SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Manžel mě málem zabil
Manžel mě málem zabil

Dlouhá léta jsem přehlížela manželovo chování. Napřed kvůli dětem, pak kvůli tomu, že jsem se za něj styděla. A také proto, že jsem měla pocit, že je to také moje vina.

Venku je tak krásně. A celý svět je tak krásný! Jsem nadšená z úplných maličkostí. Jenže já jsem dnes první den venku. Sice jenom na nemocniční zahrádce a s nezbytnou rouškou na obličeji, ale je to obrovský pokrok.

Ještě před měsícem jsem vůbec nevěděla, zda budu žít. A vlastně se mi ani žít nechtělo. Celé tělo mě bolelo a ta hanba, která mě ničila.

Slušný a galantní

Dušana jsem si brala po nevydařeném prvním manželství. Moje děti z prvního vztahu spěly do puberty a podle mého názoru potřebovaly mužského v rodině. A Dušan byl skvělý. Alespoň tak se mi jevil na začátku.

reklama

Nebyla jsem do něj přímo zamilovaná, ale získal si mě svou galantností a věčným optimismem. To bude vhodný manžel a otec pro nás.

Hezká rodinka

Byla hezká svatba, romantická svatební cesta. A také první týdny byly celkem pěkné. Dušan se držel a já na všechno koukala růžovými brýlemi. Teprve postupně jsem si začala všímat jeho poněkud diktátorských manýrů. Vše muselo být neustále podle něho.

Děti i jjá musela poslouchat, co budeme dělat o víkendu, co budeme vařit, do čeho investovat peníze. Já si to ale zprvu ještě pochvalovala. Konečně nemusím všechno rozhodovat sama. Převzal zodpovědnost můj pečlivý manžel.

Děti se bouřily

První, kdo projevil s tvrdým režimem, byly proto moje děti. Nebavilo je neustále poslouchat přednášky na téma, jak moc se mají učit, jak mají být zodpovědní a v kolik musí přijít domů. Když něco nesplnily, následovaly tvrdé tresty a zákazy.

reklama

Já to ale pořád ještě viděla, jako dobré výchovné metody. Tolik jsem se bála, že na pubertu svých dětí zůstanu sama, že jsem byla vděčná Dušanovi za jeho výchovu.

První neshody

Postupně jsem si ale i já začala připadat jako na na vojně pod vedením despotického generála. A tak jsem se pokusila vznést nějaké protesty a námitky. To jsem ale dělat neměla. Dušana to vždycky hrozně rozzlobila a byla z toho pak hádka.

V té chvíli celý zbrunátněl, řval jak pominutý, používal hrubá slova, která jindy nesnášel. Vůbec jsem ho nepoznávala a začala jsem se ho docela bát.

Nikdo by mi nevěřil

Ze všeho nejvíc jsem se ale bála, aby tohle Dušanovo chování nikdo neviděl. Všichni byli v našem širém okolí přesvědčeni, že jsem konečně našla toho správného, zodpovědného, slušného a hodného muže. Někteří mi to od srdce přáli, jiní možná záviděli.

reklama

Ale nemohla jsem připustit, aby se tento obraz o našem skvělém manželství nějak pokazil. Tu hanbu bych asi nepřežila.

Nečekala jsem to

Přestože naše hádky a Dušanovy výbuchy vzteku byla stále častější, utěšovala jsem se, že ho to prostě jednou přejde. Zejména, když budeme doma všichni poslouchat a budeme k němu vstřícní. Jenže moc to nepomáhalo.

A pak při jedné takové hádce mi z ničeho nic přilítla první facka. Ale ne ledajaká. Hlavou jsem vzala při té ráně o futra dveří. Před očima se mi rozsvítilo tisíce hvězdiček a já myslela, že snad omdlím.

Upřímně se omlouval

Druhý den manžel donesl velkou kytku, koupil víno a chlebíčky a moc se omlouval. Vysvětloval, že má v práci těžkosti, že mu ruply nervy. Prosil mě za odpuštění a sliboval, že už se to nikdy nestane. Uvěřila jsem mu.

Něžně jsme se pomilovali a já zapomněla na svoji oteklou tvář. Bohužel teprve později mi došlo, že to bylo z Dušanovi strany jen jedno velké divadýlko.

Rána sem, rána tam

Jakoby se tou první fackou spustil u Dušana nějaký mlátící mechanismus. Od té chvíle každý náš konflikt skončil fyzickým napadením. Někdy to byl jen takový „malý“ žďuchanec. Jindy přilétla dost tvrdá boxerská rána. Své úrazy jsem maskovala jak se dalo. Kamarádku jsem ale neoklamala.

Kamarádka měla jasno

Nakonec jsme ji tedy všechno řekla. Chtěla, abych od Dušana odešla, dokud je ještě čas. Děti se už osamostatnily, neměla jsem se tedy podle ní na co vymlouvat. Jenže já si nechtěla veřejně přiznat, že mám doma ne hodného muže, ale mlátičku.

Cítila jsem se za to zodpovědná. Kdybych ho přece neprovokovala…. Moje přítelkyně z toho byla zoufalá. A začala mě od té chvíle hlídat. Volala mi, jestli je všechno v pořádku nebo se u nás nečekaně stavila. Dušan to neviděl rád.

Skončili jsme v karanténě

No a pak přišel koronavirus a s ním i nařízená izolace. Najednou jsem se ocitla ve vězení, ze kterého nebylo úniku. Přesto mi svitla naděje. V této krizové situaci začal zprvu Dušan fungovat tak, jako kdysi na začátku našeho vztahu.

Byl sice důsledný, ale zodpovědný a skvěle zorganizoval náš život. N8kupy, roušky, dezinfekci. Vypadalo to, že je spokojený, ve svém živu. Řídil, přikazoval, plánoval.

Ponorku jsme nevydrželi

Bohužel vše trvalo déle, než Dušanovo nadšení pro věc. Brzy jsme o sebe v bytě zakopávali a začínaly pomalu a jistě pracovat nervy. Už si ani nepamatuju, co spustilo ty poslední události. Najednou jsme se strašně hádali.

Dušan křičel jak smyslů zbavený, mlátil vším, co mu přišlo pod ruku a pak začal bušit do mě. Pochopila jsem, že mi jde o život, ale neměla jsem šanci něco udělat. Zachránila mě kamarádka. Nedalo jí to a šla zjistit, jak jsme na tom.

Když slyšela ten hrozný křik přes dveře, zavolala ihned policii. Zachránila mi život.

Monika V. (59), Ostrava

reklama
Související články
20.3.2023
Čtyři dny se ty dvě trmácely vlakem, od hranic je jakýsi dobrodinec odvezl do Prahy. Pak přišlo to nejhorší: Ola a kočka se musely rozloučit. Domnívala jsem se, že vedu obyčejný život, místy až trochu nudný, ale po loňském 24. únoru jsem došla k závěru, že jsem vlastně šťastná žena. Pracuji jako servírka v malé, příjemné restauraci, mám devětadvacetiletou dceru, která vylétla z hnízda a žije s 
20.3.2023
Byla jsem v „telecích letech“, puberťačka jako hrom. Když jsem zjistila, že se do mého milovaného pokojíčku přistěhuje jakási Helena, byla jsem nešťastná. Bylo mi čtrnáct. Puberťačka se vším všudy. Přemýšlela jsem, zda jsem hezká (připadalo mi, že ne) a jestli by se ve třídě našel aspoň jeden kluk, třeba i menší než já, kterému bych se líbila (připadalo mi, že ne). Topila jsem se v citových
16.3.2023
Věřila jsem, že naše manželství bude šťastné a plné lásky. Spletla jsem se. Dnes se svého bývalého manžela spíš bojím. Změnil se, je dotěrný a stále mi komplikuje život. Vdávala jsem se o něco později, než bývalo dříve zvykem, ale bylo to z lásky a vůbec mi nevadilo, že můj nastávající Leoš nebyl žádný boháč. Peníze pro mě ve vztahu nehrály vůbec žádnou roli. Naivně jsem si myslela, že nám bude
14.3.2023
To, že můj milovaný manžel slepne, je samo o sobě dost hrozná tragédie. Ještě horší ale je, co to udělalo s naším vztahem, jak moc ho to změnilo. Rána a další. A pak už jen manželův křik a nadávky. Ty patří mně. Muž mě snad už potisící obviňuje, že jsem v předsíni schválně narafičila nějaké věci na jeho cestě do koupelny. O něco zakopl a teď se vzteká, křičí a zlostně kope do dveří. Snažím se m
14.3.2023
S láskou je to velmi složité. Často si ji lidé pletou s obyčejným flirtem a rádoby zamilovaností. A pak se nestačí divit, koho vedle sebe mají. Jako já. Rychle si obouvám tenisky, aby na mě František nemusel dlouho čekat. Jsem trochu neohrabaná a už mi to tak rychle nejde. Ale je mi to fuk. Ještě před rokem bych se z těchto viditelných projevů stárnutí hroutila. Teď mám ale Františka a díky tom
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce