Nedokážu udržet jazyk za zuby

Total
1
Shares

Manžel mi předhazuje denně, že jsem neskutečná drbna a tu mou chorobnou povídavost odnáší on i naše děti. Jsou pak prý lidem pro smích!

Ráda si s lidmi povídám. Můj muž je z toho nešťastný a dokonce mi řekl, že bych se s tím měla léčit. Nejenže prý kolem sebe trousím drby o všech lidech z vesnice, ale svěřuji se s intimnostmi z našeho života. A on je pak všem pro smích. S Vencou jsme svoji už dvacet let. Máme dva kluky ve věku patnáct a osmnáct let. Ten mladší jde do učení na kuchaře a starší pracuje v manželově rodinné firmě. Mezi lidmi mají jako šikovní a precizní automechanici velmi dobrou pověst. O to víc těžce manžel nese, že o něm mluvím.

Život na vesnici

Už léta pracuji v naší obci jako listonoška. Manžel říká, že jsem tak ráda středem pozornosti, že o tom, co se kde šustne, včetně naší rodiny, si už cvrlikají i vrabci na střeše. Jsem prý místní drbna, která poví i to, co neví. Moje upovídanost je nejspíš dědičná. Co si tatínek zkusil s maminkou díky její nevymáchané puse, o tom by se mohly psát romány. Dokonce to u rodičů vypadalo v mém dětství na rozvod, maminka se na chvíli uklidnila, ale pak to začalo znovu. Tehdy jsem si říkala, že já taková nikdy nebudu. Jenže pak to přišlo. Tak jako příležitost dělá zloděje, tak moje práce poštovní doručovatelky probudila nejspíš geny.. Venca bydlel ve vedlejší vesnici. Potkali jsme se v naší vesnici na tancovačce a já byla široko daleko nejhezčí holka. Však taky měl co dělat s místními frajery, když mě vytáčel v kole. Dokonce se kvůli mě popral. Tím u mě stoupl v ceně a do roka byla svatba. Odstěhovala jsem se do manželova domu, který byl dvougenerační. Naštěstí jsem si s Vencovými rodiči rozuměla, takže soužití s tchyní a s tchánem je bezproblémové.

Centrum drben v krámě

Moje kamarádka Iveta si v naší vesnici otevřela malý krámek. Věčně je u ní sněm ženských, které si během nákupu vymění místní drby. A já tam nesmím chybět! Když vyprávějí ostatní, co se děje u nich doma, musím přidat novinky i já. Venca se všechno dozvěděl v hospodě, když si z něho začali chlapi dělat srandu. Dělali narážky, šišlali na něj a on nechápal, o co jde. Až mu jeden z nich vylíčil, co se doma dozvěděl od své ženy. Mít mě po ruce, tak mě prý snad zabil. Doma jsme se hrozně pohádali. Řekl mi, že z něho dělám totálního vola. Celá vesnice se směje. Co je komu po tom, jak to máme spolu my dva v posteli. Jestli chrápe a jak mi říká v intimních chvilkách. Proč musím s kamarádkami řešit, jestli nosí slipy, nebo trenky? Chápe, že je fajn, když má člověk dobrého kamaráda, kterému se může svěřit, ten mu poradí a hlavně nepustí dál, co se dozvěděl. Ovšem já komukoliv vykládám cokoliv. Dokonce se nestydím řešit s ostatními i naše kluky. Hlavně ten starší je na mě teď hodně naštvaný. Vyslepičila jsem totiž, že má holku, a baby ve vesnici ho teď zpovídají, kdy se bude ženit. Vojta mi řekl, že jestli se nezklidním, tak odejde z domu. A manžel má na mě takový vztek, že mě chce poslat zpátky domů k rodičům, ať si tam drbu s maminkou.

Jiřina (43), Vysočina

Také se vám může líbit