Domů     Strach měl původ v dávné minulosti
Strach měl původ v dávné minulosti

Naše Karolínka je moc krásná mladá žena. Všechny nás ale trápila svojí panickou hrůzou z toho, že ji někdo otráví. Hledali jsme pomoc všude.

Naše Karolínka byla vymodlené dítě. Moje dcera Radka se snažila otěhotnět několik let, ale bez úspěchu. Ve chvíli, kdy s manželem Markem začali zvažovat adopci, pak dcera zjistila, že je konečně v požehnaném stavu.

Pro celou rodinu to byla ta nejvíc radostná zpráva. Během celého těhotenství jsme se všichni o dceru starali, se vším jsme se jí snažili pomáhat, aby toho na ni zbylo co nejméně a děťátko v pořádku donosila. A štěstí při nás stálo. O několik měsíců později se narodila moje vnučka Karolínka.

Bála se lidí

Karolínka byla moc hodná a krásná holčička. Plavovlasá, se zelenýma očima. Často jsme ji s manželem hlídali a moc jsme ji všichni milovali. Od malička však měla vnučka jeden problém – bála se lidí, dokonce i rodičů, strýce a tety, i kamarádů.

Měla utkvělou představu, že ji chce někdo otrávit. Když jí bylo jedenáct let, naučila se vařit a jedla pouze to, co si sama udělala. Marně jsme se jí já s manželem i její rodiče snažili pomoci.

Nepomáhali ani návštěvy u různých psychologů, a tak jsem nakonec začala pátrat po člověku, který by vnučku zavedl do minulosti. Napadlo mě totiž, že problém by mohl být právě tam.

Hledala jsem pomoc

S pomocí mé dobré známé, která se už dlouhá léta zajímá o věci mezi nebem a zemí, a také výkladem budoucnosti a snů, se mi podařilo najít dobrého léčitele, který se návraty do minulých životů zabýval.

Když jsem Karolínku s celou věcí obeznámila, souhlasila, že onoho léčitele se mnou navštíví.

Neobvyklá terapie

V prostoru, kde sezení probíhalo, nebyla žádná elektronika. Nebyly tam mobily, ani počítač. Vnučka se měla položit na pohovku, uvolnit se, vypustit z mysli všechny myšlenky, zavřít oči a putovat v čase krok za krokem zpátky. Postupně tak začaly na povrch vyplouvat minulé životy.

Návrat do minulých životů

V jednom z nich byla prostou venkovskou dívkou, která se zamilovala a měla před svatbou. Její sestra, která ženicha také milovala, jí ale její štěstí nepřála, a tak jí připravila jídlo s přísadou jedovatých hub a otrávila ji.

Odtud pramenila ta podezíravost a chorobný strach. Ale bylo potřeba jít dál.

Prožívala jen samá muka

V dalším životě byla měšťanskou ženou, která měla spolu se sourozenci dědit po bohatém strýci. Starší bratr se však nechtěl o majetek dědit. Aby se zmocnil dědictví, dal jí sníst marcipánové cukroví s jedem.

Dále se vnučka viděla jako sestra mocného vojevůdce, který byl zabit v bitvě. Ona tak prožila krutou bolest a utrpení nad tragickým skonem svého milovaného bratra.

Poté vnučka líčila dlouhé období v temném prostoru, kde byly jenom skály a všude kolem se plížily tmavé stíny. Jediné, co cítila, byla hrůza, strach, samota a zima. Co hrozného vnučka spáchala, že stále dokola prožívala jen samé utrpení a bolest?

Pomáhala zabíjet lidi

Na dalším sezení postupovala Karolína v časové linii dál. Našla se jako strašlivá a zlá čarodějnice Jamamba – travička, která vlastnila celý arzenál jedů a na kterou se obraceli všichni, kdo se chtěli někoho nepohodlného zbavit.

Dala jed dívce, která chtěla otrávit sestru. Prodala jed i mocnému vladaři, který kosil kolem sebe všechny, kteří měli majetek, aby mu poté připadl. Nakonec byla ale Jamamba odhalena a strašlivým způsobem popravena.

A zase následovalo období temných mraků, pustých skal a mlhavých stínů. Opět se dostavil onen pocit hrůzy a bezmocnosti.

Toužila po blahobytu

V posledním životě, který má vnučka navštívila, se ocitla v nádherném paláci v Římě, a to coby Livia – manželka císaře Augusta. Livia měla všechno, co si člověk může přát – bohatství, mládí, krásu, mocnou říši, kde ji všichni zbožňovali.

Augustus svoji manželku velice miloval, ale vlastní děti s ní neměl. Livie mu byla rádkyní a oporou, ale časem ji posedl strach, aby si toto všechno udržela pro sebe.

A tak vyhledala v lesích nedaleko Pompejí čarodějnici, která jí namíchala velké množství nejrůznějších jedů. Díky nim se zbavovala Livie všech, kdo jí stáli v cestě.

Vydala se strachu vstříc

Dál už nebylo třeba jít. Zde byla příčina všech problémů. Kvůli tomu si musela naše Karolína projít velkými muky po několik životů, aby odčinila to, co před tisíci lety spáchala. A jak se k tomu vnučka postavila?

Na radu léčitele začala Karolína pilně studovat, aby se dostala na lékařskou fakultu.

Tím, že by byla zdravotní sestrou nebo lékařkou, by se podle léčitele mohla zbavit fóbie z jedů, a zároveň se pokusit definitivně odstranit svůj dávný strašlivý hřích, protože by pomáhala léčit a zachraňovat lidi.

Nyní je vnučce už třicet dva let a stala se dětskou lékařkou. Je šťastně vdaná a žádní démoni už ji nepronásledují.

Ludmila O. (77), Morava

Předchozí článek
Související články
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku