SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Bývalý milenec mě pronásledoval, dokud jsem ho nenahlásila
Bývalý milenec mě pronásledoval, dokud jsem ho nenahlásila

S Darkem jsem strávila jen pár chvil po rozvodu, a myslela si, že jsme se rozešli v dobrém. Jenže jen dokud jsem na jeho zamilovanost a později posedlost nenarážela doslova na každém kroku.

Když jsem se rozvedla po patnácti letech s manželem, nebylo mi do smíchu. Děti situaci nesnášely dobře a já se čas od času potřebovala vyplakat někomu na rameni. Dnes už sice nevím proč, ale vybrala jsem si rameno sympatického kolegy z práce.

Strávili jsme spolu noc

Stěžovala jsem si, on mě utěšoval a občas mi i zvedal sebevědomí lichotkami. A tak se jednou stalo, že jsem se nechala utěšit malinko víc. Strávili jsme spolu noc. Nic podobného jsem neplánovala, ale prostě se to přihodilo.

reklama

Ačkoli já se mu omlouvala, Darek neposlouchal a začínal spřádat společné plány. Vysvětlila jsem mu, že žádný vztah nechci, a přestože to bylo skvělé, už spolu nikdy nebudeme nic mít.

On mi sice neodporoval, ale choval se, jako by mezi námi žádný takový rozhovor nikdy neproběhl. Psal mi zamilované esemesky, emaily, uveřejňoval moje fotky na internetu a k tomu psal titulky jako Moje láska a podobně.

Jako můj stín

Vysvětlila jsem mu to znovu, ale opět se nic nezměnilo. Vlastně ano, když jsem ráno vycházela z domu, už na mě čekal, aby mě doprovodil, a totéž se dělo i na cestě z práce.

reklama

I když jsem velice mírná bytost, co málokdy někoho pošle do háje, v tomto případě už to muselo být. „Darku, skončili jsme spolu! Nebudeme spolu, protože tě nechci, ne kvůli lidem nebo dětem, kvůli mně. Nechci tě!

Nech mě být.“ Koukal na mě překvapeně, a i když jsem měla pocit, že mě pochopil, pořád „hrál stejnou písničku“.

Posílal mi květiny, všichni společní známí si mysleli, že spolu chodíme, protože všude to rozhlašoval, v práci mu dokonce svěřili mou poštu, protože ji vyzvedával „pro přítelkyni“ a podobně.

Začal být pomstychtivý

Celá uondaná z následků své porozvodové slabosti jsem poprosila jednoho z kamarádů, aby mu domluvil. Nijak ho samozřejmě nenapadl, jen mu ukázal zdvižený ukazováček a několikrát s ním výhružně zakýval.

reklama

Tehdy se Darkova zamilovaná posedlost změnila ve zlou pomstychtivost. Jenže on se nemstil, jen abych trpěla. Mstil se, abych pochopila, že bez něj jsem ztracená. Vždycky mi například v práci pomáhal s počítačem, protože nejsem zrovna technický génius.

A tak mi v období nenávisti počítač zablokoval, zrušil emailový účet, vymazal práci za dva měsíce a podobně. Čekal, že za ním přiběhnu a budu prosit o milost.

Před domem „hlídkoval“ dál

Jenže já si našla jiného odborníka a všechno si pak znovu pod jeho dohledem zaheslovala. Abyste se nenechali mýlit, to, že mi dělal takové věci, neznamenalo, že přestal „hlídkovat“ před domem. Vždycky, když jsem vykoukla ven, stál tam.

Trápila jsem se, vyčítala si svou hloupost, ale už bylo jasné, že „pouhým“ padesátým odmítnutím ho od dalšího podobného počínání neodradím. Nepomáhalo ho odmítat ani nekomunikovat, nepomáhalo prostě nic. A to od mojí děsné chyby uběhl už dlouhý rok.

Představte si to, rok dostávat deset patnáct posedlých esemesek denně, dvacet emailů týdně, mít každodenní neohlášené návštěvy, které musíte řešit. Bylo to vážně stresující.

Musela jsem si dokonce i nechat předepsat prášky na nervy, bez nich bych to určitě nezvládla.

Podala jsem trestní oznámení

A protože jsem už vážně nevěděla kudy kam, podala jsem na Darka trestní oznámení. Na policii jsem se pak cítila jako zločinec, protože já musela obhájit, že ho nechci a nestačilo pouze moje prohlášení, že mě obtěžuje.

Musela jsem doložit všechny esemesky, emaily a jiné důkazy a ještě několikrát zopakovat, že nic z toho jsem si doopravdy nepřála. Ještě že jsem si některé z těch jeho „vyprávěnek“ schovala, těch prvních „asi milion“ jsem totiž jen s hnusem vymazala.

Když už jsem všechno předala, musely k výslechu i moje děti. Popravdě vylíčily, jak maminčin kolega stává pod oknem a jak se ho i někdy bojí. Bylo mi jich líto, že je do toho musím tahat, ale podle policie šlo o nutnost.

Policii bylo tedy všechno jasné a já se pak mohla jen začít bát, co takový nepředvídatelný blázen udělá po tomto mém kroku. Paní policistka sice říkala, že tento typ mužů se po pohrůžce policie stáhne, ale můžete si být něčím takovým jistí?

Fakt, že mu přišel dopis, že se ke mně nesmí přiblížit na sto metrů, přece není totéž co ostnatý drát.

Bála jsem se o sebe i děti

Nosila jsem v kapse slzný plyn a dětem jsem pro případ nouze taky jeden koupila. Ale bála jsem se stejně. Překvapivě je ale od té doby opravdu klid.

Sice jsem Darka, který dokonce změnil zaměstnání, několikrát zahlédla v naší ulici, ale doteď se mě nepokoušel kontaktovat. Děkuji policii a doufám, že můj pronásledovatel si místo mě nenašel nějakou jinou oběť.

Ztracený rok plný depresí a sebezpytování mi ale nikdo nevrátí. Nehledě na to, že stále ještě musím na mnoha místech dokazovat, že s tímhle člověkem nemám nic společného. „Naopak jsem na něj podala trestní oznámení!“ říkám všude, kde Darek uváděl moje jméno.

A že stihl nahlásit náš blízký vztah snad i v pojišťovně! Tvrdil, že se budeme brzo brát a že se moc těším, až s ním budu mít dítě. Žil v nějaké své představě, kterou mu nikdo nevymluvil. Měl by se jít zřejmě léčit, ale to už naštěstí není můj problém.

Jaroslava M. (43), Sušice

reklama
Související články
8.2.2023
Byla to seriózní dáma, chytrá a vzdělaná. Mávnutím kouzelného proutku se z ní stala rozpustilá adolescentka s vlasy nazeleno! Nemohla jsem ji vůbec poznat, když mi otevřela dveře svého bytu. Oblečená v plandavé dlouhé košili, džínách s takovými těmi uměleckými dírami na stehnech a kolenou. To by nebylo to nejhorší, myslela bych si, že tyhle hadry našla někde u kontejneru. Vlasy měla rozčepýřené
8.2.2023
Když jsem to ráno vyrazila na nákup, netušila jsem, co všechno se mi ještě ten den přihodí. Potkala jsem svého budoucího manžela. Byla sobota dopoledne a já jsem se vydala autobusem na nákup do supermarketu. Z letáku jsem zjistila, že mají v akci králičí maso, a tak jsem se těšila, jak si udělám bezvadný sobotní oběd. Když jsem dorazila do obchodu, sundala jsem batoh, dala ho do vozíku a vyrazi
5.2.2023
Dnes si to nedokážu vysvětlit. Jak nás ta opičí zaslepená láska dokázala postavit proti sobě, že jsme začaly tak bláznivě soupeřit. Byly jsme s Annou kamarádky už ve školce. V mnohém jsme si byly podobné, jako sestry. Ve stejnou dobu jsme se zamilovaly, šly si vzájemně na svatbě za svědka a i děti se nám narodily ve stejný rok. A právě tehdy se naše cesty začaly rozcházet. Moje starší dcera
3.2.2023
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když má své kamarády. Já jsem mu dobrá doma, když se nudí a chce si hrát
1.2.2023
Bydlení v panelovém domě s sebou nese mnohá překvapení. Tím největším byla prázdná spíž! Zavařené meruňky a okurky přes noc zmizely. Byla jsem vždy pilná jako včelka. Tak mi říkal láskyplně manžel a já na to byla pyšná. Pilně jsem pracovala na naší velké zahradě a ještě pilněji zavařovala ovoce a zeleninu. Nic nesmělo přijít nazmar! Dělala jsem to pro radost Měla jsem velkou radost, když
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh