Domů     Bývalý milenec mě pronásledoval, dokud jsem ho nenahlásila
Bývalý milenec mě pronásledoval, dokud jsem ho nenahlásila

S Darkem jsem strávila jen pár chvil po rozvodu, a myslela si, že jsme se rozešli v dobrém. Jenže jen dokud jsem na jeho zamilovanost a později posedlost nenarážela doslova na každém kroku.

Když jsem se rozvedla po patnácti letech s manželem, nebylo mi do smíchu. Děti situaci nesnášely dobře a já se čas od času potřebovala vyplakat někomu na rameni. Dnes už sice nevím proč, ale vybrala jsem si rameno sympatického kolegy z práce.

Strávili jsme spolu noc

Stěžovala jsem si, on mě utěšoval a občas mi i zvedal sebevědomí lichotkami. A tak se jednou stalo, že jsem se nechala utěšit malinko víc. Strávili jsme spolu noc. Nic podobného jsem neplánovala, ale prostě se to přihodilo.

Ačkoli já se mu omlouvala, Darek neposlouchal a začínal spřádat společné plány. Vysvětlila jsem mu, že žádný vztah nechci, a přestože to bylo skvělé, už spolu nikdy nebudeme nic mít.

On mi sice neodporoval, ale choval se, jako by mezi námi žádný takový rozhovor nikdy neproběhl. Psal mi zamilované esemesky, emaily, uveřejňoval moje fotky na internetu a k tomu psal titulky jako Moje láska a podobně.

Jako můj stín

Vysvětlila jsem mu to znovu, ale opět se nic nezměnilo. Vlastně ano, když jsem ráno vycházela z domu, už na mě čekal, aby mě doprovodil, a totéž se dělo i na cestě z práce.

I když jsem velice mírná bytost, co málokdy někoho pošle do háje, v tomto případě už to muselo být. „Darku, skončili jsme spolu! Nebudeme spolu, protože tě nechci, ne kvůli lidem nebo dětem, kvůli mně. Nechci tě!

Nech mě být.“ Koukal na mě překvapeně, a i když jsem měla pocit, že mě pochopil, pořád „hrál stejnou písničku“.

Posílal mi květiny, všichni společní známí si mysleli, že spolu chodíme, protože všude to rozhlašoval, v práci mu dokonce svěřili mou poštu, protože ji vyzvedával „pro přítelkyni“ a podobně.

Začal být pomstychtivý

Celá uondaná z následků své porozvodové slabosti jsem poprosila jednoho z kamarádů, aby mu domluvil. Nijak ho samozřejmě nenapadl, jen mu ukázal zdvižený ukazováček a několikrát s ním výhružně zakýval.

Tehdy se Darkova zamilovaná posedlost změnila ve zlou pomstychtivost. Jenže on se nemstil, jen abych trpěla. Mstil se, abych pochopila, že bez něj jsem ztracená. Vždycky mi například v práci pomáhal s počítačem, protože nejsem zrovna technický génius.

A tak mi v období nenávisti počítač zablokoval, zrušil emailový účet, vymazal práci za dva měsíce a podobně. Čekal, že za ním přiběhnu a budu prosit o milost.

Před domem „hlídkoval“ dál

Jenže já si našla jiného odborníka a všechno si pak znovu pod jeho dohledem zaheslovala. Abyste se nenechali mýlit, to, že mi dělal takové věci, neznamenalo, že přestal „hlídkovat“ před domem. Vždycky, když jsem vykoukla ven, stál tam.

Trápila jsem se, vyčítala si svou hloupost, ale už bylo jasné, že „pouhým“ padesátým odmítnutím ho od dalšího podobného počínání neodradím. Nepomáhalo ho odmítat ani nekomunikovat, nepomáhalo prostě nic. A to od mojí děsné chyby uběhl už dlouhý rok.

Představte si to, rok dostávat deset patnáct posedlých esemesek denně, dvacet emailů týdně, mít každodenní neohlášené návštěvy, které musíte řešit. Bylo to vážně stresující.

Musela jsem si dokonce i nechat předepsat prášky na nervy, bez nich bych to určitě nezvládla.

Podala jsem trestní oznámení

A protože jsem už vážně nevěděla kudy kam, podala jsem na Darka trestní oznámení. Na policii jsem se pak cítila jako zločinec, protože já musela obhájit, že ho nechci a nestačilo pouze moje prohlášení, že mě obtěžuje.

Musela jsem doložit všechny esemesky, emaily a jiné důkazy a ještě několikrát zopakovat, že nic z toho jsem si doopravdy nepřála. Ještě že jsem si některé z těch jeho „vyprávěnek“ schovala, těch prvních „asi milion“ jsem totiž jen s hnusem vymazala.

Když už jsem všechno předala, musely k výslechu i moje děti. Popravdě vylíčily, jak maminčin kolega stává pod oknem a jak se ho i někdy bojí. Bylo mi jich líto, že je do toho musím tahat, ale podle policie šlo o nutnost.

Policii bylo tedy všechno jasné a já se pak mohla jen začít bát, co takový nepředvídatelný blázen udělá po tomto mém kroku. Paní policistka sice říkala, že tento typ mužů se po pohrůžce policie stáhne, ale můžete si být něčím takovým jistí?

Fakt, že mu přišel dopis, že se ke mně nesmí přiblížit na sto metrů, přece není totéž co ostnatý drát.

Bála jsem se o sebe i děti

Nosila jsem v kapse slzný plyn a dětem jsem pro případ nouze taky jeden koupila. Ale bála jsem se stejně. Překvapivě je ale od té doby opravdu klid.

