Snacha potřebuje moji pomoc

Total
1
Shares

Někdy se z dvou nepřátel stanou spojenci. A i když mě to moc mrzí, musím říct, že je to tak správně.

Otevřely se dveře a v nich stojí Magda. Malá Magdička netrpělivě poskočí na zadním sedadle mého vozu. „Babi, to je máma!“ a už se hrne z auta ven. Nebráním jí v tom, sama ale raději zůstávám sedět ve voze. Vlastně vůbec nedovedu vysvětlit proč. Po tom všem, co se za poslední měsíce stalo, je přece úplně jedno, co udělám. Klidně mohu vystoupit a jít obejmout svou snachu, kterou právě propustili z vyšetřovací vazby. Ale pravděpodobně mi v tom zabránila vzpomínka na syna. Na Oldřicha, mého jediného syna, kterého jsem tak milovala. Tak nekriticky a sobecky milovala.

Můj hodný chlapec

Oldík byl od narození moc roztomilý klouček. Byl prostě můj a já si ho patřičně rozmazlovala. Manžel se na mě zlobil, ale nakonec to vzdal. Pochopil, že náš syn, je mojí celoživotní radostí. Nedokázala jsem mu nic odříct, snažila jsem se mu všechno dopřát a chovat ho jako v bavlnce. Zametala jsem mu cestičku životem, jak jen to šlo.

Čas velkého vzdoru

Olda rostl a dělal nám s mužem jen samou radost. Dobře se učil, byl poslušný a k nám rodičům pozorný. Přežili jsme v klidu i pubertu a mysleli si, že si už můžeme oddechnout a vypustit do života dospělého syna. Jenže on nám přišel představit Magdu. Přiznám se bez mučení, nepadly jsme si tenkrát do noty. Vlastně úplně nevím proč. I když zpětně si teď myslím, že mi nejvíc vadilo, že si syn vybral děvče sám, bez porady se mnou. Dřív se přece se mnou o všem radil.

Nechtěla jsem, aby se vzali

Nenechala jsem na ni nit suchou. Ale svou kritiku jsem vznášela vlastně úplně zbytečně, nikdo mě totiž neposlouchal. Dokonce i manžel mě napomínal, aby toho už nechala, že Oldřich je šťastně zamilovaný a Magda není vůbec špatná. Nakonec tedy byla svatba a já se časem smířila s tím, že se Oldík oženil bez mého předběžného svolení.

Spořádaná rodina

Uběhlo několik let. Oldřich s Magdou měli celkem poklidné manželství. Magdička i malý Tomáš rostly jak z vody. Myslela jsem si, že je všechno v nejlepším pořádku, až do toho dne, kdy mi zavolala moje kamarádka a pozvala mě na kávu.

Krutá pravda mě zaskočila

Při kávě jsem se od kamarádky dozvěděla, že můj syn má milenku. Měla jí být dcera kamarádčiny kolegyně z práce. No to mě vážně zaskočilo. Můj vzorný syn a skvělý otec podvádí svou milovanou a vyvzdorovanou manželku? Nechtěla jsem tomu věřit. Ale kamarádka mě varovala, že je to celkem vážné. A že si ta ambiciózní dívčina dělá s mým synem velké plány.

Co mám udělat?

Dlouho jsem váhala, co dělat, zda uhodit na syna nebo říct pravdu snaše. Než jsem ale stačila udělat cokoli, vše se provalilo a syn se od rodiny odstěhoval k Ivě, své milence. Aniž bych to tušila, stal se ze mne tím okamžikem advokát mé snachy. Snažila jsem se syna přivést k rozumu, aby se vrátil k rodině, ale marně.

Dělala zbytečné hlouposti

Bohužel jsem netušila, že si Magda své neštěstí začala řešit po svém. Začala Ivě všemožně škodit. Několikrát jí poškodila auto, postarala se o velké pomluvy u ní v zaměstnání. Psala jí výhružné dopisy. A pak bohužel už nevydržela s nervy a rozhodla se, že si s ní promluví osobně. Ivu při hádce fyzicky napadla a zlomila ji ruku. Navíc se v té chvíli ukázalo, že je Iva v jiném stavu. A Magda v návalu zlosti ještě zdemolovala část jejího bytu. Byla zatčená.

Stojím při ní

Nerada si to přiznávám, ale dnes stojí pevně na straně mé snachy. Sice dělala věci, které dělat neměla. A především, měla zlámat ruce mému synovi a ne jeho milence. On by si přece zasloužil pár facek i ode mne. Konečně jsem totiž pochopila, že jsem z něj vychovala hrozného sebestředného sobce, který je zvyklý dělat si jen to, co se mu líbí.

Dana P. (58), Brno

Také se vám může líbit

Tchyně na zabití

Psala se raná devadesátá léta a mně se všechno dařilo. S Patrikem jsme plánovali společné bydlení a co se kariéry týká, nabídla mi velká zahraniční firma mimořádně zajímavou práci. Její…
Zobrazit

Zakázaná láska

„Pro krásu se musí trpět,“ říkali mi doma. Já jsem ale pochopila, že pro lásku se trápíme daleko víc. Byla jsem vychovávána maminkou a tetou. V naší rodině nebyli muži.…
Zobrazit