Domů     Manželovi jsem odpustila, že mě podváděl
Manželovi jsem odpustila, že mě podváděl

Vzala jsem si svoji první lásku. Chodit jsme spolu s Alešem začali už na střední škole. Stal se z nás nerozlučný pár, který jen tak něco nemohlo rozdělit.

Chtěla jsem mít dvě děti, napřed syna a potom dceru, a to se nám také povedlo. O to hůř mě pak ranilo, když jsem se jednoho dne, po více než třiceti letech manželství, dozvěděla zdrcující zprávu. Jednoho dne přišel Aleš domů z práce hodně pozdě.

Viděla jsem na něm, že se něco stalo. Byl jako přešlý mrazem. Myslela jsem si, že má nějaké problémy v zaměstnání, nebylo by to poprvé. Jeho šéf patřil k těm neschopným a dosazeným typům, co se po druhých vozí kvůli svým vlastním chybám. Tentokrát ale o nic pracovního nešlo…

Nechápala jsem, co se přihodilo

Manžel si nalil panáka, posadil se ke stolu a řekl mi, ať se také posadím. Pak se na mě podíval pohledem, který nevěstil nic dobrého. Aleš mi nejprve řekl, že se stalo něco vážného člověku, který pro něho hodně znamenal.

V duchu jsem probrala všechny jeho kamarády. Jako společenský a přátelský typ jich měl můj manžel dost. Mohla jsem si jen domýšlet o koho se jedná, protože mi manžel neprozradil nic bližšího. Nechápala jsem proč. Vždycky jsme si všechno přece říkali.

Trochu jsem se urazila a také mě to mrzelo. S Alešem ale nebyla žádná řeč. A nezměnilo se to ani v následujících dnech. Pokud ano, tak spíše k horšímu.

Setrvávala jsem v nejistotě

Byla jsem z toho opravdu zmatená, nečekala bych to po tolika letech spokojeného vztahu. Tušila jsem, že je za tím něco nepříjemného, ale nedokázala jsem si představit, o co se jedná.

Až za několik dnů, které jsem prožívala ve zvláštní nejistotě, mě manžel požádal, jestli bychom si mohli o něčem promluvit. Řekl mi současně, že pochopí a bude respektovat cokoli, co pak udělám nebo řeknu. To už jsem se začala bát.

Navázal vztah s bývalou kolegyní

Aleš mi začal vyprávět příběh, který se dlouhá léta odehrával za mými zády. Tajně udržoval vztah s jednou bývalou kolegyní. Ta ho před několika roky vyhledala s prosbou o pomoc, která se týkala pracovních záležitostí v jejím novém zaměstnání.

Mirka, jak se jmenovala, ho pozvala k sobě domů a tam se pak málem zhroutila, když se mu svěřila se svým životem. Byla osamělá, bezdětná a nic se jí v životě nedařilo. Spíše z lítosti než z jakéhokoli jiného důvodu se s ní Aleš začal scházet.

Stali se z nich milenci a Mirka byla na jejich občasných schůzkách závislá. Aleš měl výčitky svědomí, ale nedokázal se z toho začarovaného kruhu dostat. Chtěl se mi svěřit hned po první nevěře.

Měl však obavy jak z mojí reakce, tak z toho, co by bylo dál s Mirkou, která by si zákonitě myslela, že ji jen využil.

Podlehla vážné nemoci

Poslouchala jsem, co mi manžel říká a v duchu jsem se snažila ovládat. Pořád jsem si říkala, že se mi to celé jen zdá, že to přece nemůže být pravda. Připadala jsem si samozřejmě podvedená a zraněná. Ještě to ale nebyl konec vyprávění.

Aleš pokračoval a prozradil, že před dvěma lety ten tajný vztah ukončila sama Mirka. Řekla mu tehdy, že si našla někoho jiného. Teď se ale dozvěděl, že ve skutečnosti jí v té době lékaři našli závažné onemocnění a před týdnem zemřela. Na závěr mi manžel řekl, že pochopí, když se s ním budu chtít rozejít.

Vzala jsem si čas na přemýšlení

Nereagovala jsem nijak afektovaně, v tu chvíli jsem vůbec nebyla schopná přemýšlet. Alešovi jsem řekla, že si to všechno musím nechat projít hlavou. Vzala jsem si několik dní na rozmyšlenou.

Samozřejmě jsem se z toho potají vybrečela, jakmile jsem byla chvíli sama. Pak jsem si promítala celý náš dosavadní život. Vzpomínala jsem na ty společné roky, které byly plné štěstí, lásky a radosti.

Svého muže jsem za tu dobu velice dobře znala, a proto mu věřila, že mi všechno vylíčil přesně tak, jak se to stalo a jak to cítil. Nakonec jsem dospěla k závěru, že Alešovi jeho dlouhodobou nevěru odpustím.

Už to bylo stejně pryč, a co se stalo se už změnit nedalo. Navíc jsem svého muže stále milovala a věděla jsem, že i on má rád mě.

Jsme spolu, i když se mnohé změnilo

Vím, že pro někoho to může být nepochopitelné, ale já jsem vnímala, že v tom nebyl zlý úmysl ani snaha někomu ublížit nebo někoho či něčeho využít. Navíc mi Aleš nemusel nic říct, protože Mirka už byla na onom světě, a já bych se pravdu nikdy nedozvěděla.

On ale uznal za vhodné a férové mě s celou situací seznámit. Tím si získal můj obdiv a úctu. Skutečností ale je, že od té doby už nemáme stejný vztah, jaký jsme měli předtím. Jakési odcizení a pochyby z mé strany stále přetrvávají. Jsme ale dál spolu a naše manželství funguje.

Vendula T. (53), Znojmo

reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3