Domů     Manžel se rozhodl spát odděleně
Manžel se rozhodl spát odděleně

Oddělené ložnice mi přišly jako dobrý nápad. Hlavně kvůli manželovu chrápání. Potom mě napadlo, že má manžel milenku a už o mě nestojí! Důvod byl ale jiný, než jsem předpokládala.

Roky hezkého manželství braly rychle za své, když se můj muž začal chovat z ničeho nic divně. Hlavně přestal mluvit, což jinak on dělal stále. Proto mi také tahle změna moc nevadila, naopak jsem ji vítala.

Jeho nenadálá zamlklost mi asi měla být divná, ale já za tu trochu ticha byla tak ráda!

Nastěhoval se do kamrlíku

Také se přestal usmívat, přestože býval taková veselá kopa. A nejhorší bylo, když  přišel s nečekaným požadavkem: „Ivanko, já si ustelu v tom zadním pokojíku!

Abych tě s tím svým chrápáním pořád tolik nerušil!“ oznámil mi a hned, aniž čekal na moji odpověď, šel vyklízet komoru. O té totiž mluvil. Nebyl to žádný pokojík, ale normální komora s krámy nahromaděnými za řadu let. Jeho nápad se mi zprvu docela zamlouval.

„Budu mít konečně trochu klidu, nikdo mě nebude napomínat, že si dlouho do noci čtu a možná si i pořídím malou televizi, abych se mohla na svoje oblíbené pořady dívat z postele! Ani vyklízení komory jsem se nebránila a dokonce Arnoštovi pomohla.

Makal jako ďas a vyklidil ji rychle. Za dva dny měl vymalováno a stěhování mohlo začít! Zařídil si tu svoji komůrku spartánsky. Ani lustr nepověsil, prý mu malá stolní lampička stačí!

Neměla jsem se komu svěřit

V žertu jsem řekla, že ho přijdu navštívit, ale on se zatvářil tak nějak divně. Odmítavě! Když jsem si jeho tajemný výraz v duchu promítla, měla jsem rázem jasno. Už o mě nestojí! Můj Arnošt si určitě našel milenku!

Hned jsem mu prošacovala kapsy, mobil i aktovku. Nikde nic. Nikde ani stopa po nějaké cizí ženské, která se mi jistě chystala mého muže ukrást! Potvora jedna rafinovaná! „Arnoštku, pojď na snídani, upekla jsem tvoji oblíbenou bábovku!

Arnoštku, co by sis dal dneska k obědu? “ lákala jsem neustále svého muže na cokoli, co by mu udělalo radost, ale on byl stále zasmušilejší. Už se mi ani do očí nepodíval, natož aby se mě dotkl! Byla jsem zoufalá.

S dospělými dětmi jsem tuhle zapeklitou situaci řešit nechtěla a svěřovat se některé z kamarádek také ne. Ještě by mi to přály! Vždyť kolikrát mi vyčetly, že se mám s Arnoštkem jako v ráji, zatím co ony trpí se svými nevěrníky či karbaníky!

Myslela jsem, že mluví s milenkou

Jedna žila už mnoho let s alkoholikem, ale ani jeho odporné pití pro ni nebylo důvodem k rozchodu. Prý bude raději s ním, než sama. Ani druhá na tom nebyla lépe. Ten její prohrál v kartách snad majlant a ona splácela jeho dluhy. Nemínila jsem je následovat.

Jen co prokážu jeho nevěru, podám žádost o rozvod! Za tímto účelem jsem jednou nečekaně a bez klepání vtrhla do toho jeho nového kamrlíku. Slyšela jsem totiž přes dveře, jak s někým polohlasně mluví. No, spíš šeptá! „Jo, určitě přijdu!

Ano, mažu se pravidelně!“ říkal zrovna Arnošt, když jsem rozrazila dveře. Jeho slova mě rozběsnila. Cože, on se maže? A proč jako? Kvůli mně se nikdy ničím nemazal! Už jsem otvírala pusu, že mu vynadám. Že mu všechno vyčtu. Že mu řeknu, jak moc mě zklamal.

Ponížil. Potupil. A jak se mu pomstím! On ale seděl sklesle na posteli a div nebrečel. Před sebou měl rozložené jakési papíry, dole s razítkem.

Skrýval přede mnou nemoc

Trochu mě to zarazilo. Rozhlédla jsem se tím šerem po pokoji, ale nic zvláštního jsem neviděla. Mimo bílého kelímku na židli vedle postele. Vzduchem se vznášela taková divná vůně. Nebyla nepříjemná, ale spíš taková nemocniční. Štiplavě navinulá. „Tobě něco je?

