Domů     Okradli mě při autonehodě
Okradli mě při autonehodě

Běžela jsem se podívat, zda paní v rozbitém autě nepotřebuje moji pomoc. Zatím, co jsem volala sanitku, mi někdo ukradl kabelku s doklady i penězi!

Občas mám smolné dny a ten, kdy se mě okradli, k nim rozhodně patřil. Hned ráno jsem rozbila svůj oblíbený hrníček na kávu a potom se pohádala se sousedkou. Přišla si půjčit, jako vždy, jen pytlíček s kořením. Jenže, ono to koření také není zadarmo.

Proč bych jí měla ze svého dávat kmín, skořici a pepř? Neuplynul týden, kdy by něco nepotřebovala. O vracení se nikdy nemluvilo. Vybouchla jsem a řekla, že nemám. Byl z toho pěkný oheň na střeše!

Těšila jsem se na dceru

„No, tady se zase někdo vyspal do růžova,“ smál se mi manžel. To ještě netušil, že to nejhorší na mě teprve čeká. K večeru mi zavolala dcera, zda bych jí nemohla půjčit nějaké peníze. Potřebovala je na živobytí, protože v zaměstnání nedostala mzdu.

„Ale oni mi ji pošlou, mají jen zpoždění!“ ujišťovala mě, když jsem ji nabádala, aby si našla něco jiného. Pracovala v malé neziskovce u zvířat a svoji práci milovala. Někde v kanceláři by byla nešťastná. Ochotně jsem se nabídla, že jí peníze dovezu.

Bydlela v sousedním městě, jen o pár kilometrů dál. S manželem jsem počítat nemohla, měl už v sobě dvě lahve piva. „No to víš, dodržuji pitný režim!“ tvrdil a já jen naštvaně pokrčila rameny.

Deset tisícovek jsem hodila do kabelky, zabalila čerstvě upečený koláč a trádá, vzhůru za dcerou! Těšila jsem se, že ji po delší době uvidím. Že s ní konečně proberu všechny novinky, co se mi udály.

Utíkala jsem k cizímu autu

Hned jak jsem vyjela z města na okresní silnici, mi do očí padlo auto u kraje silnice. Na první pohled vypadalo v pořádku, ale stálo nějak nakřivo a na takovém nelogickém místě. Žádné odpočívadlo, žádná cesta, nic. Jen silnice.

Projela jsem kolem a uviděla za volantem paní. Vypadala, že spí! Moc chuti zastavit jsem neměla, ale svědomí mi nedalo. Musím se jí zeptat, zda něco nepotřebuje! Než jsem se rozmyslela, byla jsem od ní notných pár metrů dál.

Couvání mi nikdy moc nešlo, dokonce jsem kvůli tomu musela opakovat zkoušky v autoškole. Raději jsem zaparkovala a běžela zpět k té paní. Myslela jsem na manžela, jak by se mi vysmál. Měla jsem na něho trochu vztek.

Kdyby se trochu omezil v pití piva, mohl řídit on a já se jen bezstarostně vezla. Pozorovala bych krajinu kolem a užívala si pohodlí. Takhle jsem byla na všechno sama!

Oběť nehody se chovala divně

„Haló, paní, není vám nic?“ zaťukala jsem na okénko, ale ona nic. Nereagovala! Ani se nehnula. Na chvíli mě napadlo, zda není mrtvá? Nakoukla jsem přes sklo dovnitř a připadalo mi, že má nějak divně zkroucenou nohu. Sáhla jsem do kapsy kalhot pro telefon.

Nosím ho vždycky u sebe, protože v kabelce se mi pokaždé záhadně ztratí a hledám ho na dně, ve všem tom svém haraburdí, nekonečně dlouho. V tom se paní probrala a stáhla okénko.

„Nic mi není, nikoho nevolejte, jen jsem sjela trochu ze silnice…“ tvrdila, ale mě připadalo, že je z té nehody v šoku. Že není schopná o sobě rozhodovat. Vlastně byla celá taková divná! Chvíli jsem váhala, zda ji poslechnout, nebo dát na svůj instinkt.

Potom jsem se rozhodla volat. Raději si nechat vynadat, než mít někoho na svědomí!

Moji pomoc nechtěla

Ona ale stále naléhala. O kousek jsem poodstoupila a proti její vůli přivolala záchranku i policii. „Ženská, starejte se o sebe! Co se tady do mě montujete?“ začala na mě křičet, ale mě to jen utvrdilo v domněnce, že není v pořádku.

Myslela jsem, že se třeba uhodila do hlavy a má nějaké krvácení. Člověk nikdy neví! Do příjezdu sanitky uteklo jen pár krátkých chvilek. Byla jsem už zbytečná a vydala se ke svému autu. Potřebovala jsme si sednout. Z toho rozčílení se mi třásla kolena!

Ztěžka jsem usedla za volant. „Musím si dát něco sladkého!“ pomyslela jsem si a snažila se vedle sebe nahmatat kabelku. Nějakou tu sladkost jsem měla vždycky s sebou. Kabelka ale vedle na sedačce nebyla. Ani nikde jinde. „Okradli mě!“ bylo mi hned jasné.

Auto jsem totiž asi nezamknula. Kde se ale na opuštěné silnici vzal zloděj, to jsem netušila.

Místo nemocnice skončila na služebně

Vlastně jsem mohla být ráda, že mi neukradli auto. Zůstalo i s klíčky v zapalování na svém místě. Rozběhla jsem se zpět k místu nehody té paní.

Všechno jsem hned zčerstva nahlásila policistům, kteří zavolali kolegy z oddělení krádeží… Když jsem jim znovu všechno vylíčila, dost divně se po sobě dívali. Jakoby věděli něco, co já ne! „No víte, nejste jediná, kdo těm povedeným ptáčkům naletěl.

Ta ženská si hraje na oběť nehody a její partner mezitím krade. Ale vy jste na rozdíl od ostatních okradených zavolala sanitu. Tak si ji vyzvedneme přímo v nemocnici! Peníze jsem dostala zpět ještě téhož dne. A z oběti krádeže jsem se stala hrdinkou. Díky mě se podařilo dopadnout párek prohnaných recidivistů!

Alena S. (59), Mělník

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
5.3.2024
Při posledním nákupu v supermarketu jsem viděla něco, s čím si nevím rady. Narazila jsem tam na snachu, jak se ručku v ručce prochází mezi regály, ale ne s mým synem. Vím teď jistě, že Magda mému synovi zahýbá. Viděla jsem ji na vlastní oči, jak se vodí za ručičku s jiným chlapem. Měla jsem je vyfotit nebo se na ni hned vrhnout. Nyní mi totiž do očí tvrdí, že jsem zaujatá, vymýšlím si a že mám
4.3.2024
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj pozemek. No nazdar. Sousedka, jedovatá jako vitriol. „Mát
4.3.2024
Všichni jsme toho proutníka, který svedl mou sestru, odsoudili. I v cizině měl ženu a dvě děti. Nechápu, jak jsem mohla udělat stejnou chybu? Moje sestra Anička byla moc hodná holka. Po střední škole nastoupila do firmy plné mužů. Práce ji tam bavila a celkem slušně vydělávala. Po roce si našla vlastní byt, kam se z rodného domu odstěhovala. Od té chvíle k nám jezdila každý druhý, třetí víke
1.3.2024
Neviděla jsem, co bylo zřejmé na první pohled. Přítel si ze mě udělal kampeličku a kamarádka mě utvrzovala v domnění, že je správné mu pomáhat. Nikdy jsem nepatřila k nějakým kráskám, za kterými by se muži na ulici otáčeli. Patřila jsem spíš k takovým těm nenápadným dívkám, kterých si vůbec nikdo nevšimne. Příliš jsem si to nebrala, ale samozřejmě jsem i já toužila po lásce a partnerovi. Byl
25.2.2024
S manželem nám to klape. V jednom se ale neshodneme – kde strávíme dovolenou. Sedět v kempu už nechci. Pojedu k moři, ať s ním, nebo bez něho! I po třiceti letech jsme s manželem stále skvělý pár. Umíme se domluvit na všem. I na tom, kam vyrazíme na víkend. Je pravda, že máme v některých směrech rozdílné názory, vždy se ale snažíme dělat kompromisy. Já s ním zajdu občas na hokej nebo na fotb
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut