Domů     Manžel se rozhodl spát odděleně
Manžel se rozhodl spát odděleně

Oddělené ložnice mi přišly jako dobrý nápad. Hlavně kvůli manželovu chrápání. Potom mě napadlo, že má manžel milenku a už o mě nestojí! Důvod byl ale jiný, než jsem předpokládala.

Roky hezkého manželství braly rychle za své, když se můj muž začal chovat z ničeho nic divně. Hlavně přestal mluvit, což jinak on dělal stále. Proto mi také tahle změna moc nevadila, naopak jsem ji vítala.

Jeho nenadálá zamlklost mi asi měla být divná, ale já za tu trochu ticha byla tak ráda!

Nastěhoval se do kamrlíku

Také se přestal usmívat, přestože býval taková veselá kopa. A nejhorší bylo, když  přišel s nečekaným požadavkem: „Ivanko, já si ustelu v tom zadním pokojíku!

Abych tě s tím svým chrápáním pořád tolik nerušil!“ oznámil mi a hned, aniž čekal na moji odpověď, šel vyklízet komoru. O té totiž mluvil. Nebyl to žádný pokojík, ale normální komora s krámy nahromaděnými za řadu let. Jeho nápad se mi zprvu docela zamlouval.

„Budu mít konečně trochu klidu, nikdo mě nebude napomínat, že si dlouho do noci čtu a možná si i pořídím malou televizi, abych se mohla na svoje oblíbené pořady dívat z postele! Ani vyklízení komory jsem se nebránila a dokonce Arnoštovi pomohla.

Makal jako ďas a vyklidil ji rychle. Za dva dny měl vymalováno a stěhování mohlo začít! Zařídil si tu svoji komůrku spartánsky. Ani lustr nepověsil, prý mu malá stolní lampička stačí!

Neměla jsem se komu svěřit

V žertu jsem řekla, že ho přijdu navštívit, ale on se zatvářil tak nějak divně. Odmítavě! Když jsem si jeho tajemný výraz v duchu promítla, měla jsem rázem jasno. Už o mě nestojí! Můj Arnošt si určitě našel milenku!

Hned jsem mu prošacovala kapsy, mobil i aktovku. Nikde nic. Nikde ani stopa po nějaké cizí ženské, která se mi jistě chystala mého muže ukrást! Potvora jedna rafinovaná! „Arnoštku, pojď na snídani, upekla jsem tvoji oblíbenou bábovku!

Arnoštku, co by sis dal dneska k obědu? “ lákala jsem neustále svého muže na cokoli, co by mu udělalo radost, ale on byl stále zasmušilejší. Už se mi ani do očí nepodíval, natož aby se mě dotkl! Byla jsem zoufalá.

S dospělými dětmi jsem tuhle zapeklitou situaci řešit nechtěla a svěřovat se některé z kamarádek také ne. Ještě by mi to přály! Vždyť kolikrát mi vyčetly, že se mám s Arnoštkem jako v ráji, zatím co ony trpí se svými nevěrníky či karbaníky!

Myslela jsem, že mluví s milenkou

Jedna žila už mnoho let s alkoholikem, ale ani jeho odporné pití pro ni nebylo důvodem k rozchodu. Prý bude raději s ním, než sama. Ani druhá na tom nebyla lépe. Ten její prohrál v kartách snad majlant a ona splácela jeho dluhy. Nemínila jsem je následovat.

Jen co prokážu jeho nevěru, podám žádost o rozvod! Za tímto účelem jsem jednou nečekaně a bez klepání vtrhla do toho jeho nového kamrlíku. Slyšela jsem totiž přes dveře, jak s někým polohlasně mluví. No, spíš šeptá! „Jo, určitě přijdu!

Ano, mažu se pravidelně!“ říkal zrovna Arnošt, když jsem rozrazila dveře. Jeho slova mě rozběsnila. Cože, on se maže? A proč jako? Kvůli mně se nikdy ničím nemazal! Už jsem otvírala pusu, že mu vynadám. Že mu všechno vyčtu. Že mu řeknu, jak moc mě zklamal.

Ponížil. Potupil. A jak se mu pomstím! On ale seděl sklesle na posteli a div nebrečel. Před sebou měl rozložené jakési papíry, dole s razítkem.

Skrýval přede mnou nemoc

Trochu mě to zarazilo. Rozhlédla jsem se tím šerem po pokoji, ale nic zvláštního jsem neviděla. Mimo bílého kelímku na židli vedle postele. Vzduchem se vznášela taková divná vůně. Nebyla nepříjemná, ale spíš taková nemocniční. Štiplavě navinulá. „Tobě něco je?

Co to tady vyvádíš? A co je v tom kelímku?“ vyštěkla jsem, ale byla ve mně malá dušička. Najednou jsem měla pocit, že není něco v pořádku. Že je všechno jinak, než jsem si myslela. Můj Arnošt jen odevzdaně vzdychl.

„Musím ti něco povědět!“ odpověděl mi a pomalu si vytáhl kabátek od pyžama. Po celém břiše měl rudou vyrážku. Kůže se mu odlupovala jako hadovi, když se na jaře svléká. Nebyl to hezký pohled! Skoro jsem couvla a uslyšela jsem se, jak sykám!

„No vidíš, jsem ti odporný! Já to věděl. To proto jsem to tajil. Mám nějakou kožní nemoc podobnou lupence. Prý mi to zmizí, ale léčba může trvat klidně i rok nebo dva…“ vysvětloval nešťastně a znovu se zahalil pyžamem.

Už se zase usmívá

Slzy mi vstoupily do očí. Bylo mi hop tak líto! Pohladila jsem ho chudáka po hlavě a popadla jeho peřinu. „Půjdeš spát zase ke mně! Budeme na všechno dva. S nemocí se popereme, uvidíš!“ slíbila jsem mu a svůj slib dodržela.

