Domů     Musela jsem se zbavit milence
Musela jsem se zbavit milence

Z nezávazného románku se nečekaně stalo velké drama. Milenec se změnil v největšího nepřítele. Musela jsem bojovat o práci i o dobrou pověst!

Stereotyp, který mě denně čekal po příchodu z práce, mi šel čím dál víc na nervy. Nuda se už nedala vydržet! Kamarádky takový problém neřešily. Dokonce mi to moje nicnedělání tak trochu záviděly. Byly zaměstnané vnoučaty nebo svými starými rodiči. Nebo obojím, což bylo nejhorší.

S manželem byla stále větší nuda

„No, říká se nám sendvičová generace, máme naloženo ze shora i zdola,“ kývala rádoby moudře jedna z mých kolegyň, ale já si myslela svoje. Její manžel musel doma dřít jako otrok. Ona si chodila na nehty a na kosmetiku. Tak jakápak generace?

Já děti neměla, manžel je nechtěl. Žili jsme jen jeden pro druhého. Kdo mohl tušit, že s ním ke stáru bude taková třeskutá nuda?

„Ty moje holčičko zlatá, až budeme v důchodu, procestujeme celý svět!“ sliboval, když jsem mu vyčítala, že stále jen pracuje a nikam mě nevezme. Cestování jsem mu moc nevěřila, ale že tak zleniví, mně vůbec nenapadlo.

No, manžel se mi válel doma v křesle a mojí jedinou zábavou byla práce, na kterou jsem celý život hartusila. Teď mi byla dobrá! A byla ještě lepší, když přišel nový šéf.

Nový ředitel byl fešák

Měl zůstat jen na záskok, než projde konkursem nějaký nový. Mladý a perspektivní! Tenhle pán byl už v důchodu a kdysi pracoval v našem podniku, jen na jiné pobočce.

Byla jsem dlouhá léta taková ta účetní, co pořád jen něco počítá a nikdo ji skoro nezná, jak je nenápadná. Takové jsme tam byly čtyři a říkaly jsme si Mušketýrky. Podle Třech mušketýrů, kteří nakonec byli taky čtyři.

„Tak co říkáš šéfovi?“ zeptala se mě Anděla, jedna z těch mých kolegyň. Její jméno ostře kontrastovalo se skutečností. S Andělem neměla vůbec nic společného, spíš s čertem! Pořád na něco nadávala a pro nějaký peprný výraz taky nešla nikdy daleko.

„Je to fešák, viď? Stál by za hřích!“ konstatovala, a mně se v hlavě zrodila myšlenka na malý, nezávazný románek.

O mém tajemství věděli všichni

Nebyla jsem nejmladší, ale každý tvrdil, že na svůj věk nevypadám. Udržovat se ve formě mi nedalo moc práce. Štíhlou postavu a obličej bez vrásek jsem měla v genech!“ Nechtěla jsem ztrácet čas a vypravila se na lov.

„Jdu vás jen pozdravit a přivítat, setkali jsme se kdysi na školení,“ pozdravila jsem pana šéfa v jeho kanceláři a on mě pozval dál. Byl tak vřelým přijetím úplně dojatý! Choval se mile a vstřícně. Hodně vstřícně! Netrvalo dlouho a stali se z nás milenci.

Nebo spíš takoví důvěrní kolegové…Všechno se vždycky odehrálo v pracovní době, diskrétně, a aby to nikdo nevěděl. No, nenapadlo mě, že o tom ví úplně každý. Brzy si o nás všichni začali špitat. Nejdřív potichu a potom i nahlas.

„Markéto, tak jakej je náš starej v posteli?“ zeptala se mě Anděla a já leknutím málem omdlela. Co když se to donese mému manželovi? Vykopne mě a já zůstanu sama!

Připadala jsem si v pasti

Hned při příští schůzce jsem svůj románek ukončila. Tedy, snažila jsem ho ukončit, ale ten můj ředitel nechtěl ani slyšet. Prý bude konec, až on řekne! „Nechceš přijít o práci? O odměny? Nechceš, aby se to dozvěděl manžel?“ vyhrožoval a já začala být zoufalá.

