Domů     Už mu věřit nedokážu
Už mu věřit nedokážu

Byla to láska mého života. Zradu jsem ale nesla velice těžko. Jenže ještě hůř jsem odolávala pozdnímu náporu citů.

Už zase sedím sama v obýváku před televizí. Romantický film, který se právě odehrává na obrazovce, jde nějak mimo mě. Moje myšlenky totiž neustále odbíhají od děje. Kam? Tak jako vždy, všude a vlastně celý život. K Matějovi.

Odešel teprve před dvěma hodinami, ale už teď mi chybí. Vlastně mně hlavně znervózňuje myšlenka na to, že jel za svou dcerou. Veze jí z porodnice domů. Narodila se mu jeho první vnučka. A on se zase uvidí s celou svou rodinou. I s ní, s Helenou.

Byl můj první kluk

Matěj byl krásný kluk, který mě okouzlil v tanečních. Holky se o něj přetahovaly při dámské volence. Když ale byla volba na pánech, chodil Matěj výhradně pro mě. Strašlivě jsem se zamilovala. Začali jsme spolu chodit.

Byl můj první a doufala jsem, že i poslední. Dokončili jsme oba školu, začali pracovat a náš vztah stále pokračoval.

Společné sny a budoucnost

Našli jsme si společný podnájem a začali plánovat společnou budoucnost. Hezký větší byt, dvě děti, pěkné autíčko a o dovolené si zajet k moři. To byly naše sny. Takové docela obyčejné, normální, splnitelné.

Začali jsme šetřit na vše, co budeme v budoucnu potřebovat. A k moři do tehdejšího NDR jeli raději stopem.

Nečekaná radost i starost

Po návratu od moře jsem zjistila, že jsem těhotná. Oba nás to velice zaskočilo. Co teď? Po počáteční radosti z budoucího miminka, nastoupil poněkud realističtější pohled na věc.

Do podnájmu přivést dítě nešlo, peněz bylo málo a nechat za sebe vše řešit rodiče se nám nechtělo. Po dlouhých debatách, hádkách a pláči jsem nakonec šla na potrat.

Něco se pokazilo

Po návratu z nemocnice mě začal provázet pocit viny. Začala jsem mít hrozné výčitky svědomí a velké psychické problémy. Trvalo to docela dlouho. Matěj se mě sice snažil podporovat, ale náš vztah se trochu změnil.

Něco se pokazilo, naše láska mi najednou připadala taková ušpiněná. Každý z nás tu krizi řešil trochu jinak.

První nevěra

Já se uzavřela do sebe a snažila se na události uplynulých měsíců zapomenout. Matěj se naopak rozeběhl do světa. S kamarády zůstával v hospodě na pivu, což dřív nedělal. Chodil po různých zábavách. A byl mi nevěrný.

Poznala jsem to, ale on se mi stejně přiznal sám. Řekl, že měl nějaké holky na jednu noc, že o nic nešlo, že to bylo vlastně nechutné a slíbil, že už se to nebude opakovat.

Nové líbánky

Tato zkušenost nás paradoxně opět sblížila. Jako bychom začínali od začátku. Bylo to kráné období, které mělo už podle nás zůstat nadobro. Matěj dostal od podniku, kde pracoval, konečně slušný podnikový byt.

Začali jsme ho postupně zařizovat a slíbili jsme si, že už sem brzy přivedeme svoje miminko. A také, že dojde konečně na svatbu. Měla nastat nová kapitola našeho života. Vše ale bylo zase docela jinak.

Miminku se k nám nechtělo

Ani dva roky po potratu jsem ještě neotěhotněla. Začala jsem z toho být nervozní. Co když už děti nebudu mít nikdy. Vždyť před možnými komplikacemi po přerušení těhotenství varují i lékaři. Zase jsem začala být protivná. Dnes už si to klidně přiznám.

Nervy mi pracovaly a já byla na Matěje čím dál tím protivnější. Zase se schylovalo k další naší krizi.

Vyřešil to po svém

Matěj mi zase začal mizet s kamarády v hospodě a pak jednoho dne nepřišel vůbec. Celý týden byl pryč. Pak přišel, sbalil si pár věcí, sdělil mi, že se strašně zamiloval a odešel. Nechal mě v bytě, který byl vlastně jeho, naprosto samotnou.

Po měsíci se situace uklidnila natolik, že jsme se mohli v klidu sejít a vše probrat. Vše, tedy především náš rozchod. A místo naší plánované svatby se konala jiná. Ta s Helenou.

To jsem měla být já

Svatba to byla narychlo, protože Helena byla těhotná! Když jsem ji poprvé viděla, měla už pěkně velký pupek. Přijela jsem si tehdy do Matějova bytu pro zbytek svých věcí. Matěj nás představil. Musím uznat, že Helena se chovala normálně.

Mě ale zlomil záchvat lítosti. „Ten pupek jsem měla mít já, ne ona!“ Vyhrkla jsem ze sebe mezi dvěma vzlyky a utekla z bytu ven.

Každý po svém

Časem jsem se ze všeho oklepala, vdala se a pořídila si krásnou holčičku Anežku. Můj manžel sice nebyl takový fešák jako Matěj, byl také o něco starší, ale měl mě rád. Matěj si žil svůj rodinný život a narodily se mu tři děti.

Dlouhou dobu jsme o sobě neslyšeli. Dlouhých dvacet šest let.

