Domů     Na náš první polibek nezapomenu
Na náš první polibek nezapomenu

Od prvního dne se mi líbil. Stejně jako všem mým spolužačkám. Že by mohl mít zájem zrovna o mě, bylo překvapením pro všechny.

Odmalička jsem vyrůstala s vědomím, že nejsem hezká. To je pro každou holku dost velký handicap. Často jsem trpitelsky srovnávala svůj obraz v zrcadle s plakáty modelek a filmových hvězd nebo s atraktivnějšími spolužačkami.

Probouzelo to ve mně smutek a beznaděj. Říkala jsem si, že si nikdy nenajdu kluka, že mě nikdo nebude chtít. Kdo by se taky zahazoval s takovou ošklivkou?

Svůj vzhled jsem přijala

Postupem času jsem si na tenhle postoj zvykla. Možná to bylo v něčem dobře, protože jsem to prostě brala tak, jak to je a nebyla zakřiknutá někde v koutě.

Kamarádek jsem měla dost – už proto, že jsem pro ně žensky ve svých očích nepředstavovala konkurenci – a o klucích jsem si jen občas nechávala zdát. Takhle se to se mnou táhlo až na střední školu.

Třídní vyvrhel

Po nástupu na gympl se mě ale opět zmocnila nejistota. Změnil se kolektiv, najednou jsem opět byla ve třídě s lidmi, které jsem vůbec neznala. Říkala jsem si: Jak mě budou brát? Co si o mně budou spolužáci navzájem říkat?

Budou se mi smát, nebo mě za zády pomlouvat? Moje sebevědomí se blížilo k bodu mrazu, ale předstírala jsem, že jsem nad věcí. Opět jsem se snažila dostat do role, jakou jsem měla vybudovanou na základní škole.

Nenápadná šedá myška, která nikomu nevadí a proto se jí nikdo ani neposmívá a neubližuje jí. Jenže tady jsem narazila. Nové spolužačky byly trochu jiné než ty předchozí. Některé z nich vycítily moje malé sebevědomí a dávaly mi okatě najevo, že o něm vědí.

Tím mě opravdu znejistěly. Navíc, jak se mi zdálo, se k nim přidali i někteří kluci. Do elity třídy jsem zkrátka nepatřila, byla jsem automaticky odsunuta na okraj. Mrzelo mě to, ale co jsem mohla dělat…

Tajně jsem se zamilovala

Krátce před pololetím jsem se zamilovala do jednoho spolužáka z vedlejší třídy. Všímala jsem si ho už dřív, nebyl prostě k přehlédnutí. Věděla jsem, že o něm sní většina dívek z našeho ročníku, on ale s žádnou z nich chodit nezačal.

Já jsem si samozřejmě nedělala ani tu nejmenší šanci, že by si mě mohl Vojta alespoň všimnout.

Trápila jsem se a litovala samu sebe

Dál jsem se doma občas tajně trápila tím, jaká jsem a jaká bych chtěla být. Nyní bylo to trápení ještě podtrženo nešťastnou láskou. Propadala jsem jí čím dál víc.

Mívala jsem dokonce chvíle, kdy jsem ve vzteku roztrhala fotku nebo plakát s nějakou krásnou modelkou, kterou jsem obdivovala. A pak jsem si jednoho dne řekla „dost“! Proč se budu trápit něčím, co nezměním? Není důležitější konečně přijmout samu sebe a nemarnit čas nesplnitelnými sny?

Změnila jsem svůj vzhled

Jako by se ve mně najednou probudil někdo dospělý. Začala jsem se měnit. Ano, moje tvář by asi nemohla být na plakátech, ale to přece neznamená, že nemůžu být pro někoho zajímavá.

Něco z téhle vnitřní změny se odráželo i v mém vnějším chování a pár lidí – těch, kteří mi byli blízcí – si toho všimli. Změnila jsem trochu účes, místo brýlí jsem začala nosit kontaktní čočky. A odměna za to, že jsem se stala sama sebou, přišla zanedlouho.

Nečekané pozvání na rande

Byl krásný jarní den a já jsem byla na cestě ze školy. Šla jsem sama, protože moje kamarádka, která mě obvykle doprovázela, byla momentálně nemocná. A vtom mě někdo dohonil – a hádejte kdo to byl! Ano, byl to Vojta.

Měl namířeno za kamarádem do čtvrti, kde jsem bydlela a kde se moc nevyznal. Proto se mě zeptal na radu. Nejprve jsem se málem roztřásla, ale pak jsem mu vše vysvětlila. Poděkoval a já myslela, že jsem právě zažila svoji hvězdnou hodinu.

Ta ovšem teprve měla přijít. Vojta se mě zeptal, jestli bych si s ním někdy někam nevyšla, třeba zaplavat si nebo do kina. Jakmile jsem se vzpamatovala, odvětila jsem, že ráda.

Vyměnili jsme si čísla a adresy, a rozloučili jsme se na křižovatce, kde se naše cesty dělily.

Jako v pohádce

Přesně týden nato jsem od Vojty dostala svůj první polibek. Nejraději bych v tu chvíli byla, kdyby mě viděl celý svět. Vlastně ne, stačily by alespoň holky z naší třídy, ty věčné posměvačky, které mi říkaly, že nemám na to, abych si našla kluka.

Vychutnávala jsem si ten okamžik naplno, se zavřenýma očima. V tu chvíli jsem si připadala úplně jako Popelka.

První a jediný muž v mém životě

Říká se, že na první pusu se nezapomíná a já to můžu dosvědčit, i když to mám od života zjednodušené. Od té doby uplynulo už dvacet pět let, ale já si ji můžu kdykoliv zopakovat – po sedmi letech chození se totiž Vojta stal mým manželem a je jím dodnes…

Markéta L. (40), střední Čechy

reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3