Připadal jsem si jako v pasti! „Co koukáš, jakoby ti ulítlo včelstvo?“ zaútočila Anděla a já se na ní rozkřičela. Vmetla jí do tváře, že všechno je její vina!

Samozřejmě to nebyla pravda, ale na někom jsem si ten vztek vylít musela…Koukala na mě, jako bych se zbláznila. Beze slova odešla a celý den se mnou nepromluvila. Druhý den ráno jsem se jí šla omluvit. Byla to dryáčnice, ale nikdy mi nic špatného neudělala.

Nezasloužila si moje obviňování! Moji omluvu Anděla přijala. A dokonce mi nabídla pomoc!

Kamarádka mě vystřídala

„Ty, Markéto, něco mě napadlo. Ty se chceš toho svého miláčka zbavit. A mně by se nějaký maník docela šiknul!“ Její nabídka mě nadchla. Ať si ředitele vezme i s tou jeho urozenou ředitelnou, jen když mi dá konečně pokoj!

Na příští schůzku jsem vzala Andělu s sebou. Ale ještě předtím musela ke kadeřnici. A na kosmetiku. A do obchodu pro něco rajcovního na sebe. Ty její vytahané džíny by starého seladona moc nenadchly! Anděla byla jako vyměněná. Skoro bych ji nepoznala!

„To zíráš, co?“ ptala se mě pyšně a já upřímně přikývla. Zírala jsem! Ředitel na ni mohl oči nechat. Dokonce mě po kafíčku poslal pryč, že s Andílkem , tak Anděle od první chvíle říkal, ještě něco probere. No, probírali to ti dva skoro celé dopoledne.

Měla jsme z nich radost! Anděla se přišourala až v poledne. Rozmazaná rtěnka a ulomený nehet mě nenechaly na pochybách. Jsem volná!

Markéta B. (56), Jablonec nad Nisou

reklama
Související články
5.3.2024
Při posledním nákupu v supermarketu jsem viděla něco, s čím si nevím rady. Narazila jsem tam na snachu, jak se ručku v ručce prochází mezi regály, ale ne s mým synem. Vím teď jistě, že Magda mému synovi zahýbá. Viděla jsem ji na vlastní oči, jak se vodí za ručičku s jiným chlapem. Měla jsem je vyfotit nebo se na ni hned vrhnout. Nyní mi totiž do očí tvrdí, že jsem zaujatá, vymýšlím si a že mám
4.3.2024
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj pozemek. No nazdar. Sousedka, jedovatá jako vitriol. „Mát
4.3.2024
Všichni jsme toho proutníka, který svedl mou sestru, odsoudili. I v cizině měl ženu a dvě děti. Nechápu, jak jsem mohla udělat stejnou chybu? Moje sestra Anička byla moc hodná holka. Po střední škole nastoupila do firmy plné mužů. Práce ji tam bavila a celkem slušně vydělávala. Po roce si našla vlastní byt, kam se z rodného domu odstěhovala. Od té chvíle k nám jezdila každý druhý, třetí víke
1.3.2024
Neviděla jsem, co bylo zřejmé na první pohled. Přítel si ze mě udělal kampeličku a kamarádka mě utvrzovala v domnění, že je správné mu pomáhat. Nikdy jsem nepatřila k nějakým kráskám, za kterými by se muži na ulici otáčeli. Patřila jsem spíš k takovým těm nenápadným dívkám, kterých si vůbec nikdo nevšimne. Příliš jsem si to nebrala, ale samozřejmě jsem i já toužila po lásce a partnerovi. Byl
25.2.2024
S manželem nám to klape. V jednom se ale neshodneme – kde strávíme dovolenou. Sedět v kempu už nechci. Pojedu k moři, ať s ním, nebo bez něho! I po třiceti letech jsme s manželem stále skvělý pár. Umíme se domluvit na všem. I na tom, kam vyrazíme na víkend. Je pravda, že máme v některých směrech rozdílné názory, vždy se ale snažíme dělat kompromisy. Já s ním zajdu občas na hokej nebo na fotb
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut