Opustila jsem rodinu kvůli mladému milenci

Total
4
Shares

Celé roky jsem žila jen ve stínu svého manžela. Teprve ve chvíli, kdy jsem dostala od života příležitost ještě něco prožít, využila jsem ji na sto procent!

Můj manžel byl dost žárlivý a tak jsem se po celou dobu našeho vztahu snažila držet se od mužů stranou. Jenže nakonec došlo k tomu, že nevěra praskla naopak na něho. Hodně mě to ranilo. Mnohokrát mi vyčítal věci, které jsem si nezasloužila, a přitom za mými zády sám dlouhodobě dělal to, z čeho mě neprávem vinil. Cítila jsem se zraněná a uražená. Nejprve jsem uvažovala o rozvodu, ale pak jsem zapochybovala, jestli bych si v pětačtyřiceti letech ještě někoho našla. Raději jsem tedy zvolila možnost oplatit nevěrnému manželovi stejnou mincí!

Byl jen o pár let starší než můj syn

Rozhodla jsem se, že si najdu milence a nejlépe nějakého mladého, abych to manželovi pořádně spočítala. Zapátrala jsem v inzerátech na internetu. Jeden mi padl do oka. Měl tam i fotku, líbil se mi a byl také z Prahy. Bylo mu skoro o dvacet let méně a hledal nezávazný vztah se starší ženou. Do jím uvedeného věkového rozpětí jsem se vešla. Když jsem mu odepisovala, uvědomila jsem si sice, že je pouze o pět let starší než náš syn, ale v tu chvíli mi to bylo jedno. Byla jsem zvědavá, jestli Roman, jak se jmenoval, odepíše. Napsal mi mail hned druhý den a pak už se to rozjelo hodně rychle. Za dva dny po práci jsem s ním měla sraz v jedné kavárně v centru. A do týdne jsem se v malém bytě, který měl pronajatý, stala jeho milenkou!

Láska přišla nečekaně

Měla jsem pocit zadostiučinění, ale bylo v tom ještě něco víc. Lichotilo mi, že tak mladý muž má skutečný zájem o ženu v mém věku. Po mnoha letech, kdy jsem v manželství musela svoje ženství potlačovat, jsem se znovu cítila přitažlivá. Myslela jsem si, že ten tajný poměr nějaký čas vydrží a až budu cítit, že jsem se manželovi dostatečně pomstila, tak ho ukončím. Všechno se ale rozběhlo jiným směrem. Nejprve se Roman zamiloval do mě. Moc jsem se tomu nebránila, vlastně to byl pro mě takový bonus v mé situaci. Netrvalo dlouho a zjistila jsem, že jsem se do Romana zamilovala také. Bylo to každý den silnější! Do té doby jsem svůj mimomanželský vztah tajila. V den, kdy mi Roman řekl, že by se mnou chtěl být už napořád, jsem všechno manželovi řekla!

O usmíření už jsem nestála!

Kdyby se to bývalo stalo třeba před rokem, tak by z toho byl skandál. Teď, když měl můj muž sám pocit viny, byl sice v šoku, ale nic neudělal. Jen se mě zeptal, jestli se chci rozvést. Řekla jsem mu, že se teprve rozhodnu, jedno ovšem vím jistě už teď: v dalších dnech se přestěhuji k Romanovi. A tak se i stalo. Syn a dcera se nás snažili usmířit. Prosili mě, ať neodcházím. Nenechala jsem si to vymluvit. Po skoro pětadvaceti letech jsem opustila rodinu a vydala se naproti novému štěstí. A život s Romanem jsem si opravdu užívala. Polovina kolegyň v práci mě sice odsuzovala, ale všechny se shodovaly, jak mi život s mladším mužem svědčí. Z ušlápnuté domácí puťky jsem najednou byla sebevědomou ženou středního věku, za kterou se chlapi znovu ohlíželi.

Vím, že to nebude jen růžové

S dětmi jsem se stýkat nepřestala, koneckonců nebyla jsem to já, kdo jako první zradil dlouholeté manželství. Syn a dcera byli už dospělí a dovedli se o sebe postarat, takže mým odchodem nijak netrpěli. To se ale nedalo říct o manželovi. Snad každý týden mě oslovoval s prosbou o odpuštění a přáním, abych se k němu vrátila. Místo toho se nakonec dočkal jen žádosti o rozvod. K tomu nakonec opravdu po roce došlo. S Romanem jsem i dnes, už čtvrtý rok, a i když není všechno jen růžové – a vím, že budoucnost bude složitá – nijak svého kroku nelituji. Vychovala jsem děti, pomohla jsem jim postavit se na vlastní nohy a byla až příliš vzornou manželkou. Nikdo mi nemůže vyčítat, že od života chci ještě něco pěkného, než budu stará!

Renata (48), Praha

Také se vám může líbit