Domů     Manžel se rozhodl spát odděleně
Manžel se rozhodl spát odděleně

Oddělené ložnice mi přišly jako dobrý nápad. Hlavně kvůli manželovu chrápání. Potom mě napadlo, že má manžel milenku a už o mě nestojí! Důvod byl ale jiný, než jsem předpokládala.

Roky hezkého manželství braly rychle za své, když se můj muž začal chovat z ničeho nic divně. Hlavně přestal mluvit, což jinak on dělal stále. Proto mi také tahle změna moc nevadila, naopak jsem ji vítala.

Jeho nenadálá zamlklost mi asi měla být divná, ale já za tu trochu ticha byla tak ráda!

Nastěhoval se do kamrlíku

Také se přestal usmívat, přestože býval taková veselá kopa. A nejhorší bylo, když  přišel s nečekaným požadavkem: „Ivanko, já si ustelu v tom zadním pokojíku!

Abych tě s tím svým chrápáním pořád tolik nerušil!“ oznámil mi a hned, aniž čekal na moji odpověď, šel vyklízet komoru. O té totiž mluvil. Nebyl to žádný pokojík, ale normální komora s krámy nahromaděnými za řadu let. Jeho nápad se mi zprvu docela zamlouval.

„Budu mít konečně trochu klidu, nikdo mě nebude napomínat, že si dlouho do noci čtu a možná si i pořídím malou televizi, abych se mohla na svoje oblíbené pořady dívat z postele! Ani vyklízení komory jsem se nebránila a dokonce Arnoštovi pomohla.

Makal jako ďas a vyklidil ji rychle. Za dva dny měl vymalováno a stěhování mohlo začít! Zařídil si tu svoji komůrku spartánsky. Ani lustr nepověsil, prý mu malá stolní lampička stačí!

Neměla jsem se komu svěřit

V žertu jsem řekla, že ho přijdu navštívit, ale on se zatvářil tak nějak divně. Odmítavě! Když jsem si jeho tajemný výraz v duchu promítla, měla jsem rázem jasno. Už o mě nestojí! Můj Arnošt si určitě našel milenku!

Hned jsem mu prošacovala kapsy, mobil i aktovku. Nikde nic. Nikde ani stopa po nějaké cizí ženské, která se mi jistě chystala mého muže ukrást! Potvora jedna rafinovaná! „Arnoštku, pojď na snídani, upekla jsem tvoji oblíbenou bábovku!

Arnoštku, co by sis dal dneska k obědu? “ lákala jsem neustále svého muže na cokoli, co by mu udělalo radost, ale on byl stále zasmušilejší. Už se mi ani do očí nepodíval, natož aby se mě dotkl! Byla jsem zoufalá.

S dospělými dětmi jsem tuhle zapeklitou situaci řešit nechtěla a svěřovat se některé z kamarádek také ne. Ještě by mi to přály! Vždyť kolikrát mi vyčetly, že se mám s Arnoštkem jako v ráji, zatím co ony trpí se svými nevěrníky či karbaníky!

Myslela jsem, že mluví s milenkou

Jedna žila už mnoho let s alkoholikem, ale ani jeho odporné pití pro ni nebylo důvodem k rozchodu. Prý bude raději s ním, než sama. Ani druhá na tom nebyla lépe. Ten její prohrál v kartách snad majlant a ona splácela jeho dluhy. Nemínila jsem je následovat.

Jen co prokážu jeho nevěru, podám žádost o rozvod! Za tímto účelem jsem jednou nečekaně a bez klepání vtrhla do toho jeho nového kamrlíku. Slyšela jsem totiž přes dveře, jak s někým polohlasně mluví. No, spíš šeptá! „Jo, určitě přijdu!

Ano, mažu se pravidelně!“ říkal zrovna Arnošt, když jsem rozrazila dveře. Jeho slova mě rozběsnila. Cože, on se maže? A proč jako? Kvůli mně se nikdy ničím nemazal! Už jsem otvírala pusu, že mu vynadám. Že mu všechno vyčtu. Že mu řeknu, jak moc mě zklamal.

Ponížil. Potupil. A jak se mu pomstím! On ale seděl sklesle na posteli a div nebrečel. Před sebou měl rozložené jakési papíry, dole s razítkem.

Skrýval přede mnou nemoc

Trochu mě to zarazilo. Rozhlédla jsem se tím šerem po pokoji, ale nic zvláštního jsem neviděla. Mimo bílého kelímku na židli vedle postele. Vzduchem se vznášela taková divná vůně. Nebyla nepříjemná, ale spíš taková nemocniční. Štiplavě navinulá. „Tobě něco je?

Co to tady vyvádíš? A co je v tom kelímku?“ vyštěkla jsem, ale byla ve mně malá dušička. Najednou jsem měla pocit, že není něco v pořádku. Že je všechno jinak, než jsem si myslela. Můj Arnošt jen odevzdaně vzdychl.

„Musím ti něco povědět!“ odpověděl mi a pomalu si vytáhl kabátek od pyžama. Po celém břiše měl rudou vyrážku. Kůže se mu odlupovala jako hadovi, když se na jaře svléká. Nebyl to hezký pohled! Skoro jsem couvla a uslyšela jsem se, jak sykám!

„No vidíš, jsem ti odporný! Já to věděl. To proto jsem to tajil. Mám nějakou kožní nemoc podobnou lupence. Prý mi to zmizí, ale léčba může trvat klidně i rok nebo dva…“ vysvětloval nešťastně a znovu se zahalil pyžamem.

Už se zase usmívá

Slzy mi vstoupily do očí. Bylo mi hop tak líto! Pohladila jsem ho chudáka po hlavě a popadla jeho peřinu. „Půjdeš spát zase ke mně! Budeme na všechno dva. S nemocí se popereme, uvidíš!“ slíbila jsem mu a svůj slib dodržela.

Bylinkové obklady a také změna stravy udělaly svoje. Vyrážka začala blednout a na několika místech se ztratila úplně! „Tedy Ivanko, pan doktor byl úplně nadšený! Prý mu musím sepsat, co všechno jsme společně podnikli.

Prý to poradí i dalším pacientům!“ hulákal nadšeně manžel, když se vrátil z kontroly u lékaře. Pusu měl od ucha k uchu a stále dokolečka mluvil a mluvil. Byl to už zase můj starý Arnošt!

Ivana B. (69) Vyškov

Související články
14.6.2024
Moje kulinářské umění je vyhlášené. Těším se pověsti nejlepší kuchařky široko daleko. Nemohu připustit, aby byla moje snacha lepší! Tohle je moje parketa. A tu si nenechám vzít! Myslím, že si kaž­dý zakládá na tom, co umí nejlépe. V mém případě to je vaření. Toto umění jsem určitě podědila po své babičce, která byla vyhlášená kuchařka. Také moje teta vařila ve školní jídelně, a dodnes si pamatu
11.6.2024
Moje dětství bylo příšerné. Nerada jsem chodila domů, nerada jsem zůstávala s kýmkoli z naší rodiny. Máma s tátou se neustále hádali a prali. Moje o šest let mladší sestra Jitka si vůči tomu vytvořila jakousi imunitu a neustále mě shazovala, protože já se s tím vyrovnat neuměla. Možná se tak chtěla rodičům hlavně zavděčit, protože jejich hněv na její hlavu potom tolik nedopadal a vše jsem odnáš
10.6.2024
Magdu jsem měla vždycky ráda, jako starší sestra při mně vždy stála. Okolnosti se ale změnily a má šikovná sestra je „za vodou“. Nedávno mi najednou vpálila, že bych chtěla, aby mě finančně zajistila, a to se mě hodně dotklo. Jako děti jsme mezi sebou necítily žádné rozdíly. Rodiče nás vychovali k vzájemnému respektu, a pokud to nebylo možné, jednoduše jsme se porvaly. Pamatuji si na náš společ
10.6.2024
Mé nabídky k pomoci ignoruje, a dokonce se mi vysmívá. Nechápu, že se mě nezastane alespoň syn. Nesmím do ničeho mluvit a své názory si mám nechat jenom pro sebe! Mít velkou rodinu byl můj sen, ale nakonec jsem měla jen tři děti. Já sama pocházím ze šesti dětí a prožila jsem šťastné dětství. Byli jsme se sourozenci pořád venku, lezli po stromech a o domácí mazlíčky neměli nouzi. Psi, kočky, krá
7.6.2024
Co je v domě, není pro mě. Sice se to říká o vztazích na pracovišti, já jsem to ale prožila ve své vlastní rodině. Nikdy jsem to neplánovala, on také ne. Ale stalo se. S mojí sestrou Danou jsme měly klasický sesterský vztah. Ona je o pět let starší, takže když jsem se narodila, byla jsem nejmilovanější holčička, její panenka na hraní, s níž se chlubila a vydávala mě za své děťátko. V pubertě ob
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Voda v zahradě přínáší pohodu
rezidenceonline.cz
Voda v zahradě přínáší pohodu
Přírodní či umělé jezírko nebo potůček umí přispět ke zlepšení klimatu na pozemku u domu, klidná či rozvlněná hladina nejen krásně vypadá, ale také zvlhčuje okolní prostředí, a tím zvyšuje komfort zahrady. Šumění padající vody pak tlumí jiné nežádoucí hluky. Vodní plocha navíc působí velmi esteticky – jako v zrcadle se v ní odráží blízké
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
nasehvezdy.cz
Druhé těhotenství je pro Kohoutovou peklo!
Náročné to teď má herečka Berenika Kohoutová (33) ze seriálu Jedna rodina, která se už brzy dočká narození druhého potomka. Jenže zatímco během těhotenství s dcerou Lolou (4) všechno zvládala bez pr
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
21stoleti.cz
Tisíc tváří Amazonie najdete v Pavilonu Anthropos
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního a
Smaženice s hlívou ústřičnou
tisicereceptu.cz
Smaženice s hlívou ústřičnou
Máte doma nakládané nebo sušené houby? Neváhejte je použít klidně i v dubnu. Hlíva ústřičná je navíc velice zdravá a její chuť si zamilujete. Suroviny 10 lžic nakládaných nebo sušených hub 2 l
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
skutecnepribehy.cz
V chatové osadě jsem zažila zklamání a pak i štěstí
Do Milanovy chaty jsem s ním jezdla potají, přikrytá dekou na zadním sedadle auta. Byla to úleva, když jsem konečně z milenky povýšila na jeho oficiální přítelkyni. Vyhráno jsme ale neměli. Roky jsme se skrývali jako dva vězni na útěku. Když už jsme jeli jednou za uherský rok na chatu, působilo to, pokud by nás někdo pozorně
Šťavnaté burgery
nejsemsama.cz
Šťavnaté burgery
Burgery můžete odlehčit zeleninou. Přidejte do nich např. najemno nastrouhanou cuketu nebo celer. Dostanou zajímavou chuť a prohloubí se tím jejich lahodná chuť a šťavnatost. Ingredience na 6 porcí: ● 800 g hovězího mletého masa ● 1 šalotka ● 2 žloutky ● sůl ● pepř ● 4 snítky tymiánu ● olivový olej ● zelenina na dozdobení Postup: Maso dejte do mísy. Přidejte najemno nakrájenou šalotku, žloutky,
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
historyplus.cz
Město Idu získalo nezávislost jen na pár stovek let
Žhavé slunce propaluje kůži až do morku kostí. Muž na koni spatří na obzoru budovy. „Trochu neplánovaná zastávka, ale proč ne,“ pomyslí si. Když pár minut poté projíždí branou města Idu, on i jeho kůň už melou z posledního.   Nejvyšší čas svlažit hrdlo. Přijel sem poprvé a nákladnost staveb ho přesvědčila, že tady žijí bohatí
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
enigmaplus.cz
Kamenný kruh v Bighornu: Kdo a proč ho postavil?
V pohoří Bighorn ve státě Wyoming se nachází místo, kterému se přezdívá severoamerické Stonehenge. Nikdo neví, z jakého důvodu zde tajuplné kameny stojí. Jedna z teorií praví, že se u kamenů konaly in
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
iluxus.cz
Objevte stylová dámská trička pro každou příležitost
Dámská trička jsou základním stavebním kamenem šatníku každé ženy. Nabízejí neomezené možnosti stylizací a jsou vhodná pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formálnější události. Vybra
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
epochalnisvet.cz
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
epochaplus.cz
Nankingský masakr: Sexuální týrání Číňanek japonskými vojáky patřilo léta k tabuizovaným tématům
Když je 13. prosince 1937 dobyto japonské město Nanking, japonští vojáci začnou řádit. S čínskými ženami zacházejí jako s hadrovými panenkami, vybíjí si na nich sexuální pudy. Zajatce krutým způsobem zabíjejí. Proč Japonci vraždí s takovou krutostí? Podle jejich vojenského kodexu cti je život zajatce naprosto bezcenný. Navíc Číňané jsou v početní převaze a Japonci je nechtějí