Domů     Naletěli jsme lumpovi
Naletěli jsme lumpovi

Ke kartářce ani vědmě bychom nešli, ale že nás dokáže napálit grafolog, nás nenapadlo. Přišli jsme o iluze i velkou část úspor!

V poslední době jsem se cítila čím dál víc nespokojená. Ne, že bych byla nemocná, nebo si s manželem či dětmi nebo vnoučaty nerozuměla. Ale každý den mě něco bolelo, něco naštvalo a něco prostě jen nebavilo.

Chodila jsem od ničeho k ničemu a byla taková bez nálady. Ani číst už mě netěšilo a dokonce jsem zapomínala i zalít svoje kdysi milované kytičky, kterých jsem měla po bytě bezpočet.

Jako tělo bez duše

Manžela to rozčilovalo. Byl zvyklý na něco úplně jiného! Na pravý opak! Dříve jsem hodně sportovala a pěstovala koníčky. Pletla, pekla pro známé a taky hodně zahradničila. Vždycky mi vyčítal, že na něho nemám čas.

Teď jsem tupě zírala na televizi, aniž bych věděla, co hrají. A času? Toho jsem měla fůru. Až mě to mrzelo! „Štěpánko, není ti nic? Nejsi nemocná?

Jsi taková divná, ani nevím vlastně jaká…“ povzdychl si jednou můj Tibor a sáhl mi rukou na čelo, zda nemám teplotu. Ucukla jsem, jako by byl prašivý! Vadilo mi úplně všechno a jeho dotyky k tomu bohužel také patřily.

Manžel se samozřejmě urazil a na můj zdravotní stav se přestal vyptávat. Zato mně začaly ty moje záhadné stavy vrtat hlavou. „Nemám snad nedostatek nějakého vitaminu?

Nebo že by to bylo všechno jen psychického rázu?“ ptala jsem se sama sebe v duchu, když mi do očí padnul inzerát.

Luxusní čekárna mě ohromila

Inzerát byl uveřejněn v místním plátku, který si můj muž pravidelně kupoval s cigaretami a svým každotýdenním potěšením – stíracím losem. Byla zde barevná reklama na nějakého grafologa, který dokáže lidem pomoci s jejich neduhy:

„Z rozboru písma se pozná nejen povaha pisatele, ale i jeho psychické rozpoložení, stres a dokonce i mnoho nemocí!“ Ta reklama mě zaujala. Mohla by mi pomoct! „Tibore, prosím nezavezl bys mě tady k tomu grafologovi? Ráda bych se k němu objednala.

Mohl bys tam jít se mnou, abych měla nějakou oporu!“ Prosila jsem manžela a on celkem ochotně kývnul. Asi už byl ze mě nešťastný, protože jinak by mi vynadal, že zbytečně utrácím! Trvalo skoro měsíc, než nás grafolog přijal, tolik měl objednaných klientů!

Už zařízení jeho čekárny svědčilo o velkém luxusu. Žádné plastové židličky, ale křesílka z bílé kůže a na zdech nejspíše originály. Na zdi velká placatá obrazovka.

Skoro jsem se ho bála

Když nás konečně recepční uvedla, seděl za stolem. Dlouhé černé vlasy po ramena, celý v bílém. Uhrančivý pohled, z kterého šel trochu strach. Podal nám ruku, byla chladná a suchá, bezkrevná! Musela jsem bojovat s pokušením utéct, ale přemohla mě zvědavost.

Představil se a hned nám nechal podepsat papír, kde se zavazujeme k mlčení. Potom jsme museli napsat na jednu stránku nějaké vyprávění o dětství i celém životě. Takové zhodnocení, co bychom změnili, kdyby to šlo.

Zajímaly ho naše i oblíbené barvy a jedna dobrá a jedna špatná vlastnost. Následovala hodinová pauza a potom jsme si šli oba s mužem vyslechnout jeho verdikt. Tak tomu říkal, té svojí diagnóze. „Máte velký problém! Oba!

Máte zanesenou mysl a vaše vnímání je zkreslené. Budete muset nad sebou hodně přemýšlet!“ řekl nám nesmlouvavě a přísně se na nás zadíval, jako bychom něco provedli.

Stále chtěl jen peníze

Usrknul si nějakého bylinkového čaje a pokračoval: „Čeká nás spousta práce. Budu muset pro vás speciálně vytvořit několik duševních i fyzických cvičení. Prozatím nebudete spolu mluvit ani jinak komunikovat. Oba se musíte pohroužit do svých myšlenek!

A to hned, od teď!“ Koukla jsem po očku na manžela, ale byl jako zhypnotizovaný. Vůbec neprotestoval. Nerozhodil ho ani vystavený účet na rovné tři tisíce korun! Další sezení bylo hned za týden a několik dalších rovnou ob den.

Za mlčení a pár cviků na letáčku jsme utratili skoro dvacet tisíc! Mlčet mě už nebavilo. Chtělo se mi nadávat! Stěžovat si! Na toho grafologa!

Vyléčil mě manžel

„Tibore, mně je už líp. Mám v sobě tolik vzteku, že bych mohla hory přenášet!“ zařvala jsem jednou u večeře, ale Tibor na mě jen gestem udělal pst, abych mlčela.

„Ne, já už mlčet nebudu a účty platit taky nechci!“ zakřičela jsem znovu a můj muž se konečně probudil. K mému údivu se začal smát. Vyskočil zpoza stolu a obejmul mě. Tentokrát mi byl jeho vřelý dotyk víc než milý! „No vidíš, zvolal nadšeně.

Ten drahý podvodník nám přece jenom pomohl. To nám za ty peníze stálo!“ Rozesmála jsem se také. Můj muž měl pravdu! Moje špatná nálada byla ta tam. Nespravil mi ji grafolog, ale Tibor.

Stál při mně v dobrém i zlém a překonal i svoji vyhlášenou spořivost, či spíš skrblictví. A to všechno, jen aby mi pomohl. A to se cení!

