O dítěti mu nic neřekla

Total
18
Shares

Můj syn je nyní zoufalý. Ale on vážně dlouhá léta vůbec nic nevěděl. Snad se vše teď konečně vyjasní.

Přešlapujeme nervózně před soudní budovou. Za chvíli se začne projednávat velmi choulostivý případ, který se bohužel týká naší rodiny. Patrik, můj syn vypadá docela klidně, ale vím, že je hrozně nervózní. Tak moc si přeju, aby vyhrál. Právo je přece na jeho straně. On je oběť velkého podrazu.

Zamilovaný až po uši

Jedinou zásadní chybu udělal Patrik před osmi lety. Tehdy se na dovolené zamiloval do Kláry. Oba byli na zájezdu na Sicílii. Na letním románku by nebylo nic tak zvláštního, kdyby Klára nebyla vdaná. Její manžel, postarší podnikatel, s ní ale na zájezdu nebyl. Klára se pobavila a pak Patrika vyškrtla ze svého života. Ten se dost dlouho trápil, ale neměl šanci se ke Kláře už ani přiblížit.

Čas vše spravil

Patrik se sice chvíli trápil, ale život šel dál a on si našel Moniku. Vzali se. Monika je moc hodná žena, která mého syna doopravdy miluje. Vše má ale bohužel jeden háček. Po čase se ukázalo, že nemůže mít děti. Trápí to nejen ji, ale i Patrika, který děti miluje a moc by si je přál. Ale Moniku miluje a nikdy by ji kvůli tomu neopustil.

Šokující zpráva

Do našeho celkem poklidného života však náhle vpadla dost šokující zpráva. Jednoho dne u nás zazvonil soukromý detektiv, který pátral po otci jakési Vendulky. Tím se roztočil kolotoč neuvěřitelných událostí. Ukázalo se totiž, že Vendulka je dcera Kláry. Další šetření pak potvrdilo, že techdy na tom zájezdu na Sicílii Klára otěhotněla. Otcem Venduly tak byl můj syn Patrik.

Neuvěřitelný podraz

Ačkoliv to Klára už tehdy moc dobře věděla, nechala si to pěkně pro sebe. Neměla v úmyslu opustit dobře situovaného manžela a jít do nejistoty s mladým klukem. Celých osm let to tajila. Až čistě náhodou se zjistilo, při banální operaci Vendulky, že Klářin manžel není biologický otec. Ten se z toho nejprve sesypal, pak se snažil z Kláry dostat, kdo je otcem jejich dcery. A nakonec si najal detektiva.

Syn byl zoufalý

Představa, že má někde dceru, která už začala chodit do školy, a on o ní vůbec neví, byla pro Patrika zdrcující. Ještě horší bylo pomyšlení, že jeho dcera neví nic o něm, že se nikdy neviděli. Okamžitě by to vše byl rád napravil, ale situace není zdaleka tak jednoduchá. Manžel se sice s Klárou rozvádí, ale to ještě automaticky neznamená, že by Patrik měl právo na kontakt se svou dcerou. Naopak.

Ze vzteku se mstí

Klára je samozřejmě velice naštvaná, že se na její podvod přišlo. Zřejmě také nečekala, že se její manžel s pravdou nesmíří a nebude se chtít dál starat o nevlastní dceru a manželku podvodnici. A tak si všechnu zlobu nyní vybíjí na mém synovi. Je snadným terčem, protože o svou dceru stojí. Chce se podílet na její výchově, chce ji podporovat finančně. Souhlasí s tím i jeho žena Mirka. A tak je Klára vydírá, tím, že styk otce s dcerou nechce povolit. Všechno ale doufáme, že soud bude spravedlivý a můj syn se konečně setká s e svou dcerou.

Květa M. (57), Tábor

Také se vám může líbit