Doučují nás vnoučata

Total
1
Shares

Měla bych sršet moudrostí a užívat si respektu. Místo toho chodím do školy k vnoučatům a nechám se od nich doučovat!

Je toho spousta, co jsem ještě nestihla. Celý život jsem jen pospíchala, a na nějaké koníčky mi moc času nezbývalo. Na pořadu dne prostě byly důležitější věci! Chodit do práce, starat se o rodinu a domácnost. Později i o nemocné rodiče a potom zase o nově narozená vnoučata. Prostě spěch a spěch.

Zmocnila se nás nuda

Byl to skoro zázrak, když jsem si mohla občas večer sednout k televizi. Jenže, stejně jsem vždycky usnula únavou. Manžel na tom byl stejně. Když jsme se potom setkali v důchodu, zjistili jsme, že si nemáme co říct. Že jsme skoro cizí lidé! Bylo to těžké, ale nějak jsme se s novou situací vyrovnali a znovu si na sebe zvykli. A potom se začali nudit. „Nevím, co budu celý den dělat. Asi se zblázním,“ přiznal mi manžel zoufale a já musela nechtíc přiznat, že bojuji s podobnými pocity. Navrhnula jsem mu, aby něco opravoval, kutil, ale on jen otráveně zakroutil hlavou. Prý se mu nechce!

Doháníme resty z mládí

Vyzkoušela jsem kde co. Poslala ho na nákup, za starými kamarády a dokonce i na hřbitov, uklidit hroby. Ale všechno bylo pro něho otrava. Jednou, když nás po delší době navštívil vnuk, se ho manžel začal vyptávat na nějakou práci s počítačem. Potřeboval se naučit, jak udělat stránky a tabulky a kdo ví, co ještě. Vnuk svému dědečkovi ochotně vše vysvětlil! Manžel byl nadšený a mě to přivedlo na nápad. I já se mohu od vnoučat leccos přiučit! „Mařenko, nenaučila bys mě hrát na klavír?“ zavolala jsem devítileté vnučce a té druhé taky. Od ní jsem si vyžádala hodiny angličtiny. A tak mají všechny vnoučata placenou brigádu. A my zábavu. Doháníme resty z mládí a vzděláváme se!

Irena V. (67), Ústí nad Labem

Také se vám může líbit
Dodnes jsem nepochopila, proč to vlastně udělala. Ale teď už je to naprosto jedni. Nechci ji už nikdy vidět. Takhle mě podrazit! Dominika mi pyšně ukazuje svého malého Jeníčka. Je…
Zobrazit

Sestra v nesnázích

Moje sestra Petra nebyla žádná supermodelka, ale ani Marfuša z Mrazíka. Prostě normální holka, která měla ráda společnost a ráda se smála. Možná proto měla kolem sebe vždy spoustu přátel…
Zobrazit