Domů     Naletěli jsme lumpovi
Naletěli jsme lumpovi

Ke kartářce ani vědmě bychom nešli, ale že nás dokáže napálit grafolog, nás nenapadlo. Přišli jsme o iluze i velkou část úspor!

V poslední době jsem se cítila čím dál víc nespokojená. Ne, že bych byla nemocná, nebo si s manželem či dětmi nebo vnoučaty nerozuměla. Ale každý den mě něco bolelo, něco naštvalo a něco prostě jen nebavilo.

Chodila jsem od ničeho k ničemu a byla taková bez nálady. Ani číst už mě netěšilo a dokonce jsem zapomínala i zalít svoje kdysi milované kytičky, kterých jsem měla po bytě bezpočet.

Jako tělo bez duše

Manžela to rozčilovalo. Byl zvyklý na něco úplně jiného! Na pravý opak! Dříve jsem hodně sportovala a pěstovala koníčky. Pletla, pekla pro známé a taky hodně zahradničila. Vždycky mi vyčítal, že na něho nemám čas.

Teď jsem tupě zírala na televizi, aniž bych věděla, co hrají. A času? Toho jsem měla fůru. Až mě to mrzelo! „Štěpánko, není ti nic? Nejsi nemocná?

Jsi taková divná, ani nevím vlastně jaká…“ povzdychl si jednou můj Tibor a sáhl mi rukou na čelo, zda nemám teplotu. Ucukla jsem, jako by byl prašivý! Vadilo mi úplně všechno a jeho dotyky k tomu bohužel také patřily.

Manžel se samozřejmě urazil a na můj zdravotní stav se přestal vyptávat. Zato mně začaly ty moje záhadné stavy vrtat hlavou. „Nemám snad nedostatek nějakého vitaminu?

Nebo že by to bylo všechno jen psychického rázu?“ ptala jsem se sama sebe v duchu, když mi do očí padnul inzerát.

Luxusní čekárna mě ohromila

Inzerát byl uveřejněn v místním plátku, který si můj muž pravidelně kupoval s cigaretami a svým každotýdenním potěšením – stíracím losem. Byla zde barevná reklama na nějakého grafologa, který dokáže lidem pomoci s jejich neduhy:

„Z rozboru písma se pozná nejen povaha pisatele, ale i jeho psychické rozpoložení, stres a dokonce i mnoho nemocí!“ Ta reklama mě zaujala. Mohla by mi pomoct! „Tibore, prosím nezavezl bys mě tady k tomu grafologovi? Ráda bych se k němu objednala.

Mohl bys tam jít se mnou, abych měla nějakou oporu!“ Prosila jsem manžela a on celkem ochotně kývnul. Asi už byl ze mě nešťastný, protože jinak by mi vynadal, že zbytečně utrácím! Trvalo skoro měsíc, než nás grafolog přijal, tolik měl objednaných klientů!

Už zařízení jeho čekárny svědčilo o velkém luxusu. Žádné plastové židličky, ale křesílka z bílé kůže a na zdech nejspíše originály. Na zdi velká placatá obrazovka.

Skoro jsem se ho bála

Když nás konečně recepční uvedla, seděl za stolem. Dlouhé černé vlasy po ramena, celý v bílém. Uhrančivý pohled, z kterého šel trochu strach. Podal nám ruku, byla chladná a suchá, bezkrevná! Musela jsem bojovat s pokušením utéct, ale přemohla mě zvědavost.

Představil se a hned nám nechal podepsat papír, kde se zavazujeme k mlčení. Potom jsme museli napsat na jednu stránku nějaké vyprávění o dětství i celém životě. Takové zhodnocení, co bychom změnili, kdyby to šlo.

Zajímaly ho naše i oblíbené barvy a jedna dobrá a jedna špatná vlastnost. Následovala hodinová pauza a potom jsme si šli oba s mužem vyslechnout jeho verdikt. Tak tomu říkal, té svojí diagnóze. „Máte velký problém! Oba!

Máte zanesenou mysl a vaše vnímání je zkreslené. Budete muset nad sebou hodně přemýšlet!“ řekl nám nesmlouvavě a přísně se na nás zadíval, jako bychom něco provedli.

Stále chtěl jen peníze

Usrknul si nějakého bylinkového čaje a pokračoval: „Čeká nás spousta práce. Budu muset pro vás speciálně vytvořit několik duševních i fyzických cvičení. Prozatím nebudete spolu mluvit ani jinak komunikovat. Oba se musíte pohroužit do svých myšlenek!

A to hned, od teď!“ Koukla jsem po očku na manžela, ale byl jako zhypnotizovaný. Vůbec neprotestoval. Nerozhodil ho ani vystavený účet na rovné tři tisíce korun! Další sezení bylo hned za týden a několik dalších rovnou ob den.

Za mlčení a pár cviků na letáčku jsme utratili skoro dvacet tisíc! Mlčet mě už nebavilo. Chtělo se mi nadávat! Stěžovat si! Na toho grafologa!

Vyléčil mě manžel

„Tibore, mně je už líp. Mám v sobě tolik vzteku, že bych mohla hory přenášet!“ zařvala jsem jednou u večeře, ale Tibor na mě jen gestem udělal pst, abych mlčela.

„Ne, já už mlčet nebudu a účty platit taky nechci!“ zakřičela jsem znovu a můj muž se konečně probudil. K mému údivu se začal smát. Vyskočil zpoza stolu a obejmul mě. Tentokrát mi byl jeho vřelý dotyk víc než milý! „No vidíš, zvolal nadšeně.

Ten drahý podvodník nám přece jenom pomohl. To nám za ty peníze stálo!“ Rozesmála jsem se také. Můj muž měl pravdu! Moje špatná nálada byla ta tam. Nespravil mi ji grafolog, ale Tibor.

Stál při mně v dobrém i zlém a překonal i svoji vyhlášenou spořivost, či spíš skrblictví. A to všechno, jen aby mi pomohl. A to se cení!

Štěpánka D. (68), Kutná Hora

Předchozí článek
Další článek
Související články
18.7.2024
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom u
17.7.2024
Nedokážu se smířit s tím, že pokrok letí kupředu, zatímco já stárnu a nikam se neposouvám. Toužím být moderní babička a udělám pro to cokoli! Byla jsem vždycky nakloněná všemu novému a nebránila se technickým vymoženostem. Proto mě trápilo, že se neumím poprat s chytrými mobily. Počítač s internetem jsem sice doma měla, ale jediné, co jsem zvládala, bylo posílat maily. To bylo málo! Asi před pě
16.7.2024
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu! Budeme si samy péct cukroví, dělat zmrzlinov
14.7.2024
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let, když jsem stála před oltářem a slíbila jsem
13.7.2024
Alkohol se mi zprotivil, když mě kdysi na jedné oslavě ranila kamarádka a ponížila mě před ostatními. Dodnes nerada slavím a zcela se tomu i po tolika letech vyhýbám, protože už nikdy nechci zažít takové ponížení. Když mi bylo šestnáct, máma mi dovolila odjet na oslavu narozenin k rodičům mé tehdy nejlepší kamarádky ze třídy. Naši rodiče se také znali, proto se o mě výjimečně nebáli. Do té doby
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,