Náhodné setkání u střelnic

Vloni v létě jsem zajela se svou dcerou, jejím malý synkem na Anenskou pouť do Poděbrad. Často jsme tam jezdili , když byla moje Anežka malá spolu s manželem. Měl to tam moc rád. Bohužel před dvěma roky zemřel. Můj vnouček se najednou rozeběhl ke střelnici.

„Tati, vystřelíš mi toho medvídka.“ Žadonil na mém zeťovi. Rozeběhli jsme se všichni ke střelnici. Najednou jsem ztuhla jak kámen a zůstala stát. S puškou v ruce se tam o pult opíral Matěj. Pořád stejně pěkný a interesantní mužský. Otočil se mým směrem a naše oči se setkaly.

Věřím na osud

Od toho dne jsme zase spolu. Matěj je už tři roky rozvedený. Já byla také sama. Už jsem mu odpustila, pochopila jsem, že mi dva jsme si prostě souzeni. Ale moje otřesená důvěra už bude jednou provždy.

Když chodí za dětmi, vídá se s bejvalkou, vždy se mě zmocní panika a hrozý strach, že mi zase zmizí.

Anna K. (64), Praha

reklama
Související články
29.2.2024
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se s ní bavila. Sice to znamenalo, že budu také vyvrhel, ale nějak jsem to přežila. Byl
29.2.2024
Neměla jsem štěstí na muže, proto jsem si myslela, že zůstanu na stáří sama. Ale ne. Mám parťáka. I když důvod je smutný. Lenka se narodila pět let po mně, přesto tu už není. Osud to někdy takhle zařídí. Byla to tragická nehoda, smutná náhoda. Když tu zůstal Radek sám, našli jsme k sobě cestu. On totiž nebyl zrovna mluvný, takže jsme nebyli vyloženě semknutí přátelé. Přesto jsme k sobě cestu na
28.2.2024
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec a Werich“, vzpomínal na svého slavného hereckého př
27.2.2024
Čekala jsem na svého milého řadu let, až do listopadové revoluce. Doufala jsem, že přiletí prvním letadlem, kterým to půjde. Bylo nám patnáct, chodili jsme do prváku, ale znali jsme se už předtím ze základky a taky jsme bydleli jen kousek od sebe. Psala jsem si deníček, a když ho dnes čtu, pojednává prakticky jen o něm, o Alešovi. Byli jsme děti, ale pevně přesvědčené, že se, jakmile to půjde,
24.2.2024
Byla by plnoletá. Moje vnučka. Co by asi dělala? Čím by se chtěla stát? Měla by život před sebou. Když se vám stane něco takového, smíříte se s tím, že dítě už není mezi živými. Jinak by vás ta nejistota zničila. Stejně si ale občas řeknete: „Ona určitě někde je a je moc spokojená.“ Byla naše sluníčko Gábince bylo tehdy osm let. Bydleli jsme v menším městečku, tehdy děti chodily do školy
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Za návratem prý stojí kolegyně
nasehvezdy.cz
Za návratem prý stojí kolegyně
Velkolepý návrat herce Davida Gránského (31) do seriálu ZOO má zřejmě skrytý důvod! Dočkat se ho údajně nemohla kolegyně Sára Milfajtová (32), se kterou hraje pár. Jiskra mezi nimi měla přeskočit i
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
V márnici na nás čekalo děsivé překvapení
skutecnepribehy.cz
V márnici na nás čekalo děsivé překvapení
Tajně jsme se chodili dívat do márnice. Tolik jsme toužili po dobrodružství, že jsme vymysleli sázku. Když padla noc, sešli jsme se na hřbitově… Když jsem byla malá, hřbitov v naší vesnici měl úžasné kouzlo. Patřil mezi staré sudetské hřbitovy, a tak byly jeho součástí i opuštěné polorozpadlé hrobky. Nás děti to místo děsilo a fascinovalo zároveň. Dveře do
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Ústup ledovců způsobuje podle českých vědců hlubokou změnu ekosystémů
21stoleti.cz
Ústup ledovců způsobuje podle českých vědců hlubokou změnu ekosystémů
Mizení pevninských ledovců je jedním z průvodních jevů globální klimatické změny. Důsledkem jsou změny v hydrologickém cyklu nebo ztráta biodiverzity. Na druhé straně se tím otevírají nové možnosti pr
Deprese jí znovu ničí život
nasehvezdy.cz
Deprese jí znovu ničí život
Ačkoli si herečka ze seriálu Ulice Anna Fixová (39) myslela, že se jí deprese do života nevrátí, bohužel se spletla. Nedávno sdílela na sociálních sítích, že si znovu musela říct o pomoct lékařům. Z
Leopold I.: Ze dne na den se mladík stává nejvyšší postavou v celé říši
epochaplus.cz
Leopold I.: Ze dne na den se mladík stává nejvyšší postavou v celé říši
Je jedním z nejdéle panujících králů a císařů u nás. Vládne takřka padesát let. Jeho armády zahánějí Turky dál od Vídně a zahajuji expanzi proti Osmanské říši. Korunu římské říše má ale nejistou. Pochovává příbuzné, jež díky vysokému věku přežívá, a během vlády se potýká i s morem a selskou vzpourou. Leopold (1640-1705) nemůže zpočátku
Kauza Licoricie z Winchesteru: Záhada smrti ženy, které dlužil i král
enigmaplus.cz
Kauza Licoricie z Winchesteru: Záhada smrti ženy, které dlužil i král
V Anglii třináctého století byla tato žena známou a respektovanou osobou i navzdory tomu, že byla židovského původu. Licoricia z Winchesteru se zabývala vysokými financemi, půjčovala peníze královské