Bylinkové obklady a také změna stravy udělaly svoje. Vyrážka začala blednout a na několika místech se ztratila úplně! „Tedy Ivanko, pan doktor byl úplně nadšený! Prý mu musím sepsat, co všechno jsme společně podnikli.

Prý to poradí i dalším pacientům!“ hulákal nadšeně manžel, když se vrátil z kontroly u lékaře. Pusu měl od ucha k uchu a stále dokolečka mluvil a mluvil. Byl to už zase můj starý Arnošt!

Ivana B. (69) Vyškov

reklama
Související články
24.2.2024
Sama jsem vyrůstala jako jedináček, takže jsem snila o velké rodině. Bohužel se mi mé přání nevyplnilo. Vyrůstala jsem v milující rodině, ale když mi byly asi tři roky a vnímala jsem, že kamarádi mají sourozence, žadonila jsem na rodičích, aby mi taky pořídili bratříčka nebo sestřičku. Netušila jsem tehdy, jak to je. Těžký začátek Až skoro v dospělosti jsem pochopila, že naši nemohli mít
21.2.2024
Lásku jsem jí přála, ale ne s tímto chlapem! Můj soused byl totiž nenapravitelný sukničkář. Jenže ona jeho chyby nechtěla vidět. Mého bratra prý má pořád ráda, ale, když tak náhle tragicky odešel, zůstala sama. A tak se stala možnou obětí našeho souseda. Všimla jsem si mnohokrát, že si můj soused vodí domů spoustu ženských. Vše podle jeho plánů Měl snad každých pár měsíců jinou. Mohlo mu
15.2.2024
Roky jsem žila ve velkém omylu. Myslela jsem si, že se rodiče rozvedli kvůli tátově milence. Ani ve snu by mě nenapadlo, že je to celé úplně jinak. Rozvod rodičů jsem nesla těžce, bylo mi tehdy dvanáct let, což je pro dívku samo o sobě velmi náročné období, a tak dodnes na tu dobu nerada vzpomínám. Byla jsem přesvědčená, že všechno způsobil táta. Našel si milenku a odešel za novým životem. Prot
14.2.2024
Když byla naše dcera v pubertě, vůbec jsem si s ní nevěděla rady. Pak se jí vše vrátilo měrou vrchovatou. Na výchovu svého syna byla i ona krátká. Mám tři děti, dvě starší prošly pubertou bez problémů. Překvapivě v pohodě. To se ovšem nedalo říct o naší nejmladší dceři Martině. Ta si to vybrala za všechny tři. Už jako malá těžko snášela kritiku a neměla mnoho kamarádů. Vše se ve třinácti let
14.2.2024
Náš Jára se ženit musel a to se projevilo na jeho nešťastném manželství. Jeho žena je hrozná osoba, naštěstí už to pochopil i on a chystá rozvod. S manželem máme dvě děti, dceru Aničku a syna Járu. Anička se vdala šťastně, vzala si svou lásku ze školky, fajn kluka. Takového zetě jsem si představovala a nedám na něho dopustit. Bohužel u mého syna tomu tak není. Járovi je sedmatřicet, žije v n
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
enigmaplus.cz
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
Bombardéru B-17, který se v listopadu 1944 poblíž belgického Kortenbergu připravoval na nouzové přistání, si ještě ve vzduchu všimli vojáci zde dislokované protiletecké jednotky britské RAF. Letounu s
Péči o muže jsem nezvládla
skutecnepribehy.cz
Péči o muže jsem nezvládla
Vláďa byl vždy veselý chlapík. Hodně sportoval, takže nikdy by mě nenapadlo, že bude nemohoucí. Stačil ale banální úraz. Můj muž dělal spoustu nebezpečných sportů. Lezl po skalách, závodil. A nakonec se mu stal osudným žebřík. Byl úplně jiný Spadl na záda. I když se mohl hýbat, po letech se zjistilo, že páteř utrpěla zranění, která ji
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Matka ji prodala za pár stovek!
nasehvezdy.cz
Matka ji prodala za pár stovek!
Herečka Demi Moore (61) patří mezi největší sexsymboly filmového plátna. Toho už si ale kdysi všimla její matka, a jako dítě ji prodala na sex! Bylo jí 15 let, když se vrátila jednoho večera domů a
Tajný vztah s kolegou?
nasehvezdy.cz
Tajný vztah s kolegou?
Soukromí si střeží a povídá se, že Markéta Stehlíková (39) k tomu má pádný důvod. Proslýchá se totiž, že randí s pohledným kolegou. V seriálu Ulice jsou manželé a právě během natáčení mezi nimi měl
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
epochanacestach.cz
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy
Nekynuté lívance
tisicereceptu.cz
Nekynuté lívance
Potřebujete 170 g hladké mouky 1 lžíci prášku do pečiva špetku soli 2 velká vejce 2 lžíce rozpuštěného másla máslo na smažení K podávání zakysanou smetanu, drobné ovoce (jahody, borůvky,
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
epochaplus.cz
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
Zastánci zdravé výživy ho prudce odsuzují. Přehánět byste to s ním rozhodně neměli. Odkdy se u nás začalo sladit cukrem. Jaká sladidla se používala předtím? A odkdy známe řepný cukr? Mezi nejstarší sladidla u nás patřil med, ovoce, ale třeba i šťáva z mízy stromů či sušená řepa nebo mrkev, jež se také vyznačují sladkou chutí. „Ve
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí se opět hlásí o slovo. Německá značka, která se koncentruje na tvorbu pilotních hodinek, vzkřísila své legendární hodinky 417 ES Moby Dick, které si v
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé