Domů     Okradli mě při autonehodě
Okradli mě při autonehodě

Běžela jsem se podívat, zda paní v rozbitém autě nepotřebuje moji pomoc. Zatím, co jsem volala sanitku, mi někdo ukradl kabelku s doklady i penězi!

Občas mám smolné dny a ten, kdy se mě okradli, k nim rozhodně patřil. Hned ráno jsem rozbila svůj oblíbený hrníček na kávu a potom se pohádala se sousedkou. Přišla si půjčit, jako vždy, jen pytlíček s kořením. Jenže, ono to koření také není zadarmo.

Proč bych jí měla ze svého dávat kmín, skořici a pepř? Neuplynul týden, kdy by něco nepotřebovala. O vracení se nikdy nemluvilo. Vybouchla jsem a řekla, že nemám. Byl z toho pěkný oheň na střeše!

Těšila jsem se na dceru

„No, tady se zase někdo vyspal do růžova,“ smál se mi manžel. To ještě netušil, že to nejhorší na mě teprve čeká. K večeru mi zavolala dcera, zda bych jí nemohla půjčit nějaké peníze. Potřebovala je na živobytí, protože v zaměstnání nedostala mzdu.

„Ale oni mi ji pošlou, mají jen zpoždění!“ ujišťovala mě, když jsem ji nabádala, aby si našla něco jiného. Pracovala v malé neziskovce u zvířat a svoji práci milovala. Někde v kanceláři by byla nešťastná. Ochotně jsem se nabídla, že jí peníze dovezu.

Bydlela v sousedním městě, jen o pár kilometrů dál. S manželem jsem počítat nemohla, měl už v sobě dvě lahve piva. „No to víš, dodržuji pitný režim!“ tvrdil a já jen naštvaně pokrčila rameny.

Deset tisícovek jsem hodila do kabelky, zabalila čerstvě upečený koláč a trádá, vzhůru za dcerou! Těšila jsem se, že ji po delší době uvidím. Že s ní konečně proberu všechny novinky, co se mi udály.

Utíkala jsem k cizímu autu

Hned jak jsem vyjela z města na okresní silnici, mi do očí padlo auto u kraje silnice. Na první pohled vypadalo v pořádku, ale stálo nějak nakřivo a na takovém nelogickém místě. Žádné odpočívadlo, žádná cesta, nic. Jen silnice.

Projela jsem kolem a uviděla za volantem paní. Vypadala, že spí! Moc chuti zastavit jsem neměla, ale svědomí mi nedalo. Musím se jí zeptat, zda něco nepotřebuje! Než jsem se rozmyslela, byla jsem od ní notných pár metrů dál.

Couvání mi nikdy moc nešlo, dokonce jsem kvůli tomu musela opakovat zkoušky v autoškole. Raději jsem zaparkovala a běžela zpět k té paní. Myslela jsem na manžela, jak by se mi vysmál. Měla jsem na něho trochu vztek.

Kdyby se trochu omezil v pití piva, mohl řídit on a já se jen bezstarostně vezla. Pozorovala bych krajinu kolem a užívala si pohodlí. Takhle jsem byla na všechno sama!

Oběť nehody se chovala divně

„Haló, paní, není vám nic?“ zaťukala jsem na okénko, ale ona nic. Nereagovala! Ani se nehnula. Na chvíli mě napadlo, zda není mrtvá? Nakoukla jsem přes sklo dovnitř a připadalo mi, že má nějak divně zkroucenou nohu. Sáhla jsem do kapsy kalhot pro telefon.

Nosím ho vždycky u sebe, protože v kabelce se mi pokaždé záhadně ztratí a hledám ho na dně, ve všem tom svém haraburdí, nekonečně dlouho. V tom se paní probrala a stáhla okénko.

„Nic mi není, nikoho nevolejte, jen jsem sjela trochu ze silnice…“ tvrdila, ale mě připadalo, že je z té nehody v šoku. Že není schopná o sobě rozhodovat. Vlastně byla celá taková divná! Chvíli jsem váhala, zda ji poslechnout, nebo dát na svůj instinkt.

Potom jsem se rozhodla volat. Raději si nechat vynadat, než mít někoho na svědomí!

Moji pomoc nechtěla

Ona ale stále naléhala. O kousek jsem poodstoupila a proti její vůli přivolala záchranku i policii. „Ženská, starejte se o sebe! Co se tady do mě montujete?“ začala na mě křičet, ale mě to jen utvrdilo v domněnce, že není v pořádku.

Myslela jsem, že se třeba uhodila do hlavy a má nějaké krvácení. Člověk nikdy neví! Do příjezdu sanitky uteklo jen pár krátkých chvilek. Byla jsem už zbytečná a vydala se ke svému autu. Potřebovala jsme si sednout. Z toho rozčílení se mi třásla kolena!

Ztěžka jsem usedla za volant. „Musím si dát něco sladkého!“ pomyslela jsem si a snažila se vedle sebe nahmatat kabelku. Nějakou tu sladkost jsem měla vždycky s sebou. Kabelka ale vedle na sedačce nebyla. Ani nikde jinde. „Okradli mě!“ bylo mi hned jasné.

Auto jsem totiž asi nezamknula. Kde se ale na opuštěné silnici vzal zloděj, to jsem netušila.

Místo nemocnice skončila na služebně

Vlastně jsem mohla být ráda, že mi neukradli auto. Zůstalo i s klíčky v zapalování na svém místě. Rozběhla jsem se zpět k místu nehody té paní.

Všechno jsem hned zčerstva nahlásila policistům, kteří zavolali kolegy z oddělení krádeží… Když jsem jim znovu všechno vylíčila, dost divně se po sobě dívali. Jakoby věděli něco, co já ne! „No víte, nejste jediná, kdo těm povedeným ptáčkům naletěl.

Ta ženská si hraje na oběť nehody a její partner mezitím krade. Ale vy jste na rozdíl od ostatních okradených zavolala sanitu. Tak si ji vyzvedneme přímo v nemocnici! Peníze jsem dostala zpět ještě téhož dne. A z oběti krádeže jsem se stala hrdinkou. Díky mě se podařilo dopadnout párek prohnaných recidivistů!

