Domů     Zničila jsem naši rodinu
Zničila jsem naši rodinu

Ani ve snu by mě nenapadlo, že jsem schopna něčeho tak strašného. Přesto se to stalo a důsledky si teď asi všichni poneseme po zbytek života.

Dívá se na mě přes stůl tím svým magickým pohledem. Jenže na mě to už dnes tolik nezabírá. Mísí se ve mně pocity něhy , lásky se záchvaty zlosti a nenávisti. Nenávisti k němu, protože mě svedl a nenávisti k sobě, protože jsem to dopustila.

Aleš se na mě provinile usměje. Ne, nezabírá to. Jsme tu jak dva ztroskotanci, zbyli jsme si.

Nezamlouval se mi ani trochu

Když nám moje dcera přivedla před lety ukázat svého přítele, nebyli jsme s manželem zrovna nadšení. Naše Dáša byla odmala dost velká tvrďačka. Velmi ambiciozní, až příliš vážná a seriozní..

A najednou si přivedla o deset let staršího, ale na první pohled chlapíka s hlavou kdesi v oblacích. Plného nevázaného humoru a romantiky. Nějak mi to nešlo k sobě a mému muži také ne. Ale nakonec jsme se museli smířit s tím, že si Aleše dcera vezme.

Poopravila jsem názor

Musím přiznat, že čím více jsem měla možnost Aleše, svého zetě, poznávat, tím víc jsem se mu za své první dojmy z něj, musela v duchu omlouvat. Stal se z něj totiž zodpovědný manžel a brzy i otec. O své dvě děti se velice zodpovědně staral.

Miloval je a udělal by pro ně cokoli. Zato Dáša byla jako matka tak trochu na baterky. Brzy po narození Elišky, druhého dítěte, se jí naskytla v práci možnost kariérního růstu. Ani na chvíli nezaváhala.

Hlídání na střídačku

Dáša tedy byla celé dny v práci a na děti měla minimálně času. Aleš také pracoval, ale vždy chvátal rychle domů, aby se o Elišku a Erika postaral. Do té doby jsem hlídala já. Šla jsem právě do důchodu a tak jsem mohla s hlídáním pomáhat.

Děti chodily už do školky a my se s Alešem střídali v jejich vyzvedávání a v odpoledním programu pro ně. Můj manžel stále ještě pracoval a tak jsme na to se zeťákem zbyli sami.

Chvilky plné pohody

Občas jsme se při výměně dětí trochu zapovídali. Zjistili jsme, že máme stejný vkus a názory v mnoha směrech. Mohli jsme si spolu povídat vlastně o čemkoliv. O filmech, o knihách, o sportu, o politice. Naše debaty se stále protahovaly a protahovaly.

A já se přistihla, že se jich pokaždé už nemůžu dočkat. Že čekám, až Aleš u nás zazvoní.

Bylo to docela normální

Dokonce jsem si často už dopředu připravovala nějaká témata, abychom měli jak začít naši debatu. Přišlo mi to ale docela normální a neviděla jsem na tom nic špatného. Nakonec spokojená byla i moje dcera, že si tak dobře rozumíme.

Měla alespoň klid na svou práci. A mě konečně někdo se zaujetím poslouchal. Můj muž byl totiž vždy velice hodný a laskavý člověk, ale zároveň velice uzavřený. Povídat si jen tak o věcech, považoval za ztrátu času a mě neměl v úmyslu poslouchat.

Byla jsem z toho v šoku

Dlouhou dobu jsem se soustředila jen na témata našich debat s Alešem. Byla jsem jimi tak zaujatá, že mi něco dost podstatného uniklo. Ten den, kdy jsem si to konečně uvědomila, jsem byla v šoku. Můj zeť se mnou totiž zcela otevřeně flirtoval.

Nemohla jsem to pochopit. Vždyť jsem byla matka jeho ženy a navíc o dvanáct let starší! Tomu se musí udělat okamžitá přítrž, rozhodla jsem se ihned.

Vydrželo to jen měsíc

Celý dlouhý měsíc jsem se chovala k Alešovi naprosto odměřeně. Převzal si děti, ani jsem ho nepozvala dál a lifrovala ho ze dveří. Byl z toho celý zmatený, ale já nic nehodlala vysvětlovat ani s ním vést sáhodlouhé rozhovory.

Jenže jsem si musela přiznat, jak moc mi jeho přítomnost a to posezení s ním vlastně chybí. Nedalo se to vydržet. Byla jsem tím jak posedlá.

Už se to nedalo zastavit

Jednoho dnes k nám Aleš zase přišel. S velkou kytkou a provinilým úsměvem na rtech. Omlouval se, jestli jeho chování bylo pro mě nepřípustné. Nemůže si ale prý pomoc, protože ke mně vážně něco cítí. Chtěla jsem a hlavně jsem ho měla ihned vyhodit.

Ale neudělala jsem to. To, že mě balí mladý, pohledný, hodný a chytrý chlapík, mi zcela zamotalo hlavu. Život je přece třeba žít tady a teď. A trochu toho flirtu ještě nikomu neuškodí.

Flirtem to neskončilo

Od té chvíle, kterou jsem nezvládla, a já dneska moc dobře vím, že to bylo tehdy na mně. Já měla říct razantní ne a poslat ho i s kytkou k šípku, vzaly události rychlý spád. Nejprve přišly letmé doteky, dlouhé pohledy do očí, pak první polibek a objetí.

Bla jsem jak omámená. Toužila jsem celý život po romantické lásce a nikdy nepřišla, až teď. Začali jsme se s Alešem scházet i mimo domov, zajeli jsme i na chatu.

Stali se z nás milenci a začali jsme před nechápavými pohledy a otázkami mého manžela a mé dcery, kličkovat jak dva zajíci.

Byl to konec

Když to přece jen prasklo, ulevilo se mi. Už jsem byla na pokraji psychických sil. Ale zároveň zamilovaná a směšná, jak mě trefně charakterizoval můj manžel. To byl celý on. Všechno trefně okomentoval a zareagoval věcně a systematicky.

Přesně jako jeho dcera, která mu je tak podobná. Manžel se odstěhoval ke své sestře. Dáša naopak přestěhovala Aleše ke mně domů a podala žádost o rozvod. Místo nás teď děti hlídá chůva a my je už delší dobu neviděli.

Co bude dál

Naše rodina je v troskách. Se mnou ani s Alešem nemluví ani moje dvě další děti a naše celé příbuzenstvo. Vím, zasloužíme si to. Všechno jsme zničili. Přesto mám Aleše pořád moc ráda. Ale žít s ním, to asi teď nedokážu.

Běla F. (62), jižní Morava

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
30.5.2023
Měly to být dva krásné domy, v nichž měly žít naše spokojené rodiny. Ale možná se příbuzní nikdy nemají pouštět do společných projektů. Když jsem budoucího švagra poznala, líbil se mi. Byl to celkem švihák, byl výřečný a vtipný. A navíc měl Karel vysokou stavební školu, už skoro hotovou. Říkala jsem si, že ségra udělala terno a trochu jsem jí záviděla. Trochu dost... Ale já jsem už měla Frantu,
29.5.2023
Člověk si začne vážit něčeho teprve tehdy, když to ztratí. To je můj případ. Svůj život jsem prostě nezvládla. Na všech televizních kanálech běží nějaké detektivky. Ať to přepínám, jak chci. Už i ta televize nestojí za nic, stejně jako můj život. Miluji romantické filmy, kde není sice o dramatické zápletky nouze, ale nakonec všechno dobře dopadne. Na rozdíl od mého životního příběhu. Ten šťastn
29.5.2023
Pořádná dávka napětí na dovolenou! Baví vás detektivky a takzvané true crime story? Tak byste si neměli nechat ujít KRIMI REVUE SPECIÁL 2023. Najdete v něm dechberoucí příběhy těch největších zrůd z Československa. Z minulosti i současnosti. A pachateli jsou nejen muži, ale i ženy, mládež a senioři. Zanechali za sebou převážně zlo, bolest, prázdno. A to nepřišli na svět někde daleko, za ve
28.5.2023
Psí láska může být věrná až za hrob. Ale v tak silné pouto mezi člověkem a zvířetem jsem přece jen nevěřila. Rex mi spokojeně líže ruku a hoví si na mém klíně. Je to ještě takové velké telátko a o světě a o životě v něm neví vlastně vůbec nic. Stálo mě to velkou odvahu, pořídit si znovu psa. Ale rodina mě přemluvila. Její „páníček“ Když nám před osmi lety zemřel pes, manžel neváhal a přin
27.5.2023
Můj muž byl odjakživa bouřlivák. I když mně se to líbilo! K mému údivu si ale vybral mě. No, moc štěstí mi to nepřineslo. Jarek už měl na kontě nespočet zářezů, ale mně tvrdil, že mě také miluje. Měl vřelý vztah k alkoholu, zatímco já nikdy nezkusila ani alkohol, ani cigaretu. Neviděla jsem na alkoholu a kouření, případně drogách, nic zajímavého. Jarek si ale vyzkoušel vše. Brali jsme se, když
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel