Domů     Svoji minulost jsem si vymyslela
Svoji minulost jsem si vymyslela

Můj nový přítel byl splněním všech snů. Umínila jsem si, že o něho za žádných okolností nesmím přijít. Musela jsem začít lhát, nejvíc o svojí minulosti!

Už mě nebavilo být věčně sama a doprošovat se kamarádek, aby se mnou šly do kina nebo jely na dovolenou. Nebyl to zas takový problém, měla jsem jich dost a bylo z čeho vybírat. Jedna se mnou chodila na jógu a ta druhá zase byla spíš na ty kavárny.

Kamarádky mi už nestačily

Moje nejlepší kamarádka Danča byla také dlouho rozvedená a tak jsme spolu trávily vždycky pěkný letní týden někde u vody. Dokonce i u moře, což bylo často levnější, než někde v tuzemsku. Jenže, přestávalo mi to stačit. S ženskýma to bylo pořád to samé.

Probíraly jsme děti a vnoučata, finance a práci, pokud už některá nebyla v důchodu. To bylo potom ještě horší. Věčné fňukání a stěžování! Buď na nudu, nebo naopak na příliš mnoho práce s pomáháním. „Dcera ode mě chtěla upéct tři bábovky!

Ty dosavadní dvě mají prý snědené za odpoledne. No, to víš, ti její kluci jsou v pubertě a každý jí za dva…“ stěžovala si Majda a Danka jí přizvukovala. V poslední době nějak nevycházela s penězi a oznámila mi, že žádná letní dovolená se konat nebude.

„Najdi si chlapa!“ poradila mi tak trochu škodolibě, když jsem si povzdychla, že budu muset jet sama nebo zůstat doma. Trochu mě naštvala. Moc dobře věděla, že nikoho nehledám!

Hledala jsem pořádného chlapa

Možná právě její tón ve mně něco odstartoval! Prostě jsem najednou musela pořád myslet na to jedno. Na chlapy! Uvědomila jsem si, že už dávno toužím po nějakém partnerovi. Spřízněné duši. Někom, s kým bych si povídala a trávila večery.

Už mě to věčné sledování seriálů nebavilo! „Musím se snažit. Chodit do společnosti. Hledat!“ umínila jsem si a hned se do toho pustila. O nějaké seznamky či inzeráty jsem nestála.

Ze svého okolí jsem věděla o mnoha ženských, které naletěly nějakému podvodníkovi. Nemusel to být přímo zlatokop, ale jednalo se spíš o povaleče a alkoholiky, kteří jen hledali nějakou naivku, která by je za trochu té lidské něhy pěkně živila a šatila.

Já takhle dopadnout nechtěla! Představovala jsem si pohledného chlapa, žádného krasavce, ale taky žádnou obludu s červeným alkoholickým nosem a pivním pupkem.

Toužil po vzdělané dámě

Můj ideál měl být alespoň trochu zajištěný, s autem a hlavně s vlastními názory! Samozřejmě jsem předpokládala, že takový jedinec mužského pohlaví ani neexistuje, ale brzy jsem se přesvědčila o opaku. Nejen, že existoval, ale jevil o mě enormní zájem!

Až taková náhoda to nebyla. Jednalo se o vzdáleného Dančina příbuzného. Naštěstí mu nic bližšího o mě neřekla, protože k vybudování ideálního vztahu bylo z mojí strany zapotřebí jen jediné: abych nezřízeně lhala! „Nějakou hloupoučkou naivku bych nesnesl.

Toužím po vzdělané a distingvované partnerce!“ prohlásil a láskyplně mě pohladil po ruce. Jeho pohled byl tak uhrančivý, až se mi podlomila kolena! Na prvním rande jsem toho pro jistotu moc nenamluvila, abych se neprořekla.

Po příchodu z restaurace, kam mě pozval na večeři, jsem si hned ve slovníku našla význam všech cizích slov, které toho večera Přemysl použil. Pro jistotu jsme si je vypsala na papír, abych se je naučila.

Lhala jsem o všem

Na další rande jsem šla přepravená. Vylhaný životopis, vylhané vzdělání a vylhaný seznam povolání. Přemysl byl nadšený. Byla jsem jeho ideál! Mně ke spokojenosti stačila pozornost, kterou mi věnoval.

Vůbec jsem nechápala, jak jsem tak dlouho mohla žít bez pozornosti, mazlení a také, ehm, sexu…Moje lhaní mi procházelo celý rok. Vlastně jsem si mohla vymýšlet čím dál méně. Přemysl se už tolik nevyptával.

S mými dětmi se viděl zřídka kdy, a s kamarádkami téměř nikdy. Na to jsem si dávala pozor! Jen s mojí prací byl trochu problém.

Pracovala jsem jako vedoucí úklidové čety, prostě jako trochu lepší uklízečka, ale pro Reného jsem byla po řediteli hned tou nejdůležitější v celém našem velkém podniku!

Návštěva mě zaskočila

„Tak co, jak ses měla?“ ptával se mě hned, jak jsem přišla domů. Já mu líčila, co všechno jsem toho dne jako zařídila, jako zvládla a jako zachránila. Potom jsem se teatrálním gestem schoulila na gauč a nechala se opečovávat starostlivým partnerem.

Byla to nádhera. Až jednou, zcela nečekaně, zazvonila na dveře Danča. Nebyla totiž jen mojí nejlepší kamarádkou, ale také kolegyní z práce. „Lenko, průšvih! Musíme na noční směnu!“ vyhrkla hned mezi dveřmi. Byla v pracovním, tedy v kamaších a vytahaném tričku.

„Praskla jedna nádrž a my musíme vytírat, jinak se nedostane nikdo přes tu břečku do práce!“ Měla na mysli základ pro mýdlo a další kosmetické výrobky. Naše firma je totiž s velkým úspěchem vyráběla! Přemysl na ni nechápavě hleděl.

„ Od kdy musí manažerka v noci vytírat? Od toho tam snad máte uklízečky, ne?“ hleděl nechápavě a oči mu kmitaly od Danči ke mně a zpět.

Lež má krátké nohy

Danča se rozesmála: „Co to tady meleš? Lenka je ta nejlepší uklízečka, co znám. Na špínu je jako pes, nesnese nikde ani smítko!“ Přemysl na to neřekl ani slovo. Usedl do křesla a chytnul se za hlavu. „Tak já žiju s uklízečkou!

Taková ostuda!“ Když jsem slyšela, jakou nehoráznost Přemysl vypustil ze svých vznešených úst, neudržela jsem se a trochu ho kopla botou do holeně. Byla to jen taková gumová pantofel. Ale stejně se pořádně leknul. „Tak si to zkus, ty jeden pyšnej lenochu.

Pojď vytírat s námi!“ zařvala jsem a na nic nečekala. Bouchla jsem dveřmi a odešla s Dášou. Čekala nás hodně náročná noc! Po pár hodinách usilovné práce jsme už notně znavené usedly k malé noční svačince. Moje drahá Dáša prostě myslela na všechno!

Uznal svoji chybu

„Nabídni si, udělala jsem obložené housky!“ strkala mi pod nos voňavou houstičku se šunkou. „Nezbyla pro mě jedna?“ ozvalo se za námi a my nadskočily úlekem. Přece jen, byla jedna v noci! Hlas patřil Přemyslovi.

Byl také v pracovním, ale jako vždy, víc než elegantní. Dokonce si kolem krku uvázal apartní šáteček. Trochu se podobal Ferdovi Mravencovi, ten přece také zvládal práce všeho druhu. „To tvoje lhaní mě naštvalo. Ale potom jsem si řekl, že nejsem k tobě fér!

Přece není správné někoho posuzovat podle profese!“ řekl omluvně a chopil se koštěte. Vytírání mu moc nešlo, ale snaha se cení! Lhát se asi nemá, ale bez lhaní bych toho svého nafoukance vzdělaného nesbalila. Asi to tak prostě mělo být. Byla to vlastně jen milosrdná lež!

Lenka M., 58 let, Karlovy Vary

Předchozí článek
Další článek
Související články
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
16.6.2024
Měla jsem pochybnosti. Přišlo mi, že říká samé nesmysly. Ale měla pravdu. V dobrém i zlém se všechny kartářčiny předpovědi vyplnily do puntíku přesně! Ke kartářce jsem chodila pravidelně už několik let a byla s její předpovědí vždy spokojená. Znala jsem i její dceru, která převzala živnost po matce. Vlastně se ty dvě střídaly, a tak si mě přehodily. Prý potřebuji jiný přístup než předtím.Moc sy
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
6 nejbizarnějších vozidel
epochaplus.cz
6 nejbizarnějších vozidel
Kabina, sedačky, volant a nejčastěji 4 kola. Auta či vozidla však nemusejí vypadat vždy takto! Jaké nejbláznivější nápady vznikly v hlavách designérů a techniků, ale nakonec se neujaly? 1/ Přidat kola! OctoAuto (1911) Na počátku 20. století jsou silnice samá díra. Auto se špatně ovládá a kola dostávají zabrat! „Čtyři jsou málo,“ domnívá se americký
Přinese Lutovské rozvod konečně klid?
nasehvezdy.cz
Přinese Lutovské rozvod konečně klid?
Moderátorka Iveta Lutovská (41) si může konečně oddychnout. Rozvodové řízení s podnikatelem Jaroslavem Vítem (47), které se táhlo několik měsíců a bylo pro ni velmi bolestivé, je u konce a ona je opět
Města zaplavily gangy malých kolportérů
epochalnisvet.cz
Města zaplavily gangy malých kolportérů
„Mnoho mužů může najít zaměstnání prodejem novin.“ Těmito slovy začíná Benjamin Day, vydavatel deníku New York Sun, v roce 1833 inzerát, v němž hledá kolportéry pro své noviny…K jeho překvapení se však nepřihlásí žádný dospělý, ale desetiletý chlapec!   Za prvního kolportéra, pouličního prodavače novin, lze považovat irského imigranta Bernarda Flahertyho (1824–1876), jenž zareagoval na
Bil se kardinál Harrach za církevní restituce?
historyplus.cz
Bil se kardinál Harrach za církevní restituce?
Hlavou se kardinálovi honí temné myšlenky. Nejraději by všechno vzdal a užíval si klidu. Neustálé lavírování mezi snahou utužit v zemi katolickou víru a nezpronevěřit se svému svědomí ho ničí. Nakonec se ale rozhodne znovu bojovat.   „Násilím se ničeho dosáhnout nedá,“ povzdechne si v tichu své pracovny kardinál Arnošt Vojtěch z Harrachu (1598‒1667). Ještě že arcibiskupství získalo
Tajuplná Šumava: Hrůzu nahánějící umrlčí prkna
epochanacestach.cz
Tajuplná Šumava: Hrůzu nahánějící umrlčí prkna
Úcta k zemřelým se projevuje v každém koutě světa i naší republiky trochu jinak. Šumavští si osvojili velmi svérázný zvyk – stavění umrlčích prken, ze kterých se stalo podivné memento smrti a prostředek, jakým mrtvé uctívat a často i s nimi promlouvat. Mohla v sobě lože nebožtíků soustřeďovat negativní energii zemřelých a prostupovat i do
Nenašel snad duch zavražděného prezidenta až do dnešních dnů klid?
enigmaplus.cz
Nenašel snad duch zavražděného prezidenta až do dnešních dnů klid?
Duch bývalého 16. amerického prezidenta Abrahama Lincolna prý bývá poměrně často spatřován, jak bloudí ve washingtonském Bílém domě… [gallery ids="141907,141906,141908"] Věštecký sen Paní Lincolnov
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Krásné nohy? Žádný problém!
nejsemsama.cz
Krásné nohy? Žádný problém!
Nohy vás nosí celý den, a tak byste jim měla věnovat náležitou pozornost. Jenom tak se vyhnete nejrůznějším problémům. Následující návod platí pro všechny nehty na nohou, ale pro palce především, zde je riziko zarůstání největší. Nejdříve dopřejte prstu teplou koupel a do vody přijdete hodně soli. Horká voda změkčí kůži kolem nehtu a sůl pomůže s dezinfekcí
Pečená jehněčí kýta na česneku
tisicereceptu.cz
Pečená jehněčí kýta na česneku
Francouzi nadají dopustit na pečené jehně na česneku s rozmarýnovými bramborami. Ingredience 1 jehněčí kýta s kostí 5 stroužků česneku olivový olej sůl, pepř 5 snítek rozmarýnu 1 kg malých
Původ známých pohádek: Znásilnění, mučení a smrt ve velkém
21stoleti.cz
Původ známých pohádek: Znásilnění, mučení a smrt ve velkém
Pohádky, které dnes známe a milujeme, jsou oproti svým původním verzím jen slabými odvary. Jádra mrazivých nebo lechtivých příběhů, z nichž kdysi povstaly, v nich nicméně přetrvávají dodnes.  
Její smrt nikdy nepřebolí
skutecnepribehy.cz
Její smrt nikdy nepřebolí
Nikdy to nevymažu z hlavy. Ten den, kdy jsem se šla rozloučit s mojí dcerou. Neskutečná bolest, když víte, že je to poslední rozloučení. Monika byla zdravá, chytrá a krásná holčička. Nebyly s ní velké problémy v pubertě, když dospěla, byla úspěšná. Měla život před sebou Měla své plány. Vystudovala, našla si dobré místo a potkala Honzu, s nímž se chtěli vzít.
Výstava Na led! představuje hokej a bruslení  v obrazech
iluxus.cz
Výstava Na led! představuje hokej a bruslení v obrazech
Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje výstava Národní galerie Praha (NGP), která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto pr