Sice jsem Darka, který dokonce změnil zaměstnání, několikrát zahlédla v naší ulici, ale doteď se mě nepokoušel kontaktovat. Děkuji policii a doufám, že můj pronásledovatel si místo mě nenašel nějakou jinou oběť.

Ztracený rok plný depresí a sebezpytování mi ale nikdo nevrátí. Nehledě na to, že stále ještě musím na mnoha místech dokazovat, že s tímhle člověkem nemám nic společného. „Naopak jsem na něj podala trestní oznámení!“ říkám všude, kde Darek uváděl moje jméno.

A že stihl nahlásit náš blízký vztah snad i v pojišťovně! Tvrdil, že se budeme brzo brát a že se moc těším, až s ním budu mít dítě. Žil v nějaké své představě, kterou mu nikdo nevymluvil. Měl by se jít zřejmě léčit, ale to už naštěstí není můj problém.

Jaroslava M. (43), Sušice

reklama
Související články
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
28.11.2023
Začalo to už na střední. Být věrné, to nebylo nic pro nás. Toužily jsme svést každého chlapa, kterého jsme viděly. Jen tak – soupeřily jsme spolu! S Hanou jsme se potkaly na střední škole, sedly jsme si vedle sebe. Měly jsme společnou zálibu. Lovit kluky. Na gymplu jich moc nebylo, ale v blízkosti byla naštěstí průmyslovka. Kluky jsme střídaly jako ponožky, klidně jsme udržovaly známost s někol
28.11.2023
Nemohla jsem ho zkrátka vystát! Vadilo mi na něm úplně všechno. Nedokázala jsem odolat a musela mu připravit nepříjemné překvapení. Moje dcery jsou krásné a chytré, proto jsem si pro ně také představovala náležité ženichy. Nejstarší Iveta si našla lékaře, nejmladší Alice nedávno dostudovala vysokou, a tak se do vážného vztahu nehrne. Ovšem prostřední Kamila si nevybrala vůbec dobře. Zakoukal
28.11.2023
Moje milovaná babička věděla, že budu mít děti. Bohužel je ale nikdy nepoznala. Byla jsem bezproblémové dítě. Jenže pak se naši rozvedli, já byla v pubertě, takže jsem to nezvládala moc lehce a snad ze vzdoru jsem dělala vylomeniny. Chytla jsem se špatné party, potulovali jsme se, chodili za školu, a tak podobně jsme trápili rodiče. Když mi bylo 16 let, tak jsem navíc utekla z domova. S klukem, o
27.11.2023
Kdysi jsem ke své nadřízené vzhlížela jako k nějaké módní ikoně. Později jsme se staly kamarádkami. To jsem ještě netušila, do jaké zkázy mě přivede. Dana byla jednoznačně osobnost. Od počátku jsem obdivovala její inteligenci i vkus. Byla mým vzorem. Když mě vzala na společný nákup, byla jsem štěstím bez sebe, Ale jen do chvíle, kdy si manžel prohlédnul naše společné konto. Byla pro mě bůh Moj
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
iluxus.cz
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
Kristiána Hynka není třeba milovníkům horské cyklistiky dlouze představovat. Vicemistr světa v maratonu na horských kolech vyměnil závodní kariéru za nespočet aktivit v cyklo branži. Jak sám říká, jde
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
epochaplus.cz
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
O každém balíčku dat, který tato evropská observatoř odhalí, se mezi astrofyziky mluví jako o „zlatém dolu“ nebo „tsunami“. Nijak nepřehánějí. Gaia už 10 let revolucionizuje vše, co víme o Mléčné dráze. Její úkol se pomalu blíží do finále. Co nás tento hvězdný kartograf naučil o naší galaxii?   Gaia je astrometrická mise. Zabývá se
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
skutecnepribehy.cz
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
epochanacestach.cz
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
Tis obecný nebo také tis červený je už od středověku významný strom. Má totiž kvalitní, tvrdé a přitom pružné dřevo, takže si ho oblíbili nejrůznější řemeslníci v čele s výrobci luků. A tak tisy mizely z krajiny a narazit dnes na opravdu hodně starý tis je vzácnost. Ovšem někdy takové štěstí přece jen máme. Zámek ve Vilémovicích na
Jeho děti se s ní nebaví
nasehvezdy.cz
Jeho děti se s ní nebaví
S překvapivým přiznáním přišla zpěvačka Dara Rolins (50)! Ačkoli s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem (51) randí už více než dva roky, ještě nepoznala jeho děti. Ivana s Pavlem už jsou dospělí a 
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Na koho má políčeno?
nasehvezdy.cz
Na koho má políčeno?
Kráska z Ordinace v růžové zahradě natáčela detektivku s kolegou Miroslavem Etzlerem (58). Jmenuje se Kroky vraha. V kuloárech se šeptá, že během práce na televizní inscenaci přeskočila mezi oběma
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Šest prstů? Celkem běžná věc!
epochalnisvet.cz
Šest prstů? Celkem běžná věc!
Napočítat na prstech ruky do dvanácti? Ukázat někomu hned čtyři vztyčené prostředníčky současně? Zavázat si jednou rukou tkaničky u bot? Žádný problém pro ty, kterým příroda nadělila prsty navíc. &
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
enigmaplus.cz
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
Nedaleko majestátní zříceniny hradu Chojnik na polské straně Krkonoš najdeme místo zvané Pekelné údolí. Dnes již nikdo přesně neví, který z jeho pánů chtěl kdysi postavit kamenný most, spojující hrad
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
21stoleti.cz
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
Výzkumníci z Centra výzkumu kardiovaskulárních zobrazovacích metod (Massachusetts General Hospital a Harvard Medical School) oznámili vývoj modelu hlubokého učení, který může pomoci identifikovat neku