Štěpánka D. (68), Kutná Hora

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
15.4.2024
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem šťastná, že máme domek hned na návsi, tam jsem u zdroje všeho. Jakmile něk
15.4.2024
Propadla jsem úžasnému koníčku! Sleduji akční ceny, je to lákavé dobrodružství, takový můj sport, díky kterému jsem si našla i skvělé přátele. Najednou jsem nevěděla, co budu dělat? Na chození po divadlech jsem neměla peníze, na cestování dost sil, sedět u televize a dívat se na seriály mě nebavilo. Důchod se na mě šklebil v té nejděsivější podobě. Byla jsem sama, manžel mi zemřel. Doma to n
12.4.2024
Nikdo mě nenutil, mohla jsem si pořídit skleničku a umělé zuby. Já ale toužila po hezkém chrupu. Spořila jsem, jak to šlo, ale ono to moc nešlo. Jako rozvedená s platem nic moc to dalo docela fušku. Když k tomu člověk přičte nájem a občas něco na sebe, zbylo mi sotva na jídlo a nějaké to ovoce. I tak moje úspory dosáhly úctyhodné částky. Poctivě jsem střádala Měla jsem přesně vypočítané,
12.4.2024
Nebyl to nikdy žádný lev salónů, co se vzhledu týče, ale já hledala spíš klid a bezpečí. Jenže věk ho zřejmě připravil o poslední kapku charismatu. Stal se z něho nudný patron. Už kdysi na rande s ním byla celkem nuda. Nebyl vůbec zábavný, nerozuměl legraci a většinou jen mlčel. Já ale měla za sebou hodně bouřlivý vztah, a dokázala jsem tedy ocenit pravý opak. Vždycky to tak bylo Po svatb
11.4.2024
S Janou se známe od puberty. Seznámily jsme se na tenise. A staly se z nás hned kamarádky. A to celoživotní. Až donedávna… Tenis u nás, tehdy ještě na vesnici, se rozhodlo postavit pár tenisových nadšenců, protože se jim už nechtělo jezdit do nejbližšího města. Místo pro budoucí kurty bylo nádherné. Hned u řeky Lužnice. Tehdy, před padesáti lety, se rozhodlo, že kurty budou antukové a tři. Vévo
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
epochaplus.cz
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
Většina drahých kamenů má za sebou stovky či tisíce let, po které je lidé obdivují. Může být proto překvapením, že od objevu jednoho z nejvzácnějších drahokamů uplynulo teprve 57 let. Na světě přitom existuje jen jediný jeho zdroj a očekává se, že bude vyčerpán během následujících 20 až 30 let. Jak název tohoto kamene napovídá,
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
epochanacestach.cz
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
Přejdeme-li od katedrále ulicí 1. máje a přes Náměstí republiky, po necelém kilometru se před námi otevře pohled na další významnou olomouckou církevní památku – kostel svatého Mořice. Ten je svou kapacitou 4000 věřících největší gotickou svatyní na Moravě a první písemná zmínka o něm pochází už z roku 1257, i když v 15. století bylo třeba
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
enigmaplus.cz
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v zemi, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti argentinských ufologů i ufologů z různých částí světa. Byl tak pojmenov
Salát z červeného zelí a pomeranče
tisicereceptu.cz
Salát z červeného zelí a pomeranče
Tenhle salát potěší nejen tělo, ale díky své krásné barvě i oči. Potřebujete 1 menší červené zelí 2 červené cibule 1 jablko 250 g vařené červené řepy 50 g vlašských ořechů 1 pomeranč 3 lží
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
historyplus.cz
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
Zadumaně si prohlíží fresky na stěnách rotundy sv. Kateřiny. Připomínají mu slavnou minulost jeho rodu. I Konrád II. Ota by se rád do historie dynastie Přemyslovců zapsal výrazným písmem. Ctižádost mu k tomu nechybí… Ambiciózní povahu nejspíš zdědil po svém otci. Konrád II. Ota (1136/1141–1191) totiž přichází na svět jako dědic vládce znojemského údělu Konráda
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
skutecnepribehy.cz
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
Chodila do sedmé třídy, byla velký samotář, podivín a věděla všechno dopředu – i své známky i to, že se stane neštěstí. Nikdy se nemýlila. Ve třídě bylo ticho jako v hrobě. Právě se ke svému cíli blížila hodina matematiky a žáci 7 C. psali náročný test. Následující hodinu jsem měla volno, a tak jsem se v kabinetě chtěla pustit do kontroly
Každá někdy „potřebujeme“
nejsemsama.cz
Každá někdy „potřebujeme“
Mluvit o potížích souvisejících s toaletou není vždy snadné. Jako by neměla močový měchýř každá žena. Jeho správná funkce může odrážet vaše celkové zdraví. Jak stárneme, mění se i močový měchýř. Elastická tkáň močového měchýře se stává méně pružnou, a měchýř najednou nedokáže pojmout tolik moči jako dříve. Musíte tedy chodit častěji na záchod. Navíc ochabuje stěna močového měchýře a svaly pánevního
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
iluxus.cz
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
Louis Vuitton uvádí novou kolekci kabelek Low Key, která zaujme elegantním a sofistikovaným designem. V úvodu se představují dva modely, které vynikají minimalistickým přístupem a nadčasovým stylem Lo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
nasehvezdy.cz
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
Dokonalé štěstí prožívá herečka Beáta Kaňoková (35) ze seriálu Zlatá labuť, která má ve svém partnerovi, kameramanovi Tomášovi Kotasovi (35), velkou oporu. Anonymní zdroj z jejich blízkého okolí nám
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
21stoleti.cz
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
Nejhorší noční můry vědců se pomalu naplňují. Téměř polovina čínských měst se propadá, a to zejména kvůli čerpání vody a zvyšující se hmotnosti rychle se rozrůstajících městských oblastí. Jen nejlidna
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
epochalnisvet.cz
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
Slavný biblický příběh o zničení hříšných měst Sodoma a Gomora zná téměř každý. Až do současnosti si ale odborníci lámali hlavu nad tím, jestli si autor této části Bible událost vymyslel, nebo vycházel z něčeho, co se skutečně událo. Podle nejnovějších archeologických objevů se ale zdá, že se celá zkáza stala přesně tak, jak tvrdí Bible!