Co to tady vyvádíš? A co je v tom kelímku?“ vyštěkla jsem, ale byla ve mně malá dušička. Najednou jsem měla pocit, že není něco v pořádku. Že je všechno jinak, než jsem si myslela. Můj Arnošt jen odevzdaně vzdychl.

„Musím ti něco povědět!“ odpověděl mi a pomalu si vytáhl kabátek od pyžama. Po celém břiše měl rudou vyrážku. Kůže se mu odlupovala jako hadovi, když se na jaře svléká. Nebyl to hezký pohled! Skoro jsem couvla a uslyšela jsem se, jak sykám!

„No vidíš, jsem ti odporný! Já to věděl. To proto jsem to tajil. Mám nějakou kožní nemoc podobnou lupence. Prý mi to zmizí, ale léčba může trvat klidně i rok nebo dva…“ vysvětloval nešťastně a znovu se zahalil pyžamem.

Už se zase usmívá

Slzy mi vstoupily do očí. Bylo mi hop tak líto! Pohladila jsem ho chudáka po hlavě a popadla jeho peřinu. „Půjdeš spát zase ke mně! Budeme na všechno dva. S nemocí se popereme, uvidíš!“ slíbila jsem mu a svůj slib dodržela.

Bylinkové obklady a také změna stravy udělaly svoje. Vyrážka začala blednout a na několika místech se ztratila úplně! „Tedy Ivanko, pan doktor byl úplně nadšený! Prý mu musím sepsat, co všechno jsme společně podnikli.

Prý to poradí i dalším pacientům!“ hulákal nadšeně manžel, když se vrátil z kontroly u lékaře. Pusu měl od ucha k uchu a stále dokolečka mluvil a mluvil. Byl to už zase můj starý Arnošt!

Ivana B. (69) Vyškov

reklama
Související články
7.6.2023
Matka mě opustila, když jsem byla ještě maličká. To člověka těžce poznamená. Naštěstí jsem měla báječného tatínka, který se o mě dojemně staral. Máma od nás odešla, když mi byly čtyři. Nic jsem pro ni neznamenala. Jak by jinak mohla proboha opustit čtyřletou holčičku? Táta se mi to chudák snažil nějak vysvětlil, mumlal omluvně: „No asi neměla mateřské instinkty…“ Nikdy jsem jí neodpustila. Žila
5.6.2023
Ivanka byla moc zamilovaná a hrnula se do svatby. Moje intuice mi ale říkala, že s tím klukem není něco v pořádku. Ta svatba by byla unáhlená! Lukáš byl moc pěkný, chytrý, zabezpečený a o pět let starší než naše dvacetiletá Ivanka. Že ji miluje, jí sdělil hned na prvním rande. Bombardoval ji telefonáty i zprávami s takovou intenzitou, že mu nakonec dala šanci. „Tak úžasnou ženu jsem ještě nikdy
5.6.2023
Ani ve snu by mě nenapadlo, že by můj táta nebyl můj vlastní. Když se to dozvíte v pokročilém věku, je to šok, s nímž se těžko vyrovnává. Táta. Když slyším tohle slovo, vybaví se mi vždycky jen jediný chlap na světě. Ten, který mě učil jezdit na bruslích, plavat, hrát ping- -pong. Ten, který mi foukal bolístky a vyprávěl před spaním pohádky. Byla jsem jeho princezna, mazlíček! Máma mu vždycky s
1.6.2023
Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na tatínkův hrob, abychom ho uklidily a také si zavzpomínaly. Setkání s tetou Helenou nebylo hezké, ale tatínek by se možná pobavil. Tatínek zemřel loni před Svátkem zesnulých. Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na hrob, abychom odklidily dušičkovou výzdobu a s tatínkem si symbolicky popovídaly. Nesmírně nám chybí. Život nás nehýčká ani jednu, a
29.5.2023
Své děti jsem vychovala dobře, byly to hodné a slušné dcery. Nevím, po kom se nevydařil můj jediný vnuk? Asi jsem ho rozmazlila! Když chodil vnuk Pepíček na základní školu, dostala se dcera do problémů. S manželem se doma hádali a vypadalo to na rozvod. Nechtěla jsem, aby v tom můj vnuk vyrůstal, a tak jsem si ho vzala k sobě. Měla jsem jen samé dcery, žádného syna, tak jsem se o vnoučka nál
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel