SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Už mu věřit nedokážu
Už mu věřit nedokážu

Byla to láska mého života. Zradu jsem ale nesla velice těžko. Jenže ještě hůř jsem odolávala pozdnímu náporu citů.

Už zase sedím sama v obýváku před televizí. Romantický film, který se právě odehrává na obrazovce, jde nějak mimo mě. Moje myšlenky totiž neustále odbíhají od děje. Kam? Tak jako vždy, všude a vlastně celý život. K Matějovi.

Odešel teprve před dvěma hodinami, ale už teď mi chybí. Vlastně mně hlavně znervózňuje myšlenka na to, že jel za svou dcerou. Veze jí z porodnice domů. Narodila se mu jeho první vnučka. A on se zase uvidí s celou svou rodinou. I s ní, s Helenou.

Byl můj první kluk

Matěj byl krásný kluk, který mě okouzlil v tanečních. Holky se o něj přetahovaly při dámské volence. Když ale byla volba na pánech, chodil Matěj výhradně pro mě. Strašlivě jsem se zamilovala. Začali jsme spolu chodit.

reklama

Byl můj první a doufala jsem, že i poslední. Dokončili jsme oba školu, začali pracovat a náš vztah stále pokračoval.

Společné sny a budoucnost

Našli jsme si společný podnájem a začali plánovat společnou budoucnost. Hezký větší byt, dvě děti, pěkné autíčko a o dovolené si zajet k moři. To byly naše sny. Takové docela obyčejné, normální, splnitelné.

Začali jsme šetřit na vše, co budeme v budoucnu potřebovat. A k moři do tehdejšího NDR jeli raději stopem.

Nečekaná radost i starost

Po návratu od moře jsem zjistila, že jsem těhotná. Oba nás to velice zaskočilo. Co teď? Po počáteční radosti z budoucího miminka, nastoupil poněkud realističtější pohled na věc.

reklama

Do podnájmu přivést dítě nešlo, peněz bylo málo a nechat za sebe vše řešit rodiče se nám nechtělo. Po dlouhých debatách, hádkách a pláči jsem nakonec šla na potrat.

Něco se pokazilo

Po návratu z nemocnice mě začal provázet pocit viny. Začala jsem mít hrozné výčitky svědomí a velké psychické problémy. Trvalo to docela dlouho. Matěj se mě sice snažil podporovat, ale náš vztah se trochu změnil.

Něco se pokazilo, naše láska mi najednou připadala taková ušpiněná. Každý z nás tu krizi řešil trochu jinak.

První nevěra

Já se uzavřela do sebe a snažila se na události uplynulých měsíců zapomenout. Matěj se naopak rozeběhl do světa. S kamarády zůstával v hospodě na pivu, což dřív nedělal. Chodil po různých zábavách. A byl mi nevěrný.

reklama

Poznala jsem to, ale on se mi stejně přiznal sám. Řekl, že měl nějaké holky na jednu noc, že o nic nešlo, že to bylo vlastně nechutné a slíbil, že už se to nebude opakovat.

Nové líbánky

Tato zkušenost nás paradoxně opět sblížila. Jako bychom začínali od začátku. Bylo to kráné období, které mělo už podle nás zůstat nadobro. Matěj dostal od podniku, kde pracoval, konečně slušný podnikový byt.

Začali jsme ho postupně zařizovat a slíbili jsme si, že už sem brzy přivedeme svoje miminko. A také, že dojde konečně na svatbu. Měla nastat nová kapitola našeho života. Vše ale bylo zase docela jinak.

Miminku se k nám nechtělo

Ani dva roky po potratu jsem ještě neotěhotněla. Začala jsem z toho být nervozní. Co když už děti nebudu mít nikdy. Vždyť před možnými komplikacemi po přerušení těhotenství varují i lékaři. Zase jsem začala být protivná. Dnes už si to klidně přiznám.

Nervy mi pracovaly a já byla na Matěje čím dál tím protivnější. Zase se schylovalo k další naší krizi.

Vyřešil to po svém

Matěj mi zase začal mizet s kamarády v hospodě a pak jednoho dne nepřišel vůbec. Celý týden byl pryč. Pak přišel, sbalil si pár věcí, sdělil mi, že se strašně zamiloval a odešel. Nechal mě v bytě, který byl vlastně jeho, naprosto samotnou.

Po měsíci se situace uklidnila natolik, že jsme se mohli v klidu sejít a vše probrat. Vše, tedy především náš rozchod. A místo naší plánované svatby se konala jiná. Ta s Helenou.

To jsem měla být já

Svatba to byla narychlo, protože Helena byla těhotná! Když jsem ji poprvé viděla, měla už pěkně velký pupek. Přijela jsem si tehdy do Matějova bytu pro zbytek svých věcí. Matěj nás představil. Musím uznat, že Helena se chovala normálně.

Mě ale zlomil záchvat lítosti. „Ten pupek jsem měla mít já, ne ona!“ Vyhrkla jsem ze sebe mezi dvěma vzlyky a utekla z bytu ven.

Každý po svém

Časem jsem se ze všeho oklepala, vdala se a pořídila si krásnou holčičku Anežku. Můj manžel sice nebyl takový fešák jako Matěj, byl také o něco starší, ale měl mě rád. Matěj si žil svůj rodinný život a narodily se mu tři děti.

Dlouhou dobu jsme o sobě neslyšeli. Dlouhých dvacet šest let.

Náhodné setkání u střelnic

Vloni v létě jsem zajela se svou dcerou, jejím malý synkem na Anenskou pouť do Poděbrad. Často jsme tam jezdili , když byla moje Anežka malá spolu s manželem. Měl to tam moc rád. Bohužel před dvěma roky zemřel. Můj vnouček se najednou rozeběhl ke střelnici.

„Tati, vystřelíš mi toho medvídka.“ Žadonil na mém zeťovi. Rozeběhli jsme se všichni ke střelnici. Najednou jsem ztuhla jak kámen a zůstala stát. S puškou v ruce se tam o pult opíral Matěj. Pořád stejně pěkný a interesantní mužský. Otočil se mým směrem a naše oči se setkaly.

Věřím na osud

Od toho dne jsme zase spolu. Matěj je už tři roky rozvedený. Já byla také sama. Už jsem mu odpustila, pochopila jsem, že mi dva jsme si prostě souzeni. Ale moje otřesená důvěra už bude jednou provždy.

Když chodí za dětmi, vídá se s bejvalkou, vždy se mě zmocní panika a hrozý strach, že mi zase zmizí.

Anna K. (64), Praha

reklama
Související články
28.1.2023
Když táta zrovna nepil v příšerné hospodě naproti našemu domu, sedával doma a lekal mě svým tupým, prázdným pohledem. Ještě horší byla ta jeho lítostivá nálada. Moje dětství se nepovedlo. Řeknu to velmi stručně: uplakaná máma, věčně opilý otec. Nikdy na nás nevztáhl ruku, ani na mámu, ani na mě, ale i tak mě děsily opuchlé oči, nepřítomný pohled a věčné blábolení. Nebo ty noční příchody. Bezohl
27.1.2023
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne, vyzvedávala jsem Péťu ze školky a 
26.1.2023
V první chvíli jsem si říkala, že to nikdy nedokážu. Jenže krev není voda. Proto jsem Pavlíkovi dokázala odpustit. Snad mě znovu nezklame. Oba jsme nervózní a já vidím, jak Pavlovi stékají kapičky potu po čele. Vidíme se po dlouhých šesti letech. A já vlastně nevím, zda se ho nemám tak trochu bát. Občas se mi před očima objeví obraz jeho tváře, tenkrát před sedmi lety. Bylo mu sedmnáct a neměl
20.1.2023
Vím, že Luboš byl problematický, nadělal v životě hodně chyb, to nejhorší se ale bohužel nedalo napravit. Vzdal se svého jediného dítěte. Naši kluci byli odmalička odlišní. Starší Luboš byl bohém, už jako miminko nám dal zabrat. O šest let mladší Martin byl od narození klidný. Ve škole Luboš neposeděl, zlobil a vymýšlel lumpárny, ale na vysvědčení měl jedničky. Martin byl zlaté dítě. Škola m
19.1.2023
I když je člověk dostatečně opatrný, katastrofě zabránit někdy nedokáže. Neměl by si proto nic vyčítat. Sníh křupe pod nohama a Bertík v něm vesele skotačí. Ale jen tak daleko, kam dosáhne vodítko. Na volno ho tady nikdy nepustím. Strach a hrůzné vzpomínky mi to nedovolí. Poprvé po roce jsem si sem troufla přijít. Sem dolů k řece. Je nasněženo a řeka zamrzlá. Celá jsem se rozklepala při té v
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů