval.

Vůbec jsem nechápala, jak jsem tak dlouho mohla žít bez pozornosti, mazlení a také, ehm, sexu…Moje lhaní mi procházelo celý rok. Vlastně jsem si mohla vymýšlet čím dál méně. Přemysl se už tolik nevyptával.

S mými dětmi se viděl zřídka kdy, a s kamarádkami téměř nikdy. Na to jsem si dávala pozor! Jen s mojí prací byl trochu problém.

Pracovala jsem jako vedoucí úklidové čety, prostě jako trochu lepší uklízečka, ale pro Reného jsem byla po řediteli hned tou nejdůležitější v celém našem velkém podniku!

Návštěva mě zaskočila

„Tak co, jak ses měla?“ ptával se mě hned, jak jsem přišla domů. Já mu líčila, co všechno jsem toho dne jako zařídila, jako zvládla a jako zachránila. Potom jsem se teatrálním gestem schoulila na gauč a nechala se opečovávat starostlivým partnerem.

Byla to nádhera. Až jednou, zcela nečekaně, zazvonila na dveře Danča. Nebyla totiž jen mojí nejlepší kamarádkou, ale také kolegyní z práce. „Lenko, průšvih! Musíme na noční směnu!“ vyhrkla hned mezi dveřmi. Byla v pracovním, tedy v kamaších a vytahaném tričku.

„Praskla jedna nádrž a my musíme vytírat, jinak se nedostane nikdo přes tu břečku do práce!“ Měla na mysli základ pro mýdlo a další kosmetické výrobky. Naše firma je totiž s velkým úspěchem vyráběla! Přemysl na ni nechápavě hleděl.

„ Od kdy musí manažerka v noci vytírat? Od toho tam snad máte uklízečky, ne?“ hleděl nechápavě a oči mu kmitaly od Danči ke mně a zpět.

Lež má krátké nohy

Danča se rozesmála: „Co to tady meleš? Lenka je ta nejlepší uklízečka, co znám. Na špínu je jako pes, nesnese nikde ani smítko!“ Přemysl na to neřekl ani slovo. Usedl do křesla a chytnul se za hlavu. „Tak já žiju s uklízečkou!

Taková ostuda!“ Když jsem slyšela, jakou nehoráznost Přemysl vypustil ze svých vznešených úst, neudržela jsem se a trochu ho kopla botou do holeně. Byla to jen taková gumová pantofel. Ale stejně se pořádně leknul. „Tak si to zkus, ty jeden pyšnej lenochu.

Pojď vytírat s námi!“ zařvala jsem a na nic nečekala. Bouchla jsem dveřmi a odešla s Dášou. Čekala nás hodně náročná noc! Po pár hodinách usilovné práce jsme už notně znavené usedly k malé noční svačince. Moje drahá Dáša prostě myslela na všechno!

Uznal svoji chybu

„Nabídni si, udělala jsem obložené housky!“ strkala mi pod nos voňavou houstičku se šunkou. „Nezbyla pro mě jedna?“ ozvalo se za námi a my nadskočily úlekem. Přece jen, byla jedna v noci! Hlas patřil Přemyslovi.

Byl také v pracovním, ale jako vždy, víc než elegantní. Dokonce si kolem krku uvázal apartní šáteček. Trochu se podobal Ferdovi Mravencovi, ten přece také zvládal práce všeho druhu. „To tvoje lhaní mě naštvalo. Ale potom jsem si řekl, že nejsem k tobě fér!

Přece není správné někoho posuzovat podle profese!“ řekl omluvně a chopil se koštěte. Vytírání mu moc nešlo, ale snaha se cení! Lhát se asi nemá, ale bez lhaní bych toho svého nafoukance vzdělaného nesbalila. Asi to tak prostě mělo být. Byla to vlastně jen milosrdná lež!

Lenka M., 58 let, Karlovy Vary

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel