Moje dcery se navzájem nenávidí!

Total
1
Shares

Když byly dcery ještě malými holčičkami, ráda jsem se na ně dívala, jak si hezky hrají. Nevěděla jsem bohužel, že v dospělosti se budou tak šíleně nesnášet!

Všechno to začalo, když se moje dvě dcery, starší Dominika a o rok a půl mladší Aneta zamilovaly do stejného kluka. Tehdy bylo Dominice necelých osmnáct a jednalo se o jejího spolužáka z gymnázia. Na tu samou školu chodila i Aneta. Do té doby, než spolu svedly boj o vytouženého chlapce, měly mezi sebou dcery pěkný vztah.

Bojovaly o stejného kluka

Jakmile zvítězila mladší Aneta a začala s tím klukem chodit, Dominika dělala všechno možné, aby ten vztah překazila. To se jí nakonec povedlo a vytouženého spolužáka své sestře přebrala. Ani jí ale ten vztah dlouho nevydržel. Obě dcery se mi s pláčem svěřovaly, co jí ta druhá provedla a já se marně snažila mezi nimi nastolit příměří. Manžela jsem s tím neobtěžovala, stejně by těmhle ženským záležitostem nerozuměl a spíš by před nimi utíkal. Trápilo mě, že se Dominika a Aneta postavily proti sobě. Doufala jsem, že je to časem přejde, až si každá najde zase nějakého jiného partnera. To jsem se ale ošklivě spletla!

Měla to být tajná svatba

Později si napjatého vztahu našich dcer všiml i manžel a vyptával se mě. Řekla jsem mu, jak se věci mají. Snažil se s nimi promluvit, nejprve s každou zvlášť a potom s oběma dohromady. Ten rozhovor skončil tak, že odešel z bytu a třískl za sebou dveřmi. Tíživá atmosféra se pak uvolnila, když se po maturitě Dominika odstěhovala – našla si společný podnájem s jednou kamarádkou. Domů ale schválně jezdila v době, kdy tam nebyla Aneta, aby se s ní nemusela setkávat. Byla jsem z té situace nešťastná, ale vážně jsem netušila, co s tím dělat. Tenhle stav vydržel asi tři roky, během kterých si Dominika našla přítele a zasnoubila se. Naplánovala si svatbu tak, že nám o ní řekla na poslední chvíli. A odmítla tam pozvat svoji sestru!

Skandál všechno prohloubil

Byla to pro mě a pro manžela těžká volba. Obelhat Anetu a dát přednost Dominice? Nebo na tu svatbu raději nejít? Nakonec jsme se rozhodli pro tu první možnost. Aneta se ale o sestřině svatbě nějak dozvěděla. Přišla tam a ještě před obřadem udělala takový skandál, že se z toho Dominika zhroutila. Obvinila mě a manžela, že jsme všechno Anetě prozradili, což ale nebyla pravda. Marně jsme se jí to snažili vysvětlit. A přestala s námi mluvit i Aneta, která nám nemohla odpustit, že jsme jí o svatbě neřekli. Jednoho dne jsme doma našli jen její dopis, že se odstěhovala, a ať už ji nehledáme.

Dělala jí ze života peklo!

Krutá nenávist mezi našimi dvěma dcerami pokračovala i v dalších letech. Postupně jsme se s oběma usmířili, i když to bohužel bylo hlavně proto, že potřebovaly naší finanční podporu. Aneta se provdala bez našeho vědomí, a bez vědomí Dominiky. Poslala nám jen dodatečné svatební oznámení. Jeli jsme ji potom navštívit. Náš zeť se nám docela zamlouval, ale byl už od Anety naočkovaný do nenávisti proti Dominice. Té jsme nejprve o Anetině manželství nic neřekli a dělali, že sami nic nevíme. Jakmile to ale starší z našich dcer zjistila, začala té mladší dělat ze života peklo. Pomluvy létaly jako na běžícím pásu. Dominika do toho šla tvrdě a nakonec docílila svého: povedlo se jí manželství své sestry rozvrátit!

Poslední pokus o usmíření

S manželem jsme se rozhodli udělat poslední krok k nápravě. Pozvali jsme Dominiku a Anetu na návštěvu tak, aby jedna o druhé nevěděla, že tam bude. Chtěli jsme jim domluvit, po dobrém nebo po zlém. Neměli jsme k tomu ale ani příležitost. Dominika přijela jako první. Jakmile pak dorazila i Aneta, obě dcery se do sebe pustily nejen slovně, ale i fyzicky. Málem jsme na ně museli volat policii. Je mi strašně líto, že ani čas nezahojil to, co si kdysi provedly. Moc bych si přála vidět Dominiku s Anetou zase pohromadě, jak se na sebe usmívají, ale bojím se, že se mi to nesplní!

Tamara (49), Brno

Také se vám může líbit