Alena S. (59), Mělník

Předchozí článek
Další článek
Související články
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
16.6.2024
Měla jsem pochybnosti. Přišlo mi, že říká samé nesmysly. Ale měla pravdu. V dobrém i zlém se všechny kartářčiny předpovědi vyplnily do puntíku přesně! Ke kartářce jsem chodila pravidelně už několik let a byla s její předpovědí vždy spokojená. Znala jsem i její dceru, která převzala živnost po matce. Vlastně se ty dvě střídaly, a tak si mě přehodily. Prý potřebuji jiný přístup než předtím.Moc sy
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
6 nejbizarnějších vozidel
epochaplus.cz
6 nejbizarnějších vozidel
Kabina, sedačky, volant a nejčastěji 4 kola. Auta či vozidla však nemusejí vypadat vždy takto! Jaké nejbláznivější nápady vznikly v hlavách designérů a techniků, ale nakonec se neujaly? 1/ Přidat kola! OctoAuto (1911) Na počátku 20. století jsou silnice samá díra. Auto se špatně ovládá a kola dostávají zabrat! „Čtyři jsou málo,“ domnívá se americký
Přinese Lutovské rozvod konečně klid?
nasehvezdy.cz
Přinese Lutovské rozvod konečně klid?
Moderátorka Iveta Lutovská (41) si může konečně oddychnout. Rozvodové řízení s podnikatelem Jaroslavem Vítem (47), které se táhlo několik měsíců a bylo pro ni velmi bolestivé, je u konce a ona je opět
Města zaplavily gangy malých kolportérů
epochalnisvet.cz
Města zaplavily gangy malých kolportérů
„Mnoho mužů může najít zaměstnání prodejem novin.“ Těmito slovy začíná Benjamin Day, vydavatel deníku New York Sun, v roce 1833 inzerát, v němž hledá kolportéry pro své noviny…K jeho překvapení se však nepřihlásí žádný dospělý, ale desetiletý chlapec!   Za prvního kolportéra, pouličního prodavače novin, lze považovat irského imigranta Bernarda Flahertyho (1824–1876), jenž zareagoval na
Bil se kardinál Harrach za církevní restituce?
historyplus.cz
Bil se kardinál Harrach za církevní restituce?
Hlavou se kardinálovi honí temné myšlenky. Nejraději by všechno vzdal a užíval si klidu. Neustálé lavírování mezi snahou utužit v zemi katolickou víru a nezpronevěřit se svému svědomí ho ničí. Nakonec se ale rozhodne znovu bojovat.   „Násilím se ničeho dosáhnout nedá,“ povzdechne si v tichu své pracovny kardinál Arnošt Vojtěch z Harrachu (1598‒1667). Ještě že arcibiskupství získalo
Tajuplná Šumava: Hrůzu nahánějící umrlčí prkna
epochanacestach.cz
Tajuplná Šumava: Hrůzu nahánějící umrlčí prkna
Úcta k zemřelým se projevuje v každém koutě světa i naší republiky trochu jinak. Šumavští si osvojili velmi svérázný zvyk – stavění umrlčích prken, ze kterých se stalo podivné memento smrti a prostředek, jakým mrtvé uctívat a často i s nimi promlouvat. Mohla v sobě lože nebožtíků soustřeďovat negativní energii zemřelých a prostupovat i do
Nenašel snad duch zavražděného prezidenta až do dnešních dnů klid?
enigmaplus.cz
Nenašel snad duch zavražděného prezidenta až do dnešních dnů klid?
Duch bývalého 16. amerického prezidenta Abrahama Lincolna prý bývá poměrně často spatřován, jak bloudí ve washingtonském Bílém domě… [gallery ids="141907,141906,141908"] Věštecký sen Paní Lincolnov
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Krásné nohy? Žádný problém!
nejsemsama.cz
Krásné nohy? Žádný problém!
Nohy vás nosí celý den, a tak byste jim měla věnovat náležitou pozornost. Jenom tak se vyhnete nejrůznějším problémům. Následující návod platí pro všechny nehty na nohou, ale pro palce především, zde je riziko zarůstání největší. Nejdříve dopřejte prstu teplou koupel a do vody přijdete hodně soli. Horká voda změkčí kůži kolem nehtu a sůl pomůže s dezinfekcí
Pečená jehněčí kýta na česneku
tisicereceptu.cz
Pečená jehněčí kýta na česneku
Francouzi nadají dopustit na pečené jehně na česneku s rozmarýnovými bramborami. Ingredience 1 jehněčí kýta s kostí 5 stroužků česneku olivový olej sůl, pepř 5 snítek rozmarýnu 1 kg malých
Původ známých pohádek: Znásilnění, mučení a smrt ve velkém
21stoleti.cz
Původ známých pohádek: Znásilnění, mučení a smrt ve velkém
Pohádky, které dnes známe a milujeme, jsou oproti svým původním verzím jen slabými odvary. Jádra mrazivých nebo lechtivých příběhů, z nichž kdysi povstaly, v nich nicméně přetrvávají dodnes.  
Její smrt nikdy nepřebolí
skutecnepribehy.cz
Její smrt nikdy nepřebolí
Nikdy to nevymažu z hlavy. Ten den, kdy jsem se šla rozloučit s mojí dcerou. Neskutečná bolest, když víte, že je to poslední rozloučení. Monika byla zdravá, chytrá a krásná holčička. Nebyly s ní velké problémy v pubertě, když dospěla, byla úspěšná. Měla život před sebou Měla své plány. Vystudovala, našla si dobré místo a potkala Honzu, s nímž se chtěli vzít.
Výstava Na led! představuje hokej a bruslení  v obrazech
iluxus.cz
Výstava Na led! představuje hokej a bruslení v obrazech
Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje výstava Národní galerie Praha (NGP), která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto pr